• Media
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2631

Zabytkowa "Stara Szkoła" zmieni się w nowoczesne przedszkole

W Mieścisku rozpoczyna się nowy rozdział w historii edukacji najmłodszych. Podpisano umowę na przebudowę zabytkowego budynku "Starej Szkoły" na siedzibę przedszkola "Leśne Ludki".

Ten ważny krok jest możliwy dzięki zakończeniu termomodernizacji Szkoły Podstawowej, co pozwoliło na przeniesienie całej nauki do jednego budynku i zwolnienie "Starej Szkoły" dla innych potrzeb.

Projekt zakłada kompleksową adaptację obiektu na przestrzeń edukacyjną dla dzieci, wliczając w to sześć niezależnych sal dydaktycznych, dostosowane toalety i szatnie, przestrzenie komunikacyjne, węzły sanitarne oraz wewnętrzną windę dla osób z niepełnosprawnościami. Zmieni się również otoczenie budynku, gdzie planuje się rewitalizację skweru i wybudowanie nowego placu zabaw.

Inwestycja o łącznej wartości 1 827 320,35 zł jest współfinansowana w 85% przez Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład, a resztę stanowi wkład własny gminy. Wykonawcą projektu została firma GRINGO Sp. z o.o.

Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na połowę września, a otwarcie przedszkola dla małych mieszkańców Mieściska zaplanowano na początek października.


 

 

Komentarze   

Wyborca
#5 RE: Zabytkowa "Stara Szkoła" zmieni się w nowoczesne przedszkoleWyborca 2024-03-31 08:58
Tak stary budynek powinien przekształcony czy zagospodarowany być np na muzeum a nie na przedszkole. Większość miejsca w nim to korytarze i klatka schodowa miejsca dla dzieci tyle co nic. Marna inwestycja na tle nowych pięknych przedszkoli w powiecie wągrowieckim wpada bardzo kiepsko. Dziwne ze nikt tego nie widzi
Pół-żartem/pół-serio
#4 RE: Zabytkowa "Stara Szkoła" zmieni się w nowoczesne przedszkolePół-żartem/pół-serio 2024-03-30 08:24
A dlaczego redakcja wyłączyła "łapki "?
Jakieś nudny stał się ten portal. Nowych artykułów co kot napłakał. Za chwilę wybory samorządowe. Tu powinno furczeć od nowych wiadomości.
Lichota.
Dionizy
#3 RE: Zabytkowa "Stara Szkoła" zmieni się w nowoczesne przedszkoleDionizy 2024-03-29 19:30
Do # 1 myślę że można. Najlepsze jest to ze np. w Warszawie Trzaskowski ogłosił kto skończył NBA w Colegium Tumanum a w takiej pipodowie jak Wagrowiec cisza .Berent I Kranc przykryli na to gruby dywan .W takiej dziurze bez mediówzamiataja wszystko .Teka rękę myje czy to stary postkomunista czy to lewak .Już nic nie mówiąc jak swoją ścieżkę zawodową i uczelniana zataja jeden z kandydatów. Drodzy mieszkańcy jak my możemy ufać tym ludziom którzy dziś trochę Nas widzą a po wyborach włożą te swoje ryje w żłoby i już tylko będą się tuczyć .
gość
#2 gośćgość 2024-03-29 17:57
A o kogo chodzi? Jakiś jeszcze przybliżający szczegół poproszę, choćby pierwsza litera imienia.
matura.
#1 Koncertowo OBLANAmatura. 2024-03-29 15:55
A czy z wykształceniem średnim bardzo, bardzo ogólnym i na dodatek z wzorowo i koncertowo oblaną maturą, można być redaktorem naczelnym portalu??? Jak myślicie? Napiszcie o swoich przemyśleniach i o wnioskach.

TRWA CISZA WYBORCZA
komentowanie zostało wyłączone do 21.04.2024 r. do godziny 21:10

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.