• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 355

#BIEGAMYna102 w hołdzie Powstańcom Wielkopolskim

Lubisz biegać? W tym roku, biegając, możesz uczcić kolejną 102. już rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w wielkiej akcji #BIEGAMYna102 organizowanej w ramach kampanii #POWSTANIEna102. W tej pięknej patriotycznej akcji każdy, kto przebiegnie minimum 1918 metrów, odda hołd Powstańcom Wielkopolskim.

Samorząd województwa wielkopolskiego rozpoczął akcję, w której każdy będzie mógł uczcić pamięć Powstańców Wielkopolskich na sportowo. Tworzy wielką drużynę biegaczy, a każdy, kto przyłączy się do wspólnego biegu z okazji 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego znajdzie się także w wielkiej, pamiątkowej galerii biegaczy na stronie 27grudnia.pl.

PAMIĘTAMY I BIEGAMY

- Już po raz 102. świętujemy rocznicę bohaterskiego zrywu, który przyniósł nam wolność. Zapraszam i gorąco zachęcam do wzięcia udziału w akcji, w ramach której każdy może pobiec w hołdzie Powstańcom. W tym roku stawiamy na endorfiny, zdrowie i uśmiech. Akcja #BIEGAMYna102 polega na tym, by przebiec symboliczny dystans, nie mniejszy jednak niż 1918 metrów – w dowolnym miejscu i czasie – poinformował Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Pobiec należy w terminie od 1 do 20 grudnia w wybranym przez siebie dniu, godzinie oraz przestrzeni. Bieg, nordic walking, bieżnia, chód, indywidualnie lub z rodziną – uczestniczyć można na wiele sposobów, jednak liczy się przede wszystkim udział, szczere chęci oraz wspólne, ale i bezpieczne świętowanie w tym szczególnym czasie.

- Wierzę, że w naszym biegu weźmie udział nawet więcej osób niż w tradycyjnym. I cieszę się, że pamięć o naszym powstaniu będzie widoczna w przestrzeni publicznej 20 dni, a gdy nadesłane filmy, czy zdjęcia z zarejestrowanym biegiem trafią na stronę www.27grudnia.pl – jeszcze przez wiele miesięcy daleko od granic Wielkopolski. Zachęcam wszystkich – pobiegnijmy razem, bo przecież #BIEGAMYna102 – mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Do „biegania na 102" włączyły się także znane postaci związane ze światem sportu. Ambasadorami akcji są Mistrzyni Europy oraz Wicemistrzyni Świata w sztafecie 4×400 metrów Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, były sprinter i rekordzista Polski na 200 metrów Marcin Urbaś oraz zeszłoroczna zwyciężczyni Maratonu Poznańskiego Monika Stefanowicz. Pobiegną również utytułowana tenisistka Magda Linette oraz Drużyna Szpiku z Dorotą Raczkiewicz i Mezo na czele. Wszyscy mogą dołączyć do tego grona uczestników biegu w hołdzie Powstańcom.

- 1918 metrów to dystans, który chyba każdy z nas da radę pokonać. Wystarczy zarejestrować swój bieg za pomocą aplikacji (np. Endomodno), zrobić sobie zdjęcie podczas biegu, i przesłać nam swój wynik. Pobiegnijmy razem! – dodaje Jacek Bogusławski.

W zdrowym ciele, zdrowy duch – głosi znane powiedzenie. Jak pokazuje akcja #BIEGAMYna102, ruch może być związany nie tylko ze sportem, ale również historią i pamięcią o Powstaniu Wielkopolskim. Bieganie to sprawdzona recepta na zdrowie i dobrą sylwetkę, ale może być również świetną okazją do świętowania i budowania wzajemnej solidarności, szczególnie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Przyłączcie się do akcji już dziś, przebiegnijcie niespełna dwa kilometry w hołdzie tym, którzy 102 lata temu walczyli o naszą wolność.

Dodaj komentarz

Redakcja Portalu WRC nie odpowiada za publikowane treści w module komentarze.

Przed dodaniem wpisu zapoznaj się z REGULAMINEM!

Kod antyspamowy
Odśwież

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.