• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 828

Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna dla uczniów szkół gminnych

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki konkursu na realizację ogólnodostępnych zajęć sportowych dla uczniów na rok 2024, uwzględniając elementy gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej.

Gmina Wągrowiec znalazła się w gronie beneficjentów i otrzymała dofinansowanie na organizację tych zajęć. Dzięki uzyskanym środkom zajęcia obejmą 186 uczniów, którzy zostaną przypisani do 13 grup z klas I-VI oraz oddziałów „0”.

Program będzie realizowany w następujących placówkach oświatowych:

➢ Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu;
➢ Szkoła Podstawowa im. Ks. Jakuba Wujka w Siennie;
➢ Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Żelicach;
➢ Szkoła Podstawowa im. Franciszka Łakińskiego w Łaziskach;
➢ Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łeknie;
➢ Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pawłowie Żońskim.

Każda grupa uczestników odbędzie 20 godzin pozalekcyjnych zajęć sportowych, które będą dostosowane do ich wieku oraz możliwości psychoruchowych. Celem zajęć jest aktywizacja sportowa uczniów oraz profilaktyka wad postawy.

Program jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, które przeznaczyło na ten cel 55 800,00 zł. Gmina Wągrowiec, w ramach umowy współpracy partnerskiej z Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS Poznań, dołoży wkład własny w wysokości 22 320,00 zł.


 

 

Komentarze   

Tatinek
+2 #2 RE: Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna dla uczniów szkół gminnychTatinek 2024-05-19 06:33
I teraz w Szkole podst.nr3 w Wągrowcu dzieci miejskie, których chyba jest tam więcej będą dyskryminowane z tego powodu? Dziś wyraźnie dyskryminuje się dzieci z miasta, bo dzieci wiejskie mają darmowy przejazd do szkoł, miejskie nie, darmowe laptopy, darmowe zajęcia sportowe, darmowy posiłek, stypendia za to że tam mieszkają, wszystko darmowe, a miejskie nic!!!!! Dziś zamieszkanie na wsi jest wyborem rodziców, po prostu tam wybudowali sobie chaty, to nie jest wieś z przymusu, większość nie zajmuje się rolnictwem, to nie jest XlX wiek gdzie faktycznie dzieciaki miały ciężko. Dziś to wybór i bajkowe życie z dopłatami unijnymi za skrawek ziemi i dopłatami do wszystkiego, pora skończyć z dyskryminacją dzieci z miasta, które obecnie są w gorszej sytuacji niż te ze wsi. Nawet bardziej zanieczyszczonym powietrzem oddychają.
Znam się
0 #1 RE: Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna dla uczniów szkół gminnychZnam się 2024-05-19 06:05
To wobec tego proszę o wskazanie danych naukowych, że dzieciaki wiejskie mają więcej wad postawy i są mniej sprawne ruchowo od dzieci miejskich. Jakoś nie natknąłem się na takowe, wręcz przeciwnie. To właśnie dzieci wiejskie, większość czasu wolnego spędzają na powietrzu, mają więcej ruchu od urodzenia, są ogólnie odporniejsze, a tym samym zdrowsze i mniej otyłe od dzieci miejskich Kto dzieli te pieniądze?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.