• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2044

Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturę

Czternasta emerytura to kolejne w tym roku wsparcie, które już wkrótce trafi do zdecydowanej większości emerytów i rencistów. Otrzyma ją ok. 9,2 mln osób.

– Przypominam, że nie trzeba składać żadnego wniosku, świadczenie zostanie wypłacone z urzędu – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W pierwszej połowie roku do wszystkich emerytów i rencistów trafiła trzynasta emerytura. To wsparcie dla 9,8 mln emerytów, w tym roku trafiło do nich ok. 12,2 mld zł. Trzynasta emerytura wypłacana jest w wysokości najniższej emerytury, czyli aktualnie 1250,88 zł. Z tej kwoty nie są pobierane potrącenia czy egzekucje.

Trzynasta emerytura, która po raz pierwszy została wypłacona w 2019 r., od 2020 r. jest gwarantowana w ustawie, jako dodatkowe roczne świadczenie pieniężne dla wszystkich emerytów i rencistów – bez kryterium dochodowego – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. – Już wkrótce wypłacona zostanie również czternasta emerytura, do większości uprawnionych trafi wraz z listopadowym świadczeniem – zapewnia szefowa resortu rodziny.

Czternasta emerytura z kryterium dochodowym

W przeciwieństwie do trzynastej emerytury, która trafi do każdego, w przypadku czternastej emerytury obowiązuje kryterium dochodowe. To 2900 zł brutto, ale co ważne – zastosowana zostanie tu zasada złotówka za złotówkę. Zdecydowana większość, ok. 8 mln osób, otrzyma świadczenie w pełnej wysokości, a ok. 1,2 mln – w wysokości odpowiednio pomniejszonej.

– Przypominam, że świadczenie zostanie wypłacone z urzędu – nie trzeba składać żadnych wniosków – podkreśla minister Maląg.

Czternasta emerytura to świadczenie jednorazowe, na ten cel przeznaczone zostanie ponad 10,6 mld zł.

ZUS ostrzega przed oszustami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników ZUS i oferują pomoc przy wypełnieniu wniosku o czternastą emeryturę.

Zakład przypomina, że pracownicy ZUS nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy wypełnianiu wniosku, ponieważ czternastą emeryturę ZUS wypłaci z urzędu wraz z listopadowym świadczeniem – informuje ZUS.

Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel. 22 560 16 00. O każdej próbie oszustwa należy również niezwłocznie powiadomić policję.


Komentarze   

PIS Janowy
+3 #12 RE: Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturęPIS Janowy 2021-10-14 13:11
Ponoc takie osobniki jak Andrezj2 czy kaleki Golem maja swoja rote. Wymyslila im ja intelektualisytaka - lalkarka na ich miarę - Jahira. Leci to jakos tak:"..."Tak nam dopomóż Tusk, tak nam dopomóż Lempart" - mówiła w Sejmie podczas swojego wystąpienia posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira...."
OI to jest fakt. Takich ludzi i kolejnych szpryc trzeba w Wagrowcu, czego serdecznie zycze od rana!
Ja
+3 #11 RE: Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturęJa 2021-10-14 12:35
Pracownicy ZUS siedzą w swych twierdzach juz od 2 lat
Zreszta tak jak i szystkie instytucje podlegajace budzetówce.
Petent to zło konieczne .
Np
Hahahahhhaaa
0 #10 RE: Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturęHahahahhhaaa 2021-10-14 07:56
Andrzej 2 widac jakiś uczony,! Spojrz na swoją ortografię! Człowieku nie zapamiętałeś ze szkoły jak się pisze KRÓL? Odmiana przez przypadki też szwankuje ( komu ?czemu?) całemu środowisku, a nie srodowiskowi.... dziś wiekszosc takich " byznesmenów" chce być najmądrzejszymi i tępi wszystko i wszystkich co mądrzejsze od niego. A wartosc człowieka ocenia na podstawie posiadanej kasy ze zmywaka.
nik
0 #9 RE: Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturęnik 2021-10-13 22:32
Andrzej 2 ; Gdybyś potrafił czytać , a dodatkowo zrozumieć to na podstawie mojego postu 2 , wiedziałbyś że POPiS- y partll walczących o stołki mnie nie interesują
Andrzej 2
-1 #8 RE: Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturęAndrzej 2 2021-10-13 20:01
PIS-JANOWY.Ty zeczywisce nie potrafisz przeczytac tekstu z pisaniem chyba też nie jest zbyt dobrze. Przeczytaj go jeszcze raz .Tym razem ze zrozumieniem i nie obracaj kota ogonem.Stosujesz tą metodę gdy masz problem z odpowiedziami na konkretne pytania.Az dziw że nie ma ani słowa o covidze .
PIS Janowy
+2 #7 RE: Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturęPIS Janowy 2021-10-13 16:35
Andrzej 2 to, wypisz wymaluj, przedstawiciel elektoratu PO. "Kruluje" nam caly czas (jak Kormorkowski - prezydentopwskie) dajac przytyki godne samego wytrzscza tuska folksdeutsza, ktory dla Polski to tyle zrobil , ze az go sama Merkel po glowce poklepala. Jahira czy Spurek to sie chowie normalnie ...
Andrzej 2
-2 #6 RE: Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturęAndrzej 2 2021-10-13 16:28
nik czy raczej nikt.Zabolalo co?. Jeden gamoń wart drugiego.Najwyrazniej jesteś zwolennikiem PIS-u i to w dodatku emerytem , któremu śnią się po nocach "tłuste lata"w epoce słusznie minionej gdzie krulowalo hasło"co twoje to moje,a mojego nie rusz. Jeden emerytowany cymbał wystawił laurkę całemu srodowiskowi .Mam nadzieję że większość emerytów nie popiera tego typu postępowania.
nik
+4 #5 RE: Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturęnik 2021-10-13 11:10
Andrzej 2 ; Jaki elektorat tacy POlitycy ,bo " z kond " ...... Za komuny z taką ortografią to podstawówki byś nie skończył .
Pyra
+4 #4 RE: Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturęPyra 2021-10-13 10:32
Chcieliśta ludzie dojnej zmiany to macie. Każdy trochę bardziej ogarnięty, powiedzmy po gimnazjum wiedział jak to się skończy, teraz pretensje do siebie. Ja mam wywalone bo jedną nogą już za granicą jestem ale tym szarymświadomym rodakom to współczuję.
Andrzej 2
+6 #3 RE: Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturęAndrzej 2 2021-10-13 08:11
dziadek, nie dalej jak wczoraj miałam okazję usłyszeć od jednego z emerytów który wyrażał się na temat partii rządzącej w samych superlatywach."Przyjechał Tusk z Belgii i chce zadzic.PIS dał mi 13-tke,14-tke a co dał Tusk"Na pytanie czy wie coś na temat z kond PiS bierze pieniądze na te programy socjalne pada odpowiedz"a co mnie to obchodzi". W dalszej rozmowie poruszony został temat afer PO a na pytanie co sądzi na temat afer ekipy rządzącej pada odpowiedz a co mnie to obchodzi, biorą ale się podziela.Ot dziadek typowy elektorat obecnej władzy
nik
+11 #2 RE: Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturęnik 2021-10-12 22:33
Jeszcze trochę takich rządów wszyscy będziemy milionerami . Sprzedam kota za milion i kupię bochenek chleba .
dziadek
+10 #1 RE: Emeryci i renciści, już wkrótce otrzymacie czternastą emeryturędziadek 2021-10-12 13:25
Wsparcie to ci złodzieje w rzadzie, sejmie i senacie dali sobie do pensji co miesiac podwyżki w wysokości 40 % i 60% a tu kilka procent w roku to może wyrównuje inflacje Złodziejska banda od lewa do prawa tylko z emerytów głupców robią .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.