• Wyświetlono: 4249

Nielba pokonała Zawiercie

MKS Nielby Wągrowiec po przerwie wraca na parkiet. Wczoraj w 14. kolejce rozgrywek, pokonali w wyjazdowym spotkaniu Viret CMC Zawiercie 32:27 (18:10), awansując dzięki temu na 10. miejsce w ligowej tabeli.

Żółto-czarni od początku zdominowali rywala na parkiecie, prowadząc po 20 minutach gry 12:3. Tak wypracowanej przewagi nie sposób było zmarnować i mimo ambitnej pogoni zawiercian zwycięstwo Nielby ani przez chwilę nie podlegało dyskusji. W Zawierciu wysoką skutecznością popisał się Krzysztof Pawlaczyk, który pokonał bramkarza gospodarzy aż 9 razy.

Wyjazdowe zwycięstwo to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami naszej drużyny, którzy zmierzą się w najbliższym czasie z niezbyt wymagającymi rywalami.

Już w najbliższą sobotę, 13 lutego, o godz. 18:00 nielbiści zmierzą się na własnym parkiecie z UKS Olimp Grodków, a tydzień później –  na wyjeździe – z najsłabszym w ligowych bojach MOSiRem Bochnia. 4 punkty w spotkaniach z tymi rywalami pozwoliłyby nielbistom na awans do bezpiecznej, środkowej części ligowej tabeli.