• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1628

Premier odwołał wojewodę wielkopolskiego

Z dniem 15 grudnia 2020 r. premier Mateusz Morawiecki, na wniosek Mariusza Kamińskiego – ministra spraw wewnętrznych i administracji, odwołał Łukasza Mikołajczyka z funkcji wojewody wielkopolskiego.

Powodem złożenia wniosku o odwołanie była utrata zaufania do wojewody w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy — informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na Twitterze.

Łukasz Mikołajczyk wojewodą wielkopolskim został w listopadzie ubiegłego roku. Wcześniej był senatorem wybranym z list Prawa i Sprawiedliwości. Na stanowisku zastąpił Zbigniewa Hoffmanna, który został posłem PiS.

Odwołany za Zamek w Stobnicy

Pod koniec listopada wojewoda wydał decyzję w sprawie zamku w Stobnicy. Nie stwierdził w niej nieważności decyzji starosty obornickiego, który wydał pozwolenie na budowę obiektu z naruszeniem prawa. Kilka dni później Mariusz Kamiński zawnioskował o odwołanie wojewody.

Odwołany wojewoda wydał oświadczenie po decyzji premiera:

- Ponad rok temu Premier Mateusz Morawiecki powierzył mi obowiązki Wojewody Wielkopolskiego. Dziś moja służba dobiega końca. Za dotychczasową współpracę serdecznie dziękuję Premierowi, Ministrom, Parlamentarzystom i Samorządowcom z Wielkopolski, pracownikom Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, całej administracji zespolonej oraz wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować. Doświadczenie tych relacji było dla mnie niezwykle wartościowe i jestem pewien, że pozwoli zbudować fundamenty pod moje dalsze działania w służbie Rzeczypospolitej. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i rządowi Zjednoczonej Prawicy życzę wytrwałości i dalszej realizacji działań, których celem jest dobro naszej Ojczyzny - napisał w oświadczeniu Łukasz Mikołajczyk, były wojewoda wielkopolski.

Komentarze   

xzc
+1 #15 RE: Premier odwołał wojewodę wielkopolskiegoxzc 2020-12-17 10:46
Kolo ten cep myśli ze jak rzadziło PO to wojewodowie byli z Pslu
Mikołaj
0 #14 Tak nie wolnoMikołaj 2020-12-17 08:22
Dlaczego niektóre "łapki" są skasowane bez mojego kliknięcia, to się nazywa MANIPULACJA !
Pis-Janowy
-3 #13 RE: Premier odwołał wojewodę wielkopolskiegoPis-Janowy 2020-12-17 02:06
Meee - masz cos z kozy w sobie czy barana? Dla ciebie napisanie prawdy to obelga? Suche fakty swiadczace ze przekret na budowie zamku jest zrobiony wylacznie pod egida PO/PSL jest oskarzeniem czy obelgą? Odpowiesz na to czy jak typowy tutejszy przedstawiciel "elit" pierdnales i tyle ..?
Meeee
+4 #12 RE: Premier odwołał wojewodę wielkopolskiegoMeeee 2020-12-17 00:09
Pis janowy nie wysilaj się tak i bardziej nie pogrążaj w tych obelgach i oskarżaniach.
xzc
-3 #11 RE: Premier odwołał wojewodę wielkopolskiegoxzc 2020-12-16 20:50
Janowy temu debilowi nic nie tłumacz przecież ten głupiec wszystko przepisuje z Wirtualnej Polski ten cep sam nie potrafi mysleć .
PIS-Janowy
-3 #10 RE: Premier odwołał wojewodę wielkopolskiegoPIS-Janowy 2020-12-16 20:06
Kolo - przekrety w Stobnicy - szczegoly:
"...Około 2005 roku teren pozyskała spółka D.J.T. należąca do rodziny Nowaków. Wtedy na czele spółki stał jeszcze Paweł Nowak. Już w 2005 roku spółka (po uzyskaniu pozwolenia wodno-prawnego) zleciła modernizację stawów. Dotychczasowe stawy zostały zalane i stworzono jeden sztuczny zbiornik, na którym usypano sztuczną wyspę.

Po około czterech latach przedstawiciele spółki zwrócili się do Urzędu Miasta w Obornikach o przygotowanie miejscowego planu zagospodarowani a przestrzennego. Z kolei w 2010 roku marszałek województwa wielkopolskiego wydał decyzję o odlesieniu 2,69 ha terenu, na którym obecnie powstaje zamek. Natomiast w 2011 roku na wniosek Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Poznaniu sporządzona została opinia dotycząca wpływu miejscowego planu zagospodarowani a przestrzennego na środowisko. Jej autorzy uznali, że potencjalna inwestycja nie będzie negatywnie oddziaływać na Puszczę Notecką i znajdujący się tam obszar Natura 2000.

Jeszcze pod koniec 2011 roku Rada Miejska w Obornikach uchwaliła miejscowy plan zagospodarowani a przestrzennego, który zakładał przeznaczenie części tamtego terenu pod zabudowę usługową. Zanim jednak rozpoczęła się budowa, jeszcze na początku 2015 roku, powstał kolejny raport dotyczący oddziaływania inwestycji na przyrodę. Raport, który sporządziły te same osoby, znowu stwierdzał, że budowa zamku nie wpłynie negatywnie na okoliczną przyrodę. Dzięki temu ostatecznie w 2015 roku starosta powiatu obornickiego wydał pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych..."
Rozumiem, ze w 2010 - 2015 PIS rzadzil . Masz cos wiecej, pajac, do dodania na temat burdelu ...? A szczegolnie w 100% POwskiej wielkopolsce ....
Rolnicy protestuja - spoko - przyjdzie Hujownia, da im zielony lad to sobie postrajkuja ... pod strumieniami wody z armatek wodnych.
xzc
-6 #9 RE: Premier odwołał wojewodę wielkopolskiegoxzc 2020-12-16 19:57
kolo ty to jednak głupi jesteś pisząc że ten wojewoda był z pisu a skąd niby cepie miał być z sld czy może z po ?
viktor
-6 #8 RE: Premier odwołał wojewodę wielkopolskiegoviktor 2020-12-16 19:50
Kolo śmieciu jacy rolnicy , chyba ci co kupili sobie traktory po pół miliona i myśleli ze państwo za nich spłaci A ty śmieciu jak totalna opozycja tylko ręce zacierasz jak żle się dzieje
kolo
+4 #7 RE: Premier odwołał wojewodę wielkopolskiegokolo 2020-12-16 19:41
A tymczasem:
"Rolnicy protestują. Na jezdnię wyrzucili gnój, na nim stanęła taczka z kukłą, do której przymocowano twarz Jarosława Kaczyńskiego. Zablokowany był jeden pas drogi krajowej nr 15 w Bratianie (Warmińsko-mazurskie)."

Wygląda na to, że suweren już nie chce dojnej zmiany.
nowak
-8 #6 RE: Premier odwołał wojewodę wielkopolskiegonowak 2020-12-16 19:06
Kolo śmieciu ciekawe za jakiego rządu załatwiali dokumentacje ?
Andrzej 2
+6 #5 RE: Premier odwołał wojewodę wielkopolskiegoAndrzej 2 2020-12-16 18:41
Panie Janowy,za przekręty w PIS - mówisz że nie ma zgody.To już te dojazdy z innych miejsc pobytu niż deklarowane i jazda nie swoimi samochodami to już wyjaśnione.
PIS-Janowy
-3 #4 RE: Premier odwołał wojewodę wielkopolskiegoPIS-Janowy 2020-12-16 18:12
kolo - Jak widzisz - jesli chodzi o sprawy dotyczace przekretow to w PIS nie ma zmiluj sie! Rozumiem, ze to cie dziwi ... w PO jeszcze by pochwalili ...
kolo
+6 #3 RE: Premier odwołał wojewodę wielkopolskiegokolo 2020-12-16 17:56
Przecież ten wojewoda jest z PISu mianowany przez PISowski rząd i jak zwykle zostawia po sobie PISowski burdel, który trzeba będzie posprzątać, a zapłaci za to jak zwykle społeczeństwo ale dojna zmiana takimi rzeczami się nie przejmuje.
PIS-Janowy
-12 #2 RE: Premier odwołał wojewodę wielkopolskiegoPIS-Janowy 2020-12-16 17:18
Akuku - czyli budowa poteznegoi zamku w parku narodowym jest dla ciebie OK. Tak samo jak dla burmitrza Poznania Jaskowiaka? Ale postawienie blaszaka 40 mm na wylewce betonowej na swoim prywatnym podworku juz nie jest zgodne z prawem dla pana Jaskowiaka i jego urzednikow. Nie widzisz tego spierdolenia umyslow POwskich?
Akuku
+14 #1 RE: Premier odwołał wojewodę wielkopolskiegoAkuku 2020-12-16 14:32
Fakt z PiSu był, ale widać miękiszon, retaz wsadzą gnidę to klękajcie narody, i porządek będzie robił w powiatach i gminach, tak jak kwa kwa będzie mu kazał.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.