• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1704

Powozownia Kultury – nowe życie zabytku w Skokach

W Skokach, tuż za Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy im. Eugeniusza Paukszty, niedawno jeszcze można było dostrzec zaniedbany budynek. Dziś miejsce to zyskało całkowicie nowe oblicze dzięki zaangażowaniu lokalnych władz i wsparciu rządowego programu. 

Odnawianie zabytków to zadanie wymagające nie tylko finansów, ale i serca do historii – w Skokach udowodniono, że oba te elementy mogą współgrać doskonale.

Z pomocą dofinansowania w wysokości 547 854,30 zł, pochodzącego z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, przy symbolicznym 2% wkładzie własnym gminy, udało się nie tylko odbudować, ale i całkowicie odnowić wspomniany obiekt. W ten sposób "Powozownia kultury" staje się nowym centrum życia kulturalnego Gminy Skoki.

Zamiarem organizatorów jest, by Powozownia stała się miejscem, w którym ożywiane będą tradycje lokalne i regionalne. Planowane są warsztaty rękodzielnicze i rzemieślnicze, koncerty muzyki dawnej, poezji śpiewanej oraz spotkania gwarowe. To tylko część z wielu propozycji, które mają szansę przyciągnąć nie tylko mieszkańców Skoków, ale i turystów zainteresowanych kulturą i historią regionu.

Władze Gminy otwarte są na sugestie mieszkańców dotyczące przyszłych wydarzeń i inicjatyw kulturalnych, co świadczy o chęci dialogu i współtworzenia lokalnej oferty kulturalnej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już 2 maja 2024 roku odbędzie się inauguracyjne spotkanie, inaugurujące serię wydarzeń w ramach "Skockiej Majówki".

Projekt ten pokazuje, jak ważna jest dbałość o dziedzictwo kulturowe i jak dużą rolę w tym procesie mogą odegrać samorządy przy wsparciu rządowych środków. "Powozownia kultury" ma szansę stać się nie tylko symbolem odrodzenia, ale i miejscem integrującym społeczność wokół wartości historycznych i artystycznych.


 

 

Komentarze   

Mama ze Skoków
0 #11 Do P.P.Mama ze Skoków 2024-04-13 15:28
Panie P. Prymitywny, ktoś korzysta z boiska inny ktoś z kina. Nam wystarczy małe. Do dużego można pojechać w Poznaniu. Fajnie że na miejscu są różne atrakcje. Jak Ci za małe to nie narzekaj i jedz do większego. A artykuł to chyba nie dotyczy kina!
Na opak
0 #10 Takie mega, a jednak MININa opak 2024-04-13 12:22
No, jak urodzinki to koniecznie w kinku😂. Ten tłum można bylo łatwo przeoczyć 😉
Mama że Skoków
0 #9 Jadowity J.Mama że Skoków 2024-04-13 09:06
Czytam i nie wierzę. Tyle jadu mogą mieć w sobie tylko ludzie, którzy niczego w życiu nie zrobili. Żal d... ściska. Ciemno w kinie? Byłeś tam? Serio? Kino ma okna? Idealnie o tej porze moja 5 latka była wczoraj w tym właśnie kinie na Bibliourodzinkach. To można akurat potwierdzić. Więc się ogarnij człowieku!!!
Obserwator J.
0 #8 Powozownia, czy świetlica?Obserwator J. 2024-04-12 21:37
Nie możemy się dziwić poprzednikom, bo mam wrażenie, że nie interesowały ich wygórowane, rozbuchane i przekoloryzowane teksty na temat Biblio-muzy, Powozowni Kultury i innych projektów- zasadnicze pytanie ile to kosztuje? Ilu Skoczan korzysta tych "ochów" i "achów"?, bo dzisiaj około 18.00 widziałem tylko młodzież korzystającą z boisk przy szkole, a w Biblio- Muzie -ciemno- pusto. Mam nadzieję, że przyszła władza, racjonalnie i z pełną odpowiedzialnością spojrzy na przeznaczenie nowych, bardzo drogich obiektów, aby służyły wszystkim mieszkańcom gminy Skoki. A może tzw. "Powozownie Kultury" :lol:lepiej przeznaczyć na dodatkową świetlicę, jak to niektórzy zapowiadali w swoich spotach wyborczych?
Ela2
0 #7 RE: Powozownia Kultury – nowe życie zabytku w SkokachEla2 2024-04-12 19:47
Tytuł adekwatny, ona też ma pociąg o sławy.
Wszystkie artykuły z ogromną ilością przymiotników rozpoczynających się od "naj".
Zaprosisz ustępującego Pana Kłosa? Chyba nie, a TERMIN otwarcia nieprzypadkowy...
Ja też ze Skoków
0 #6 Do JA ZE SKOKÓWJa też ze Skoków 2024-04-12 14:21
Kompletnie nie rozumiem Pani o nicku: Ja ze Skoków jeśli chodzi o połączenie tematu do ośrodka zdrowia.
Budynek POWOZOWNI znajduje się przy szkole podstawowej, a ośrodek zdrowia ok 1 km dalej. Jeśli chodzi o kino, to pieniądze pozyskane są głównie z projektów. Powinniśmy cieszyć się, że biblioteka w Skokach ciągle chce się rozwijać i zapewnia mieszkańcom wiele ciekawych form spędzania czasu. A temat ośrodka zdrowia to bardziej skomplikowany problem. I zapewniam, że nie tylko Pani czeka w kolejce do lekarza w naszym ośrodku.
Skoczanin prawdziwy
0 #5 Do niby ze SkokówSkoczanin prawdziwy 2024-04-12 09:52
Do #1
Słuchaj kolo, coś Ci ewidentnie w zyciu nie wyszło. Ale jest jeszcze ratunek! Zmień lekarza, na takiego bez kolejki, weź wnuki do multipleksa i przeprowadź się do Skoków. Moje dzieciaki bez biblioteki nie umieją żyć, a kino to baja. Pozdrawiam miłe Panie, a w szczególności P. Monikę
Ja ze Skoków
0 #4 RE: Powozownia Kultury – nowe życie zabytku w SkokachJa ze Skoków 2024-04-12 07:27
Ja miałam na uwadze tylko i wyłącznie stan służby zdrowia w Skokach. Chciałam zwrucić uwagę jak pilna jest sprawa do rozwiązania, którą była rada zaniedbała. Wyremontowany budynek przy bibliotece ? jak gmina ma wszystko już porobione, niech robią. Najdroższe kino też zrobili i co?
Kasper
0 #3 Brakuje takich miejscKasper 2024-04-11 20:24
Brawo Skoki! Jak zawsze nowe a nie odgrzewane pomysły.
Ja też ze Skoków
0 #2 do #1Ja też ze Skoków 2024-04-11 18:12
Będzie przyjmował specjalista, malkontentolog. Polecam. Wieczne narzekanie. Nie dzieje się, wszyscy do bani, dzieje, źle bo za dużo.
Ja ze Skoków
0 #1 RE: Powozownia Kultury – nowe życie zabytku w SkokachJa ze Skoków 2024-04-11 15:01
Jeżeli w tym budynku będzie zlokalizowana poczekalnia ośrodka zdrowia i chorzy czekający do lekarza będą mieli gdzie się schować to dory kierunek. Obawiam się, że to kolejna, mam nadzieję ostatnia, fanaberia pani dyrektor. Bogata gmina????

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.