• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1210

Kolejne zatrzymania nietrzeźwych kierowców

W miniony weekend funkcjonariusze Policji z powiatu wągrowieckiego odnotowali kilka incydentów związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu, które mogły doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Ujęcie nietrzeźwego kierowcy przez świadków

W piątek późnym wieczorem mieszkańcy Wągrowca sami zainterweniowali w sprawie nietrzeźwego kierowcy. Operator WCPR otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na ul. Ks. Wujka, gdzie kierujący srebrnym Citroënem mężczyzna, w trakcie wykonywania manewru cofania, uderzył w zaparkowane na chodniku hulajnogi. Świadkowie zdarzenia, czując się zagrożeni, odebrali kluczyki kierowcy i zawiadomili policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że 65-letni wągrowczanin miał około 2 promile alkoholu w organizmie. W jego sprawie wszczęto postępowanie z art. 178 KK – kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Kolejne zatrzymania

Niedziela również okazała się dniem intensywnych działań Policji. Około godziny 15:00 w Łeknie policjanci zatrzymali 36-letniego kierowcę Peugeota 206, który miał około 1,3 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna odpowie za przestępstwo drogowe.

Wieczorem, około godziny 21:00, funkcjonariusze interweniowali w Kobylcu, gdzie kierowca BMW uszkodził zaparkowaną Skodę na parkingu przy plaży. Dzięki przekazanym numerom rejestracyjnym, policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu. 48-letni sprawca kolizji miał około 2,4 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie w tej sprawie trwa.

Kontrole prędkości i trzeźwości

W niedzielne popołudnie w Łaziskach, policjanci zatrzymali Seata, który przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h w obszarze zabudowanym. 34-letni kierowca z powiatu pilskiego miał 0,28 promila alkoholu we krwi i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. W samochodzie znajdowały się również dzieci. Sprawa trafi do sądu.

Działania Policji kontynuowano również w Skokach, gdzie w ramach akcji „trzeźwość” zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. 50-letni mieszkaniec Kiszkowa kierował Mercedesem z 0,3 promila alkoholu, a 46-letni skoczanin prowadził Renault z wynikiem 0,32 promila.

Sankcje dla nietrzeźwych kierowców

Nietrzeźwi kierujący muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi, od grzywien i zakazów prowadzenia pojazdów, po kary więzienia. W okresie wakacyjnym działania mające na celu eliminację nietrzeźwych kierowców będą prowadzone regularnie. Policjanci będą również sprawdzać trzeźwość w ramach nadzoru nad ruchem drogowym, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.


 

 

Komentarze   

avi
0 #2 RE: Kolejne zatrzymania nietrzeźwych kierowcówavi 2024-07-11 17:12
Uściślając 65 letni pan który wjechał w hulajnogi w piątkowy wieczór jest byłym policjantem. Koledzy po niego przyjechali dwoma busami.
hendry
+8 #1 RE: Kolejne zatrzymania nietrzeźwych kierowcówhendry 2024-07-09 19:38
Kiedy kontrole szalejących po mieście motocyklistów? Jednemu cymbałowi na motorku dziś po szóstej rano się wydawało że ulica to tor wyścigowy...

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.