• Wyświetlono: 2201

Nielba zwycięzcą Noworocznego Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn

Zakończył się Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn w Wągrowcu. Zwycięzcą zawodów okazała się Nielba.

Na pozostałych dwóch miejscach uplasowali się piłkarze ręczni Grunwaldu i na trzeciej pozycji znalazła się Sparta. Teoretycznie najsłabsi w tym gronie zawodnicy z Obornik Wielkopolskich pozostawili po sobie we wągrowieckiej hali bardzo dobre wrażenie. Zabrakło szczęścia i konsekwencji, a wyniki pojedynków mogły potoczyć się różnie.

W pierwszym spotkaniu dzisiejszego wieczoru w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji zagrała Sparta Oborniki Wielkopolskie, która zmierzyła się z pierwszoligowym Grunwaldem Poznań. Drugoligowiec rozpoczął pojedynek bez kompleksów, dzięki czemu w pierwszej połowie toczył się wyrównany pojedynek ze wskazaniem na Spartę. Mimo tego, że w pewnym momencie przegrywała już 5:8. Pierwsza połowa zakończyła się minimalną porażką ekipy z Obornik 10:11. Niestety po zmianie stron Sparta nie prezentowała się tak przyzwoicie, co do bólu wykorzystali gracze z Poznania, którzy zdystansowali przeciwnika, wygrywając pewnie 29:16! W Grunwaldzie oglądaliśmy byłego zawodnika Nielby – Michała Tórza, który po kilku latach powrócił do Wągrowca.

Po kilku minutach przerwy wągrowieccy kibice po raz pierwszy w 2019 roku mogli zobaczyć swoich ulubieńców, którzy zmierzyli się z Grunwaldem, który stoczył drugi mecz z rzędu. Można było się tego spodziewać, że lepiej do meczu przystąpią podopieczni trenera Rafała Walczaka, którzy byli „na adrenalinie” po spotkaniu ze Spartą. Wojskowi w pierwszej połowie trzymali Nielbistów na dystans bramkowy, który nie udało się zniwelować. Po stronie gospodarzy było widać brak rytmu meczowego, jednak po przerwie gospodarze zagrali solidniej, co pozwoliło odrobić straty, a w późniejszym czasie wyjść na prowadzenie. Klasą samą w sobie w tym meczu byli Paweł Smoliński i Paweł Gąsiorek, którzy zdobyli zdecydowaną większość bramek. Dość powiedzieć, że rozgrywający zdobyli łącznie sześć trafień!

Na koniec dnia – Nielba zagrała ze Spartą. Można było się spodziewać, że będzie to zdecydowanie łatwiejsze spotkanie dla i tak osłabionych podopiecznych Bartosza Świerada. Przez większą część meczu zanosiło się na zwycięstwo  drużyny z Obornik Wielkopolskich. Wągrowczanie w drugich dwudziestu minutach ponownie skutecznie dogonili wynik, a na dwie sekundy przed ostatnią syreną za sprawą Przemysława Września rzucili bramkę na 21:20 i wygrali drugi mecz tego wieczoru.

Po wielomiesięcznej nieobecności w zespole gospodarzy pojawił się Damian Wojtas, który szczególnie w pierwszym starciu się pokazał, a co najważniejsze zdobył swoje bramki. Między słupki powrócił Marcin Malczewski.