• Wyświetlono: 5553

Nielba zagra w finale Pucharu Polski OZPN

Zwycięstwem piłkarzy nożnych Nielby Wągrowiec zakończył się półfinał Pucharu Polski na szczeblu OZPN Piła. W wyjazdowym spotkaniu w Szydłowie żółto-czarni pokonali miejscową Iskrę 2:1 (1:0).

Dla wielu kibiców piłki nożnej z pewnością był to przedwczesny finał rozgrywek. Przypomnijmy tylko, że w ostatnich latach te dwa zespoły często spotykały się ze sobą w finale. W 2014 roku wygrała Iskra, pokonując na własnym terenie Nielbę dopiero w rzutach karnych 4:2 (mecz zakończył się wynikiem 2:2). Rok później finał odbył się w Wągrowcu. Po zakończeniu spotkania i wyniku 1:1 odbył się kolejny konkurs rzutów karnych, w którym tym razem wygrali żółto-czarni 4:1.

Tym razem los uśmiechnął się do wągrowieckiego zespołu. Po nie najlepszym początku zdominowanym przez gospodarzy, Nielba nastawiła się na kontratak, z którego pierwszą bramkę, w 40. minucie gry, zdobył niezawodny Rafał Leśniewski. Wągrowczanie nieźle rozpoczęli również drugą połowę spotkania. Po koronkowej akcji na bramkę gospodarzy ponownie strzelał nasz kapitan, ale bramkarz Iskry w ostatniej chwili obronił strzał posyłając futbolówkę kilka metrów przed siebie. Dobitka Adriana Marchela była już nie do obrony i dała Nielbie dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze honorowym golem w 65 min., ale do końca spotkania wynik już się nie zmienił i to Nielba zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu OZPN Piła. Spotkanie to odbędzie się 10 maja na stadionie MOSiR w Pile, a naprzeciw nielbistów wybiegnie drużyna Płomienia Połajewo.

Iskra Szydłowo – Nielba Wągrowiec – 1:2 (0:1)

Bramki: Hermanowicz 65’ – Leśniewski 40’, Marchel 57’.