• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 3003

W sobotę "symboliczny" Wągrowiecki Festyn Cysterski

Wągrowiecki Festyn Cysterski organizowany w Wągrowcu od ponad 20 lat "umiera". Kiedyś impreza trwała dwa dni, brakowało miejsc dla wystawców, teraz potrwa zaledwie 5 godzin i mało kto o nim wie.

Urząd Miejski w Wągrowcu nie zamieścił na swojej stronie internetowej żadnej informacji na temat Festynu Cysterskiego, który odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 17 lipca.

XXIII Wągrowiecki Festyn Cysterski odbędzie się w sobotę 17 lipca od godziny 15:00 do 20:00. W tym roku większość działań festynowych odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu i jego otoczeniu.

Program festynu jest bardzo "ubogi". Organizatorzy nie przyciągną tłumów.

W programie m.in.

🔸 pokazy i warsztaty w tym: plastyczne i rękodzielnicze (ceramiczne, szydełkowania i haftu), dawnych rzemiosł (garncarstwa, wikliniarstwa) i zajęć domowych (prania i prasowania);
🔸 Zagroda Kmiecia - plac zabaw dla najmłodszych;
🔸 pokazy i występy średniowiecznego Teatru Jarmarcznego grupy "Cives Glogoviae 1253";
🔸 od 17:00 do 20:00 - zwiedzanie klasztoru z przewodnikiem;
🔸 o godzinie 19.00 - po mszy świętej rozpocznie się koncert organowy "Klasztorne brzmienie" w wykonaniu Jakuba Pankowiaka.

Warto dodać, że w tym roku miasto Wągrowiec obchodzi Jubileusz 640-lecia otrzymania praw miejskich, ale tej informacji też nie znajdziemy na stronach miejskich, czy burmistrz miasta i Wydział Promocji w ogóle o tym wiedzą?

Jedyną osobą, która o tym pamięta, jest Przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu. Przygotował sportowe wyzwanie dla mieszkańców.

- W związku z jubileuszem Wągrowca przygotowałem dla Mieszkańców sportowe wyzwanie, które połączymy z promocją naszego miasta i wspólnie nagłośnimy 640 urodziny Wągrowca. Do końca sierpnia wszystkie swoje aktywności sportowe mieszkańcy mogą wstawiać na Facebook'a z hasztagiem #640LatWągrowca, liczy się każda aktywność, co kto lubi, bieganie, jazda rowerem, nordic-walking, rolki, pływanie. Dla najaktywniejszych przygotuję pamiątkowe niespodzianki związane z 640-leciem Wągrowca — poinformował Jakub Zadroga, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu.

Imieniny Wągrowca w tym roku, to też spory minimalizm. Całość zamknie się dwoma koncertami i stend-up'em.


Komentarze   

Zasada nr2
+3 #13 RE: W sobotę "symboliczny" Wągrowiecki Festyn CysterskiZasada nr2 2021-07-19 07:34
No i nie żaden młody na dorobku. Przyszły burmistrz musi mieć już dom, ustawione dzieci i mieć dużo czasu dla pracy i mieszkańców. Posada włodarza miasta nie ma być dla niego miejscem, gdzie może się dorobić. Tyle w temacie.
Kasakasakasakasa
+5 #12 RE: W sobotę "symboliczny" Wągrowiecki Festyn CysterskiKasakasakasakasa 2021-07-19 07:24
Nic nie będzie się działo, bo musiałby przyjechac z tej swojej pipidówy. Burmistrz tylko rodowity mieszkaniec miasta, żaden człowiek ze wsi. Bo zabetonuje, zastawi placykami i ścieżkami rowerowymi, żeby było to o czym marzył od dzieciństwa.
Ja
+2 #11 RE: W sobotę "symboliczny" Wągrowiecki Festyn CysterskiJa 2021-07-19 06:46
Nie rynek a Kacerek .
Nie On a jego kolejni nastepcy .........
W innych miastach tez kilka lat wstecz moda na beton nastala przy rewitalizacjach rynków.
Mieszkańcy cienia szukaja bezskutecznie.
Oki
+10 #10 RE: W sobotę "symboliczny" Wągrowiecki Festyn CysterskiOki 2021-07-18 14:57
Podobno ma być pokaż lania betonu Organizator Wilczyński pokryje ponownie Rynek betonem
Jak to jest?
+7 #9 PytanieJak to jest? 2021-07-18 13:47
W ogóle w tym mieście wszystko jakoś dziwnie działa. Na innym portalu czytam, że dziećmi w amfiteatrze miejskim zajmuje się nieprofesjonalna firma proponująca dzieciom naukę tańca, zabawy i zajęcia z zakresu który zarezerwowany jest dla fachowców, profesjonalistów, osób wykształconych w danej dziedzinie, a jak twierdzą sami prowadzący nie mają takiego wykształcenia w żadnej z dziedzin, nie są też nauczycielami, ani wychowawcami, ani nie mają uprawnień do opieki nad dziećmi, więc pytam skąd pozwolenie na takie zajęcia w celach zarobkowych?
Fontain
+9 #8 RE: W sobotę "symboliczny" Wągrowiecki Festyn CysterskiFontain 2021-07-18 13:28
Jakiś pokaż, scenka z życia dawnego Wągrowca powinna być wpisana w repertuar . Mało jest miejsca na płycie Rynku w scenerii fontanny?
Edward
+10 #7 RE: W sobotę "symboliczny" Wągrowiecki Festyn CysterskiEdward 2021-07-17 14:39
Liczyłem, że będzie chociaż jakiś pokaz filmowy pod chmurką na Rynku albo na Osadzie...
Mieszkaniec wrc
+25 #6 RE: W sobotę "symboliczny" Wągrowiecki Festyn CysterskiMieszkaniec wrc 2021-07-15 10:13
Co tam pan burmistrz będzie sobie głowę zawracał Wągrowcem on ma wyższe cele niż bycie burmistrzem takiego Wągrowca oby tylko się nie przeliczył i nie został z ręką w n..
Jakób Lipcowy
+1 #5 Byle walnąć w urządJakób Lipcowy 2021-07-15 09:59
Na czym polega "symbliczność" festynu? Program nie różni się specjalnie od poprzednich edycji, więc nie wiem, po co to czepialstwo. A może formuła się przejadła i czas poszukać nowych atrakcji? Gdyby jednak zrezygnowano i z tego, co jest, dopiero podniósłby się krzyk. Zresztą jeszcze 2 miesiące temu nie było wiadomo, czy możliwe będą jakiekolwiek imprezy, więc pewnie przygotowano na szybko co się dało. Tekst nic nie wnosi, poza namolnym lansowaniem przewodniczącego rady, który swoje prywatne wyzwania sportowo - kondycyjne usiłuje podciągnąć pod rocznicę miasta. To dopiero tupet i megalomania!
Poinformowany
+7 #4 Dobrze wiedziećPoinformowany 2021-07-15 00:16
Zacznijmy od tego, że w budżecie Muzeum na ten rok nie było pieniędzy na Festyn Cysterski. Dział promocji i organizacji, który ustala takie rzeczy z burmistrzem nie przewidywał przez bardzo długi czas organizacji Festynu Cysterskiego, imprezy z okazji imienin miasta, strefy kibica . Nie przygotowano ulotek dla mieszkańców z programem wydarzeń letnich i innych informacji, a tłumaczeniem będzie oczywiście covid. Ten wydział działa okropnie i leniwie. Do tego w jednostkach dokonuje się zmian i wydarzenia wrzucane są z doskoku . Widzieli imprezę w Łeknie więc wypadało zrobić też w Wągrowcu. Widać nieład w tym wszystkim , a cierpią mieszkańcy. Znów musimy jezdzic na fajne wydarzenia do innych miast. Szkoda bo wyglądało to już super.
Jeans
+31 #3 RE: W sobotę "symboliczny" Wągrowiecki Festyn CysterskiJeans 2021-07-14 21:58
Prawo do bycia burmistrzem danego miasta powinna mieć osoba będąca jego rodowitym mieszkańcem lub mieszkanką, a nie przybysze z " kosmosu"
PIS-Janowy
-16 #2 RE: W sobotę "symboliczny" Wągrowiecki Festyn CysterskiPIS-Janowy 2021-07-14 20:13
Nie upadla tylko zostala zabita przez szajs z fejsa i takich innych ... Ale nie martw sie - za kilka lat bedzie jechala platforma z Golemami czy innymi facetami spoconym w stringach czy innym szpakiem czy nergalem i wtedy bedzie to naglasniane tygodnie przed ...
Juchas
+29 #1 RE: W sobotę "symboliczny" Wągrowiecki Festyn CysterskiJuchas 2021-07-14 19:57
Kultura w Wągrowcu upada jak stajnia w Janowie, w jednym i drugim przypadku powodem są zwolnienia osób zarządzających i wymiana ich na osoby niekompetentne.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.