Władze Samorządowe Gminy Damasławek zapraszają mieszkańców na uroczyste obchody 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka. Uroczystości odbędą się 3 maja 2025 roku w Damasławku.
Program wydarzenia przewiduje rozpoczęcie obchodów o godzinie 11:00 od uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny i Strażaków w kościele pw. św. Stanisława BM w Damasławku. Następnie, o godzinie 12:00, uczestnicy udadzą się pod pomnik poświęcony poległym i pomordowanym za wolność Polski w latach 1939-1945, znajdujący się przy Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie złożone zostaną wiązanki.
O godzinie 12:15 w GOK Damasławek odbędzie się montaż słowno-muzyczny pt. “Zachwyca nas Polska”, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Niemczynie. Zwieńczeniem uroczystości będą wystąpienia okolicznościowe zaplanowane na godzinę 13:00.
Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w obchodach, by wspólnie uczcić jedno z najważniejszych świąt narodowych oraz oddać hołd strażakom za ich codzienną służbę.