• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1128

Budowa odcinka S11 Poznań - Oborniki

3 lipca 2024 roku w Obornikach zawarto umowę na realizację strategicznej inwestycji drogowej dla całego regionu, jaką jest budowa nowego odcinka drogi S11 z Poznania do Obornik.

Odcinek S11 Oborniki – Poznań Północ będzie stanowił kontynuację zachodniej obwodnicy Poznania. Realizacja nowej drogi obejmuje także powstanie obwodnicy Obornik, co jest kluczowe i długo wyczekiwane przez mieszkańców tej miejscowości.

Nowy, 22-kilometrowy odcinek to koszt ponad 1,3 mld zł, a wartość podpisanego kontraktu wynosi ponad 853 mln zł. Planowany termin zakończenia budowy i oddania drogi do użytku to rok 2028.

- Budowa kolejnego odcinka drogi S11 w Wielkopolsce z Poznania do Obornik to kluczowa inwestycja dla Wielkopolski oraz całej poznańskiej aglomeracji. Poprawi on znacząco bezpieczeństwo podróżujących, ale przede wszystkim stanie się nową osią drogową w Obornikach, gdzie dotkliwie odczuwalny jest brak obwodnicy. Podpisanie umowy pomiędzy przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a wykonawczym konsorcjum jest symbolicznym rozpoczęciem tej inwestycji, z której kierowcy będą mogli korzystać już za 4 lata – mówi wicemarszałek Krzysztof Grabowski.

W obornickim Urzędzie Miasta spotkali się przedstawiciele rządu i lokalnych samorządów, w tym m.in. Dariusz Klimczak, Minister Infrastruktury, Krzysztof Paszyk, Minister Rozwoju i Technologii, Agata Sobczyk, Wojewoda Wielkopolska, poseł na Sejm RP Adam Luboński, a także Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Wicewojewoda Wielkopolski Jarosław Maciejewski, Dyrektorzy GDDKiA z Warszawy i Poznania oraz przedstawiciele konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud z Prezesem Zarządu Jerzym Mirgosem.

Starania o tę inwestycję trwają od lat, a zaangażowanie lokalnych władz oraz Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Województw „DROGA S11” przyniosło wreszcie oczekiwane rezultaty. Inwestycja, której wykonawcą będzie konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud, obejmie budowę dwóch jezdni po dwa pasy ruchu, dwóch węzłów drogowych (Oborniki, Chludowo), 38 obiektów inżynierskich oraz nowego mostu przez Wartę na wysokości Obornik. Nowa droga będzie także obwodnicą Obornik, co znacznie odciąży ruch w centrum miasta.

Inwestycja jest realizowana w formule projektuj i buduj, a rozpoczęcie robót planowane jest na przełom 2025 i 2026 roku po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń oraz wykonaniu dokumentacji projektowej. Oddanie trasy do użytku ma nastąpić w 2028 roku.


 

 

Komentarze   

pracownik tygodnia
+1 #5 RE: Budowa odcinka S11 Poznań - Obornikipracownik tygodnia 2024-07-08 07:54
#4 Robota na miejscu czytaj: składacze mebelków, tapczanów czy produkcja ciast.
Sybis
-2 #4 RE: Budowa odcinka S11 Poznań - ObornikiSybis 2024-07-05 18:21
Dekarz bez przesady z ra większością. Dojeżdżają okoliczni małorolni i ci co do szkoły mieli pod górkę.
Dekarz
+2 #3 RE: Budowa odcinka S11 Poznań - ObornikiDekarz 2024-07-05 16:04
Człowieku większość Wągrowczan zmuszona jest dojeżdżać codziennie do Poznania, Obornik do pracy. Ta informacja jest kluczowa, także dla mieszkańców Wągrowca, dobrze, że informują!
Wojciech Maćkowiak
-3 #2 Jaki zwiazekWojciech Maćkowiak 2024-07-05 15:05
Szanowny Panie Romanie Kowalczewski.
Prowadzi Pan portal informacyjny dla dla mieszkańców powiatu wągrowieckiego ( tak mi się wydawało do tej pory ). Pytanie moje brzmi : po co Pan pisze o inwestycji dla powiatu poznańskiego i obornickiego?. Czyżby Pan Poseł Paszyk zapłacił?.
Stanley
-2 #1 RE: Budowa odcinka S11 Poznań - ObornikiStanley 2024-07-04 20:32
Dzięki Bogu w końcu się wezmą za to "wąskie gardło" w Obornikach. Podróż do Poznania powinna się skrócić o ładnych parę minut.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.