• dalke_nekrolog
  • Opublikowano:
  • Wyświetlono: 5250

Łukasz Gierak: Cenne informacje przydadzą się na przyszłość

Dobre występy na parkietach ekstraklasy piłkarzy ręcznych Nielby Wągrowiec zostały zauważone przez działaczy polskiego szczypiorniaka.

Trójka wychowanków MKS-u: Dawid Przysiek, Łukasz Gierak oraz Bartosz Witkowski była powołana przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce w ramach działalności Ośrodka Przygotowań Olimpijskich na konsultację szkoleniową w Gdańsku (w dniach 20-23.12.2009). Po raz pierwszy w historii, szczypiorniści grający w naszym klubie  otrzymali powołanie do kadry olimpijskiej. Jest to niewątpliwie ogromne wyróżnienie dla graczy. Sukces ten nie miałby racji bytu bez wsparcia całej drużyny.

O wrażeniach z odbytego zgrupowania opowiadał Łukasz Gierak - rozgrywający Nielby: - Na początku konsultacji, w niedzielę wieczorem, mieliśmy zaplanowaną odnowę biologiczną. Treningów w Gdańsku odbyliśmy w sumie cztery. Zajęcia ukierunkowane były głównie na taktykę. Szkoleniowcy, którzy prowadzili kadrę: Daniel Waszkiewicz, Leszek Biernacki oraz Wojciech Nowiński, sprawdzali nasze indywidualne umiejętności. Myślę, że zajęcia prowadzone przez trenerów były bardzo interesujące. Dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy na temat treningu w hali, oraz w siłowni. Cenne informacje jakie otrzymaliśmy przydadzą się na przyszłość. Poinformowano nas, że kolejna konsultacja odbędzie się wiosną. Sądzę, że cała nasza trójka zaprezentowała się na treningach z dobrej strony. Przez to mamy dużą szansę na kolejną konsultację z kadrą. Bardzo na to liczymy. Jak będziemy dawać z siebie wszystko w klubie, to następne powołanie przyjdzie.

Oprócz Gieraka oraz Bartosza Witkowskiego - kołowego, na konsultacji obecny był najlepszy strzelec wągrowieckiego zespołu - Dawid Przysiek. - Po ostatnim meczu ligowym z Chrobrym Głogów nasza drużyna rozpoczęła przerwę świąteczną. My natomiast udaliśmy się do Gdańska - na konsultację II kadry. Z grupy szkoleniowców, którzy prowadzili zajęcia szczególnie zapamiętałem wskazówki trenera Waszkiewicza. Bardzo chwalę sobie jego podejście do zawodników. Wszystko nam dokładnie tłumaczył, pokazywał - w sposób dla nas przejrzysty. Uważam go za bardzo dobrego szkoleniowca. Mieliśmy treningi prowadzone tak, jak I reprezentacja. Myślę, że z czasem, zawodnicy z kadry B, będą trafiać do I reprezentacji. Moim marzeniem jest właśnie w niej się znaleźć - jasno precyzuje swoje cele Przysiek.

źródło: www.reczna.nielba.pl

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.