Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek, 15 czerwca 2026 roku, w Skokach.

Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 196 z ulicą Parkową przewróciła się naczepa samochodu ciężarowego przewożącego drewno. Nikt nie został poszkodowany.
Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu o godzinie 11:45. Z pierwszych informacji przekazanych służbom wynikało, że do przewrócenia naczepy doszło podczas wykonywania manewru skrętu.
- Po przybyciu na miejsce strażacy potwierdzili, że naczepa z ładunkiem drewna leży na jezdni i blokuje jeden pas ruchu. Część przewożonego materiału spadła na drogę. Drewno uszkodziło również lampę uliczną znajdującą się w rejonie skrzyżowania — poinformował mł. kpt. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu.
Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej oraz policja. Działania strażaków polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca kolizji, zapewnieniu bezpieczeństwa kierowcom i pieszym oraz uprzątnięciu jezdni po zdarzeniu. Konieczne było także zabezpieczenie rejonu uszkodzonej infrastruktury oświetleniowej.
Na miejscu pracowało też pogotowie energetyczne.




