• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1260

Lockdown będzie obowiązywał do 18 kwietnia

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że obowiązujące obostrzenia epidemiczne zostają przedłużone dla całego kraju do 18 kwietnia.

fot. Adam Guz / KPRM

- Obserwowane ostatnio wyniki nowych zakażeń są w tym momencie zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Wciąż mamy złą sytuację w szpitalach. Zajętych łóżek dla pacjentów z COVID-19 jest ponad 78 procent, a respiratorów — niemal 79 procent. Te parametry są niebezpieczne — powiedział w trakcie konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. - Z tych powodów podjęliśmy decyzję, że obostrzenia zostaną przedłużone o okres pond tygodnia. Lockdown będzie obowiązywał do 18 kwietnia. Wtedy będziemy decydowali, co dalej.

Niedzielski o perspektywie na wakacje dla hoteli i gastronomii.

W zależności od sytuacji nasze doświadczenie pokazuje, że nie kierujemy się zawsze tymi samymi kryteriami. Na początku pandemii kierowaliśmy się nową liczbą zakażeń. Potem, w momencie bardzo dynamicznego wzrostu zachorowań kierowaliśmy się już samą dynamiką, nie patrząc na liczbę bezwzględną. Teraz mam nadzieję, że apogeum fali epidemii mamy już za sobą. Teraz najważniejsze jest obłożenie infrastruktury szpitalnej. Trudno jest jednoznacznie powiedzieć, jakie będą kryteria uwolnienia tej części gospodarki. To zależy od momentu pandemii, w którym będziemy się znajdowali.

Niedzielski o powrocie do szkół i przedszkoli.

To pierwsze kroki w przywracaniu normalności. Mam nadzieję, że jeszcze w kwietniu przedszkola i najmłodsze klasy I-III wrócą do nauczania. Przedszkola w trybie zwykłym, a I-III co najmniej w trybie hybrydowym.

Niedzielski o propozycjach dla pielęgniarek w kwestii zarobków.

Rozmowy dotyczą kształtowania ścieżki wynagrodzeń w krótkim okresie, ale też w perspektywie dłuższej. Chcemy, żeby ta ścieżka, zaprogramowana dla wszystkich zawodów pracujących w sektorze medycznym, systematycznie się posuwała. Zaproponowaliśmy na rok 2021 stawki, które powodują poprawę poziomu wynagrodzeń tych zawodów, które były doceniane w mniejszym stopniu, czyli zawodów pomocniczych, ale które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania systemu zdrowotnego.

Niedzielski o możliwości otwarcia niektórych gałęzi gospodarki na majówkę.

W pierwszej kolejności myślimy o przywracaniu edukacji. W przyszłym tygodniu będziemy mogli się nieco przybliżać do tej sytuacji. Zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w ten sam sposób, co dwa lata temu czy wcześniej. Trzeba się liczyć, że w tym okresie będą obostrzenia.

Materiał wideo z konferencji

 


Komentarze   

pAWCIO
-1 #6 RE: Lockdown będzie obowiązywał do 18 kwietniapAWCIO 2021-04-08 13:48
szczepta się szczepta ..... po mnie siłą przyjdziecie ..... bo się nie dam , a od dzieci to się odpier... mordercy jedne .....
Pis-Janowy
-2 #5 RE: Lockdown będzie obowiązywał do 18 kwietniaPis-Janowy 2021-04-07 18:21
Zygmunt - to sa oficjalne statystyki. Nie podobaja sie? Ty swoje dzieci bedziesz szczepil na debilowirusa ktorego ich organizmy nawet nie zauwazaja? Te 12 letnie tez?
zygmunt
0 #4 RE: Lockdown będzie obowiązywał do 18 kwietniazygmunt 2021-04-07 15:39
Pis Jnowy te mądrości serwuj mieszkańcom twojego Janowca a od Wągrowca się odwal czubie
Pis-Janowy
+1 #3 RE: Lockdown będzie obowiązywał do 18 kwietniaPis-Janowy 2021-04-07 14:48
I kilka faktow z polski niedzielskiego i guta - w czasie srajdemi srednia wieku chorych na debilowirusa to okolo 63 lata, zmarlych to 76-77 lat. To teraz szczepmy "bezobjawowe" dzieci i zamknijmy je na wakacje, tak ...? Golem, tluku - gdzie glos uzasadniajacy te mordercze dzialania rzadu? Doczekam sie?
Pis-Janowy
+2 #2 RE: Lockdown będzie obowiązywał do 18 kwietniaPis-Janowy 2021-04-07 14:12
A dzieci dalej w dopmu przed monitorami? Tych dzieci ci sku...ynu nie wybacze nigdy! Nauczyciele zaszczepieni, starsi zaszczepieni, dzieci odporne na wirusa a szkoly zamkniete. Kpiny z ludzi.W Szwecji, na Bialorusi wszystko w normie i jesli chodzi o ilosc trupow o kilka klas lepiej nize w Polsce ... W USA stadiony pelne po zdjeciu restrykcji w kilkunastu stanach a ilosc chorych w ciagu dwoch tygodni zmalala tam o 40% (slonce, ruch robia swoje)... A u nas ... nigdy nie myslalem, ze bede klał na PIS bardziej niz na PO ale do tego powoli dochodzi.
nik
+11 #1 RE: Lockdown będzie obowiązywał do 18 kwietnianik 2021-04-07 12:44
A może ten z[wpis niecenzuralny] rząd sam by się zamknął na kwarantannie i nie wracał przez miesiąc albo wcale najlepiej.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.