• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1358

Dymisje w polskiej armii. Najważniejsi generałowie odchodzą!

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Rajmund Andrzejczak i dowódca operacyjny rodzajów sił zbrojnych generał broni Tomasz Piotrowski podali się do dymisji.

Informację jako pierwsza podała "Rzeczpospolita". Jak informuje gazeta, wnioski o dymisję obu dowódców trafiły do prezydenta. Według informacji "Rzeczpospolitej" dymisje spowodowane są "kumulacją działań, których oficerowie od pewnego czasu nie akceptowali".

Rezygnację Andrzejczaka potwierdziła rzeczniczka Sztabu Generalnego pułkownik Joanna Klejszmit. Podkreśliła, że generał Andrzejczak, jak każdy żołnierz, ma prawo do rezygnacji ze stanowiska służbowego bez podania powodu takiej decyzji. Podpułkownik Jacek Goryszewski, rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego, potwierdził fakt złożenia wypowiedzenia przez generała Piotrowskiego.

- Otrzymałem informację o dymisjach kolejnych 10 wysokich rangą oficerów Dowództwa Generalnego — powiedział na konferencji prasowej szef PO Donald Tusk. Zwrócił się także z przesłaniem do oficerów i generałów.

- To wszystko dzieje się w sytuacji, kiedy trwa wojna za naszą wschodnią granicą, a na Bliskim Wschodzie narasta konflikt, który może lada godzina zmienić się w konflikt globalny. Szczególnym kontekstem dla tej sytuacji jest fakt, że za sto godzin odbędą się w naszym kraju wybory parlamentarne — mówił. - Jak nigdy w ostatnich latach potrzebujemy poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Zwracam się w związku z tym do wszystkich oficerów i generałów Wojska Polskiego o zachowanie zimnej krwi i maksimum odpowiedzialności — powiedział Tusk.

Powodem rezygnacji generałów ma być między innymi konflikt z ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem, narastający od maja, kiedy minister publicznie oskarżył Piotrowskiego o zaniedbania w sprawie rakiety, która spadła pod Bydgoszczą. Prezydent już przyjął dymisję, ma wyznaczyć nowych dowódców.


 

Komentarze   

Mateusz Frydrych
+1 #13 RE: Dymisje w polskiej armii. Najważniejsi generałowie odchodzą!Mateusz Frydrych 2023-10-13 00:52
teraz uciekaja.gdzie byli jak mordowano Polaków w czasie fikcyjnej pandemii?
Kolo
+4 #12 RE: Dymisje w polskiej armii. Najważniejsi generałowie odchodzą!Kolo 2023-10-11 14:41
Najlepsze jest to ze jak odkryli rakietę pod Bydgoszcza to chcieli dymisji Teraz jak są dymisje to źle Teraz barany zobaczcie jak zadziałała najlepsza obrona rskietowa w Izraelu która nie uchroniła przed atakiem rakietowym a wy macie pretensje do polskich żołnierzy że nie przechwycili dwóch rskiet
patriota
-4 #11 Olo-przestańpatriota 2023-10-11 10:07
Używam tylko języka PO-papranych,a właściwie ich ludzi ze świecznika.Poseł Halicki-jego wypowiedzi są często pokazywane,Komorowski-marionetka,który pisiorów deską chciał traktować,burak Arłukowicz,Frasyniuk-pierwszy krętacz PO-papranych.Wystarczy tylko ich posłuchać.I tak można bez końca pisać.Zeby się na jakiś temat wypowiadać,trzeba mieć elementarne pojęcie o czym się mówi.Większość elektoratu PO-papranych,to ludzie nie mający pojęcia jak się żyło za rządów PO-zjebów.Dlaczego w tej organizacji jest tylu komunistów,którzy bronią się by nikt nie ujawnił przypadkiem ich życiorysów.Wiedzą że przy rudym Tusku,nic złego im się nie stanie,ponieważ on jest tak "czysty"jak mundur jego dziadka z wermachtu.W tym kraju nigdy nie będzie dobrze,jeżeli przy korycie pozostanie chociaż jeden komuch.Olszewski-najlepszy premier nowej Polski,chciał zrobić czystkę w kraju,i jak się to skończyło-inteligentni i rozumni ludzie wiedzą.Ale PO-papranym tak się nic nie da wytłumaczyć.Tam jest hasło-jebać pis
Miś koralgol
-4 #10 JaMiś koralgol 2023-10-10 22:36
Ja pokieruje armią. Byłem w wojsku
Olo
-7 #9 ProeokatorOlo 2023-10-10 20:58
On jest za PO I pisze tak celowo bo eie że ludziom takie coś się nie podoba
kolo
+9 #8 RE: Dymisje w polskiej armii. Najważniejsi generałowie odchodzą!kolo 2023-10-10 20:30
Do #2, czy ty prostaku potrafisz napisać zdanie beż przeklinania i wylewania jadu na PO, opozycję i Tuska? Takich jak ty trzeba leczyć i to jak najszybciej, najlepiej Pavulonem.
Olo
-8 #7 RE: Dymisje w polskiej armii. Najważniejsi generałowie odchodzą!Olo 2023-10-10 19:32
Teraz vzas na nowy artykuł że już są nowo powołano ale portal jest antypis i już tego nie napisze bo to żadna sensacja .8
Olo
-8 #6 RE: Dymisje w polskiej armii. Najważniejsi generałowie odchodzą!Olo 2023-10-10 15:01
Przecież w armi mamy ponad stu generałów i co tych nikt nie da rady zastąpić? Po drugie za chwilę wybory obecny rząd będzie misl problem z uzyskaniem większości Także wszyscy obecni przy korycie liczą die że za chwilę będą na bruku i ci z policji że straży pożarnej itd Ci myślą że jak teraz pojaza że nie zgadzają się z obecną polityka to po wyborach mogą wrócić Na koniec żaden z nich by palcem nie kiwnął jakby już nie mógł przejsci na emeryturę
Olo
-10 #5 RE: Dymisje w polskiej armii. Najważniejsi generałowie odchodzą!Olo 2023-10-10 14:53
Jadwiga 61 całe życie na kolanach .Czy my nie możemy być suwerennym krajem . Czy zawsze musimy wykonywać polecenia innych ? Tobie też życie układają inni
Jadwiga61
+9 #4 RE: Dymisje w polskiej armii. Najważniejsi generałowie odchodzą!Jadwiga61 2023-10-10 14:16
patriota, niestety to ty jesteś POJEBEM, jak całe 30% społeczeństwa, które głosuje na PiS. Czas to zmienić, KOBIETY NA WYBORY!
Jeżeli mamy takich patriotów jak ten tutaj, to nie ma co się dziwić, że jest jak jest.
Człowiek rozumny potrafi analizować, słuchać, wyznawcy PiS-u niestety lecą przekazem dnia z TVPInfo. Czas zlikwidować ten kanał, a TVP przywrócić obywatelom.
Polak
+13 #3 RE: Dymisje w polskiej armii. Najważniejsi generałowie odchodzą!Polak 2023-10-10 14:12
do #2 patriota: właśnie przez takie upolitycznianie i wykorzystywanie wojska do rozgrywek partyjnych mamy to co mamy. Tusk niczego nie podzielił, to zdementowali generałowie. Odróżniaj czasem skowyt tonącego od faktów. Mniej TVPiS. PiS zrobi wszystko, aby nie przegrać. Dwóch z trzech najważniejszych dowódców w polskiej armii odchodzi a wszyscy milczą. To pokazuje jak działa nasze państwo.
patriota
-14 #2 Do niby polakapatriota 2023-10-10 14:02
Kto PO-jebie zniszczył Polską armię PIS?Jebnij się w łeb.Tusk przygotował wschód Polski na wejście ruskich bez wystrzału,a ty pierdolisz jak wszyscy PO-jebani.
Polak
+16 #1 RE: Dymisje w polskiej armii. Najważniejsi generałowie odchodzą!Polak 2023-10-10 13:55
PiS już dawno zniszczył polską armię. Nie dziwię się tym generałom, skoro wcześniej jeden z nich został oskarżony o rakietę pod Bydgoszczą, tylko dlatego, żeby minister Błaszczak utrzymał stanowisko. Dodatkowo wojsko stało się ścianką do konferencji wyborczych polityków PiS. Tak się kończy upolitycznianie służby mundurowych.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.