Groził ekspedientce maczetą, trafił do aresztu

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował trzymiesięczny areszt wobec 28-letniego mieszkańca powiatu wągrowieckiego, który wraz z dwójką wspólników okradał markety na terenie Wielkopolski. Sprawą zajmują się śledczy z Kłecka.

29 września br., Komisariat Policji w Kłecku został zawiadomiony o kradzieży artykułów spożywczych w jednym z miejscowych marketów. Po analizie monitoringu przemysłowego funkcjonariusze ustalili, że sprawcami były trzy osoby: dwóch mężczyzn i kobieta, wszyscy mieszkańcy powiatu wągrowieckiego.

W wyniku dalszych działań, policjanci z Kłecka we współpracy z kryminalnymi z Gniezna zatrzymali dwóch z nich 22-letniego mężczyznę i 21-letnią kobietę. Tego samego dnia, trzeci ze sprawców, 28-latek, został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Środy Wlkp. za podobne przestępstwo. Dodatkowo był on poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu.

28-latek, który po kradzieży groził ekspedientkom maczetą, usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec niego tymczasowy trzymiesięczny areszt. Dwóch sprawców, po przedstawieniu zarzutu kradzieży, zostało zwolnionych.

Sprawą zajmują się śledczy z Kłecka, ustalono, że grupa ta w ostatnim czasie dokonała kilku podobnych przestępstw na terenie województwa wielkopolskiego.


REKLAMA

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
  • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
  • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
  • Telefon: +48 503 142 937
  • mail: [email protected]
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

Na skróty