• Wyświetlono: 5990

MKS Nielba pokonała SKP Słupca 4:1

W dzisiejszym meczu sparingowym piłkarze wągrowieckiej Nielby wygrali z SKP Słupca 4:1.

Nielba objęła prowadzenie w dwunastej minucie. Przed polem karnym faulowany był Karol Gregorek. Celnym strzałem z rzutu wolnego tuż przy prawym słupku popisał się Michał Goliński. Kilka minut później było już 2:0. Grę od własnej bramki wznowił Michał Pytkowski. Piłka trafiła pod nogi Gregorka, który dobrym podaniem uruchomił Błażeja Nowaka. Nasz zawodnik wbiegł w pole karne i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencje. Po przerwie goście ze Słupcy wykorzystali nieporozumienie wągrowieckiej defensywy i zdobyli kontaktowego gola. Tuż po wznowieniu gry od środka pięknego gola dla żółto-czarnych zdobył Karol Gregorek. Mateusz Piechowiak wymienił podania z Gregorkiem, który strzelił z pierwszej piłki w prawy górny róg. Wynik meczu po indywidualnej akcji na skrzydle ustalił Piechowiak.

Nielba Wągrowiec – SKP Słupca 4:1 (2:0)
Bramki: Michał Goliński 12, Błażej Nowak 21, Karol Gregorek 60, Mateusz Piechowiak 73.

Nielba: Michał Pytkowski - Przemysław Kocot, Dawid Jasiński, Jakub Księżniakiewicz, Paweł Ignasiński, Miłosz Graczyk, Maciej Scherfchen, Błażej Nowak, Michał Goliński, Mikołaj Wicberger, Karol Gregorek.

Ponadto zagrali: Marek Bihun – Adrian Mikołajczak, Jan Wiśniewski, Paweł Nawrocki, Łukasz Spławski, Mateusz Piechowiak.

Sędziował: Artur Kurek (Damasławek).

tekst: Tomasz Barylski / MKS Nielba, zdjęcia: Portal WRC