• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 6937

Protest kibiców MKS Nielba

Kibice MKS Nielba wyrazili swój sprzeciw przeciwko konieczności przebudowy i reorganizacji sekcji piłki nożnej. Odejście wiceprezesa Macieja Dittmajera i trenera Marka Kamińskiego zachwiało wągrowiecką drużyną.

My kibice MKS Nielba Wągrowiec chcemy zgłosić swój sprzeciw w temacie konieczności przebudowy i reorganizacji sekcji piłki nożnej. Cała sprawa dotycząca odejścia Panów V-ce Prezesa i Trenera przedstawiona została jako kosmetyczne zmiany, które dzięki współpracy z Wartą Poznań wyjdą klubowi na dobre.

My to widzimy jako zwykłą ucieczkę oraz podebranie trzonu naszej drużyny. Nie chodzi tu o kosztowne gwiazdy w podeszłym piłkarskim wieku, ale o wartościowych, młodych zawodników: B. Nowak, Ł. Spławski itd. Pan V-ce Prezes przejmując ster sekcji przejął kompletny i stabilny zespół, mógł tylko dobrać sobie nowych zawodników. Co pozostawił?

Z dnia na dzień Nielbę pozbawiono 2/3 podstawowego składu, z powodów kadrowych rozwiązano drużynę rezerw.

Nie oszczędzono nawet rehabilitanta, zaplecza marketingowego. Sekcja pozostawiona została swojemu losowi, bez niezbędnych mechanizmów zapewniających jej normalne funkcjonowanie. W zamian nie zaoferowano nic, poza pustymi obietnicami współpracy. Nie nam sądzić jakie były motywy działania tego duetu, ale wnioski nasuwają się same.

Przed Zarządem i nowym sztabem szkoleniowym pojawiła się konieczność szybkiej przebudowy zespołu oraz praktycznie maksymalnie krótki okres przygotowań. Jak widać dzięki ich zaangażowaniu udało się póki co zorganizować i w miarę możliwości poukładać zespół.

Postawa zawodników w początku sezonu jest godna podziwu, tu chcielibyśmy serdecznie „podziękować” byłemu teamowi prezes - trener, którzy jako rodowici wągrowczanie zdecydowanie "pomogli" w rozwoju piłki nożnej w naszym mieście. My jako kibice czujemy się oszukani i "zniesmaczeni" całą zaistniałą sytuacją. Powyższe fakty nie powinny pozostać bez  wydźwięku z naszej strony.

Zawodnikom natomiast życzymy samych sukcesów oraz zapewniamy, że bez względu na wyniki kolejnych spotkań zawsze będziemy z Wami.

 

protest podpisali:

Mariusz Domagała
Marcin Kotowski
Bronisław Muszyński
Jerzy Ciećmierowski
Tomasz Stachowiak
Piotr Wiśniewski
Lech Purczyński
Jacek Bodus


Komentarze   

postronny
+5 #21 RE: Protest kibiców MKS Nielbapostronny 2013-08-26 16:39
Fajnie że Nielba ma jeszcze takich oddanych kibiców. W dzisiejszych czasach mało komu chce się jeszcze coś zrobić dla sprawy a nie dla własnych korzyści. Super panowie, popieram w 100 %
olo
+5 #20 RE: Protest kibiców MKS Nielbaolo 2013-08-15 17:01
Mądrze gada, polać mu wódkę.
rafo 7
-7 #19 po co nam ta druzynarafo 7 2013-08-15 16:07
rozwiązać w cholerę to dziadostwo, szkoda pieniędzy, lepiej dać na dzieciaki niech sie uczą kopać piłkę
kibol 2
+19 #18 RE: Protest kibiców MKS Nielbakibol 2 2013-08-15 14:45
Kibice powinni być w Zarządzie, zasady socios jak w Barcelonie. Tylko wtedy klub będzie kibiców a nie działaczy.
kibol nr 1
+21 #17 RE: Protest kibiców MKS Nielbakibol nr 1 2013-08-15 14:34
Na zero z tyłu, punkt w Solcu. Do boju Nielba. Tylko kibice siłą tego klubu.
Korzeń
0 #16 działanie na szkodę klubuKorzeń 2013-08-15 10:11
Nie jestem pewien czy klub jest firmą ale skoro prowadzi działalność i opłaca zawodnikom składki to chyba tak,na rządy pana v-prezesa są paragrafy kodeksu karnego,z tą sprawą koniecznie trzeba by się było udać do prawnika.....znalazłem.... ]
Osoba, która na podstawie przepisu prawnego, decyzji organu lub umowy została obowiązana do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą firmy powinna podejmować wszelkie czynności niezbędne do nienarażenia firmy na szkodę. W przypadku, gdy przez nadużycie uprawnień lub niedopełnienie obowiązku wyrządziła znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
kusy
+3 #15 RE: Protest kibiców MKS Nielbakusy 2013-08-15 00:27
Optymizm panie broto był jeszcze rok temu jak spadaliśmy do 3 ligi - mówiło się że jakoś to wszystko się poukłada i rzeczywiście szło to w dobrą stronę. A teraz to mimo zwycięstwa w pierwszym meczu odechciewa się kibicować bo klub praktycznie jest bez przyszłości albo się utrzyma albo będzie spadał w dół - nie ma perspektyw awansu do 2 ligi - jak ktoś z graczy się wyróżni to będzie z tąd uciekał tak jak w ręcznej.
bro
+7 #14 RE: Protest kibiców MKS Nielbabro 2013-08-15 00:04
Przepraszam, że zacznę tak wulgarnie ale inaczej się nie da... [wpis niecenzuralny] MAĆ. Czy wy nie możecie chociaż TROCHE optymizmu? Mówię tu o komentujących, bo chłopaki - propsy za akcję. WSZĘDZIE doszukujecie się teorii spiskowych jak jaki Macierewicz, wróżycie klęski, zagłady, najlepiej w pizdu wywalic całą druzyne, bylibyscie zadowoleni? POMYSLCIE TROSZKE.
kusy
+18 #13 kpina z kibicówkusy 2013-08-14 22:30
To wszystko to jedna wielka kpina z ludzi którzy od wielu lat kibicują Nielbie. Najpierw wmawiano kibicom że miasto stać na 2 ligę, póżniej beznadziejny sezon i spadek do 3 a teraz piłkarsko jest już 4 albo nawet okręgówka patrząc na trzon zespołu. Proponuje pójść w ślady piłkarzy ręcznych i wyprzedać (wyporzyczyć) wszystkich wartościowych graczy. Na meczach będą wtedy tylko rodziny piłkarzy - wyjazdy najdalej do Wapna i Damasławka - zniknie problem finansowania i profesjonalny sport w Wągrowcu też zniknie z mapy Polski. Miasto też przyoszczędzi kolejne środki które w ramach turystyki i sportu przeznaczy na dopłaty do aquaparku. Amy kibice kupimy szerszy pakiet sportowy w cyfrowym polsacie i zaczniemy innym kibicować w sobotnie popołudnia- cóż głęboka prowincja nie ma profesjonalnych zespołów :-(
jajco
+16 #12 RE: Protest kibiców MKS Nielbajajco 2013-08-14 22:07
Przecież wiadomo kto uruchomił ten list. Został opublikowany tego samego dnia zaraz po wyborze nowego Zarządu, "wnioski nasuwają się same", jak piszą "autorzy" listu.
igła
+7 #11 RE: Protest kibiców MKS Nielbaigła 2013-08-14 22:03
Protest kibiców a co na to prezes mieczysław
Prawnik
0 #10 RE: Protest kibiców MKS NielbaPrawnik 2013-08-14 22:01
Na miejscu kolegi prawnika pozwałbym autorów listu o naruszenie dóbr osobistych i dochodził zadośćuczynienia, przecież to jest działanie bez jakichkolwiek dowodów, czyste pomówienia naruszające jego dobre imię, dziwię się, że ktoś taki badziew publikuje i jeszcze chciałby być nazywany dziennikarzem. Nie bardzo rozumiem całą sytuację, z jednej strony zarząd Nielby dziękuje za współpracę i rozwój, a z drugiej kibice potępiają. Wychodzi na to, że ktoś jest niedoinformowany co do całej sytuacji, kibice czy działacze ? Pytanie kto wprowadza kibiców w błąd ?
VioLLa
-4 #9 RE: Protest kibiców MKS NielbaVioLLa 2013-08-14 21:46
teraz powinien zareagować burmistrz, ale co ma zrobić Wilczyński, aby nie narazić się wickowi? Nie będzie przecież sądził się z bratem wiceburmistrza. Może i lepiej, bo znając życie może przegrać tak jak z przedszkolami, Dittmajer to prawnik.
ramzes
-3 #8 braworamzes 2013-08-14 21:21
Miasto powinno tym dwóm panom wytoczyć proces za straty które ponieśliśmy za ich nieudolne działania.Klub tonie w długach a były prezes na łamach prasy rozpisuje się w jakiej to on dobrej sytuacji nasz klub zostawił.To zwykły sabotaż.Podpisuje się pod tym protestem.Waldek Wiśniewski
adapopp
-9 #7 456adapopp 2013-08-14 20:34
jeszcze Mrozik przechodzi do Chojnic...
masakra
slu
-2 #6 nielbaslu 2013-08-14 19:49
macie rację ale narazicie się niejednemu
fajna akcja pozdrawiam
onn
-2 #5 dobrzeonn 2013-08-14 19:43
A w końcu ktoś się odezwał doobrze
tytus
-2 #4 brawotytus 2013-08-14 19:41
brawo chłopaki
w końcu ktoś się odezwał
t
kibol
+8 #3 Protest jaki protestkibol 2013-08-14 18:37
Protest jaki protest to jakaś popierdółka jest. 15 kibiców na meczach Nielby i wielkie mi halo.
kolo
+12 #2 Protes kibiców MKS Nielbakolo 2013-08-14 18:12
Co ma piernik do wiatraka. To jednak byli ważni jeśli nawet protest kibiców jest, że już ich nie ma. Lepiej się martwcie o waszego nowego vice- prezesa od piłki bo jak parę tematów wyjdzie to będzie wiał gdzie pieprz rośnie. ja jak berety.
Radek Małkowski
-4 #1 RE: Protest kibiców MKS NielbaRadek Małkowski 2013-08-14 18:06
Protestować możecie, ale i tak nic z tego. Mam pomysł !!!
Marek Kamiński (trener i kolega Dittamejra ze szkolnej ławy, razem chodzili do jednej klasy - I LO w Wągrowcu) to brat Grzegorza Kamińskiego, wiceburmistrza.
Łatwo zauważyć, że wicek pojawia się na wszystkich imprezach a to znaczy, że kampania już ruszyła. Wiceburmistrz Kamiński będzie kandydatem SW 2000 na fotel burmistrza, a wtedy wszyscy mieszkańcy mogą pokazać gdzie jego miejsce. Proste rozwiązanie, a jakie skuteczne.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.