• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 1945

Szczepienie HPV przerosło oczekiwania, zabrakło pieniędzy na szczepionki

Ilość dziewczynek zgłoszonych do szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) przerosła oczekiwania. Zabrakło pieniędzy na dofinansowanie szczepień.

- Faktycznie pojawił się drobny problem, który tak naprawdę nas cieszy. Powiat wągrowiecki, który zaproponował wdrożenie programu szczepienia dziewczynek wspólnie z gminami powiatu wągrowieckiego, założył, że zainteresowanie rodziców tych dziewczynek będzie na poziomie 70%. To założenie wynikało pewnie z tego, że coraz więcej słyszymy o ruchach antyszczepionkowych i obawialiśmy się, mówię tutaj z punktu byłego radnego powiatowego, czy założony poziom 70% nie jest za wysoki. Okazało się, że zainteresowanie przekroczyło nasze oczekiwania, co nas bardzo cieszy. To, że zainteresowanie jest większe niż założone, dowiedzieliśmy się w poniedziałek wieczorem (dop. red. 25 lutego br.). Spotkaliśmy się ze starostą Tomaszem Krancem i ustaliliśmy, że powiat wągrowiecki wystosuje pismo do miasta Wągrowca z prośbą o zwiększenie środków na szczepionki dla wszystkich zainteresowanych dziewczynek — poinformował Piotr Pałczyński, zastępca burmistrza Wągrowca.

Pierwsze szczepienia odbędą się 13 marca w godzinach 15:30 - 17:30 w Szkole Podstawowej Nr 2, ul. Krótka 4, Wągrowiec. 

Do tego czasu pewnie nie uda się zwiększyć środków potrzebnych na szczepionki, ponieważ zmianę w budżecie muszą przegłosować radni.

- Uspokajam, sprawa zostanie pozytywnie rozwiązana i wszystkie dziewczynki będą zaszczepione. Pewnie trzeba będzie poczekać, aby grupa pozostałych dziewczynek została zaszczepiona. Mam nadzieję, że w terminie 2 miesięcy będą zaszczepione wszystkie chętne dziewczynki — dodaje Piotr Pałczyński.

Komentarze   

+5 #9 RE: Szczepienie HPV przerosło oczekiwania, zabrakło pieniędzy na szczepionkiOOOO 2019-03-03 22:42
Cytuję haha:
W/g doniesień Children Defence Health Defense”, niedawno opublikowane w “Journal of Toxicology and Environmental Health” badanie dotyczyło zdolności do zajścia w ciąże wśród kobiet, które otrzymały szczepionkę przeciwko wirusowi HPV.
Jak odkrył główny badacz Gayle DeLong, wskaźniki zachodzenia w ciążę znacznie różnią się w odniesieniu do osób zaszczepionych przeciwko HPV. Korzystając z danych zebranych w badaniu National Health and Nutrition Survey (NHANES) w latach 2007-2014, DeLong odkrył, że kobiety w wieku od 25 do 29 lat, które otrzymały szczepionkę przeciw HPV, miały prawie pięćdziesiąt procent mniejsze prawdopodobieństwo urodzenia dziecka.

Tego mamusie się nie dowiedzą, dowiedziały się już że wszystkie będą zaszczepione.
Cytować
+8 #8 Szczepionkę przeciw HPV powiązano ze spadkiem płodnościhaha 2019-03-03 17:23
W/g doniesień Children Defence Health Defense”, niedawno opublikowane w “Journal of Toxicology and Environmental Health” badanie dotyczyło zdolności do zajścia w ciąże wśród kobiet, które otrzymały szczepionkę przeciwko wirusowi HPV.
Jak odkrył główny badacz Gayle DeLong, wskaźniki zachodzenia w ciążę znacznie różnią się w odniesieniu do osób zaszczepionych przeciwko HPV. Korzystając z danych zebranych w badaniu National Health and Nutrition Survey (NHANES) w latach 2007-2014, DeLong odkrył, że kobiety w wieku od 25 do 29 lat, które otrzymały szczepionkę przeciw HPV, miały prawie pięćdziesiąt procent mniejsze prawdopodobieńs two urodzenia dziecka.
Cytować
0 #7 RE: Szczepienie HPV przerosło oczekiwania, zabrakło pieniędzy na szczepionkiZosia 2019-03-03 15:01
Cytuję Brawo!:
Brawo Wągrowczanie!

Ciemny naród
Cytować
+1 #6 RE: Szczepienie HPV przerosło oczekiwania, zabrakło pieniędzy na szczepionkiewa ka 2019-03-03 11:41
To zastępca Narcyz oszacował że wystarczy 49 szczepionek ?
Cytować
-2 #5 RE: Szczepienie HPV przerosło oczekiwania, zabrakło pieniędzy na szczepionkiJa 2019-03-03 11:38
Dlaczego w innych krajach unijnych przeciw wirusowi są szczepieni również chłopaki?. Czyżby nasze władze , propagowały rozmnażanie jednopłciowe. Ta choroba atakuje zarówno kobiety jak i mężczyzn.Gratul acje dla władz.
Cytować
-4 #4 RE: Szczepienie HPV przerosło oczekiwania, zabrakło pieniędzy na szczepionkiBrawo! 2019-03-02 20:26
Brawo Wągrowczanie!
Cytować
+5 #3 RE: Szczepienie HPV przerosło oczekiwania, zabrakło pieniędzy na szczepionkiMagdalena Z 2019-03-02 17:14
Samorządowcy też powinni się zaszczepić, żeby dać przykład społeczeństwu.
Cytować
+1 #2 RE: Szczepienie HPV przerosło oczekiwania, zabrakło pieniędzy na szczepionkiAda 28 2019-03-02 17:02
Cytuję meeedee:
W innych miastach szczepieni są również chłopcy, gdyż medyczne doniesienia wskazują, iż to właśnie płeć męska stanowi problem, jeśli chodzi o przenoszenie wirusa.

Właśnie masz rację. Dziwię się że chłopców nie ma,sama mam syna i z chęcią bym to zaszczepiła
Cytować
+1 #1 RE: Szczepienie HPV przerosło oczekiwania, zabrakło pieniędzy na szczepionkimeeedee 2019-03-02 16:36
W innych miastach szczepieni są również chłopcy, gdyż medyczne doniesienia wskazują, iż to właśnie płeć męska stanowi problem, jeśli chodzi o przenoszenie wirusa.
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ