• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 7552

Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium Oświaty

Zapytaliśmy Kuratora Oświaty w Poznaniu, co sądzi i jak ocenia ankietę przeprowadzoną w Szkole Podstawowej nr 1 w Wągrowcu.W związku z licznymi pytaniami rodziców skierowaliśmy pytanie dotyczące kontrowersyjnej ankiety, jaka została przeprowadzona wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu.

Przypomnijmy, że dyrekcja szkoły zadała uczniom trzy pytania:

1. Czy nauczyciele informowali Cię o dwuzmianowości z powodu wejścia do naszego budynku Szkoły Podstawowej nr 4, jeśli tak którzy nauczyciele i co mówili?
2. Czy nauczyciele poinformowali Cię zagrożeniu bezpieczeństwa z powodu wejścia do budynku Szkoły Podstawowej nr 4, jeśli tak to, którzy nauczyciele i co mówili?
3. Czy były jakieś inne sytuacje, które mogłyby zagrozić pracy naszej szkoły, jeśli tak to jakie sytuacje?

Rodzice są oburzeni tak postawionymi pytaniami, twierdzą, że dyrekcja szkoły chciała, aby ich dzieci donosiły na swoich nauczycieli.

Zapytaliśmy kuratora oświaty w Poznaniu, co sądzi o całej sprawie i czy nie doszło do przekroczenia uprawnień przez dyrekcję szkoły i burmistrza.

- Art. 51 ustawy Prawo Oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 z późniejszymi zmianami) szczegółowo określa kompetencje kuratora oświaty. W związku z powyższym kurator nie posiada kompetencji do oceny działań burmistrza i dyrektora szkoły w zakresie, o który Pan pyta. Sytuacja związana z siecią szkół, ewentualnymi problemami i konfliktami spowodowanymi niezadowoleniem społeczności lokalnej leży w kompetencji Rady Miasta. Zatem ocena zgodności z prawem przeprowadzenia ww. ankiety wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu, pozostaje w gestii Rady Miasta — Krzysztof Błaszczyk, Wicekurator Oświaty w Poznaniu.

Rada Miejska raczej nic z tym nie zrobi, bo radni z klubu burmistrza odrzucili wniosek.

W trakcie posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Polityki Społecznej radny Jakub Zadroga złożył wniosek, aby Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Polityki Społecznej wystąpiła do radcy prawnego o opinię czy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 oraz burmistrz nie przekroczyli swoich kompetencji, kierując ankietę z ww. pytaniami do uczniów szkoły.

Wniosek został odrzucony, przez członków z klubu burmistrza "Razem dla Wągrowca", którzy stanowią większość w komisji.

Wniosek Zadrogi poparło zaledwie 4 radny: Danuta Strzelecka, Iwona Łosińska-Matuszak, Natalia Pałczyńska i Andrzej Reis, 7 było wyraziło sprzeciw: Małgorzata Fimiak, Piotr Plewa, Adam Kiełbasiewicz, Tomasz Kruk, Ryszard Rączkowski oraz Wiesław Zając i Krzysztof Bucholc.

Komentarze   

+3 #147 GRAŻYNA SARADafera oświatowa 2018-04-13 21:15
W Głosie Wągrowieckim artykuł o Grażycie Sarad - Szczęśliwa i spełniona.
Ani słowa o problemie z degradacją szkoły nr 1 której dyrektoruje...
Ani słowa o pismach który publikowano na WRC.
Ani słowa o celowym zakazie rekrutacji i następnie wejściu sp4 do sal gimnazjum.

To ma być dziennikarstwo?
Czy wy jesteście poważni tam w Głosie?
Przecież to jest jakaś makabryczna propaganda. Jaki sukces? Na głowy poupadaliście?
Takiego nierzetelnego dziennikarstwa dawno nie widziałem jak w Głosie.
Tragedia.
Cytować
+1 #146 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium OświatyAaa. 2018-04-08 22:46
Cytuję yyyy:
Czy ktoś wie , kto złożył dokumenty na dyrektora jedynki?

Tak ja i zrobie tam porządek.
Cytować
0 #145 kontrowersyjna ankietaggggg 2018-04-08 14:52
Cytuję Ralf:
Cytuję Rodzic:
Nauczyciele obudźcie się! Nikt nie będzie "rozwalał" wszystkich klas w Wągrowcu aby do Sp1 przeszła grupa chętnych dzieci. To dopiero by się działo, 90 procent rodziców by "zjadło burmistrza". Zmiana wszystkich klas, nauczycieli, kolegów itp. To dopiero byłby dla dzieci ''koszmar". Rozumiem kochani nauczyciele z Sp1, że boicie się o pracę ale też pomyślcie o dzieciach.
Robienie wiecznego zamieszania, pisanie donosów do kuratorium tylko psuje opinie Sp1. Trzeba się pogodzić z reformą, którą wymyślił rząd i żyć dalej, ale żyć nie w takiej nienawiści, konfliktowości. Po prostu mniej jadu.................Nie możecie patrzeć tylko na siebie.


Pani Graży...
to znaczy Szanowny tzw. rodzicu...
proszę przedstawić wyniki jakichkolwiek badań lub ankiet, które wskazywałyby na to, że wskutek otwartej rekrutacji do sp1 rodzice z innych szkół mieliby "zjeść burmistrza"?
W 1991 roku kiedy otwarto SP6 przeniesiono tam wszystkie oddziały dzieci od I do VIII z innych szkół.
Żyjemy w społeczeństwie obywatelskim i jeśli do burmistrza pisze kilkudziesięciu rodziców chcących umieścić dzieci w sp1 to jego obowiązkiem jest wysłuchanie ich postulatu i zwyczajne umożliwienie im tego.
Skoro nikt z rodziców z sp2 i sp4 nie byłby zainteresowany przeniesieniem dziecka do sp1 to dlaczego tak usilnie i od początku burmistrz kategorycznie nie chce o tym słyszeć?
Skoro żaden rodzic nie wybrałby sp1 dla swojego dzieci do klas IV-VII to dlaczego tak walczycie, tak bronicie i tak atakujecie tych chętnych, którzy chcą właśnie dzieci do sp1 zapisać?
Twój wpis to tanie zagranie i w dodatku kłamliwie bo nie sądzę, żebyś była rodzicem tylko raczej stroną sporu.
Burmistrz ma podstawowy problem. On nie rozumie, że jest na służbie a nie rozdaje pionków na szachownicy. Wągrowiec nie jest jego przedsiębiorstwem, bo pewnie sam nie umiałby zbudować firmy. On jest na służbie i ma służyć ludziom i rozwiązywać konflikty a nie je generować.
Mnie twój wpis kompletnie nie przekonuje. Jest to kolejny betonowy głos w sprawie.

Pani Sarad, co się pan tak oburza na te anonimy, przecież to pani kazała w ankiecie donosić uczniom na nauczycieli, a dzień wcześniej zleciła pani to samo nauczycielom. Ludzie piszą anonimy pewnie dlatego, że nie mogą się z panią dogadać. I tyle.
Cytować
+8 #144 konkursyyyy 2018-04-08 07:48
Czy ktoś wie , kto złożył dokumenty na dyrektora jedynki?
Cytować
-1 #143 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium Oświatypola 2018-04-08 07:45
Cytuję abudabi:
To wszystko jest niedorzeczne! Jak dyrektor szkoły może w ten sposób rozwiązywać problemy w szkole? Czyżby to był ten ,,sukces" pani p.o. dyrektor? Wśród radnych burmistrza są nauczyciele. Nie wstyd wam, drodzy państwo, że stanęliście po stronie burmistrza i dyrektorki, którzy każą donosić młodzieży na swoich nauczycieli? Że też wam ręka nie zadrży, gdy ja podnosicie do głosowania. Miejmy tylko nadzieję, że ci wszyscy od burmistrza, wymienieni z nazwiska, wkrótce odejdą na polityczna emeryturę. Czas na ludzi mądrych, odpowiedzialnych i mających honor.

otóż to!

I to biegusiem
Cytować
-1 #142 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium Oświatykasakasaksakasakasa 2018-04-08 07:40
Cytuję Waldi:
Cytuję ANTY-web:
Cytat:
Liczą się fakty. Za obecnej dyrekcji szkoła się zwija. Nie ma nawet cienia szansy na jej rozwój i pracę dla nauczycieli. Na to zwracajcie uwagę a nie na to co było rok temu. Fakty są takie, że to teraz jest niedobrze. A zapowiada się jeszcze gorzej... Gratulacje dla kobiety sukcesu za wspaniały rozwój Szkoły nr 1!!! Oby nowa dyrekcja przywróciła tej szkole jej potencjał.


Pracownicy gimnazjum powinni się wreszcie obudzić. Tracą pracę bo ktoś sobie z kimś coś ustalił.
Za chwilę wszystkich się was stamtąd pozbędą.
Dzieci z rejonu obecnej sp1 nie mogą chodzić do tej szkoły tylko muszą iść do sp2 lub sp4 tylko dlatego, że polityka bierze górę.
Gorszego burmistrza i bardziej niekontaktowego jak Poszwa to w historii Wągrowca chyba nie było.
Nie idzie z tym facetem normalnie rozmawiać!

A ankieta to skandal! To jest szukanie haków na nauczycieli przy pomocy dzieci. To powinno iść prosto do sądu takie metody.

Ankieta wskazała nazwiska nauczycieli, którzy cały czas wprowadzają zamęt. Pewnie to dla nich niewygodne. No bo gdzieś trzeba pracować po. A kto chce u siebie takie osoby.
Zamęt?Dla każdego dyrektora niewygodny jest pracownik, który ujawnia jego przekręty i nie pozwala się wykorzystywać lub taki o ktorym dyr wie, że ma więcej oleju w mózgu
Cytować
+2 #141 organizacjaRight 2018-04-07 21:50
Cytuję 123:
Cytuję Rodzic:
Nauczyciele obudźcie się! Nikt nie będzie "rozwalał" wszystkich klas w Wągrowcu aby do Sp1 przeszła grupa chętnych dzieci. To dopiero by się działo, 90 procent rodziców by "zjadło burmistrza". Zmiana wszystkich klas, nauczycieli, kolegów itp. To dopiero byłby dla dzieci ''koszmar". Rozumiem kochani nauczyciele z Sp1, że boicie się o pracę ale też pomyślcie o dzieciach.
Robienie wiecznego zamieszania, pisanie donosów do kuratorium tylko psuje opinie Sp1. Trzeba się pogodzić z reformą, którą wymyślił rząd i żyć dalej, ale żyć nie w takiej nienawiści, konfliktowości. Po prostu mniej jadu.................Nie możecie patrzeć tylko na siebie.

Dziękuję za ten komentarz. Wreszcie miał ktoś odwagę to napisać.


Co takiego miał ktoś odwagę napisać?
Przecież rekrutacja do Jedynki tylko rozwiąże problem przeładowanej Dwójki a dzieciaki z Czwórki nie będą się uczyć na dwa budynki tylko u siebie.
Co robią obecnie rodzice wobec ciasnoty w Dwójce? ? ? Przenoszą dzieci do szkoły gminnej. Bo wszystkim zależy na spokojnej małej szkole.
Szkoła nr 1 jest bardzo przestronna i oferuje wygodne warunki. Wiele dzieci chętnie przejdzie tam i dokończy naukę, zwłaszcza tych dzieci którym bliżej do jedynki niż do obecnej szkoły.
Mówimy też o małych dzieciach - czyli czwartoklasista ch. Przecież jak takie dziecko zacznie naukę w nowej szkole to przed nim 5 lat nauki. To czas na nawiązanie przyjaźni i zżycie się ze szkołą.
Poza tym rekrutacja do sp1 miałaby być dla chętnych, choć ja uważam że powinno się przenieść po 2-3 klasy z innych szkół w całości, ale to do ustalenia. W każdym razie rekrutacja do sp1 to rozwiązanie większości problemu z podstawówkami w tym mieście.
A i dla nauczycieli lepiej, bo mogą się skupić na reformie a nie na przechodzeniu ze szkoły do szkoły.
Tylko że to nie stoi w sprzeczności z manewrami budynkowymi Krzysztofa Poszwy? Hmmmm
Niech pomyślę co dla Pana Krzysztofa jest ważniejsze? ... sami dajcie znać!
Cytować
0 #140 ...abudabi 2018-04-07 21:39
To wszystko jest niedorzeczne! Jak dyrektor szkoły może w ten sposób rozwiązywać problemy w szkole? Czyżby to był ten ,,sukces" pani p.o. dyrektor? Wśród radnych burmistrza są nauczyciele. Nie wstyd wam, drodzy państwo, że stanęliście po stronie burmistrza i dyrektorki, którzy każą donosić młodzieży na swoich nauczycieli? Że też wam ręka nie zadrży, gdy ja podnosicie do głosowania. Miejmy tylko nadzieję, że ci wszyscy od burmistrza, wymienieni z nazwiska, wkrótce odejdą na polityczna emeryturę. Czas na ludzi mądrych, odpowiedzialnyc h i mających honor.

otóż to!
Cytować
+5 #139 Kto jest inicjatorem przejmowania gimnazjum przez szkołę nr 4 i po co to się dzieje?ankieter012 2018-04-07 21:30
Cytuję ...:
Ja też się pytam kto wymyślił żeby sp4 najpierw miała przejmować gimnazjum a jak to nie było możliwe to inną drogą zablokowali nową sp1 i docelowo chcą na cała lata zablokować.
Dlaczego i po co? Jaki jest cel?


To jest kluczowe pytanie w tej aferze?
KTO JEST AUTOREM I INICJATOREM ŻEBY SP4 MIAŁA PRZEJMOWAĆ GIMNAZJUM?
Portal WRC powinien sprawdzić i poinformować opinię publiczną jak to się zaczeło i kto był inicjatorem.
Cytować
+3 #138 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium Oświatyankieter012 2018-04-07 21:28
Niech mi ktoś wytłumaczy co te pytania w ankiecie miały zbadać?
Ich autor to kompletny ignorant.
Dziecko pisze, że dany nauczyciel rozmawiał z nim o organizacji szkoły po wejściu czwórki i co? Ma mieć z tego powodu kłopoty?
Co chce burmistrz zbadać na podstawie takiej ankiety?
Przecież to są komunistyczne knajackie metody zaszczuwania nauczycieli.
Niebawem wybory Poszwa. Mam nadzieję że mieszkańcy miasta pokażą ci środkowy palec bo bardzo jest śliskie to co robisz!
Cytować
+6 #137 do tzw. rodzicaRalf 2018-04-07 21:23
Cytuję Rodzic:
Nauczyciele obudźcie się! Nikt nie będzie "rozwalał" wszystkich klas w Wągrowcu aby do Sp1 przeszła grupa chętnych dzieci. To dopiero by się działo, 90 procent rodziców by "zjadło burmistrza". Zmiana wszystkich klas, nauczycieli, kolegów itp. To dopiero byłby dla dzieci ''koszmar". Rozumiem kochani nauczyciele z Sp1, że boicie się o pracę ale też pomyślcie o dzieciach.
Robienie wiecznego zamieszania, pisanie donosów do kuratorium tylko psuje opinie Sp1. Trzeba się pogodzić z reformą, którą wymyślił rząd i żyć dalej, ale żyć nie w takiej nienawiści, konfliktowości. Po prostu mniej jadu.................Nie możecie patrzeć tylko na siebie.


Pani Graży...
to znaczy Szanowny tzw. rodzicu...
proszę przedstawić wyniki jakichkolwiek badań lub ankiet, które wskazywałyby na to, że wskutek otwartej rekrutacji do sp1 rodzice z innych szkół mieliby "zjeść burmistrza"?
W 1991 roku kiedy otwarto SP6 przeniesiono tam wszystkie oddziały dzieci od I do VIII z innych szkół.
Żyjemy w społeczeństwie obywatelskim i jeśli do burmistrza pisze kilkudziesięciu rodziców chcących umieścić dzieci w sp1 to jego obowiązkiem jest wysłuchanie ich postulatu i zwyczajne umożliwienie im tego.
Skoro nikt z rodziców z sp2 i sp4 nie byłby zainteresowany przeniesieniem dziecka do sp1 to dlaczego tak usilnie i od początku burmistrz kategorycznie nie chce o tym słyszeć?
Skoro żaden rodzic nie wybrałby sp1 dla swojego dzieci do klas IV-VII to dlaczego tak walczycie, tak bronicie i tak atakujecie tych chętnych, którzy chcą właśnie dzieci do sp1 zapisać?
Twój wpis to tanie zagranie i w dodatku kłamliwie bo nie sądzę, żebyś była rodzicem tylko raczej stroną sporu.
Burmistrz ma podstawowy problem. On nie rozumie, że jest na służbie a nie rozdaje pionków na szachownicy. Wągrowiec nie jest jego przedsiębiorstw em, bo pewnie sam nie umiałby zbudować firmy. On jest na służbie i ma służyć ludziom i rozwiązywać konflikty a nie je generować.
Mnie twój wpis kompletnie nie przekonuje. Jest to kolejny betonowy głos w sprawie.
Cytować
-6 #136 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium Oświaty123 2018-04-07 20:48
Cytuję Rodzic:
Nauczyciele obudźcie się! Nikt nie będzie "rozwalał" wszystkich klas w Wągrowcu aby do Sp1 przeszła grupa chętnych dzieci. To dopiero by się działo, 90 procent rodziców by "zjadło burmistrza". Zmiana wszystkich klas, nauczycieli, kolegów itp. To dopiero byłby dla dzieci ''koszmar". Rozumiem kochani nauczyciele z Sp1, że boicie się o pracę ale też pomyślcie o dzieciach.
Robienie wiecznego zamieszania, pisanie donosów do kuratorium tylko psuje opinie Sp1. Trzeba się pogodzić z reformą, którą wymyślił rząd i żyć dalej, ale żyć nie w takiej nienawiści, konfliktowości. Po prostu mniej jadu.................Nie możecie patrzeć tylko na siebie.

Dziękuję za ten komentarz. Wreszcie miał ktoś odwagę to napisać.
Cytować
-8 #135 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium OświatyRodzic 2018-04-07 20:30
Nauczyciele obudźcie się! Nikt nie będzie "rozwalał" wszystkich klas w Wągrowcu aby do Sp1 przeszła grupa chętnych dzieci. To dopiero by się działo, 90 procent rodziców by "zjadło burmistrza". Zmiana wszystkich klas, nauczycieli, kolegów itp. To dopiero byłby dla dzieci ''koszmar". Rozumiem kochani nauczyciele z Sp1, że boicie się o pracę ale też pomyślcie o dzieciach.
Robienie wiecznego zamieszania, pisanie donosów do kuratorium tylko psuje opinie Sp1. Trzeba się pogodzić z reformą, którą wymyślił rząd i żyć dalej, ale żyć nie w takiej nienawiści, konfliktowości. Po prostu mniej jadu........... ......Nie możecie patrzeć tylko na siebie.
Cytować
+6 #134 do Małej MiRalf 2018-04-07 20:22
Tej, Mała Mi,
lepiej pisać to co kursor, czyli analizę opartą na faktach niż zredagować tak paskudną ankietę:

1. Czy nauczyciele informowali Cię o dwuzmianowości z powodu wejścia do naszego budynku Szkoły Podstawowej nr 4, jeśli tak którzy nauczyciele i co mówili?
2. Czy nauczyciele poinformowali Cię zagrożeniu bezpieczeństwa z powodu wejścia do budynku Szkoły Podstawowej nr 4, jeśli tak to, którzy nauczyciele i co mówili?
3. Czy były jakieś inne sytuacje, które mogłyby zagrozić pracy naszej szkoły, jeśli tak to jakie sytuacje?


i dać to naszym dzieciom do wypełnienia po to tylko, żeby Poszwa mógł sobie polować na nauczycieli!
Cytować
+6 #133 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium OświatyDOC 2018-04-07 20:01
Cytuję *^*:
Cytuję ...:
Ja też się pytam kto wymyślił żeby sp4 najpierw miała przejmować gimnazjum a jak to nie było możliwe to inną drogą zablokowali nową sp1 i docelowo chcą na cała lata zablokować.
Dlaczego i po co? Jaki jest cel?

Masz pracę na przyszły rok? No to dobrze. Bo nie wiadomo jak długo. Nikt z nauczycieli nie wie czy za dwa trzy lata będzie miał pracę w szkole. Wszystko.


Ale według tego co robi burmistrz na pracę w sp1 nie ma szans prawie nikt, bo szkoła dla nauczycieli przedmiotów przestaje mieć rację bytu skoro ma być odtwarzana od nowa, przy okrojonym rejonie.
Po drugie chodzi o to, że to co opisał kursor jest niepokojące gdyż nie wolno tak urządzać sobie budynków jak się podoba i jak się dogada.
Po trzecie albo powinno być po pierwsze - rodzice zostali zlekceważeni a ich prośby o rekrutację dla ich dzieci wyrzucone do kosza.
Przez politykę burmistrza w SP2 i SP4 powstał ścisk. To oznacza że burmistrz nie umie przewidywać, albo ma gdzieś że jego decyzje powodują utrudnienia dla obywateli.
Zatem przestań sugerować że to tylko robotę chodzi. Bo chodzi o coś więcej!
Cytować
-11 #132 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium Oświaty*^* 2018-04-07 19:56
Cytuję ...:
Ja też się pytam kto wymyślił żeby sp4 najpierw miała przejmować gimnazjum a jak to nie było możliwe to inną drogą zablokowali nową sp1 i docelowo chcą na cała lata zablokować.
Dlaczego i po co? Jaki jest cel?

Masz pracę na przyszły rok? No to dobrze. Bo nie wiadomo jak długo. Nikt z nauczycieli nie wie czy za dwa trzy lata będzie miał pracę w szkole. Wszystko.
Cytować
+3 #131 ...... 2018-04-07 19:37
Ja też się pytam kto wymyślił żeby sp4 najpierw miała przejmować gimnazjum a jak to nie było możliwe to inną drogą zablokowali nową sp1 i docelowo chcą na cała lata zablokować.
Dlaczego i po co? Jaki jest cel?
Cytować
+6 #130 ...... 2018-04-07 19:33
Cytat:
Pisz powieści sensacyjne, jesteś lepszy niż Dan Brown.
Mała Mi, brakuje argumentów?
To o czym pisze kursor to stwierdzenie faktów i przykład układów jakie toczy wiele wiele gmin i miast w Polsce. Dobrze że są niezależne media gdzie można o tym chociaż pisać i komentować. A tobie brakuje argumentów i tyle :]
Cytować
-14 #129 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium OświatyMała Mi 2018-04-07 19:30
Cytuję kursor:
Cytat:
Do meritum. Szkoła nr 1 jest z premedytacją degradowana. Zablokowano w niej rekrutację a tymczasem Czwórka przyjmowała dzieci ponad miarę. Następnie Czwórka dostała pomieszczenia Sp1. I to jest złe, bo od początku powinna być możliwość zapisania dzieciak do Sp1 i od września tak właśnie powinno być. I będzie!


Dlaczego Szkoła nr 1 i gimnazjum są degradowane?
Kto korzysta na tym?
Odpowiedź jest prosta: Szkoła nr 4.
Kto jest dyrektorem SP4?
Odpowiedź jest prosta: Pan Michalski.
Czy burmistrz lubi Pana Michalskiego?
Odpowiedź jest prosta: TAK.
Czy vicedyrektorem SP4 jest żona viceburmistrza Wągrowca?
Odpowiedź jest prosta: TAK.

Nie mam więcej pytań. To co powyżej jest już wystarczającą przesłanką, że to co się dzieje wynika z układu. Ci ludzie powinni natychmiast albo zrezygnować z pełnionych funkcji albo cofnąć decyzje, z których wynika że wzajemnie się wspierają.
Nie widzę tutaj merytorycznego dystansu i profesjonalnego zarządzania budynkami edukacji publicznej. Burmistrz Poszwa od początku bardzo ostro podchodzi do tej sprawy.

A przecież w tle mamy jeszcze sprawę jego studiów - kursu z zakresu zarządzania oświatą. Pisano tutaj wiele razy i pytano czy to nie ma czasem związku z dalszymi planami naszego "ukochanego" włodarza...
pytano czy aby nie ma planu likwidacji jednej z podstawówek lub jej prywatyzacji na jakąś edukacyjną prywatną placówkę...
wtedy, po takich studiach - kurach jak zrobił burmistrz można nią pokierować.
Zadaję tylko otwarte pytania dotyczące osób publicznych. Jako wyborca mamy prawo oczekiwać pełnej przejrzystości celów.
Na tym przykładzie widać, że pływamy w mętnej wodzie!
Pisz powieści sensacyjne, jesteś lepszy niż Dan Brown.
Cytować
+3 #128 słuszny trop i słuszne spostrzeżeniaalbatros 2018-04-07 19:28
Cytat:
Dlaczego Szkoła nr 1 i gimnazjum są degradowane? Kto korzysta na tym? Odpowiedź jest prosta: Szkoła nr 4. Kto jest dyrektorem SP4? Odpowiedź jest prosta: Pan Michalski. Czy burmistrz lubi Pana Michalskiego? Odpowiedź jest prosta: TAK. Czy vicedyrektorem SP4 jest żona viceburmistrza Wągrowca? Odpowiedź jest prosta: TAK. Nie mam więcej pytań. To co powyżej jest już wystarczającą przesłanką, że to co się dzieje wynika z układu. Ci ludzie powinni natychmiast albo zrezygnować z pełnionych funkcji albo cofnąć decyzje, z których wynika że wzajemnie się wspierają. Nie widzę tutaj merytorycznego dystansu i profesjonalnego zarządzania budynkami edukacji publicznej. Burmistrz Poszwa od początku bardzo ostro podchodzi do tej sprawy. A przecież w tle mamy jeszcze sprawę jego studiów - kursu z zakresu zarządzania oświatą. Pisano tutaj wiele razy i pytano czy to nie ma czasem związku z dalszymi planami naszego "ukochanego" włodarza... pytano czy aby nie ma planu likwidacji jednej z podstawówek lub jej prywatyzacji na jakąś edukacyjną prywatną placówkę... wtedy, po takich studiach - kurach jak zrobił burmistrz można nią pokierować. Zadaję tylko otwarte pytania dotyczące osób publicznych. Jako wyborca mamy prawo oczekiwać pełnej przejrzystości celów. Na tym przykładzie widać, że pływamy w mętnej wodzie!
słuszny trop i słuszne spostrzeżenia
Cytować
+7 #127 ???albatros 2018-04-07 19:20
Cytat:
Nie było tak.
No to jak było?
Cytować
-13 #126 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium OświatyUlaM 2018-04-07 19:17
Cytuję albatros:
Cytat:
Z tego co wiem , właścicielem budynków szkół podstawowych jest Gmina Miejska Wągrowiec , a więc ,,wszyscy mieszkańcy "Wągrowca , jeżeli w wyniku takiej czy innej decyzji w jednej szkole są puste klasy a w drugiej dzieci chodzą na dwie zmiany , to ja jako normalny rodzic jestem za tym, aby jedna szkoła użyczyła drugiej wolne klasy i dzieci chodziły na jedną zmianę . Przerażające jest podejście części nauczycieli do tej kwestii.


Z tego co wiesz... ale z tego co nie wiesz najwyraźniej a powinieneś wiedzieć o tym, że w jednej szkole (SP4) powstała dwuzmianowość) ponieważ zabroniono rodzicom możliwości zapisywania dzieci do SP1. Dlatego powstała dwuzmianowość a potem użyczono sale. Biorąc pod uwagę, że od samego początku burmistrz chciał "dać" budynek SP1 szkole nr 4 i stworzyć jedną dwubudynkową ogromną szkołę, jest zasadnym podejrzewać, że blokada rekrutacji do SP1 mogła być celowa! Celowo miała powstać dwuzmianowość w SP4, żeby celowo przenosić dzieci z SP4 do SP1, żeby w praktyce uzyskać to co się od początku chciało osiągnąć. Warto dodać że od początku takim rozwiązaniom sprzeciwiało się kuratorium. A ministerstwo też preferuje i nakazuje tworzenie szkół w jednym budynku i na jedną zmianę.
Nie było tak.
Cytować
+5 #125 ???albatros 2018-04-07 19:15
Cytat:
Ktoś jednak sobie wymyślił, żeby to SP4 przejęła budynek. A ja się pytam co ma SP4 do budynku gimnazjum?
Ja też się pytam kto wymyślił żeby sp4 najpierw miała przejmować gimnazjum a jak to nie było możliwe to inną drogą zablokowali nową sp1 i docelowo chcą na cała lata zablokować.
Dlaczego i po co? Jaki jest cel?
Cytować
+5 #124 a jak to było...albatros 2018-04-07 19:08
Cytat:
Z tego co wiem , właścicielem budynków szkół podstawowych jest Gmina Miejska Wągrowiec , a więc ,,wszyscy mieszkańcy "Wągrowca , jeżeli w wyniku takiej czy innej decyzji w jednej szkole są puste klasy a w drugiej dzieci chodzą na dwie zmiany , to ja jako normalny rodzic jestem za tym, aby jedna szkoła użyczyła drugiej wolne klasy i dzieci chodziły na jedną zmianę . Przerażające jest podejście części nauczycieli do tej kwestii.
Z tego co wiesz... ale z tego co nie wiesz najwyraźniej a powinieneś wiedzieć o tym, że w jednej szkole (SP4) powstała dwuzmianowość) ponieważ zabroniono rodzicom możliwości zapisywania dzieci do SP1. Dlatego powstała dwuzmianowość a potem użyczono sale. Biorąc pod uwagę, że od samego początku burmistrz chciał "dać" budynek SP1 szkole nr 4 i stworzyć jedną dwubudynkową ogromną szkołę, jest zasadnym podejrzewać, że blokada rekrutacji do SP1 mogła być celowa! Celowo miała powstać dwuzmianowość w SP4, żeby celowo przenosić dzieci z SP4 do SP1, żeby w praktyce uzyskać to co się od początku chciało osiągnąć. Warto dodać że od początku takim rozwiązaniom sprzeciwiało się kuratorium. A ministerstwo też preferuje i nakazuje tworzenie szkół w jednym budynku i na jedną zmianę.
Cytować
+5 #123 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium OświatyMarta-03 2018-04-07 19:00
Cytuję WWW-kometarz:
Cytat:
Zapytaj poprzednią dyrektor czy miałaby pracę dla wszystkich i czy wszyscy byliby zadowoleni.


Na pewno tej pracy byłoby nierównanie więcej niż teraz.
Gdyby w miejsce gimnazjum powstała od razu pełna Szkoła nr 1 to chyba logiczne jest, że nauczyciele byliby potrzebni...
a tak, skoro w SP1 za moment będą tylko pierwsze i drugie klasy maluchów... a cała kadra to przedmiotowcy to wniosek nasuwa się jeden. Wszyscy muszą odejść...
I będą uczyć w innych szkołach... i patrzeć jak w ich salach urzęduje sobie I-III z Czwórki.
Brawo za te decyzje! Żenada!
Zatem nie pisz głupot tylko przeanalizuj sytuację na chłodno i zobaczysz co się wyrabia.
Ależ oczywiście że gdyby od razu zamieniono gimnazjum w pełną podstawówkę to pracę by mieli wszyscy nauczyciele. To w obecnym wariancie szkoła jest zwijana i prawie wszyscy pracownicy zmuszeni będą odejść. Zostanie tylko garstka tych co mogą uczyć dzieci wczesnoszkolne. Trochę to nielogiczne biorąc pod uwagę że nauczyciele gimnazjum to przedmiotowcy. Tymczasem przedmiotowcy muszą odchodzić ze swojej szkoły ażeby było w niej tylko nauczanie początkowe z sp1 i z sp4 który przedziwnym trafem wynajmuje sale w sp1. Przecież to wszystko jest niedorzeczne co się od roku wyprawia w wągrowieckim szkolnictwie.
Cytować
+7 #122 do WaldiegoANTY-web 2018-04-07 18:49
Cytat:
Ankieta wskazała nazwiska nauczycieli, którzy cały czas wprowadzają zamęt. Pewnie to dla nich niewygodne. No bo gdzieś trzeba pracować. A kto chce u siebie takie osoby.
Ankieta nie przedstawiła niczego konkretnego. Dzieci wpadły w konsternację po przeczytaniu tych co najmniej dziwnych pytań. Sam fakt stworzenia takich pytań jest nienormalne. Sam fakt odwoływania sie do takich metod inwigilacji jest zaszczuwaniem nauczycieli, których autorytet się niszczy. A to wszystko w celach propagandy burmistrza. Żeby ten człowiek wcześniej był otwarty na rozmowy, szeroko skonsultował problem, ale zrobił jak sam chciał, a teraz próbuje ścigać nauczycieli i to przy pomocy dzieci, które jak wiadomo same nie wiedziały jak mają potraktować tę skandaliczną ankietę.

I na koniec Waldi powiem ci że mi twój wpis wygląda jakby był pisany właśnie z punktu widzenia dyrektora. Nie napiszę której szkoły, ale można się domyśleć. W każdym razie kogoś zaangażowanego w temat :) W temat żeby nauczycieli z byłego gimnazjum zdyskredytować. Tylko że te metody są już rozpracowane.
Cytować
-16 #121 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium OświatyWaldi 2018-04-07 18:43
Cytuję ANTY-web:
Cytat:
Liczą się fakty. Za obecnej dyrekcji szkoła się zwija. Nie ma nawet cienia szansy na jej rozwój i pracę dla nauczycieli. Na to zwracajcie uwagę a nie na to co było rok temu. Fakty są takie, że to teraz jest niedobrze. A zapowiada się jeszcze gorzej... Gratulacje dla kobiety sukcesu za wspaniały rozwój Szkoły nr 1!!! Oby nowa dyrekcja przywróciła tej szkole jej potencjał.


Pracownicy gimnazjum powinni się wreszcie obudzić. Tracą pracę bo ktoś sobie z kimś coś ustalił.
Za chwilę wszystkich się was stamtąd pozbędą.
Dzieci z rejonu obecnej sp1 nie mogą chodzić do tej szkoły tylko muszą iść do sp2 lub sp4 tylko dlatego, że polityka bierze górę.
Gorszego burmistrza i bardziej niekontaktowego jak Poszwa to w historii Wągrowca chyba nie było.
Nie idzie z tym facetem normalnie rozmawiać!

A ankieta to skandal! To jest szukanie haków na nauczycieli przy pomocy dzieci. To powinno iść prosto do sądu takie metody.
Ankieta wskazała nazwiska nauczycieli, którzy cały czas wprowadzają zamęt. Pewnie to dla nich niewygodne. No bo gdzieś trzeba pracować. A kto chce u siebie takie osoby.
Cytować
+10 #120 pływamy w mętnej wodzie...kursor 2018-04-07 18:26
Cytat:
Do meritum. Szkoła nr 1 jest z premedytacją degradowana. Zablokowano w niej rekrutację a tymczasem Czwórka przyjmowała dzieci ponad miarę. Następnie Czwórka dostała pomieszczenia Sp1. I to jest złe, bo od początku powinna być możliwość zapisania dzieciak do Sp1 i od września tak właśnie powinno być. I będzie!
Dlaczego Szkoła nr 1 i gimnazjum są degradowane?
Kto korzysta na tym?
Odpowiedź jest prosta: Szkoła nr 4.
Kto jest dyrektorem SP4?
Odpowiedź jest prosta: Pan Michalski.
Czy burmistrz lubi Pana Michalskiego?
Odpowiedź jest prosta: TAK.
Czy vicedyrektorem SP4 jest żona viceburmistrza Wągrowca?
Odpowiedź jest prosta: TAK.

Nie mam więcej pytań. To co powyżej jest już wystarczającą przesłanką, że to co się dzieje wynika z układu. Ci ludzie powinni natychmiast albo zrezygnować z pełnionych funkcji albo cofnąć decyzje, z których wynika że wzajemnie się wspierają.
Nie widzę tutaj merytorycznego dystansu i profesjonalnego zarządzania budynkami edukacji publicznej. Burmistrz Poszwa od początku bardzo ostro podchodzi do tej sprawy.

A przecież w tle mamy jeszcze sprawę jego studiów - kursu z zakresu zarządzania oświatą. Pisano tutaj wiele razy i pytano czy to nie ma czasem związku z dalszymi planami naszego "ukochanego" włodarza...
pytano czy aby nie ma planu likwidacji jednej z podstawówek lub jej prywatyzacji na jakąś edukacyjną prywatną placówkę...
wtedy, po takich studiach - kurach jak zrobił burmistrz można nią pokierować.
Zadaję tylko otwarte pytania dotyczące osób publicznych. Jako wyborca mamy prawo oczekiwać pełnej przejrzystości celów.
Na tym przykładzie widać, że pływamy w mętnej wodzie!
Cytować
+12 #119 ktoś od Sarad lub PoszwyANTY-web 2018-04-07 18:02
Cytat:
Czegoś tutaj nie rozumiem... Skoro poprzedni dyrektor {Pani Kaniewska} chciała samodzielnej szkoły w miejsce gimnazjum to jak mogło to powodować, że większość nauczycieli będzie musiała zmienić szkołę??? Przecież to obecnie tak się dzieje... Pani Kaniewska chciała, żeby w miejsce gimnazjum była pełna rekrutacja przez co niemal wszyscy by mieli pracę bez perturbacji i roszad. Przecież to burmistrz zadecydował, że SP1 ma się budować od podstaw przez 8 lat (co jest nienormalne). I to burmistrz decyzdował, że Czwórka ma zajmować sale. Oczywiście radni zdecydowali, ale wiadomo jak u nas wygląda suwerenność radnych wobec burmistrza... Zatem po co te próby obciążenia p. Kaniewskiej? Przecież to zwykła propaganda to co teraz ktoś robi pisząc i sugerując takie posty.
Czego nie rozumiesz? Przecież tutaj ktoś wali propagandę albo od Sarad albo od Poszwy... nie sądzę, żeby któryś rodzic bawił się w takie zabiegi jak minusowanie i atakowanie nawet normalnych wpisów mówiących że szkoła nr 1 powinna mieć wszystkie roczniki...
to jest brudna polityka. Ktoś tutaj działa i ma za zadanie odwracać kota ogonem! Proste jak drut!
Cytować
+14 #118 kto jest leniem?ANTY-web 2018-04-07 17:59
Cytuję klop:
Leń leży i minusuje.No kto to może być? Zgadnijcie


Masz na myśli burmistrza Krzysztofa Poszwę?
Cytować
+11 #117 Skoro odrzucają wniosek o ocenę prawną to znaczy, że obawiają się nieprawidłowośc iANTY-web 2018-04-07 17:58
Cytuję nie jest ok?:
Skoro grono pro-burmistrzowskie odrzuciło wniosek o ocenę prawną sytuacji, to znaczy, że bało się jej wyniku. Uczciwość nakazywała oddać sprawę do oceny prawnej. Jeśli ocena nie budziłaby zastrzeżeń, mieliby atut w ręce a mieszkańcy mogliby uznać, że jest ok. A odrzucenie wniosku jest dowodem na to, że nie jest ok.


100% racji. Skoro odrzucają wniosek o ocenę prawną to znaczy, że obawiają się nieprawidłowośc i. Odwieczna prawda jest taka, że najprostsze wytłumaczenia są najtrafniejsze.
Z ORGANIZACJĄ PODSTAWÓWEK OD SAMEGO POCZĄTKU COŚ JEST NIE HALO!!!
Cytować
+11 #116 podejrzany procederANTY-web 2018-04-07 17:55
Cytuję Kamex:
Znowu to samo...
dzieje się niepokojący proceder, wszyscy wiedzą, że coś jest nie tak, media alarmują, rodzice podnoszą temat, nauczyciele też,
a oczywiście organa takie jak kuratorium śpią,
nie krytykują problemu.

Dopiero może za parę lat ktoś łaskawie potwierdzi, że dochodziło do patologii.

Tak to właśnie działa.

W kwestii tego wypuszczonego po 18 latach też tak było...

Dlatego trzeba zaalarmować odpowiednie ministerstwa!!!100% racji. Tło tego co się dzieje jest bardzo podejrzane!
Cytować
+8 #115 skandaliczna ankietaANTY-web 2018-04-07 17:54
Cytuję John:
To wszystko jest niedorzeczne! Jak dyrektor szkoły może w ten sposób rozwiązywać problemy w szkole? Czyżby to był ten ,,sukces" pani p.o. dyrektor? Wśród radnych burmistrza są nauczyciele. Nie wstyd wam, drodzy państwo, że stanęliście po stronie burmistrza i dyrektorki, którzy każą donosić młodzieży na swoich nauczycieli? Że też wam ręka nie zadrży, gdy ja podnosicie do głosowania. Miejmy tylko nadzieję, że ci wszyscy od burmistrza, wymienieni z nazwiska, wkrótce odejdą na polityczna emeryturę. Czas na ludzi mądrych, odpowiedzialnych i mających honor.


100% racji!
Cytować
+7 #114 ankietaANTY-web 2018-04-07 17:53
Cytat:
Liczą się fakty. Za obecnej dyrekcji szkoła się zwija. Nie ma nawet cienia szansy na jej rozwój i pracę dla nauczycieli. Na to zwracajcie uwagę a nie na to co było rok temu. Fakty są takie, że to teraz jest niedobrze. A zapowiada się jeszcze gorzej... Gratulacje dla kobiety sukcesu za wspaniały rozwój Szkoły nr 1!!! Oby nowa dyrekcja przywróciła tej szkole jej potencjał.
Pracownicy gimnazjum powinni się wreszcie obudzić. Tracą pracę bo ktoś sobie z kimś coś ustalił.
Za chwilę wszystkich się was stamtąd pozbędą.
Dzieci z rejonu obecnej sp1 nie mogą chodzić do tej szkoły tylko muszą iść do sp2 lub sp4 tylko dlatego, że polityka bierze górę.
Gorszego burmistrza i bardziej niekontaktowego jak Poszwa to w historii Wągrowca chyba nie było.
Nie idzie z tym facetem normalnie rozmawiać!

A ankieta to skandal! To jest szukanie haków na nauczycieli przy pomocy dzieci. To powinno iść prosto do sądu takie metody.
Cytować
+10 #113 ???[email protected] 2018-04-07 17:47
Cytuję Radek:
Odechciewa się wchodzić na portal bo Ci ciągle to samo. Czy Wy macie po 10 lat, że się przejmujecie minusikami i plusikami pod wpisami? Zachowujecie się jak w jakimś szale, bo ktoś może mieć inne zdanie. Jest weekend, wypijcie meliske i spędzicie trochę czasu z rodziną.


To ty chyba ulegasz zbytnim emocjom. Tworzysz klimat jakby tutaj odchodziły jakieś dantejskie sceny... sam wchodząc tutaj w weekend zamiast pić meliskę :PPP

Swój komentarz piszę do tych co uczestniczą, plusują, minusują i komentują, więc do zainteresowanyc h. Wyrażam swoje zdanie i mogę to robić kiedy chcę. Po to jest ten portal.

Kto więc tutaj jest nakręcony? Jednak ktoś wchodzi i minusuje wpisy nawet neutralne, mówiąc o szkole nr 1 dobrze... więc kto tutaj jest w szale???
Cytować
-13 #112 ...Radek 2018-04-07 16:12
Odechciewa się wchodzić na portal bo Ci ciągle to samo. Czy Wy macie po 10 lat, że się przejmujecie minusikami i plusikami pod wpisami? Zachowujecie się jak w jakimś szale, bo ktoś może mieć inne zdanie. Jest weekend, wypijcie meliske i spędzicie trochę czasu z rodziną.
Cytować
+8 #111 Do Pani Sarad![email protected] 2018-04-07 15:25
Pani Sarad, nie zaminusujesz wszystkich treści pod tym i innymi artykułami...
Liczy się treść wpisów a nie minusowanie.
A treści po stronie obrońców degradacji Jedynki brak!
Nie umiecie nawet umotywować tej roszady co się dzieje.
Ludzie stracą pracę w Jedynce, co już się dzieje.
Wstyd!
Cytować
+20 #110 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium OświatyRR 2018-04-06 17:07
Cytuję Rodzic kl:
Cytuję WWW-kometarz:
Cytat:
baron a po co Ci otwarte drzwi? Jest rejonizacja i dyrektor ma obowiązek przyjąć dzieci z obwodu szkoły.


Po co drzwi otwarte?
Dlaczego inne szkoły mogą robić, a SP1 nie może?
Jakoś inne szkoły się promują. Do SP1 są chętni do zapisu także do klas IV-VII tylko usilnie burmistrz im to uniemożliwia.
Ciekawe dlaczego?Podaj kiedy są dni otwarte w SP2, SP3, SP4
Nic nie rozumiem to są czy nie są drzwi otwarte w pozostałych podstawówkach?
Cytować
+7 #109 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium OświatyPiotrWE 2018-04-06 15:41
Cytuję Alicja:
NALEŻY ZABIEGAĆ O PEŁNĄ REKRUTACJĘ DO SZKOŁY NR 1 DO KLAS I-VII.
Należy się odwołać do doświadczenia tej szkoły jako szkoły podstawowej nr 6, która jak tylko powstała to utworzono tam klasy od I do VIII.
Przeniesiono wtedy dzieci z innych szkół, co okazało się świetnym pomysłem. Dzieci miały wspaniałe warunki do nauki.
Teraz jest podobnie. Warunki są świetne.
Należy od wrześnie odtworzyć pełną strukturę szkoły.


Nie rozumiem z jakich powodów można minusować wpis w którym ktoś pisze tak neutralne rzeczy i to w interesie wielu ludzi...
przecież to jest pozytywne, żeby szkoła nr 1 mogła być pełną szkołą. Dlaczego ludzie minusują taką wypowiedź? Może ktoś umotywować?
Na szczęście ważne są treść a nie minusy.
Cytować
+21 #108 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium OświatyCC 2018-04-06 15:40
Cytuję papa:
Cytuję rodzic mnn:
Cytuję Alicja:
NALEŻY ZABIEGAĆ O PEŁNĄ REKRUTACJĘ DO SZKOŁY NR 1 DO KLAS I-VII.
Należy się odwołać do doświadczenia tej szkoły jako szkoły podstawowej nr 6, która jak tylko powstała to utworzono tam klasy od I do VIII.
Przeniesiono wtedy dzieci z innych szkół, co okazało się świetnym pomysłem. Dzieci miały wspaniałe warunki do nauki.
Teraz jest podobnie. Warunki są świetne.
Należy od wrześnie odtworzyć pełną strukturę szkoły.Dlatego Rada Rodziców powinna poprzeć tylko takiego kandydata na dyrektora , który zobowiąże się że od września 2018 roku odtworzy pełną strukturę szkoły.

A jak się nie zobowiąże to co?To wtedy nie poprą jego kandydatury na dyrektora - proste

podpisze - ma głosy poparcia od RR

nie podpisze - nie ma głosów od RR
Cytować
-23 #107 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium Oświatypapa 2018-04-06 15:36
Cytuję rodzic mnn:
Cytuję Alicja:
NALEŻY ZABIEGAĆ O PEŁNĄ REKRUTACJĘ DO SZKOŁY NR 1 DO KLAS I-VII.
Należy się odwołać do doświadczenia tej szkoły jako szkoły podstawowej nr 6, która jak tylko powstała to utworzono tam klasy od I do VIII.
Przeniesiono wtedy dzieci z innych szkół, co okazało się świetnym pomysłem. Dzieci miały wspaniałe warunki do nauki.
Teraz jest podobnie. Warunki są świetne.
Należy od wrześnie odtworzyć pełną strukturę szkoły.Dlatego Rada Rodziców powinna poprzeć tylko takiego kandydata na dyrektora , który zobowiąże się że od września 2018 roku odtworzy pełną strukturę szkoły.

A jak się nie zobowiąże to co?
Cytować
+20 #106 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium Oświatyrodzic mnn 2018-04-06 14:41
Cytuję Alicja:
NALEŻY ZABIEGAĆ O PEŁNĄ REKRUTACJĘ DO SZKOŁY NR 1 DO KLAS I-VII.
Należy się odwołać do doświadczenia tej szkoły jako szkoły podstawowej nr 6, która jak tylko powstała to utworzono tam klasy od I do VIII.
Przeniesiono wtedy dzieci z innych szkół, co okazało się świetnym pomysłem. Dzieci miały wspaniałe warunki do nauki.
Teraz jest podobnie. Warunki są świetne.
Należy od wrześnie odtworzyć pełną strukturę szkoły.Dlatego Rada Rodziców powinna poprzeć tylko takiego kandydata na dyrektora , który zobowiąże się że od września 2018 roku odtworzy pełną strukturę szkoły.
Cytować
+10 #105 REKRUTACJA DO SZKOŁY NR 1Alicja 2018-04-06 14:14
NALEŻY ZABIEGAĆ O PEŁNĄ REKRUTACJĘ DO SZKOŁY NR 1 DO KLAS I-VII.
Należy się odwołać do doświadczenia tej szkoły jako szkoły podstawowej nr 6, która jak tylko powstała to utworzono tam klasy od I do VIII.
Przeniesiono wtedy dzieci z innych szkół, co okazało się świetnym pomysłem. Dzieci miały wspaniałe warunki do nauki.
Teraz jest podobnie. Warunki są świetne.
Należy od wrześnie odtworzyć pełną strukturę szkoły.
Cytować
+10 #104 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium Oświatyrodzic dd 2018-04-06 14:12
Cytuję ppp:
Cytuję rodzic dd:
Cytuję rodzic:
Cytuję Grażi:
Cytat:
Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. ......................


Liczą się fakty. Za obecnej dyrekcji szkoła się zwija. Nie ma nawet cienia szansy na jej rozwój i pracę dla nauczycieli. Na to zwracajcie uwagę a nie na to co było rok temu. Fakty są takie, że to teraz jest niedobrze. A zapowiada się jeszcze gorzej...
Gratulacje dla kobiety sukcesu za wspaniały rozwój Szkoły nr 1!!! Oby nowa dyrekcja przywróciła tej szkole jej potencjał.Najważniejsze ,żeby nowa dyrekcja od września ogłosiła rekrutacje do klas IV-VII.

Chyba, że się dogada z burmistrzem i nie ogłosi rekrutacji,
ale wtedy z nimi pojedziemy!!!!!Ważne żeby nowy dyrektor podpisał Radzie Rodziców zobowiązanie ,że od września ogłosi pełną rekrutację.

Nie ma takiego przepisu. A lubicie przepisy prawda?
Ale jakiego przepisu nie ma ?
Cytować
-24 #103 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium Oświatyppp 2018-04-06 13:00
Cytuję rodzic dd:
Cytuję rodzic:
Cytuję Grażi:
Cytat:
Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. ......................


Liczą się fakty. Za obecnej dyrekcji szkoła się zwija. Nie ma nawet cienia szansy na jej rozwój i pracę dla nauczycieli. Na to zwracajcie uwagę a nie na to co było rok temu. Fakty są takie, że to teraz jest niedobrze. A zapowiada się jeszcze gorzej...
Gratulacje dla kobiety sukcesu za wspaniały rozwój Szkoły nr 1!!! Oby nowa dyrekcja przywróciła tej szkole jej potencjał.Najważniejsze ,żeby nowa dyrekcja od września ogłosiła rekrutacje do klas IV-VII.

Chyba, że się dogada z burmistrzem i nie ogłosi rekrutacji,
ale wtedy z nimi pojedziemy!!!!!Ważne żeby nowy dyrektor podpisał Radzie Rodziców zobowiązanie ,że od września ogłosi pełną rekrutację.
Nie ma takiego przepisu. A lubicie przepisy prawda?
Cytować
+24 #102 do RRrodzic dd 2018-04-06 12:29
Cytuję rodzic:
Cytuję Grażi:
Cytat:
Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. ......................


Liczą się fakty. Za obecnej dyrekcji szkoła się zwija. Nie ma nawet cienia szansy na jej rozwój i pracę dla nauczycieli. Na to zwracajcie uwagę a nie na to co było rok temu. Fakty są takie, że to teraz jest niedobrze. A zapowiada się jeszcze gorzej...
Gratulacje dla kobiety sukcesu za wspaniały rozwój Szkoły nr 1!!! Oby nowa dyrekcja przywróciła tej szkole jej potencjał.Najważniejsze ,żeby nowa dyrekcja od września ogłosiła rekrutacje do klas IV-VII.

Chyba, że się dogada z burmistrzem i nie ogłosi rekrutacji,
ale wtedy z nimi pojedziemy!!!!!
Ważne żeby nowy dyrektor podpisał Radzie Rodziców zobowiązanie ,że od września ogłosi pełną rekrutację.
Cytować
-26 #101 RE: Kontrowersyjna ankieta. Odpowiedź Kuratorium Oświaty*** 2018-04-06 12:25
Cytuję rodzic:
Cytuję Grażi:
Cytat:
Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. ......................


Liczą się fakty. Za obecnej dyrekcji szkoła się zwija. Nie ma nawet cienia szansy na jej rozwój i pracę dla nauczycieli. Na to zwracajcie uwagę a nie na to co było rok temu. Fakty są takie, że to teraz jest niedobrze. A zapowiada się jeszcze gorzej...
Gratulacje dla kobiety sukcesu za wspaniały rozwój Szkoły nr 1!!! Oby nowa dyrekcja przywróciła tej szkole jej potencjał.Najważniejsze ,żeby nowa dyrekcja od września ogłosiła rekrutacje do klas IV-VII.

Chyba, że się dogada z burmistrzem i nie ogłosi rekrutacji,
ale wtedy z nimi pojedziemy!!!!!
Nie ogłosi.
Cytować
+5 #100 lemingiLeshek 2018-04-06 11:23
1/3 nauczycieli z gim już odeszła.
Od września kolejne 1/3 nauczycieli będzie musiało odejść.
A na końcu reszta...

ale przydupasi piszą oczywiście, że teraz jest ok. A wszystko przez poprzednią dyrekcję. Zupełnie jakby to ona zarządziła...

No lemingi. Normalne lemingi z was.
Zapytajcie burmistrza dlaczego nie chciał od początku normalnej szkoły w miejsce gimnazjum?

Nie widzicie związku przyczynowo-sku tkowego czy jak?
Cytować
+6 #99 Szokujące pytaniaLeshek 2018-04-06 11:20
Cytat:
Przypomnijmy, że dyrekcja szkoły zadała uczniom trzy pytania: 1. Czy nauczyciele informowali Cię o dwuzmianowości z powodu wejścia do naszego budynku Szkoły Podstawowej nr 4, jeśli tak którzy nauczyciele i co mówili? 2. Czy nauczyciele poinformowali Cię zagrożeniu bezpieczeństwa z powodu wejścia do budynku Szkoły Podstawowej nr 4, jeśli tak to, którzy nauczyciele i co mówili? 3. Czy były jakieś inne sytuacje, które mogłyby zagrozić pracy naszej szkoły, jeśli tak to jakie sytuacje?
Te pytania są nienormalne. Ten kto je wymyślił powinien na serio trzymać się z dala od oświaty... Jak można dać dzieciom takie coś do wypełnienia.
Szokujące.
Cytować
+24 #98 rekrutacjarodzic 2018-04-06 10:55
Cytuję Grażi:
Cytat:
Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. ......................


Liczą się fakty. Za obecnej dyrekcji szkoła się zwija. Nie ma nawet cienia szansy na jej rozwój i pracę dla nauczycieli. Na to zwracajcie uwagę a nie na to co było rok temu. Fakty są takie, że to teraz jest niedobrze. A zapowiada się jeszcze gorzej...
Gratulacje dla kobiety sukcesu za wspaniały rozwój Szkoły nr 1!!! Oby nowa dyrekcja przywróciła tej szkole jej potencjał.
Najważniejsze ,żeby nowa dyrekcja od września ogłosiła rekrutacje do klas IV-VII.

Chyba, że się dogada z burmistrzem i nie ogłosi rekrutacji,
ale wtedy z nimi pojedziemy!!!!!
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ