• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 991

Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

Wynagrodzenie od 4560 zł, pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej, pierwszeństwo zatrudnienia w administracji publicznej. Teraz i ty możesz zostać żołnierzem.

Jest łatwiej, szybciej i nowocześniej – od 23 kwietnia 2022 r. w wojsku obowiązuje nowy system rekrutacji dla wszystkich, którzy chcą wstąpić do armii. Zmieniono podejście i filozofię, aby ludzie nie zniechęcali się skomplikowanymi procedurami. Powołano Wojskowe Centra Rekrutacji, które zajmą się rekrutacją do wojska. Można spotkać się z ekspertami od rekrutacji albo załatwić to przez Internet.

Celem jest, aby w Wojsko Polskie liczyło do 250 tysięcy żołnierzy zawodowych i 50 tysięcy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Budowana nowoczesna struktura Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji, będzie odpowiedzialna za system rekrutacji. Wojsko wychodzi naprzeciw zmianom współczesności.

Dla zwiększenia liczebności Sił Zbrojnych RP przewiduje się trzy rodzaje czynnej służby wojskowej: zawodową służbę wojskową, terytorialną służbę wojskową, dobrowolną zasadniczą służbę wojskową oraz dwa rodzaje służby w rezerwie: aktywną i pasywną rezerwę.

Nowością jest dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, która jest podzielona na dwa etapy - podstawowy trwający do 28 dni i specjalistyczny do 11 miesięcy. Osoba decydująca się na tę formę służby zyskuje wynagrodzenie na poziomie żołnierzy zawodowych od 4560 zł, pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej, pierwszeństwo zatrudnienia w administracji publicznej.

Jak wygląda proces rekrutacji?

▫️ Wojskowe Centrum Rekrutacji / portal rekrutacyjny www.zostanzolnierzem.pl – oprócz tradycyjnego składania wniosków w Wojskowych Centrach Rekrutacji można to zrobić również w formie elektronicznej za pośrednictwem Portalu Rekrutacyjnego do Wojska Polskiego. Jest to kolejna, obok ePUAP, elektroniczna forma aplikowania do wojska. Kandydat do służby wojskowej, który nigdy nie był w wojsku, maksymalnie w 14 dni od złożenia wniosku elektronicznego na portalu zostanzolnierzem.pl otrzyma informację, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji ma się stawić, aby dopełnić formalności i przejść wymagane badania.

▫️ Wojskowe Centrum Rekrutacji – to miejsca, w których w jeden, maksymalnie 2 dni kandydat do wojska (do korpusu szeregowych zawodowych lub terytorialnej służby wojskowej) odbędzie rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz będzie zbadany przez komisję lekarską. Wojskowe Centra Rekrutacji to 86 miejsc w Polsce, gdzie można rozpocząć rekrutację to różnych form służby wojskowej.

▫️ Szkolenie podstawowe / specjalistyczne – maksymalnie do 28 dni tyle potrwa szkolenie podstawowe dla kandydatów w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Po pozytywnym zakończeniu szkolenia podstawowego i złożeniu przysięgi wojskowej – kandydat przechodzi to kolejnego etapu służby w ramach szkolenia specjalistycznego, które potrwa do 11 miesięcy. Po zakończeniu szkolenia kandydat, żołnierz może kontynuować służbę już jako zawodowy żołnierz.

Wprowadzone zmiany, są odpowiedzią na wnioski osób, które ubiegały się lub ubiegają się o służbę w Wojsku Polskim. Jednym z czynników zniechęcających do służby był zbyt długi termin, jaki upływał pomiędzy złożeniem wniosku a ukończeniem szkolenia i złożeniem przysięgi wojskowej.

Do tej pory kilkadziesiąt procent potencjalnych kandydatów rezygnowało z ubiegania się o służbę w Wojsku Polskim właśnie ze względu na długotrwałe i skomplikowane procedury. Teraz ten czas został zmniejszony z 190 dni do maksymalnie 50, jednocześnie wprowadzając udogodnienia w procesie rekrutacji.


 

Komentarze   

robert 1111
+3 #5 do kotekkorobert 1111 2022-05-24 21:05
Zgadza się tym bardziej że nieudaczników bez fachu w ręku nie brakuje... Na mięso armatnie tacy się będą nadawać w 100% a słupki do góry Kaczyńskiemu skoczą bo takich ,,sztuk" znajdzie się sporo niestety ...
Daras Jp na100 %
+8 #4 RE: Zostań żołnierzem RzeczypospolitejDaras Jp na100 % 2022-05-24 12:50
Powinna być służbą zasadnicza przywrócona!
Każdy facet powinien być w wojsku.
Dzisiejsze pizdy w rurkach nawet nie wiedzą jak się granatem rzuca!!!
Po Huj to zlikwidowali to nie wiem!?
Jp na 100 %
alien
-6 #3 kotekooalien 2022-05-24 12:20
na zmywaku tez się siedzi praktycznie zamkniętym, jak dla mnie wojsko to wiele lepsze rozwiazanie niz truskawki przez zlodziejskie agencje patrzac tylko pod wzgledem zarobkowym. ma tez szereg innych wartości
QQ-7
+3 #2 RE: Zostań żołnierzem RzeczypospolitejQQ-7 2022-05-24 11:15
Niech wróci służba zasadnicza dla wszystkich bez wyjątku.12 miesięcy w koszarach i wyjdą do cywila mężczyzni a nie panienki w rurkach z kitajcem na głowie
kotekko
-9 #1 RE: Zostań żołnierzem Rzeczypospolitejkotekko 2022-05-23 23:49
młodzi sie zgłaszają bo 4,5 klocka nigdzie im nikt nie da .Bez konieczności wyjazdu na zmywak w koszarach uwiazani24/h kase zarobia.Tylko czy życie jest warte tych pieniedy w tak niepewnych czasach i pod rzadami pis.
Wole suchy chleb jeść niż do wojska rezimowego isc.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.