• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 2505

Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarni

Dzisiaj zakończyła się ankieta dotycząca spotkania w sprawie budowy Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Wągrowcu.

W 24-godzinnej ankiecie zapytaliśmy was czy jesteście zainteresowani spotkaniem w sprawie budowy Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Wągrowcu. W ankiecie zagłosowało 674 Internautów. 55% głosujących (372 głosy) opowiedziało się za zorganizowaniem spotkania, przeciwko było 45% (302 głosy).

Informujemy, że spotkanie zostanie zorganizowane.

Chcemy, aby w spotkaniu udział wziął burmistrz Jarosław Berendt, zastępca burmistrza Piotr Pałczyński, Przewodniczący Rady Miejskiej Jakub Zadroga oraz przedstawiciele spółki Veolia i kierownik projektu.

Spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu, o dokładnym terminie i miejscu powiadomimy w niedzielę 7 lipca.

Komentarze   

12345
+6 #35 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarni12345 2019-07-06 12:36
Działania władzy i radnych są podobne do tego co zrobiła właścicielka stolarni z ukraincem JAk był potrzebnyto był super pracownik jak nie to wyrzucić do lasu i spokój Tak samo berent łaził po mieście prosił o głosy a po wyborach pokazał wszystkim środkowy palec.
sadf
+5 #34 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarnisadf 2019-07-06 12:31
Berent z szwagrem schowali głowy w piasek i udają że niema tematu . Berent co z tej spalarni będą mieli mieszkańcy miasta ? Co z tego będzie miała władza ? Bo niewidze żadnego plusa aby w mieście palić śmieci zwożone z całego świata
Pola
-2 #33 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniPola 2019-07-06 10:17
NBP kupił 100 ton złota! I żadne obrażanie i wyzwiska tego nie zmienią. Zazdrościcie i obrażacie ludzi za 500+??!! Ludzi, którzy pracują i wychowują dzieci. Nie podoba się , że Polacy dokonują takich a nie innych wyborów politycznych? Świat jest wielki, zawsze można zmienić adres:”Zwiększe nie ich o 100 ton pozwoliło Narodowemu Bankowi Centralnemu zbliżyć się do 10,5 proc. udziału, który jest średnią światową. Po tej operacji NBP wskoczył wyżej w rankingu banków centralnych, który szereguje je pod względem rezerw złota - z 34. miejsca na świecie i 15. w Europie awansowaliśmy na odpowiednio 22. i 11.”
Janowy
-8 #32 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniJanowy 2019-07-06 09:06
Golem - obronca rozy thun i timersrama (celowo z takiej litery jak powinnno byc). Nie była za zamrażaniem ale była za zamrożeniem kasy dla Polski. Kaczynski zabezpiecza interesy duzych koncernów zagranicznych w Polsce .... przez opodatkowanie ich chyba .... . Czytales ty co napisałeś..?Syn ek, masz typowa "thunowską" logikę - szkoda tylko czasu na dyskusje z klasycznym d...em.
GOLEM
+5 #31 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniGOLEM 2019-07-06 01:18
Janowy znowu wypisuje te swoje brednie propagandowe. Oczekujesz szacunku do prof. Krasnodębskiego , który szerzy kłamstwo. Opowiada on brednie, że Róża Tuun , która była inicjatorką walki z podwójnymi standardami w UE i doprowadziła jako jedna z kilku europosłów aby w budżecie UE zabezpieczyć 800 tyś. Euro na przebadanie poszczególnych produktów. Później na konwencji w Wielkopolsce Kaczyński twierdzi, że to PiS walczył o te podwójne standardy. Kto z posłów PiS uczestniczył w pracach komisji? Twierdził też, że są tam wyjątki, w tej dyrektywie UE. Zapomniał dodać, że te wyjątki nie zabezpieczył interesu Polski i Polskich firm. Zabezpieczył interes dużych koncernów, których siedziby są w Niemczech, Francji i innych krajach Europy zachodniej. Dlatego europosłowie z PO nie poparli tej dyrektywy. Zapewne europosłowie z PiS, kolejny raz źle zrozumieli tłumaczy, bo raczej ze znajomością języków obcych u nich na najlepiej. Kolejne jego kłamstwo, to że Róża Then walczy o zamrożenie unijnych pieniędzy dla Polski. Większość państw UE, chce Polsce i Węgrom zmniejszyć środki unijne, za nie przestrzeganie praworządności. Róża Thun, walczy o to aby przyznać Polsce te pieniądze, ale zamrozić je do czasu, kiedy oszołomy z PiS i ich wyznawcy odejdą w niebyt i przestaną niszczyć Polskę. Czyli te pieniądze nie przepadną.
Dla Janowego i innych wyznawców PiS to za trudne, żeby zrozumieć. Dla nich liczy się "tu i teraz" i to co mają obecnie w kieszeni. Przyszłość, to odległy i trudny temat. Polski cham wstał z kolan i upadł na pysk. Nie ważne, że ma zdarty ten pysk, ale ważne, że ma 500 PLN w kieszeni. Sprzedać się dla kilku srebrników, to ideologia PiS i ich wyznawców. Tacy faryzeuszebnami rządzą.
Kazimierz
-2 #30 ProkuratorKazimierz 2019-07-05 17:36
Jestem pewien,że mieszkańców Wągrowca/ i nie tylko/ traktuje się powaznie i na organizowane spotkanie zaproszono również specjalistów,ek spertów,którzy na temat spalarni i ich oddziaływania na środowisko oraz zdrowie i zycie ludzi mają odmienne zdanie od inwestorów.Mies zkańcy mają prawo wiedzieć jakie są zagrożenia i świadomie podejmować decyzje. Po co w Wagrowcu,okolic ach o uznanych walorach turystycznych, chętnie odwiedzanym przez poznaniaków,w zdrowym środowisku budować spalarnię skoro w pobliskim Poznaniu brakuje smieci do spalania?
kolo
+1 #29 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarnikolo 2019-07-05 16:23
Napewno to spoktanie nie można uznać jako konsultacje społeczne bo nie organizuje to żadna z zainteresowanyc h stron tylko media Także berent czekamy na konsultacje a póżniej referendum
bezgranic
0 #28 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarnibezgranic 2019-07-05 15:11
Dla przypomnienia z poprzedniej informacji:
https://pikio.pl/nowotwor-240619-trujace-odpady/
Powtórzę: substancje wytwarzane podczas spalania nie znają granic. To nie jest sprawa nawet miasta, ale i innych okolicznych miejscowości.
Ekologicznie to sobie można spalać węgiel, drewno. Ale nie śmieci. Żaden filtr nie uchwyci wszystkich substancji lotnych ze spalenia.
Spotkanie w formie takiej, jak proponuje się jest bez sensu. To nie jest konsultacja społeczna. Bo takowe chcę mieć na pismie, a gwartantuje Wam nasi rządzący, że poparcia mieć nie będziecie.
OLO
+4 #27 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniOLO 2019-07-05 12:55
Pytanie do lobbystów z UM dlaczego Pod spalarnie dajecie im 8 h skoro ta spalarnia ma być wielkości domu jednorodzinnego ?
en12
+3 #26 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarnien12 2019-07-05 12:52
Do poprzednika - co Ty myślisz że jak będzie spalarnia to ludzie nie bedą palić śmieci Co do tego ma spalarnia żeby coś się zmieniło to musi minąć pokolenie musi zmienić się myślenie ludzi Na koniec chyba nie myślisz że veolia bedzie brała śmieci tylko z KOPaszyna Bedą zwozić z całego świata aż te całe 8 h zasypią i rozbudują
doremi
-3 #25 Re: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarnidoremi 2019-07-05 09:18
Sprawa jest poważna. Nie mieszajmy w to jakiejkolwiek polityki. Ona tu nie ma tu nic do rzeczy. W tej dyskusji zadajmy sobie pytanie: ilu z nas pali śmieci w piecach-spalarn iach domowych ? Ja nie spalam śmieci, ale jak zwróciłem uwagę sąsiadom zostałem wyzwany od najgorszych h...i mam sp.... itp. A z kominów wali żółty gryzący dym. To cała historia. Nic nie skutkuje. Jak mi się nie podoba to mam zmienić miejsce zamieszkania - to dobra rada sąsiedzka. W Wągrowcu już mamy spalarnie od zawsze ! Ta która ma powstać może jest ekologiczniejsz a od tych istniejących ?
Aleks. z Rgielska
+5 #24 SpalarniaAleks. z Rgielska 2019-07-05 01:12
Panowie lobbyści francuza, malowani patrioci....... Zapomnieliście, że po za granicami miasta Wągrowiec żyją mieszkańcy wsi? Nie wiecie o tym? Wam przypomnę, że są wsie i gminy okalające np. gmina wiejska Wągrowiec. Dla czego pytam? A dlatego, że o takim zamiarze nie poinformowaliśc ie chociażby dla grzeczności władz samorządowych tych Gmin i społeczeństwa. To nie tylko problem mieszkańców miasta Wągrowiec, których zobowiązano do wymiany kotłów grzewczych na ekologiczne a pod nosem cichaczem stawia się "śmierdziela" i dlaczego akurat od wschodniej a nie od zachodniej strony? /Starsi mieszkańcy pamiętamy "chycla"/ Pamiętajcie, że wiatry najczęściej wieją od zachodu, rzadziej z innych kierunków. Najbliższe Wam Rgielsko, Kaliska i dalej następne nie chcemy wąchać i wdychać trucizn. Nie życzymy sobie aby obcy kapitalista, obcego państwa wyniszczał nas. Chcemy zdrowo żyć. Tyle i tylko tyle panowie"farbowa ni" patrioci.
Kl
+2 #23 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniKl 2019-07-04 22:30
ITe grunty kupił wuja Palczynskiego po cenie jaką określił rzeczoznawca Powiat sie bardzo wysilil znajdujac takiego speca ktory wycenil tą ziemie Zapewne Starosta myślał że wuja zasadzi tam ziemniaki Nie pomyślał chlop że mozna na tej ziemi postawic osiedle mieszkaniowe i sporo zarobić Taką mamy wladze że tylko szanuje swoje prywatne a reszta to panstwowe i nie jegoA
sasasasaas
+17 #22 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarnisasasasaas 2019-07-04 17:21
Pytanie do lobbysty veoli Pałczyńskiego- dlaczego jako radny powiatowy w 2016 r nic nie zrobił gdy powiat sprzedawał w trybie bezprzetargowym grunty Nad Nielbą gdzie dziś budują bloki za śmieszną cene jak na centrum miasta po 40 złmkw Grunty te wystarczyło przekształcic i sprzedać jako działki budowlane po 200zł za Teraz kolejne grunty chcą wydzierżawić za fri CZy będąc właścicielem takich gruntów też byście je zbywali za Bóg zapłać
Wiedzący
+3 #21 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniWiedzący 2019-07-04 17:10
Tak naprawdę jeżeli Roman się postawi i powie NIE dla spalarni, to jego dzieci polityczni jemu się nie postawią, bo to będzie ich koniec, zreszta Berendt został burmistrzem dzięki Kowalczewskiemu , więc też ogon podtuli. Czekamy panie Kowalczewski na odpowiedni ruch z pana strony.
January
+14 #20 Spalarni nie .January 2019-07-04 16:49
W kopaszynie trzeba było postawić 25 lat temu a nie topić w gruntach ziemi tony odpadów i zadowolone władze .Składowisko śmieci wybudowane też za grosze zamiast kupić porządne urządzenia u Hortsmana kupili szajs Nie pójdę na zebranie ,nikt mi wody z mózgu robił nie będzie skoro większą część radnych jest skorumpowana układami towarzyskimi to tylko REFERENDUM .
mnm
+10 #19 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarnimnm 2019-07-04 15:31
Dymu nie będzie widać ,ale substancje lotne w powietrzu będą -niewidoczna trucizna , niejednokrotnie bez zapachu . Filtry też trzeba wymieniać , a to wszystko się kumuluje w naszych organizmach . Czy będzie właściwa kontrola tych urządzeń .Znając życie wątpię ;na papierze zawsze jest super dobrze . Za parę lat zwiększy się zachorowalność na nowotwory ,ale to będzie za późno .
MAB
-3 #18 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniMAB 2019-07-04 13:48
Karola,proszę napisz nam ,gdzie mieszkasz.Myślę że raczej nie w pobliżu tej inwestycji.Pozd rawiam.
Agnieszka Z
+3 #17 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniAgnieszka Z 2019-07-04 11:21
KTO PALI SMIECI, TEN TRUJE DZIECI!
irek
+13 #16 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniirek 2019-07-04 10:35
Oczywiście mamy tylko jeden postulat - REFERENDUM
irek
+8 #15 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniirek 2019-07-04 10:24
Tak wogóle do czego potrzebne jest stanowisko berenta i pałczyńskiego skoro to portal ma organizować spotkanie Szkoda kasy na wasze etaty
irek
+4 #14 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniirek 2019-07-04 10:21
Myśle że problem sam by się skończył jakby inwestor z lobbystami czyli berent pałczyński zadroga i media poszukał teren pod budowe kilka kilometrów od zabudowań LOBYŚCI ostatnie wasze 4 lata
Janowy
-9 #13 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniJanowy 2019-07-04 10:21
Proponowałbym sie nie unosic pani Polu. Nie ma sie co denerwować. Standardem tutaj jest, ze "oświeceni" PO europejsku forumowicze tego szanownego POrtalu widzą wine w złym gospodarowaniu lokalnym w "dobrej zmianie" która NIGDY do Wagrowca nie zawitała, ze za decyzje lokalne ktore podejmuje wiekszość POwsko-SLD-wska (19 osob?) od 30 lat (albo i więcej) w tym mieście wini się jednego czy dwóch radnych z PIS, a powszechen uwielbienie dla walorów intelektualnych dla pani Kopacz przewyższa kilkakrotnie szaacunek dla walorów intelektualnych i wykształcenia takiego np. profesora Krasnodębskiego . Oni tak mają i tego nie zmieni juz nic.
eda
+1 #12 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarnieda 2019-07-04 10:17
Karola nic nowoczesne dziś się nie psuje tylko np Boening zawiesił loty swoich najnowszych samolotów bo spadały itd Co do jakości spalin to moąe przypomnimy sobie afere volkswagena ze spalinami Jak przerobili komputery żeby pokazywały lepsze wyniki
Pola
-1 #11 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniPola 2019-07-04 10:02
Pisze pan, żeby nie robić tego po Pisowsku, cichaczem. To chyba coś się Panu pomyliło. Cichaczem to sprawę chciała załatwić obecna wasza władza z PO i takowyż radni, zresztą przez was wybrani i to im !!daliście prawo głosu!! Wasz wybór i wasza wina!! O ironio! Jawny radny był z list Pis i jawnie zagłosował przeciwko spalarni.
ppp
-6 #10 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarnippp 2019-07-04 08:56
Pani Karolu, przecież nikt nie ma problemu ze śmieciami, po co jeździć do Kopaszyna? Problemu z odpadami nie widzą ludzie w ministerstwie, ludzie z urzędu marszałkowskieg o, a pani mieszkańcom każe się tym przejmować. Jak komuś drogo płacić za wywóz śmieci, to je sobie spali (ekologicznie oczywiście rozpalając od góry - wtedy nawet węgiel, fragmenty starej kanapy i mokre drewno palą się bezpiecznie) albo porzuci na łonie natury, żeby w naturalny sposób się tam rozkładały. Tacy jesteśmy samowystarczaln i. W najgorszym wypadku będziemy płacić za śmieci krocie, narzekając na burmistrza, radnych i zarząd wysypiska, że nic nie robią tylko ceny windują.
Jack2
-2 #9 argumenty przeciw spalarniJack2 2019-07-04 08:39
Zanim podjęta zostanie decyzja warto poznać argumenty obu stron. Dlatego warto przeczytać informacje na stronie: http://www.zb.eco.pl/inne/spalarni/arg.htm
Jan-ka
-3 #8 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniJan-ka 2019-07-04 08:27
Do pani Karoli
Śmiech na sali to pani komentarz ....
Rej
0 #7 Cudowna spalarniaRej 2019-07-04 08:02
Pani Karolu proszę nie obrażać osób które wiedzą trochę na ten temat. Zanim Pani zaatakuje kogoś idiotycznym komentarzem proszę dwukrotnie to przemyslec. Proszę zapoznać sie ze związkami które wydostaja się z tego "cudownego sanatoryjnego" komina a potem coś pisać. Nikt tu nie wspominał o czarnym dymie to nie jest wyznacznik szkodliwosci ale to tylko świadczy o Pani kompetencji do wypowiadania się w tych kwestiach.
zyguś
+9 #6 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarnizyguś 2019-07-04 07:46
Cieszymy się, jednak skład osobowy spotkania jest beznadziejny. to co maja do powiedzenia inwestorzy wysłuchaliśmy na nagraniu z sesji. Oni zawsze będą zachwalać produkt, który sprzedają bo to ich biznes (pieniądze). Tutaj potrzeba wiedzy ekologów, naukowców, a nie laików burmistrza, zastępcy i przewodniczącego.
Panie redaktorze, w tym kierunku trzeba iść. Spotkanie z wymienionymi prelegentami mija si ę z celem i szkoda czasu. Oni nie przekonali społeczeństwa, dlatego społeczeństwo chce rzetelnej debaty.
Karola
-12 #5 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniKarola 2019-07-04 07:28
Po prostu śmiech na sali czytając komenatarze.. trochę używajcie mózgów, to nie jest zwyczajna „spalarnia”, kłęby dymu i smród, tylko nowoczesne sposoby które w pełni oczyszczają wszystko zanim trafi do powietrza, co się równa z tym ze kompletnie nie macie czego się obawiać. A Ci ktorzy są przeciwko to proszę się przejechać do kopaszyna i pomyśleć ze dzięki tej nowej „spalarni” nie byłoby tam problemu z odpadami, nie zanieczyszczają c przy tym środowiska. Trochę rozwoju..
Rej
+14 #4 SpalarniaRej 2019-07-04 06:53
Bardzo dobrze ze portal zajął się tematem ale jest mały szkopuł w tym ze istnieje duża grupa osób którzy nie korzystają z internetu i tez spora grupa osób którzy z całym szacunkiem dla portalu nie czytają informacji publikowanych w tym medium. W związku z powyższym bardzo proszę o masowe wzajemne informowanie się o planowanym spotkaniu z mieszkańcami. Proszę Portal WRC o przesunięciu terminu spotkania o kolejny tydzień żeby informacja ta zdołała dotrzeć do wszystkich mieszkańców. Organizowanie spotkania juz w przyszłym tygodniu gdzie pozostałe media milczą może wpłynąć znaczaco na frekwencję podczas spotkania a chyba nie jest to zamiarem organizatorów. Myślę że temat jest najistotniejszy społecznie we wspolczesnej historii miasta i trzeba do niego podejść w sposób jak najbardziej transparentny.
Ja
+8 #3 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarniJa 2019-07-04 06:38
Hcemy aby Burmistrz zorganizował REFERENDUM. Niech sie wypowiedza wszyscy mieszkańcy miasta. Wtedy bedzie to adekwatne do podejmowanych decyzji przez Rade Miasta.Radni w ogóle nie mają kontaktu ze swym elektoratem,gło sują jak im ich opcja każe.Chcemy aby takie sprawy rozstrzygać nie po PiS-owsku , cichaczem,ale po europejsku.Nie żyjemy na Białorusi,tylko w EU i chcemy ,aby wszyscy się wypowiedzieli na tak ważny temat.Żaden Radny nie ma mandatu ,aby szafował naszym zdrowiem i zdrowiem naszych dzieci.
kolo
+8 #2 RE: Odbędzie się spotkanie w sprawie budowy spalarnikolo 2019-07-04 00:03
Idziemy całymi rodzinami niech widzą kogo chcą uśmiercić i narazić na choroby
Mki
+17 #1 MobilizacjaMki 2019-07-03 23:40
Czas na mobilizacje. Wszyscy mieszkańcy przeciwko spalarni śmieci w Wągrowcu, czas by być solidarni w też ważnej dla NAS sprawie.

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.