• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1377

Rusza przetarg na budowę S11 Oborniki-Poznań

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę ponad 22-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S11 pomiędzy Obornikami a Poznaniem.

- To długo wyczekiwany moment przez mieszkańców Obornik, którzy czekają na tę inwestycję już kilkadziesiąt lat. Jako wojewoda, ale przede wszystkim jako mieszkaniec Obornik, bardzo się cieszę, że jesteśmy coraz bliżej realizacji tej kluczowej inwestycji dla regionu — mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Szczegóły przetargu zostaną opublikowane na platformie zakupowej GDDKiA w najbliższych dniach. Projekt zakłada budowę drogi ekspresowej S11, która ominie Oborniki i ułatwi wjazd od północy do Poznania oraz do autostrady A2. W ramach inwestycji powstaną dwa węzły drogowe: Oborniki i Chludowo, 37 obiektów inżynierskich, w tym wiadukty, mosty i przejścia dla zwierząt.

Nowa trasa będzie miała znaczenie nie tylko dla regionu, ale również dla całego kraju. Do 2030 roku droga ekspresowa S11 połączy cztery województwa i stanie się kluczowym elementem sieci drogowej Polski. Po jej realizacji trasa z Kołobrzegu do węzła Piekary Śląskie na połączeniu z autostradą A1 zajmie samochodem osobowym nieco ponad 5 godzin.


 

Komentarze   

Cxz
+2 #4 RE: Rusza przetarg na budowę S11 Oborniki-PoznańCxz 2023-10-11 10:09
Od lat rozwijają się tylko miasta z dobra komunikacja Tylko lokalni przedstawiciele władzy myślą że drogi są potrzebne do przewozu bułek I dowozu pracowników do fabryk poza nasz powiat .Berent może napiszesz list do Brukseli i zaczniesz coś działać z rolnikiem z Damaslawka bo zostaliśmy w blokach startowych
.Pp wyborach odszukaj legitymację i zapierdalaj do stolicy i załatwiaj temat
dyzma
+1 #3 RE: Rusza przetarg na budowę S11 Oborniki-Poznańdyzma 2023-10-11 08:56
Tak, na to nie ma pieniędzy. Natomiast są na ścieżki rowerowe, skate parki, pomniki, 2 raz na rynek, 2-3 raz na plażę i na inne mniej znaczące rzeczy. Po co nam przemysł, drogi i infrastruktura?
Bvc
+1 #2 RE: Rusza przetarg na budowę S11 Oborniki-PoznańBvc 2023-10-10 19:29
Wizjonerzy masz 100% racji ale kto to zalatwi? Miejscowe władze dbają tylko o swoje koryto .
Wizjoner
+6 #1 Konieczność na przyszłośćWizjoner 2023-10-10 16:42
Wągrowiec a nawet powiat powinien na poważnie zacząć myśleć o konkretnym połączeniu drogowym dwupasmowym. Może nie o ekspresówce ale o trasie GP która umożliwi i połączy Wągrowiec trasami szybkiego ruchu czym prędzej bo inwestorzy nie będą inwestować w Wągrowcu tylko w miastach z autostradami ze względu na logistykę i szybkość transportu np Rogoźno Obornikj Żnin Gniezno , a droga gp dwupasmowa to jest minimum które by zapewniło tą szybkość, dla tirów. Np można byłoby zbudować odcinek dwupasmowy przebudowując przeładowaną trasę od Rogoźna do Wągrowca, tylko 15 km a dałoby to połączenie do S11 która już też nie długo powstanie, dając okno na transportowy świat i wiele firm by patrzyli na Wągrowiec zdecydowanie więcej i chętniej, dobre było by przedłużenie tej trasy aż do Żnina tworząc swoiste połączenie między S11 a S5, ale to już by musiało województwo na tym się pochylić bo w ich zarządzaniu leżą dw 241 od Wągrowca do Rogoźna i dwa 251 Wągrowiec Żnin. Nie można zmarnować tej szansy maja

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.