• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 5753

Czterech kierowców straciło prawa jazdy

W weekend czterech kierowców straciło prawo jazdy. 22-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 96 km/h.


- 22-letni mieszkaniec Skoków na wyremontowanym odcinku drogi wojewódzkiej nr 241 w miejscowości Brzezno Stare, poruszając się samochodem marki BMW, przekroczył prędkość o 96 km/h. Poruszał się za dnia i powinien zauważyć znaki informujące, że wjeżdża w obszar zabudowany. Może prędkość 146 km/h, z jaką się poruszał, to utrudniła. Oprócz utraty prawa jazdy mężczyzna otrzymał mandat w kwocie 500 zł i 10 punktów karnych — poinformował st. sierż. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Prawo jazdy straciło też trzech innych kierowców.

- W sobotę i niedzielę, kolejnych trzech kierujących utraciło prawo jazdy. W sobotę około godziny 11:20 na tym samym odcinku drogi policjanci zatrzymali kierowcę samochodu marki Renault Laguna poruszającego się z prędkością 109 km/h. Kolejni kierujący zatrzymani zostali w niedzielę. Kierujący Citroenem i Oplem przekroczyli prędkość odpowiednio o 75 km/h i 55 km/h. Każdy z nich stracił prawo jazdy i otrzymał mandat karny 400 – 500 zł i 10 pkt - dodaje oficer wągrowieckiej komendy.

Komentarze   

+19 #7 RE: Czterech kierowców straciło prawa jazdyLokalny 2018-03-08 22:20
Śmieszne jest narzekanie na policjantów, że się chowają i złośliwie mandaty wstawiają. Jak jest ograniczenie to trzeba jechać zgodnie z przepisami! Nie jest ważne czy droga jest piękna, ładna czy dziurawa. Jak dla mnie to na każdym stopie powinna być kamera i kasować pseudo kierowców co się nie potrafią zatrzymać nawet na pół sekundy.
Cytować
+28 #6 piraci drogowi na drodze Wągrowiec-Pozna ńSebbo 2018-03-08 19:37
Hej,
zdarza mi się bardzo często dojeżdżać do pracy na trasie Wągrowiec - Poznań. Spotykam się z niesamowicie nieprawdopodobn ym nieprzestrzegan iem przepisów ruchu drogowego. Kierowcy nie dostosowują się do ograniczeń prędkości, wyprzedzają na drugiego, trzeciego. W terenie zabudowanym też jak jadę 50-tkę to widzę jak nerwowo kierowcy za mną tylko czekają, żeby mnie wyprzedzić. Staram się jeździć dynamicznie, ale też w granicach prawa. Czy deszcz, czy śnieg codziennie dojeżdżający do pracy ludzie jeżdżą jak wariaci. To autentycznie poważny problem. Ludzie wstają na ostatnią chwilę, śpieszą się i codziennie łamią dziesiątki zakazów drogowych. To powszechne zjawisko i mam wrażenie nasilające się w zastraszającym tempie.
Jakie są Wasze obserwacje? Też macie podobne doświadczenia? Podzielcie się nimi. Dajcie znać. Pozdrawiam kierowców i proszę o normalną jazdę na drodze. Wszyscy się na tej drodze mijamy :)
Cytować
-11 #5 RE: Czterech kierowców straciło prawa jazdysru 2018-03-08 10:24
" poruszając się samochodem marki BMW"
Znowu skopiowany artykuł :) Ja samochodem zwyczajnie jeżdżę a ten gość się poruszał :)

Nawet się redaktor Kowal -czeski nie um ie przeredagować języka urzędniczego na polski :) Aż oczy szczypią od tyc h urzędniczych tekstów. A policyjne są wybitnie debilne.
Cytować
+13 #4 Policjaeliza 2018-03-08 07:48
Panowie i Panie Policjantki róbcie swoje i to co przysięgaliście aby nas społeczeństwo chronić przed debilami oszołomami itd

Ja, obywatel Rzeczypospolite j Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolite j Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolite j Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."
Cytować
+32 #3 RE: Czterech kierowców straciło prawa jazdyBrawo 2018-03-08 07:20
I bardzo dobrze!Bedzie jeszcze więcej mandatów i utraty prawa jazdy przez nieodpowiedzial nych młokosów jesli zwiększy sie liczba kontroli po godz 22, oni uwielbiają porę nocną .Budza sie dopiero jak inni, normalni ludzie chodzą spać.Ledwie robi się ciemno wychodzą z nor jak szczury i kursują, pewnie bawią się w wyścigi.Przed godz.8 rano i troche po mozna z kolei dorwać mamusie i tatusiów pośpiesznie odstawiajacych swoje ukochane pociechy do szkół i przedszkoli, ci dopiero robią wyścigi!Tak wiec, nic tylko nauczyć ich jak powinno się jeździć.Najwiec ej jest tego ściga sie i parkuje gdzie popadnie w ok. Reja, Lipowa -skupisko szkół.Zatem do dzieła
Cytować
-23 #2 Psy nie policjanci.Obywatel świata 2018-03-08 06:37
Ciekawe czy tak samo szczycili się tymi faktami gdyby wydało się że stoją schowani za krzakami i tylko czają się na innych. A to podobno nie zgodne z prawem z tego co się orientuję... Jeżdżę tam codziennie i zebranie materiału nie stanowiło by problemu. Ciekawe czy wtedy Wągrowieckie psy byłyby tak cwane. Nabijanie statystyk łamiąc prawo to żadne dbanie o bezpieczeństwo. No ale jak to mówię są psy i policjanci. W wrc niestety dominują ci pierwsi, cwaniaki którzy myślą że mundur im na wszytko pozwala. Życzę im żeby skończyli na komunalnym w jak najkrótszym czasie.
Cytować
-15 #1 .....Felek 2018-03-08 05:32
Bo tak oni są cwaniaki ustawia się w takim miejscu gdzie jest obszar zabudowany a jest ładna droga , co jest rzadkością i brak chodnika i trzy domy na krzyż i to jest dla nich łatwy zarobek . I oni się potrafa nazwać ze pilnują bezpieczeństwa ..... pilnują ale chyba budżetu. A jak gdzieś ich wezwać na interwencję to trzęsą dupa mi .
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ