• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 6706

Skoki. Konkurs na dyrektora szkoły bez rozstrzygnięcia

Dzisiaj odbył się konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej w Skokach, jednak komisja konkursowa nie wyłoniła kandydata na to stanowisko.

Do konkursu przystąpiło trzech kandydatów, z których jeden został wykluczony z przyczyn formalnych. Ostatecznie w walce o fotel dyrektora pozostali dwaj kandydaci. Jak udało się nieoficjalnie ustalić, w komisji konkursowej zasiadał obecny dyrektor Wiesław Berendt, a jednym z kandydatów był jego zastępca.

Mimo to konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia, komisja konkursowa nie rekomendowała żadnego kandydata na stanowisko dyrektora skockiej szkoły.

Zgodnie z prawem oświatowym, stanowisko dyrektora szkoły jest obsadzane w drodze konkursu. Jeśli konkurs jest nierozstrzygnięty lub nikt się do niego nie zgłosił, to stanowisko powierza się kandydatowi ustalonemu przez organ prowadzący szkołę, w porozumieniu z kuratorem oświaty i po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej.

Organem prowadzącym jest burmistrz Skoków, zatem to, kto zostanie dyrektorem, zależy teraz od Wojciecha Cibaila. Włodarz ma dwie możliwości, może wskazać osobę na dyrektora lub ogłosić kolejny konkursu. 


 

 

Komentarze   

prawnik
0 #39 RE: Skoki. Konkurs na dyrektora szkoły bez rozstrzygnięciaprawnik 2024-07-09 20:58
Jeżeli laluś ogłosi kolejny konkurs, to znaczy że nie zna się absolutnie nie prawie oswiatowym. Złamie obowiązujące prawo. Jak go słucham to mam wrażenie, że nie wie o czym mówi. Tylko czekać :lol:
Kas
+1 #38 SpokojnieKas 2024-07-06 19:43
Po konkursie do wychowawczego nie było artykułu. Jest za to spokój. Komu zależy na artykułach ?
Były nauczyciel
+16 #37 Nie z tego powiatuByły nauczyciel 2024-07-06 17:15
Jak czytam komentarze to wniosek prosty. Komrntują chyba nauczyciele, którzy przepisów nie znają . Żal, że teraz mianowania dostaje się tak łatwo. Gdyby ta szkóła podlegała nie pod Piłę tylko Poznań to nauczyciele zamiast zajmować się polityką zajmowaliby się pracą. Życzę wam spokoju i zdrowego rozsądku bez unoszenia się emocjami. Tu chodzi o dzieciaki, które macie uczyć i
Po sąsiedzku
-4 #36 Do #37Po sąsiedzku 2024-07-06 17:08
Do #37 Jestem nauczycielem, ale w Wągrowcu. Nie ma nic gorszego niż podzieleni nauczyciela. Pisze Pan o nauczycielskiej opozycji. Uważam, że Dyrekcja nie sprawdziła się doprowadzając do takich podziałów. Stąd teraz mają Państwo problem. Jeśli atmosfera jest sprzyjająca nie zarzuca się dyrekcji bałaganu. U Was niestety widać go niemalże w każdym obszarze. Bycie dyrektorem to nie tylko reprezentowanie szkoły, ale dbanie o komfort uczniów i nauczycieli. Wszystkich nie tzw. swoich.
Ha!
+6 #35 RE: Skoki. Konkurs na dyrektora szkoły bez rozstrzygnięciaHa! 2024-07-06 16:50
Nawet burmistrz wpakował do komisji swojego związkowca. Jakiego związku? Tego, którego sam jest prezesem. Ale jaja. A nauczycielstwo z opozycji do R.D.rwie włosy z głowy i strasznie szczeka. Ale poziom!
Robol
+17 #34 RE: Skoki. Konkurs na dyrektora szkoły bez rozstrzygnięciaRobol 2024-07-06 15:41
Jak widać grupa ludzi, którym społeczeństwo wyraźnie podziękowało w ostatnich wyborach, za wszelką cenę chce jeszcze doić gminę , sposoby znaja i umiaru nie mają …
Oni
+4 #33 Do ReniOni 2024-07-06 15:15
Podslyszane w pokoju. Och jaka była nasza Renia zachwycona wyborem WC na burmistrza. Och jak mu lajkowała. Nie przewidziała, że to mądry a nie układny facet jest i swoje zdanie ma. I już go nie wspiera. Fe, nie ładnie . Reniu, Reniu WC bie boi się Jarosława ani nikogo. Wie co robi i chce dla szkoły jak najlepiej. Rozumiesz? Pewnie nie. Oj nie zostanie ona wice, a tak chciała.... Ale świetlicową może będzie?
Brat nic tu nie pomo
+3 #32 EwakuacjaBrat nic tu nie pomo 2024-07-06 14:53
Tak się składa, że przed kilkoma laty była taka sama sytuacja. Związkowcy byli nauczycielami. Jakoś nie przeszkadzało to p. Beren...i, a teraz ma być powtórka z rozrywki. Stery ma przejąć zastępca, który poległ na konkursie. I co? Nagle wina składu komisji? Może po prostu Dos...a jest zbyt słaby? A może Ber..t boi się audytu? Po tylu latach czas na audyt p. Dyrektorze. Niech wreszcie pseudopraca niektórych ujrzy światło dzienne. Czas zmian bliski!!! Psy szczekają...Panowie!!!
Kombinator
-4 #31 Zakiwali się we własnych gierkachKombinator 2024-07-06 12:12
Jest wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z 22 stycznia 2008 roku, III SA/Lu 493/2007, który wprost mówi, że prawo wyznaczenia swojego przedstawiciela do komisji konkursowej na dyrektora szkoły przysługuje zakładowej organizacji związkowej. Jedynym ograniczeniem jest to, aby wyznaczony przez związek przedstawiciel nie był zatrudniony w szkole, której dotyczy konkurs.
Tak więc pani Renata Stróżewska oraz pan Wiesław Nowak nie powinni być reprezentantami organizacji związkowych w tym konkursie, bowiem są nauczycielami w tej szkole. A rada pedagogiczna wybrała swoich przedstawicieli, panów Wiesława Berendta i Grzegorza Samola!
Zarządzenie burmistrza Cibaila powinno zostać uchylone przez wojewodę wielkopolskiego, a konkurs ogłoszony na nowo. Na nowo powinien też być ustalony skład komisji. Ustępujący dyrektor niech zwoła w wakacje radę pedagogiczną i niech na nowo wybiorą swoich przedstawicieli!
Kunia
0 #30 RE: Skoki. Konkurs na dyrektora szkoły bez rozstrzygnięciaKunia 2024-07-06 11:10
Jarek dyrektorem a wągrowiecki pani manager zastępcą.
Ansolwent
+1 #29 Szkoła dla uczniówAnsolwent 2024-07-06 09:12
Skocka szkoła zasługuje na najlepszego dyrektora, bez układów, ze swiezym spojrzeniem. Poprzednik nie potrafił tego zauważyć, że atmosfera w szkole gęstniała z roku na rok. Nadzieją Birmistrz Cibail. Po tylu latach rządów rodzinnych ma Pan Burmistrz szansę dać wind dla zmiany. Poprzednikowi jakoś nie było to drodze. Cibailowi się uda. Ma za sobą ludzi ważnych dla Skoków. I nie jest tchórzem!
Wiesiek
+6 #28 A może by tak jeszcze razWiesiek 2024-07-05 19:35
Szkoła jest kobietą. A skocka Królowa tylko jedna :-)
Pedagodzy
-2 #27 Nosił wilk razy kilka...Pedagodzy 2024-07-05 18:59
Burmistrz nie miał wpływu na wybór przedstawicieli Rady Pedagogicznej. Wybrali się sami, wiadomo po co w takim składzie! Dyrektorem (wróbelki ćwierkały) miał zostać obecny zastępca, ale się nie udało...I miejmy nadzieję, że się nie uda bo konkursu już Gmina nie ogłosi (tak wróbelki ćwierkają). A nauczycieli i dyrekcję SP prosi się o nie komentowanie wiadomości! Tak chyba macie na Waszym Facebooku, prawda? A pani R...a, koleżanka dyrektorów raczej sobie nie porządzi, .....Trochę pokory Wam się przyda. Było mówione, że idą zmiany? Było. A, że dla dobra dzieci? To mówimy teraz!!!
Wow
+14 #26 RE: Skoki. Konkurs na dyrektora szkoły bez rozstrzygnięciaWow 2024-07-05 14:35
A Wiesław Nowak to kolejny członek rady pedagogicznej... Ciekawa sprawa. Czterech nauczycieli?
Związkowiec
+1 #25 Z jakiej racji przedstawicielem ZNP był nauczyciel z tej szkoły?Związkowiec 2024-07-05 12:50
Do #23: Święta prawda! Pani Renata Stróżewska jest nauczycielką w Szkole Podstawowej w Skokach i jednocześnie była reprezentantem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Burmistrz Cibail powołał komisję konkursową, w której znalazło się dwóch przedstawicieli rady pedagogicznej: Wiesław Berendt i Grzegorz Samol. Tak więc pani Renata Stróżewska była de facto trzecim przedstawicielem rady pedagogicznej! Przedstawicielem ZNP powinna być zatem inna osoba, nie związana z placówką, w której odbywał się konkurs! Wszyscy kandydaci, którzy polegli w konkursie powinni się odwoływać!
Jarek złoty chłop
+3 #24 Co za naiwne myślenieJarek złoty chłop 2024-07-05 10:05
Już widzę, jak przewodnicząca komisji konkursowej, powołana przez nowego burmistrza, sprzeciwia się zarządzeniu wydanemu przez tegoż burmistrza :lol:Wiadomo przecież, że pani Renatka z ZNP to koleżanka ustępującego dyrektora i przypadkiem się w komisji nie znalazła.
Hitem jest coś innego: oto wieloletni wicedyrektor szkoły, który powinien znać organizację placówki jak własną kieszeń, przerżnął konkurs z wielkim hukiem! Wobec tego skocki lud chce Jarka! Niech go nowy burmistrz zatrudni jako kierownika świetlicy, albo nauczyciela informatyki i powierzy obowiązki dyrektora! Chłop z tyloma talentami nie może się marnować, papiery dyrektorskie ma nieskalane :lol:do tego podyplomówka MBA z prestiżowej uczelni znanej w całej Polsce :lol:
Konkurs do poprawki
-4 #23 Wstyd i niekompetencjaKonkurs do poprawki 2024-07-05 01:58
Konkurs odbył się niezgodnie z prawem!!!!

Dziwić się należy, że przewodnicząca składu komisji, związana ze środowiskiem skockim, z placówkami oświatowymi w Skokach, a jednocześnie radczyni prawna w Via Legis Kancelarii Radców Prawnych, specjalizująca się w prawie oświatowym nie zareagowała na zarządzenie burmistrza Skoków o niewłaściwym powołaniu członków komisji konkursowej.
Dla niezorientowanych - chodzi o przedstawiciela ZNP.

P.S. Jarek nie mógł wystartować… bo nie spełniał wszystkich warunków konkursowych i byłby odrzucony😀
świnka
+13 #22 chrum, chrumświnka 2024-07-04 18:48
#11 w starym piecu diabeł węgiel pali - to oczywista oczywistość - po co więc mówić to w tym miejscu
franek
0 #21 larum nad losem Rzeczpospolitejfranek 2024-07-04 17:25
“ — Dla Boga, panie JAROSŁAWIE! Larum grają! wojna! nieprzyjaciel w granicach! a ty się nie zrywasz? szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz? Co się stało z tobą, żołnierzu? Zaliś swej dawnej przepomniał cnoty, że nas samych w żalu jeno i trwodze zostawiasz?”
Plotkarz
+7 #20 Po Skokach takie plotki chodzą, że:Plotkarz 2024-07-04 14:59
Podobno kandydowali wicedyrektor z rodziny ustępującego dyrektora, jakiś były wójt czy burmistrz (ale nie z powiatu wągrowieckiego) oraz wieczny harcerz, co to przerżnął ostatnie wybory na radnego :lol:
Stevan
+1 #19 RE: Skoki. Konkurs na dyrektora szkoły bez rozstrzygnięciaStevan 2024-07-04 14:54
mam nadzieję bez powiązań z pis
Patrzę
+1 #18 Takie moje widzeniePatrzę 2024-07-04 14:02
A właśnie, kto kandydował?
Patrzę
+1 #17 Takie moje widzeniePatrzę 2024-07-04 14:01
W szkole rzeczywiście potrzebna jest zmiana. Przydałby się ktoś, kto przypomniałby nauczycielom, że szkoła jest przede wszystkim dla uczniów. Dziecko powinno w szkole stać na pierwszym miejscu, nie nauczyciel czy pedagog. A pan Samol jest ok moim zdaniem. Dobrze go wspominam ze szkoły.
Szymon Luźny
-3 #16 PrądSzymon Luźny 2024-07-04 11:10
Pytanie z innej beczki. Macie prąd?
Paweł Sz.
+10 #15 Do robotyPaweł Sz. 2024-07-04 10:39
4 nieważne głosy... No ładnie to Cibail rozegrał teraz będzie mógł wyznaczyc kogo chce. WC - weź się do roboty, robienie sobie zdjęć to nie praca burmistrza.
Stachu
+7 #14 RE: Skoki. Konkurs na dyrektora szkoły bez rozstrzygnięciaStachu 2024-07-03 23:31
OK znamy komisję ale kto startował to jest pytanie ?
Zaniepokojony rodzic
+25 #13 RE: Skoki. Konkurs na dyrektora szkoły bez rozstrzygnięciaZaniepokojony rodzic 2024-07-03 23:26
Podobno oddano 4 nieważne głosy, to mam takie pytanie: dlaczego osoby wykształcone i na stanowiskach nie potrafią oddać ważnego głosu? Czy tylko dla mnie to dziwne? Czy to normalne że nauczyciele na forum publicznym się obrażają? Czas zrobić tam porządek...
Obserwator szkolny
0 #12 Pan każe sługa musiObserwator szkolny 2024-07-03 22:37
Robercik biega za swoim panem i przytakuje. Nawet gdy się nie zgadza to się zgadza. Taka cala prawda. Obserwuję to każdego dnia. Taki samodzielny kandydat. Dobrze się stało jak się stało.
Nauczyciel
+9 #11 RE: Skoki. Konkurs na dyrektora szkoły bez rozstrzygnięciaNauczyciel 2024-07-03 22:28
Nauczycielko nie łącz pana Samola z żadnym rodzajem Węgla, sam wybrał, sam ma. Taki to dobry człowiek. Według Ciebie i to rozumiem. Ja nie myślę ja wiem, to ...........(cenzura sumienia) Nie każdy ma urodę, żałuj. Ciebie ominęła. Ona. I tak zrobi. Ale co mi tam. Jeżeli jesteś Tą o kim myślę, zmierzymy się w pokoju, nie rób mi kawy. "nauczycielko"
Zez komisji
+4 #10 Oto skład komisji konkursowejZez komisji 2024-07-03 21:02
ZARZĄDZENIE NR 120/2024 BURMISTRZA MIASTA I GMINY SKOKI z dnia 28 czerwca 2024 r. w sprawie powołania Komisji Konkursowej w celu wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach.
Na podstawie art.30 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym/tekst jednolity: Dz.U. zŻ0Ż4r., poz.609 ze zm./ oraz art.63 ust14 - 16 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. - Prawo oświatowę/tekst jednolity: Dz.U. z2024r.,poz,737 ze zm./ Burmistrz Miasta i Gminy Skoki zarządza co następuje:
$ 1. Powołuje się Komisję Konkursową w celu wyłonienia kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Adama Mickięwicza w Skokach
$ 2. W skład komisji wchodzą:
1) Hubert Czarnecki - przedstawiciel organu prowadzącego szkołę,
2) Małgor zata Mizgajska - przedstawi ci el organu prowadzące go szkołę,
3) Anna Kałek- Witucka - przedstawiciel organu prowadzącego szkołę,
4)Beata Nowak- Szmyra - przedstawiciel organu prowadzącego szkołę,
5) Jacek Skowroński - przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny,
6) Lidia Jadwiga Popielarz-Kozłowska - przedstawiciel organu sprawującego nadzór
pedagogiczny,
7) Grażyna Rodek - przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny,
8)Urszula Jiers-Żyłka - przedstawiciel organu sprawujące go nadzór pedagogiczny,
9) Wiesław Berendt - przedstawiciel rady pedagogicznej szkoły,
l0) Grzegorz Samol - przedstawiciel rady pedagogicznej szkoły,
11) Paulina Serba - przedstawiciel rady rodziców,
12)Beata Zima - przedstawiciel rady rodziców'
13) Renata Strózewska - przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego,
14) Wiesław Nowak - przedstawiciel organizacji Międzyzakładowej NSZZ ,,So1idarnośó''
Pracowników oświaty i Wychowania,
15) Piotr Kuźniarek - przedstawiciel Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników
Samorządowych ,,Wspólna Energia''
$ 3. Na przewodniczącego komisji wyznacza się przedstawiciela organu prowadzącego szkołę Beatę Nowak - Szmyrę
Jarek Skoki zbaw
+6 #9 Ciekawe rodzinne koligacjeJarek Skoki zbaw 2024-07-03 20:56
Podobno Cibail to rodzina z Berendtami? A ten zastępca dyrektora, który startował w konkursie, to nie jest przypadkiem Robert Dorawa? On też ponoć jest jakąś rodziną z Berendtami? Jak Cibail powoła teraz na dyrektora Dorawę, albo któregoś z Berendtów, to strzeli sobie samobója!
Karina67
-12 #8 A może manager?Karina67 2024-07-03 20:48
Może faktycznie warto, aby dyrektorem był manager. Spoza układów ze świeżym spojrzeniem. Taki dobry manager może więcej zdziałać niż wypalony wicek bez własnego zdania ślepo wykonujący wszystkie polecenia przełożonego.
Nauczycielka
-7 #7 Kolesiostwo braciNauczycielka 2024-07-03 20:37
Do Nauczyciel #5
Pasowało by Ci kolego, żeby w komisji byli sami Twoi, co? Wstyd nie dla Gminy, ale dla szkoły, że do komisji powołała obecnego dyrektora i Renatkę. Brak słów. Samol jest fałszywy? A Ty marionetka jesteś i tyle w temacie. W gimnazjum chciało się pracować. Wiesz dlaczego? Bo była tam Samol!!!!
Skoczek
+1 #6 ManagerSkoczek 2024-07-03 20:24
A może wzorem Wągrowca będzie powołany manager szkoły ha ha, w końcu było od kogo się uczyć w UM w Wągrowcu
Nauczyciel
+7 #5 RE: Skoki. Konkurs na dyrektora szkoły bez rozstrzygnięciaNauczyciel 2024-07-03 20:01
Fałszywego od zawsze Samola!!! Fałszywy człowieku miejsca sobie nie znajdziesz obiecuję Tobie, nie tylko ja
Paluch
0 #4 Konkurs skoki szkołaPaluch 2024-07-03 19:58
Coś mi tu śmierdzi. Pewnie zrobią wszystko żeby przeszedł faworyt. Gmina opublikowała skład komisji - kto mieszka w Skokach ten z łatwością zauważy kto z kim się zna i komu sprzyja. Ostateczny werdykt może być tego jawnym dowodem. Wstyd dla gminy! Wstyd!
bea_
-6 #3 RE: Skoki. Konkurs na dyrektora szkoły bez rozstrzygnięciabea_ 2024-07-03 19:52
hmmm ... ciekawe .... ptaszki ćwierkają ze .... zostanie powołany ..... pan brat
Nauczycielka
+10 #2 Nadzieją powierzenieNauczycielka 2024-07-03 19:46
Obecny dyrektor w komisji? Gruba przesada. Oby Burmistrz wskazał osobę spoza szkoły. Chcemy zmian!
Froog
0 #1 RE: Skoki. Konkurs na dyrektora szkoły bez rozstrzygnięciaFroog 2024-07-03 18:26
A Jarek nie startował?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.