• Media
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1069

Zdrowy styl życia i profilaktyka na pierwszym miejscu

Minister zdrowia Adam Niedzielski spotkał się z mieszkańcami Margonina, aby porozmawiać o zdrowiu i znaczeniu zdrowego stylu życia.

Podczas spotkania, minister Niedzielski podkreślił znaczenie codziennych decyzji dotyczących zdrowia, takich jak wybór diety, aktywność fizyczna i regularne badania profilaktyczne.

- Jesteśmy odpowiedzialni za codzienne wybory, codzienne decyzje. Mówię o decyzjach dotyczących tego, co jemy, decyzjach dotyczących tego, czy uprawiamy jakąkolwiek aktywność fizyczną i przede wszystkim decyzjach dotyczących tego, jak często się badamy — powiedział Niedzielski.

Minister zdrowia zachęcał obecnych do trzech kluczowych działań: świadomego odżywiania, regularnej aktywności fizycznej i korzystania z badań profilaktycznych. Wskazał na dostępność bezpłatnych diet na portalu Narodowego Funduszu Zdrowia i podkreślił, że zdrowa dieta i aktywność fizyczna są podstawą zdrowego stylu życia.

Niedzielski zwrócił również uwagę na znaczenie badań profilaktycznych, które mogą pomóc w wykrywaniu chorób na wczesnym etapie.

- Każda taka diagnoza, która trafia na wczesny etap, na wczesną fazę choroby, to diagnoza, która daje nam więcej szans na wyleczenie. To diagnoza, która daje nam szansę, daje nam nadzieję — powiedział minister zdrowia.

Podsumowując, minister zdrowia podkreślił, że zdrowy styl życia i regularne badania profilaktyczne są kluczowe dla utrzymania zdrowia.

- Te trzy rzeczy stanowią 60% naszego zdrowia. Lekarz jest odpowiedzialny za 10-20% naszego zdrowia. Dlatego zachęcam do prowadzenia zdrowego trybu życia — zakończył Niedzielski.


🎬 Materiał wideo


 

 

Komentarze   

Inez
+7 #5 RE: Zdrowy styl życia i profilaktyka na pierwszym miejscuInez 2023-06-13 10:41
PiS Janowy mogłeś iść na spotkanie z Niedzielskim i mu to powiedzieć prosto w twarz Ty jak zawsze mądry przy kompie a w realu pizd.Jak będziesz siedział pod stołem to Ty nikogo do niczego nie przekonasz. WYJDZ Z NORY
Chorujacy
+11 #4 RE: Zdrowy styl życia i profilaktyka na pierwszym miejscuChorujacy 2023-06-13 06:35
Kochany panie skoro pan tak nalegasz, to chętnie się przebadam, tylko proszę pana o kilka tysiakow na wszystkie badania które muszę zrobić. Czekam od roku na rehabilitację na NFZ, teraz doszła mi kolejna żebym miał ręce sprawne i znowu poczekam kolejny rok. Nie wspomnę o kardiologu, neurologu i alergologii i okuliście, tych dwóch ostatnich to w ogóle nie ma na NFZ. Kochany panie sypnij mi kasą, żebym mogł się leczy. I cudownie spraw żeby włodarze miasta i gminy zadbali o nich i cudownie ich sprowadzili do miasta. Bardzo panu dziekuję.
Kula
+11 #3 RE: Zdrowy styl życia i profilaktyka na pierwszym miejscuKula 2023-06-13 06:23
A mógł jeszcze minister podać miejsca gdzie można zrobić te badania profilaktyczne że wskazaniem szybkich terminów na NFZ. a potem gdzie to leczyć też szybko zaraz po poznaniu wyniku. Bo w Wągrowcu specjalistów w ramach NFZ brak, a specjaliści w trakcie specjalizacji przyjeżdżają raz w miesiącu i za wizyty kasują około 250 zł. Do specjalisty w ramach NFZ termin oczekiwania to od 1 roku do 2 lat. Szybciej umrzesz niż do lekarza się dostaniesz. Poza tym nawet nie ma okulisty na NFZ. Porodówki w 25 tysięcznym mieście. Do lekarza rodzinnego musisz czekać kilka dni zanim cię przyjmie. Więc o jakich badaniach panie gadasz? W Wągrowcu to nawet burmistrz polikwidowalł miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych na Jeżyka ale zadbał o ścieżki rowerowe , zapewne żeby niepełnosprawni przenieśli się na rowery albo nie psuli widoku.To jest wspaniała Polska mlekiem i miodem płynąca
Cooo
+10 #2 RE: Zdrowy styl życia i profilaktyka na pierwszym miejscuCooo 2023-06-13 06:07
Ja nie mogę!!!!!!!!!!!!!!!!! Zdrowy styl życia na marketowej marchewce z Wongrówca i mszy niedzielnej a potem na co weekendowej potancówce z procentową wkładką
PIS Janowy
-4 #1 RE: Zdrowy styl życia i profilaktyka na pierwszym miejscuPIS Janowy 2023-06-13 02:15
Ha, ha,ha!!! HA! HA! HA!! Przyjechal wisielec do wongrufca, mowie teraz dokladnie to samo co pisal PIS Janowy poczas teatrzyku z covidkiem a mieszkancy wongrufca mu klaszcza i patrza w ten niedogolony ryje jak oltarzyk ....
Zalosny tlum barani ...

A tak z ciekawosci - byl w wongrofcu jakis lekarz ktory mowil w czasie srajdemi to co teraz ekonom wisielec mowi?I moze jeszcze leczyl ludzi a nie tylko wnioskami o dodatki sie zajmowal? Jest? Bo do niego tylko warto chodzic ... Ale chyba nie ma - nie w tym pcimiu teczowym

TRWA CISZA WYBORCZA
komentowanie zostało wyłączone do 21.04.2024 r. do godziny 21:10

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.