• Media
  • Wyświetlono: 4520

Nielba - Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:1

W sobotnim meczu 12. kolejki III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Nielba Wągrowiec wygrała przed własna publicznością z Tarnovią Tarnowo Podgórne 2:1.

Na wągrowiecki stadion zawitał beniaminek z Tarnowa Podgórnego. Trenerem rywali jest ikona poznańskiego Lecha, Piotr Reiss. W wyjściowej jedenastce Tarnovii wybiegli Karol Gregorek i Maciej Scherfchen. Obydwaj zawodnicy są znani z boisk Ekstraklasy oraz z gry w barwach Nielby.

Żółto-czarni powinni rozstrzygnąć mecz w pierwszych minutach. W akcjach ofensywnych podopiecznych Łukasza Mendla brakowało skutecznego wykończenia. Kibice zobaczyli bramki w drugiej połowie. Nielba objęła prowadzenie po strzale głową Adriana Mikołajczaka. Do remisu doprowadził Arkadiusz Trzciński. Gola na wagę trzech punktów zdobył Jędrzej Wiśniewski. Po sobotnim zwycięstwie nielbiści awansowali na 4. miejsce w tabeli.

Kolejny mecz nasi piłkarze zagrają 25 października o godz. 15:00. Na wyjeździe zagrają z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.

Nielba Wągrowiec - Tarnovia Tarnowo Podgórne 2:1 (0:0)

Bramki: Adrian Mikołajczak 58', Jędrzej Wiśniewski 84' - Arkadiusz Trzciński 65'.