• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1020

Andrzej Bartkowiak otrzymał odznakę Bene Merito

Nadbryg. Andrzej Bartkowiak otrzymał odznakę Bene Merito za istotny wkład w organizację i dostarczenie polskich konwojów humanitarnych do krajów zmagających się z epidemią COVID-19.

Uczestnicy polskich misji medycznych we Włoszech i USA oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej zaangażowani w organizację konwojów humanitarnych do krajów dotkniętych epidemią COVID-19 zostali uhonorowani odznaką Bene Merito.

W zorganizowanej w piątek w Ministerstwie Spaw Zagranicznych uroczystości uczestniczyli wiceministrowie Paweł Jabłoński i Marcin Przydacz.

Wśród uhonorowanych odznaką Bene merito znaleźli się uczestnicy m.in. Polskiej Wojskowo-Cywilnej Misji Medycznej w Lombardii (Włochy) oraz Polskiej Wojskowej Misji Medycznej do USA w ramach Programu Partnerstwa Polskich Sił Zbrojnych z Gwardią Narodową stanu Illinois:

👉 płk. dr n. med. Robert Ryczek,
👉 kpt. dr n. med. Jacek Siewiera,
👉 dr n. med. Jakub Klimkiewicz;
👉 Tomasz Kutycki.

Obok udziału we wspomnianych misjach laureaci Odznaki brali udział w szeregu seminariów i wideokonferencji służących przekazywaniu wiedzy i wspieraniu zagranicznych partnerów w przeciwdziałaniu pandemii.

Wiceszefowie polskiej dyplomacji wręczyli także odznakę Bene Merito Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzejowi Bartkowiakowi oraz bryg. Michałowi Langnerowi, którzy wnieśli istotny wkład w organizację i dostarczenie polskich konwojów humanitarnych do krajów zmagających się z epidemią COVID-19: Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Kosowa, Macedonii Północnej, Mołdawii, Serbii i Ukrainy.

Honorowa odznaka Bene Merito, ustanowiona została w 2009 roku. Przyznawana jest przez ministra spraw zagranicznych w uznaniu zasług na rzecz działalności wzmacniającej pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Komentarze   

Sam
-1 #4 RE: Andrzej Bartkowiak otrzymał odznakę Bene MeritoSam 2020-10-05 18:53
Od Wągrowca odmówił przyjęcia honorowego mieszkańca miasta. Ale pisowskiego medalika już nie, wszystko zrobi żeby się przylizać Kaczorkowi, a gdzie ten niedoszy burmistrz z PiSu ktoś coś wie oprócz tego że podobno wille w kobylcu buduję 👷 🤪😂😂
olaf
-1 #3 RE: Andrzej Bartkowiak otrzymał odznakę Bene Meritoolaf 2020-10-05 18:33
Bartek jak ostatnio zobaczył ile medali ma szeregowy strażak ochotnik Jan Maćkowiak to zapewne zaczął mu zazdrościć i stąd to wyróżnienie od kumpli . Jeszcze Jarek B .namaluje ci mural .
Do PIS Janowy
-2 #2 RE: Andrzej Bartkowiak otrzymał odznakę Bene MeritoDo PIS Janowy 2020-10-05 12:21
PIS janowy masz rację. Ten świat zwariował. Przyznawać odznaczenia za organizowanie pomocy dla osób chorujących na chorobę, której według wielu nie ma. A jeżeli jest to po co pomagać np. lekarstwami. Wystarczy zdrowy, aktywny tryb życia.
wożny
+7 #1 RE: Andrzej Bartkowiak otrzymał odznakę Bene Meritowożny 2020-10-04 22:00
Zobaczymy czy tak samo często bedzie odznaczany jak pis przegra wybory ?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.