• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3393

Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu ma nowe boisko

Wczoraj otwarto wielofunkcyjne boisko przy Zespole Szkół nr 2 w Wągrowcu. Starosta Tomasz Kranc przekazał nowy obiekt uczniom.

Z nowego boiska cieszy się Beata Dobrochowska-Byczyńska, dyrektor ZS nr 2, która podziękowała staroście za inwestycję oraz remonty, które przeprowadzono wcześniej. W szkole wymieniono wszystkie okna, przebudowano kotłownię, wymieniono pokrycie dachowe oraz wyremontowano salę gimnastyczną. Wszystkie te modernizacje miały mają stworzyć lepsze warunki do nauki dla młodzieży oraz podnieść komfort pracy nauczycielom.

Starosta Tomasz Kranc przedstawił wczoraj koncepcję budowy dwupoziomowej hali sportowej, ale jak zaznaczył, są to plany na lata kolejne.

W trakcie wczorajszego otwarcia starosta życzył młodzieży wielu sportowych sukcesów i zachęcił do korzystania z nowo oddanego obiektu, który docelowo będzie służył wszystkim mieszkańcom Wągrowca i powiatu.

Podczas uroczystości rozegrano turniej o Puchar Starosty. Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół nr 2, pokonując Zespół Szkół w Gołańczy oraz ekipy z Zespołu Szkół nr 1 i I LO w Wągrowcu.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej. Dzięki pozyskanym środkom finansowym wybudowane zostały dwa boiska z nawierzchnią syntetyczną do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, z polami do gry w piłkę ręczna i tenis ziemny. Elementami boiska jest także widownia, oświetlenie oraz elementy lekkoatletyczne. Wykonawcą zadania była firma „CONCEPT TRADE” Biuro Handlowo-Usługowe Rafał Miszczak.

Jest to kolejna inwestycja w rozwój szkolnictwa w powiecie. Wcześniej z tego samego programu skorzystał Zespół Szkół w Gołańczy. Budowa dwóch boisk to koszt 2 217 250,00 zł.

Komentarze   

-9 #4 RE: Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu ma nowe boiskokasiaaaa 2018-10-02 13:47
Super boisko a w szkole super zimno, ale kogo to obchodzi, grunt, że starosta se boisko otworzył.
Cytować
+19 #3 RE: Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu ma nowe boiskoSRON 2018-09-30 11:34
Cytuję ANIA:
Piszecie o tym, że zostało otwarte boisko, a o wypadku samochodowym, który był dziś w nocy to co? Uważam, że to jest ważniejsze niż jakieś durne boisko

CO komu po wypadku ? Z boiska większa korzyść niż z wypadku
Cytować
-13 #2 PpANIA 2018-09-29 23:04
Piszecie o tym, że zostało otwarte boisko, a o wypadku samochodowym, który był dziś w nocy to co? Uważam, że to jest ważniejsze niż jakieś durne boisko
Cytować
+19 #1 RE: Zespół Szkół nr 2 w Wągrowcu ma nowe boiskokimek 2018-09-29 16:53
Świetnie. Dla dzieci i młodzieży zawsze.
Cytować

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ