• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1927

Inauguracyjne posiedzenie Rady Społecznej przy ZOZ w Wągrowcu

Wczoraj w Zespole Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu, odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Społecznej przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu, rozpoczynające nową kadencję na lata 2024 – 2029.

Rada Społeczna pełni funkcję organu inicjującego i opiniodawczego podmiotu tworzącego oraz doradczego dyrektora ZOZ. Spotkanie rozpoczęła Natalia Pałczyńska, Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego, która na mocy uchwały Rady Powiatu Wągrowieckiego z dnia 26 czerwca 2024 roku, powołała nowy skład Rady Społecznej.

W jej skład weszli: Przewodniczący — Tomasz Kranc, Przedstawiciel Wojewody — Małgorzata Bejma, oraz członkowie: Urszula Wierzbicka, Anna Twardowska, Radosław Ewertowski, Aneta Jung, Leszek Baczyński, Anna Grzewińska, Arkadiusz Piekutowski, Łucja Wicher, Hubert Czarnecki, Grzegorz Bałdyga, Iwona Tyll, Kinga Kluczyńska, i Alicja Żabska-Szymańska.

Podczas posiedzenia Rada zajęła się bieżącymi sprawami. Członkowie zapoznali się z aktualnym wynikiem finansowym oraz wykonaniem świadczeń zdrowotnych w pierwszym półroczu 2024 roku. Dodatkowo rozpatrzono projekt uchwały dotyczącej wprowadzenia zmian w Regulaminie Organizacyjnym ZOZ w Wągrowcu.


 

 

Komentarze   

Moni
+2 #17 RE: Inauguracyjne posiedzenie Rady Społecznej przy ZOZ w WągrowcuMoni 2024-07-12 12:57
Ciekawe gdzie ta rada była jak przedłużał się remont szpitala i wzyodly koszty remontu .Gdzie byli Ci eiflcy doradcy i kontrolerzy .Przestańcie błaznować
Krzysztofkol
+1 #16 RE: Inauguracyjne posiedzenie Rady Społecznej przy ZOZ w WągrowcuKrzysztofkol 2024-07-12 10:13
Zasadnicze pytanie.
Co ta rada robi dla dobra pacjentów i polepszenia komfortu ich pobytu w szpitalu.
Bo jakoś trudno się doszukać ich działań bynajmniej dla dobra pacjenta.Zdjecie sobie chlasną ra, do roku i czują się ważni.
Co zdołali wprowadzić w szpitalu dzięki swym radom.Czy ich ktokolwiek słucha. Czy to tylko kwiatek do garnituru dyrektora szpitala?
Tylko nie piszcie ze sprowadzili relikwie bo to akurat jest najmniej istotne dla pacjentów a istotne tylko dla pijaru instytucji.
Pacjent77
+6 #15 RE: Inauguracyjne posiedzenie Rady Społecznej przy ZOZ w WągrowcuPacjent77 2024-07-11 12:59
Nad czym tu chcecie radzić. Dystrybutora z wodą brak, brak nawet możliwości kupna czegokolwiek do picia czy batonika z automatu! Przecież w taki dzień jak dziś to orła można wywinąć oczekując w kilometrowych kolejkach i z gorączki panującej w budynku szpitala i przychodni, przecież tam przyjeżdżają ludzie z innych miejscowości! Tak trudno wpaść na to, że woda to podstawa!!!!!!Dystrybutory wody i automaty z napojami batonikami są potrzebne!!!!!!!!!!
Kolo
-2 #14 RE: Inauguracyjne posiedzenie Rady Społecznej przy ZOZ w WągrowcuKolo 2024-07-11 11:53
Ratownik jak zawsze błysnął swoim debilizmem aby chorzy jezdzilinpo całym kraju Może debilu sfinansujesz nam te wycieczki ? Cepie tych co ich stać to mogą jeździć. TYprzymule za kogo podatki tu pracujesz .?
Ratownik
-3 #13 gośćRatownik 2024-07-11 10:25
Wytłumaczę to tym, że są prawa pacjenta i nie ma rejonizacji - każdy może jechać się leczyć gdzie ma ochotę w dowolnym miejscu, czy to Kołobrzeg, czy Zakopane, czy Oborniki. Ludzie mają swoje prawa i z nich korzystają i to jest bardzo dobre, po to właśnie wyrzuciliśmy komunę żeby korzystać z wolności.
Klient
+1 #12 Do # ratownikaKlient 2024-07-11 09:45
Mile to oddanie dla pacjentów. Ale zarządzanie leży. Nawet za przysłowiowej komuny ktoś co ma glowę do zarządzania podstawiłby jakieś agregaty lub beczkowóz z wodą. Faktem jest, że chorzy zamiast jechać dyeas eilą do Obornik lub Poznania. Ciekawe jak to wwytłumaczyć.
Lelewell
+1 #11 Do #4Lelewell 2024-07-11 06:37
Tak dokładnie! I w tym mieście jest to widoczne od pewnego czasu nie tylko na stanowiskach urzędniczych . Tak samo jest w obecnym społeczenstwie dorobkiewiczy, którzy całe życie spędzili w biedzie, dorobili się na zmywaku, niczego więcej nie mają ale uwazają, że mając odrobinę więcej pieniędzy z marszu należy im się poważanie i szacunek nawet jeśli są chamami. Nawet stare dobre znajomości pozrywali, a płaszczą sie tam gdzie mogą miejszcze jakieś korzyści materialne. A w głowie i tak pusto.
Kolo
+1 #10 RE: Inauguracyjne posiedzenie Rady Społecznej przy ZOZ w WągrowcuKolo 2024-07-10 22:10
Kranc I Bury stoją na schodach bo msja za to płacone ale dziwię się pozostałym którzy tam z nimi pajacuj. KOlejki kilku miesięczne do lekarzy , inaczej rehabilitację a Ci stojąusmiechnieci jak małpy w cyrku .Ludzie czy Wy jeszcze myślicie na tym ma polegać opieka zdrowotna w powiecie ?
Koko
+6 #9 powołać też innychKoko 2024-07-10 21:57
Pani Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego czemu w Społecznej Radzie nie ma czynnika społecznego tzn. kogoś nie związanego z władzą. Przecież ci, którzy są powołani to radni lub pracownicy urzędów. Doradzanie i pomaganie szpitalowi mają wpisane w swoje obowiązki. Więc po co jeszcze są w radzie? W tej Społecznej Radzie powinni też być powołani mieszkańcy, którzy potrafią inaczej spojrzeć na funkcjonowanie szpitala. Pewnie też posiadają lepsze pomysły na jego funkcjonowanie.
ciasna i gotowa.
+4 #8 Wilgotna, mokra,ciasna i gotowa. 2024-07-10 21:55
Czy ta rada społeczna, pracuje społecznie, czy zdzierają kasę???? Boże Święty, jaki ten starosta jest okropnie brzydki.
Vcxz3v
+2 #7 RE: Inauguracyjne posiedzenie Rady Społecznej przy ZOZ w WągrowcuVcxz3v 2024-07-10 20:38
Jak bardzo trzeba być zdesperowanym żeby swoją osobą reprezentować lokalna służbę zdrowia .Czy Ci ludzie z tego zdjęcia są ślepi i widzą wszystko na różowo. Wstyd
Moni
+2 #6 RE: Inauguracyjne posiedzenie Rady Społecznej przy ZOZ w WągrowcuMoni 2024-07-10 20:31
Ratownik przecież połowę roboty za Was wykonują strażacy .
Lekarz
+6 #5 RE: Inauguracyjne posiedzenie Rady Społecznej przy ZOZ w WągrowcuLekarz 2024-07-10 18:31
Radny Piekutowski i wszystko jasne, największy w pierwszym planie, zero pojęcia o ustawieniu do zdjęcia, liczy się fejm. Żenada.
mig
+7 #4 radamig 2024-07-10 18:06
Ten gościu stojący na środku czuje się ważniejszy od starosty i dyrektora szpitala. Jak to można zachłysnąć się władzą. Aż żal patrzeć. Ciekawe co ma do zaproponowania?
Ratownik
+8 #3 gośćRatownik 2024-07-10 15:08
Tak, przyznaję, to zawsze jest dla nas dylemat - ratować pacjentowi życie jak najszybciej, nawet na zimnym sorze w środku zimy, czy po prostu na czas remontu zamknąć oddział na trzy spusty a pacjent w karetce ZRM niech jedzie sobie dalej (z ryzykiem, że może jednak nie dojechać do celu na czas).
Klient
+11 #2 RealiaKlient 2024-07-10 11:15
Dużo pracy przed Radą. Chyba, że potrzebny jest okulista. Mam nadzieję, że praca Rady odbywa się społecznie, a nie dla pobierania dużych pieniędzy. Wybaczcie, ale jestem krytyczny co do organizacji tej jednostki. W panięci został mi obraz SOR podczas remontu i brak ogrzewania tej części budynku
Wyborca Torza
-1 #1 RE: Inauguracyjne posiedzenie Rady Społecznej przy ZOZ w WągrowcuWyborca Torza 2024-07-10 10:36
Wierzbicka nadal w Radzie ZOZ, co ta kobieta tam robi? Panie Torz, czas na zmiany, bo skończy Pan jak Pana poprzednik. Nie można otaczać się ludźmi o dwóch twarzach!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.