• Wyświetlono: 5765

Nowy rekord życiowy Łukasza Nowaka

Łukasz Nowak, w chodzie na 50 kilometrów, podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie, zajął 9. miejsce.

Łukasz Nowak (AZS Poznań), 23-latek ze Skoków, reprezentant Polski w chodzie na dystansie 50 km, podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012, zajął 9. miejsce. Złoty medal zdobył reprezentant Rosji Sergey Kirdyapkin z czasem 3:35:59.

Łukasz Nowak z czasem 3:42:47, poprawił swój rekord życiowy na tym dystansie. Poprzedni rekord Łukasza, który ustanowił w Dudinicach w 2011, wynosił 3:44:24.

W chodzie na 50 km wystartowali jeszcze 2 inny polscy chodziarze. 18. miejsce zajął Rafał Sikora (3:47:47), natomiast Rafał Fedaczyński, wycofał się z wyścigu.