• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1919

Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!

To już pewne. Senatorem w Okręgu nr 88 będzie Adam Szejnfeld, który zdobył aż 49,81% wszystkich głosów.

Wybory Parlamentarne 2023 do Senatu przyniosły zdecydowane zwycięstwo dla kandydata Koalicji Obywatelskiej w Okręgu Wyborczym nr 88, obejmującym powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, pilski, wągrowiecki i złotowski.

Adam Szejnfeld zdobył imponującą liczbę 105 030 głosów, co stanowi 49,81% wszystkich oddanych głosów. Tym samym, wyborcy zdecydowanie opowiedzieli się za jego kandydaturą, co miażdżąco oddziałuje na pozostałych kandydatów.

Na drugim miejscu znalazł się Janusz Kubiak, kandydat wystawiony przez KW Prawa i Sprawiedliwości. Na niego zagłosowało 62 985 osób, co procentowo daje 29,87%. Józef Kołos z Konfederacji zajął trzecie miejsce z wynikiem 23 030 głosów (10,92%). Na ostatnim, czwartym miejscu uplasowała się Justyna Przybył z Nowej Demokracji, zdobywając 19 817 głosów (9,40%).

Wygrana Szejnfelda jest nie tylko miażdżąca dla pozostałych kandydatów, ale również sygnalizuje silne poparcie dla Koalicji Obywatelskiej w okręgu. Z kolei wyniki Janusza Kubiaka i Józefa Kołosa pokazują, że ich partie mają jeszcze dużo pracy do zrobienia, aby przekonać wyborców do swoich postulatów.


Podział mandatów w Senacie:

▫️Koalicji Obywatelska - 41 senatorów
▫️PiS - 34 senatorów
▫️Trzecia Droga - 11 senatorów
▫️Lewica - 9 senatorów
▫️Kandydaci niezależni - 5 senatorów.


 

Komentarze   

Uniek
+5 #26 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Uniek 2023-10-22 15:16
99 % głosujących niezna programu danego kandydata .Głosują tylko ze gdzieś słyszeli to nazwisko To jest banda tumanów którymi może każdy sterować W tych wyborach głosowali przeciw pisowi a nie programowi
pisu .Za chwilę będą wybory samorządowe i będą głosować na Betents który już sam nie wie jakie ma poglądy polityczne.Nsjleosi są Ci głupcy co nie wzięli karty referendalnej i myśleli że w ten sposób nie będą za pisem ślę będą przeciwko pontoniarzom.
mono
+5 #25 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!mono 2023-10-22 13:42
Przeczytałem te komentarze. Beznadziejny poziom świadomości społecznej. Dlatego m.in. takie szejnfeldy żyją w luksusie na wasz koszt !
Ludzie nie mają własnych poglądów. prejmują poglądy manipulantów. Wieczne dzieci.
NIkuś
-2 #24 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!NIkuś 2023-10-19 16:15
Sigmar Według Ciebie 11 milionów profesorów i polskiej inteligencji głosowało na totalna opozycję. Za chwilę fostsniesz Nobla Oczywiście części z nich siedzi w kryminale tam jsk zawsze wygrało PO
Nikus
-1 #23 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Nikus 2023-10-19 10:59
Do poprzednika Z Twoich wypocin wnioskuję że twierdzisz że 7 , 5 mln głosujących za pisem to sami nie wykształceni Polacy ?Obecny rząd i wszyscy obokitd to też wszyscy bezz wykształcenia Tylko Ci z totalnej opozycji to sam wykształceni inteligentni polskojezyczni niemcy I Europejczycy. Jeszcze nie zaczęli rządzić a już okazuje się jak wycofują się że swoich obietnic Tak robią ludzie inteligentni czy oszuści?
Brawo
+4 #22 Do #17 do GolemBrawo 2023-10-18 23:01
Dobrze piszesz Golem. Tylko inteligentni ludzie wiedzą, że to była niezła manipulacja ciemnotą. Niestety jest ich więcej i przez chwilę mogli poczuć się kimś ważnym, kimś, komu wydawało się, że może wszystko. Każdy kto zna naukowe mechanizmy socjo- psychologiczne rządzące w społeczenstwie wie, do czego mogło doprowadzić oddanie władzy ciemnocie. Nic dobrego niestety, co już jest bardzo widoczne. Typowe dla tej warstwy społecznej korzystanie bez hamulców ze swoich praw, bez przewidywania konsekwencji dla siebie i dla innych, rozhamowanie zachowań, agresja, chamstwo, brak szacunku dla mądrzejszych od siebie. Już dawno udowodniono, że plebs nigdy nie może mieć prawa głosu i to się potwierdziło po raz enty w historii istnienia społeczeństw. Daj takim trochę kasy za darmo, a są w stanie sprzedać swoją najbliższą rodzinę. Mam nadzieję, że ktoś przywróci dawny ład, porządek i miejsce w szeregu tym amebom, które przez chwilę myślaly, że tak będzie zawsze.
Nikus
+2 #21 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Nikus 2023-10-18 22:34
Głupio mądry Golem jak zawsze nasrdl i sie schował .i co bałwanie gdzie masz dokumenty na Twoje eypociny ?
Nikus
-1 #20 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Nikus 2023-10-18 11:16
Golem mówię sprawdzam Pokaż dokument wyłączający Polskę z przymusowego przydziału nielegalnych pontoniarzyJuz jakiś polityk z po mówił że można to obejść np już jak wyjdą z pontonów to można ich zalegalizować a później rozesłać po Europue jako legalnych
Nikus
-2 #19 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Nikus 2023-10-18 11:11
Golem Polska przyjęła ukraincow a co inni nie ?Po drugie skończy się wojna to oni wrócą do siebie Po trzecie gdzie pisze ze na 100% nie będziemy ich musieli przyjąć Teraz jak będzie rządził Tudk yo jest pewne że tu przyjadą Biedny ułomny Golemie niemcy wpompowali w Polsce tyle miliardów że muszą je odzyskać Myślisz że oni są filantropami Wypompują wszystko co mogą Wiem że Tobie niemieckiemu sługusowi to do głowy nie wchodzi ale tak będzie Dalej u nich będziesz pracował i to na kolanach Alimenty już spłaciłeś?
Assss
-1 #18 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Assss 2023-10-18 08:13
Golem.Wiekszego Po-jeba na tym portalu nie ma.Ale co ma pisać syn esbeka i ruskiej prostytutki. Było dwóch zjebow na portalu.janowy siedzi,a ty folksdojczu brednie piszesz.TVN wyprał ci łeb,bo mózgu to PO-jebie próżno szukać.
GOLEM
+7 #17 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!GOLEM 2023-10-18 00:55
Nikuś, ty wogóle masz pojęcie o czym piszesz? Naoglądałeś się propagandowego przekazu w TVPiS i TVP INFO, a teraz szczekasz jak obłąkany, jakieś pierdoły o uchodźcach przypływających do Europy z Afryki. Drwisz z nich nazywając ich pontoniarzami. Taki z ciebie cwaniaczek fotelowy kanapowcu?! Poza tym dowiedz się więcej na temat relokacji migrantów, zanim zaczniesz wypisywać swoje brednie. Polka przyjęła wielu uchodźców z Ukrainy i w związku z tym, jest wyłączona z wszelkich mechanizmów relokacji emigrantów. Niestety, ograniczniki twojego pokroju, nabiły sobie puste pały propagandą PiSdzielców, a teraz sami te brednie wypisują. Przypominam, że 15 października 2023 roku skończył się reżim PiSdzielców, którzy straszyli Polaków Niemcami, emigrantami, ruskimi i Putinem oraz UE, francuzami, Brukselą. Coś pominąłem z tych strachów dla ciemnoty?!
Każdy z nas ma swój rozum i powinien umieć sprawdzić docierające do niego informacje. Ktoś, kto wypisuje takie brednie oparte na dziecinnej i niskich lotów propagandzie strachu, sam siebie niestety stawia w szeregach nizin społecznych. I to takie miernoty do tej pory uważały siebie za lepszych Polaków. Kto takim miernotom dał prawo nazywać siebie lepszym od kogokolwiek, a tym bardziej od nas Polaków. Tak to jest, kiedy patologia i ciemnota, nareszcie mogła podnieść głowę i z dumę głosić tą swoją ciemnotę.
Niestety białe jest białe i czarne jest czarne, a ziemia nie jest płaska.
Nikuś
-3 #16 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Nikuś 2023-10-17 23:09
Do # 15 najlepsze jest to ze głosowałeś na Po a nawet nie znasz ich programu Piszesz dość rozdawnictwo a to PO już latem chciało żeby PiS dal po 800 plus ro Po za chwilę będzie dawało budżetówce Po 20 % podwyżki a nauczycielom 30 % itd Żałujesz polskim dzieciom czy emerytom a za chwilę będziesz utrzymywał tysiące pontoniarzy Ale skoro głosowałeś na parze niemiecka to tsk myślisz Tylko już sami niemcy się obudzili i pontoniarzy będą wysylac do Polski Teraz dopiero widzimy ilu mamy w kraju potomków volksdeuchoNCo do pisowskiego rozdawnictwa to mi powiedz ktory z Wa postawil sie honorem i nie wzioł 500 plus czy dodatkow do wegla czy pradu Wszyscy krytykowaliście ale pierwsi łapy wyciagaliscie To wy już macie to we krwi Po Waszych przodkach strzelić Polakowi w plecy niemieckie sługusy.
klio
+11 #15 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!klio 2023-10-17 22:48
do 14 dosc rozdawnictwa kmiocie wez sie do roboty nygusie, patolu pisowski!
Marcin
-5 #14 Jedyna prawdaMarcin 2023-10-17 22:41
Prawdziwi (i jedyni) patrioci mają rację. Jest już pewne, że w przyszłym roku językiem urzędowym będzie niemiecki, zniknie emerytura (obowiązek pracy do śmierci), 500 plus zmienia się na 500 minus (za każde dziecko trzeba będzie płacić), są tajne negocjacje rozbioru Polski przez niemców i ruskich oraz Gdańsk oddany Brukseli, co to będzie ....
Nikuś
-7 #13 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Nikuś 2023-10-17 22:24
W Berlinie i Moskwie świętują a debile w Polsce się cieszą Trzech na jednego i są z siebie dumni .
Olas
-5 #12 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Olas 2023-10-17 22:20
Do # 9 dziecko zapytaj mamusi jak PO opanowało wszystkie media w latach 2007 do 2015 nam polskim została tylko tv trwam a tam rządził Lis , Kolenda i reszta .Na koniec kpo to pożyczki a to niby co mamy dostać gratis to najpierw musimy sami wpłacić Weber nam że swoich nie da Drogie dziecko a jak myślisz z czego Twój Donald utrzymie pontoniarzy ? Może teraz za nich zaplacs tacy jak Ty co ich tu chcą.
PiSowski Kryształ
+11 #11 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!PiSowski Kryształ 2023-10-17 22:01
Z wielką chęcią przestaniemy z tobą polemizować, zabieraj zabawki i wy********* do swojej ojczyzny ze stolicą w Moskwie.
Assss
-10 #10 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Assss 2023-10-17 20:28
Z PO-jebami,nie ma co polemizować.Niemcy otwierają szampany.Niestety ,tak jak w każdym stuleciu,zdrajcy robią swoje.No cóż.Ziobro nie zdążył wprowadzić Kaesa za zdradę ojczyzny.Jeszcze zatęsknicie PO-paprancy za pis-em.
Andrzej2
+3 #9 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Andrzej2 2023-10-17 20:03
Poko.Na PIS głosowało 7,5mln głosów,a może wiesz ile na opozycje?Bo jakoś brak danych w twoich wypowiedziach.KPO to nie tylko porzyczki ale też dotacje ,fundusze na rozwój regionalny i wiele innych.Napewno nie na dziwaczne referenda.TVN pozostanie zapewne TVN-enem przekazujac rzetelne informację.Natomiast co do TVP iTVP INFO zapewne będą tylko bez przekazu agresji,co zreszta już jest zauwazalne ,a jezeli chcesz tv trwam prosze bardzo twój wybór.
Poko
-11 #8 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Poko 2023-10-17 19:31
Andrzej 2 jeszcze jedno pytanie - skąd teraz Polacy patrioci będą mogli czerpać informacje TVN jest dla niemcow za chwilę telewizja Polska będzie TV Niemcy dla Was a nam chyba tylko zostanie tw trwam ?
Poko
-8 #7 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Poko 2023-10-17 19:18
Andrzej 2 Kpo to nie prezent to kredyty także nie wiem czy jest z czego się cieszyć. Chyba że Ty jedziesz nonstop na providencie to jest Ci to obojętne Poza tym nie zapominaj że na pis głosowało 7, 5 mln Polaków.
Andrzej2
+14 #6 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Andrzej2 2023-10-17 17:53
Do#5 Twój premier obiecał miljardy z KPO i co? Jechały,jechały i nie dojechały.Nosil wilk razy kilka poniesli i wilka.Dopiero teraz srodki z KPO dotra tam gdzie powinny od dawna.
Poko
-13 #5 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Poko 2023-10-17 13:43
Do # chyba nie myślisz że Tusk będzie rządził zawsze Jedną dwie jadencje i zmiana Ogólnie to mi zwisa kto będzie rzadzil jestem zdrowy mam dwie ręce i zawsze sobie dobrze radziłem
Tylko naiwni mysląłą że Ci no girl myślą o tych nz dole .Tusk już was okłamał bo mówił że dzień po wyborach załatwi kredyty z kpo a tu potrzeba miesięcy. Także sami widzicie mówi Wam co chcecie słyszeć.
Wyborca
+12 #4 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Wyborca 2023-10-17 12:22
Brawo!! Gratulacje!!
PiSowski Kryształ
+19 #3 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!PiSowski Kryształ 2023-10-17 11:19
Gratulacje Panie Adamie od demokratyczne, patriotycznej społeczności Wągrowca i okolic. Niebać PiS!
Tylko TUSK!
+15 #2 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Tylko TUSK! 2023-10-17 10:56
Poko podważasz zaufanie do senatora? Ponad 100 tysięcy głosów przeciwko twojemu, sam sobie odpowiedz i zobacz jakim jesteś pisiorem, który właśnie odchodzi w niebyt.
Co teraz powiecie pisiorki. Jak pisałem wcześniej, że tylko TUSK, to jechaliście po mnie, pisać teraz, jak zaraz przejmiemy sądy to za te wasze wpisy i pomówienia zostaniecie rozliczeni. Nadchodzi czas rozliczenia tej grupy zorganizowanej, dotacji, dofinansowań, co na to pisowcy w straży pożarnej, policji! Czas na was, piszcie CV i składajcie w Biedronce, tam na kasy potrzebują!
Poko
-11 #1 RE: Adam Szejnfeld zdobywa senacki mandat!Poko 2023-10-17 10:49
.Ciekawe jak rozliczył się z Zbyszkiem za transport służbowym autem Taki sam kryształ jak Berent.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.