• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 8156

Trwa zbiórka na rehabilitację dla Jarka Rakocego

Trwa zbiórka dla Jarosława Rakocego z Mieściska. Przeszedł dwa wylewy, teraz czeka go długa i droga rehabilitacja.

Jarosław Rakocy ma 53 lata. 5 sierpnia 2020 roku pękł mu tętniak mózgu. Przeszedł operację w 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy — klipsowanie tętniaka. Przez 2 dni leżał w śpiączce farmakologicznej. Po kolejnych 6 dniach na oddziale neurochirurgii (14 sierpnia 2020 roku) został wypisany do domu. Lekarze nie stwierdzili żadnych niedowładów i znaczących uszczerbków w pamięci, zalecili jedynie kontrolę u neurochirurga po 30 dniach od wyjścia ze szpitala.

- Tata powoli wracał do siebie. W domu czuł się praktycznie z dnia na dzień lepiej, coraz sprawniej się poruszał i samodzielnie chodził, zaczął normalnie mówić i mieliśmy nadzieję, że wróci do zdrowia. Niestety 2 września (po 20 dniach od wyjścia ze szpitala) nasz świat ponownie pogłębił się w strachu i rozpaczy, ponieważ tata miał ponowny wylew. Przetransportowano go tym razem do Poznania, gdzie przeprowadzono zabieg embolizacji tętniaka — relaconuje syn Krystian Rakocy.

Drugi wylew był bardzo poważny, nie udało się wypłukać całej krwi. Jarosław przez 2 tygodnie leżał na oddziale intensywnej terapii wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Po wycofaniu leku usypiającego długo nie reagował na żadne bodźce. Jego reaktywność zwiększała się bardzo powoli, zaczął otwierać oczy, jednak bez kontaktu logicznego.

- Po upływie około 1,5 tygodnia od momentu odstawienia leków usypiających po raz pierwszy usłyszeliśmy od lekarzy, że jest mała poprawa, ponieważ tata zaczął reagować na swoje imię, na polecenie otwiera i zamyka oczy, porusza głową oraz ściska dłoń. Lekarze dają nadzieję, ale jedyną szansą dla niego jest jak najszybsze przeniesienie go do miejsca, w którym będzie poddany intensywnej i długoterminowej rehabilitacji neurologicznej. Teraz liczy się czas — dodaje syn Krystian.

Jarosław Rakocy musi zostać poddany rehabilitacji, która może pomóc mu w powrocie do normalnego życia.

- Niestety koszt pobytu w ośrodkach oferujących tego typu rehabilitację to kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Kwota ta przewyższa nasze możliwości finansowe, dlatego zdecydowaliśmy się poprosić Was o pomoc — apeluje syn.

Jeżeli ktoś z was chciałby pomóc Jarosławowi Rakocemu w powrocie do zdrowia, może przekazać środki pieniężne, które rodzina przeznaczy na rehabilitację.

Trwa zbiórka środków na zrzutka.pl — KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Liczy się każda złotówka, nie bądźcie obojętni.

 


Komentarze   

rychu
-10 #12 RE: Trwa zbiórka na rehabilitację dla Jarka Rakocegorychu 2020-10-11 19:50
Ada co mnie straszysz jestv wolność słowa Także lepiej pomódl się za chorego a nie siedz przy kompie
Ada91
+11 #11 RE: Trwa zbiórka na rehabilitację dla Jarka RakocegoAda91 2020-10-11 18:51
rychu bzdury to ty pieprzysz. Nie znasz statusu materialnego, a do oceny jesteś pierwszy. Coś czuję Drodzy Państwo, że tutaj mamy do czynienia z konkurencją, która najchętniej to by jeszcze nóż w plecy wbiła. Wstyd i hańba człeku bez serca, którego najwidoczniej jeszcze raduje cudza krzywda. Wiadomo, dlaczego nie chcesz ujawnić swojego imienia i nazwiska. Pamiętaj tylko, że tutaj tylko myślisz, że jesteś anonimowy. Żal mi cię...
rychu
-8 #10 RE: Trwa zbiórka na rehabilitację dla Jarka Rakocegorychu 2020-10-11 18:19
Ada przestań pieprzyć bzdury , rodzina przedsiębiorcza od pokolenia wstecz spuchła po kilku miesiącach . Tu nie potrzeba setek tysięcy złotych .Oczywiście należy pomagać ale są ludzie o różnym statusie materialnym którzy nie powinni wołać tak szybko o pieniądze .
Ada91
+10 #9 RE: Trwa zbiórka na rehabilitację dla Jarka RakocegoAda91 2020-10-11 16:13
Obyś nigdy nie znalazł się w takiej lub podobnej sytuacji.
Ada91
+9 #8 RE: Trwa zbiórka na rehabilitację dla Jarka RakocegoAda91 2020-10-11 16:08
rychu ponawiam pytanie - skąd wiesz, że rodzina już tego nie zrobiła, skoro sprawa ciągnie się od sierpnia, a o pomoc zwrócili się dopiero teraz? Wydaje mi się, że po prostu jesteś człowiekiem pozbawionym jakiejkolwiek empatii... Bardzo przykre, bardzo współczuję.
rychu
-11 #7 RE: Trwa zbiórka na rehabilitację dla Jarka Rakocegorychu 2020-10-11 16:00
.Najpierw trzeba zaangażować swoje siły i środki a póżniej iść do mediów . Przecież biedni nie jesteście . Przykre ale prawdziwe. Myślicie że tez nie pomagam naprawde biednym.
Ada91
+9 #6 RE: Trwa zbiórka na rehabilitację dla Jarka RakocegoAda91 2020-10-11 15:21
rychu egoistą to chyba jesteś tutaj tylko Ty. Skąd wiesz, czy rodzina nie pozbyła się już części majątku lub po prostu nie posiada majątku, które mogłaby sprzedać? Łatwo oceniać w takiej sytuacji. Ciekawe czy byś nie apelował o pomoc gdyby Ciebie coś takiego spotkało. Jak nie możesz lub po prostu nie chcesz pomóc to chociaż zachowaj resztki taktu i swoje głupie komentarze dla siebie. Przykre, że niektórzy nie posiadają choć odrobiny empatii...
rychu
-10 #5 RE: Trwa zbiórka na rehabilitację dla Jarka Rakocegorychu 2020-10-11 13:24
Widać ilu tu jest egoistów którzy nie pozbyli by się części majątku aby pomóc bliskiemu .
rychu
-11 #4 RE: Trwa zbiórka na rehabilitację dla Jarka Rakocegorychu 2020-10-09 23:43
Miejsowy ja pisze co bym zrobił osobiście jakby bliską mi osobe to spotkało i nie twierdze ze nie trzeba pomóc .
Miejscowy
+9 #3 RE: Trwa zbiórka na rehabilitację dla Jarka RakocegoMiejscowy 2020-10-09 23:02
Rychu!!! Ty to ale buc jesteś. Abyś nigdy nie był w potrzebie bo będziez musiał wszystko razem ze sobą sprzedać bo na leki tobie zbraknie. Dobrze że takich jak ty bez serca jest niewielu. Gówno by spod siebie zżarł a się nie podzieli.
rychu
-9 #2 RE: Trwa zbiórka na rehabilitację dla Jarka Rakocegorychu 2020-10-09 18:24
Bardzo przykra sprawa ale moim zdanie trzeba najpierw pieniędzy szukać wokół siebie np . sprzedać cześć majątku itd. co nie znaczy ze niemamy pomóc .
tom1
+19 #1 RE: Trwa zbiórka na rehabilitację dla Jarka Rakocegotom1 2020-10-09 14:54
Witam znam tego Pana ze sklepu kultowe miejsce dla znawców tematu.Człowiek z pasją z dużym poczuciem humoru ja już pomogłem pomuszcie i Wy.Szybkiego powrotu do zdrowia.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.