• Opublikowano:
  • Wyświetlono: 3072

Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+

Od 1 marca 2019 r. ruszył program Mama 4+. O wypłatę rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego mogą starać się kobiety i mężczyźni.

Świadczenie to ma zapewnić niezbędne środki utrzymania osobom, które zrezygnowały z zatrudnienia, aby wychowywać dzieci lub z tego powodu w ogóle go nie podjęły. Tylko przez dwa pierwsze dni, wpłynęło do ZUS prawie dwa tysiące wniosków o przyznanie rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego.

- Rodzicielskie świadczenie uzupełniające może otrzymać matka, która ukończyła 60 lat oraz urodziła i wychowała lub tylko wychowała co najmniej czworo dzieci, a także ojciec, który ukończył 65 lat oraz wychował co najmniej czworo dzieci, ponieważ matka dzieci zmarła, porzuciła je lub przez długi czas ich nie wychowywała. Ponadto trzeba udowodnić, że nie posiada się dochodu zapewniającego niezbędne środki utrzymania - poinformowała Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

Aby otrzymać świadczenie, należy mieszkać w Polsce i mieć tutaj ośrodek interesów życiowych przez co najmniej 10 lat (po ukończeniu 16 roku życia), a także mieć polskie obywatelstwo lub obywatelstwo jednego z państw członkowskich UE albo państw członkowskich EFTA i mieć prawo pobytu, lub prawo stałego pobytu w Polsce, lub zalegalizowany pobyt w Polsce.

Co zrobić, aby otrzymać rodzicielskie świadczenie uzupełniające?

Aby otrzymać rodzicielskie świadczenie uzupełniające, trzeba zgłosić o nie wniosek. Druk znajduje się w salach obsługi klientów w placówkach ZUS oraz na stronie internetowej ZUS.

Do wniosku o rodzicielskie świadczenie uzupełniające należy dołączyć:

- akty urodzenia dzieci lub orzeczenia sądu o powierzeniu sprawowania pieczy zastępczej nad dziećmi,
- informację o numerach PESEL dzieci,
- oświadczenie o sytuacji osobistej, rodzinnej, majątkowej i materialnej,
- inne dokumenty, które mogą mieć wpływ na przyznanie świadczenia.

Jaka jest wysokość rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego?

- Jeśli dana osoba nie pobiera emerytury ani renty, rodzicielskie świadczenie uzupełniające przysługuje w wysokości najniższej emerytury. Od 1 marca 2019 r. wynosi ona 1100 zł i jest co roku waloryzowana. Natomiast, jeśli osoba zainteresowana pobiera emeryturę lub rentę w wysokości niższej niż najniższa emerytura, to rodzicielskie świadczenie uzupełniające będzie dopełnieniem do najniższej emerytury. Oznacza to, że kwota rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego będzie równa różnicy pomiędzy najniższą emeryturą, a wysokością pobieranej emerytury albo renty - dodaje rzeczniczka ZUS.

Wypłata świadczenia przysługuje od pierwszego dnia miesiąca, w którym prezes ZUS wydał decyzję, nie wcześniej jednak niż od dnia, w którym osiągnięto powszechny wiek emerytalny (60 lat – kobiety, 65 lat – mężczyźni).

Osoba pobierająca rodzicielskie świadczenie uzupełniające ma obowiązek powiadomić ZUS o wszelkich zmianach, które mają wpływ na prawo do tego świadczenia i jego wysokość, np. o podjęciu zatrudnienia, osiąganiu dodatkowych dochodów lub prawie do innego świadczenia.

Komentarze   

Janowy
-3 #72 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-14 14:19
Cytuję Henryk:
Cytuję Janowy:
Cytuję Henryk:
Cytuję Janowy:
Cytuję Biszkopt:
Cytuję Janowy:
Cytuję kolo:
Skoro niektórzy twierdzą że Krasnodębskiktóry płaci podatki w Niemczech tam gdzie zarabia nie może startować w wyborach bo nie jest patriotą itd . to ja się pytam kim są Polacy którzy dziś pracują w Angli Szwecji itd ?

No i widzisz - zadałes logiczne pytanie, czyli sypnąłes "mowa nienawiści" i juz mam minusików, he, he, he ...

Nikt na to pytanie nie odpowie, bo nikt tak nie napisał :lol:Odpowiadacie sobie sami, na wymyślone pytania. Takie "caryce" intelektu tylko w Pisie!

Nikt tak nie napisał ...? Masz , wielbicielu intelektu Szczerby czy Wielgus:
"...To twoje środowiska wieszają psy na Tusku, że pracuje na usługach niemieckiego rządu, a to kandydat z listy PiS wpłaca od prawie 30lat pieniądze do niemieckiego budżetu. Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej, gdyż guzik wie jak to jest żyć, pracować i płacić podatki tu i teraz. ..."
Podsunę - "...Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej..."od pana Henryka.

Halo czy czy czytanie ze zrozumieniem to sztuka obca dla osób popierających dobrą zmianę? Gdzie napisałem, że nie może startować? Napisałem, że według mnie NIE POWINIEN więc proszę nie przekręcać słów i nie tworzyć pasków rodem z TVP Info... JA uważam, że nie powinni bo NIE ZNAJĄ REALIÓW ŻYCIA W POLSCE - kraju o którym przyjdzie im decydować! Chyba prościej się nie da tego wytłumaczyć! Ale z niektórymi to jak grochem o ścianę!

Dyskwalifikacja = "nie powinni"...? Dobra ... Realia zycia zna Lis , Michnik i Olejnik? A moze Rostowski je znał albo Palikot? Paski TVN-u panu nie przeszkadzają? POWINIEN Pna sie cieszyc, ze ma Pan w koncu zdrową sytuacje - cała TV komercyjną działąjacą na korzyść totalnej oPOzycji i niekorzyśc Polski (TVN-owskie urodziny Hitlera w Polsce) i TVP kontrolowana przez druga strone. tak jak powinno to być w kazdym normalnym kraju. Panu sie pewnie podobało, gdy PO kotrolowała TVP i była osłaniana przez wszystkie media komercyjne? Jak za komuny, co? To było OK wtedy? Kto tutaj ma problemy ze zrozumienime sytuacji...?

Nie wiem co ma za sens wyciąganie nazwisk Lisa, Olejnik czy Michnika skoro rozmawiamy o Krasnodębskim - polityku który być może będzie głosował w PE? Co mają dziennikarze którzy nie głosują do tej sprawy? Próbujesz odwracać kota ogonem... Co do programów i sprawiedliwego ich wykorzystywania to czy fair jest, to co powiedział poseł Horała z PiS? Mianowicie, że pobiera i będzie pobierał 500+ bo mu się należy... Czy poseł który i tak opłacany jest w kwocie ok.12tys miesięcznie nie powinien najzwyczajniej w świecie dać przykład i zrezygnować z tego świadczenia? Porównajmy jego sytuację do sytuacji samotnej pracującej matki wychowującej dziecko i nie otrzymującej 500+ bo o 15zł przekracza ona limit... wstyd! Im kto bliżej koryta tym bardziej pazerny! Pamiętajmy przykład idzie z góry! A takie rozdawnictwo programami "+" spowoduje prędzej czy później rozbestwienie i rozleniwienie społeczeństwa, szczególnie niższej klasy która zacznie uważać, że praca nie ma co się hańbić bo z lepiej i łatwiej żyć na garnuszku państwa z zasiłków. Tylko kiedy studnia z pieniążkami wyschnie to wtedy Ci zasiłkowcy wyjdą na ulicę i zaczną się domagać więcej i więcej!

No cóz, Panie Henryky. Wyjasniło się. Nie podoba się Panu professor Krasnodębski na 1 w Wielkopolsce z PIS (angielski i niemiecki biegły) to moze Pan sobie wybrać 1 z PO.... Kopacz .... ha, ha, ha, ha, ha!!! Ha , ha , ha .... !! Z mazowsza ... zna realia wielkopolski, ha, ha!! Specjalistka od zabijania dinozaurów kamieniami, he, he ... od kopania metr w ziemi, ha, ha! Ale sobie jaja z was robią, drogi elektoracie parti "nowoczesnych i wykształconych" - ponoć Górski coraz bardziej jest wkurzony na oPOzycję bo non stop mu, jako kabarcierzowi, za konkurencje robi - zaczynam to rozumieć. Kopacz, he, he, he ... ta z "jezykiem biegłym" o który tutaj ktos tak walczył , he, he ...aż łzy mi pociekły ..ale jaja!
zyguś
+1 #71 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+zyguś 2019-03-13 14:02
Cytuję Prosto z Piły:
Jak ćwierkają ptaszki tu i ówdzie, ale co raz głośniej po zbliżających się wyborach do PE posłanka Kubiak odsunie od stanowiska obecną przewodniczącą struktur PiS w powiecie wągrowieckim, a na Jej miejsce zarekomenduje Andrzeja B. , który jak wiadomo powszechnie jest ulubieńcem pani poseł z racji noszonego munduru PSP. Także szykują się przetasowania i może wreszcie coś się w terenie zacznie dziać.

Trzymam za słowo, ale wydaje mi się, że żadna to będzie zasługa Pani posłanki Marty Kubiak, raczej kogoś innego :lol:.
Prosto z Piły
+3 #70 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Prosto z Piły 2019-03-13 13:22
Jak ćwierkają ptaszki tu i ówdzie, ale co raz głośniej po zbliżających się wyborach do PE posłanka Kubiak odsunie od stanowiska obecną przewodniczącą struktur PiS w powiecie wągrowieckim, a na Jej miejsce zarekomenduje Andrzeja B. , który jak wiadomo powszechnie jest ulubieńcem pani poseł z racji noszonego munduru PSP. Także szykują się przetasowania i może wreszcie coś się w terenie zacznie dziać.
Janowy
-15 #69 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-12 10:15
Cytuję prawy i sprawiedliwy:
Cytuję Dr Vis:
Po wielomiesięcznej obserwacji tego forum, w tym użykownika o nicku Janowy doszedłem do wniosku, że to troll PO, opłacany przez Schetynę. Swoimi chamskimi i bełkotliwymi wypowiedziami Janowy ma budować negatywny wizerunek elektroratu PiS jako prymitywnego, wulgarnego i pozbawionego fundamentalnych zasad. W imieniu wszystkich sympatyków prawicy apeluję, żeby nie dać się zwieść, że ten idiota to wyborca PiSu. Mam również nadzieję, że wreszcie zdekomunizowana prokuratura wezwie tego delikwenta na przesłuchanie i dowie się, dlaczego świadomie niszczy wizerunek polskiej prawicy. Nie będę zaskoczony, jeśli dowiemy się, że to jakiś radny PO lub lokalny działacz SLD.

Idąc twoim tokiem rozumowania to cała wierchuszka PIS to wtyczki PO lub agenci, co się te tuzy intelektu nie odezwą to notowania lecą w dół. A może taki Janowy, Pawłowicz, Suski, Zbonikowski, Tarczyński vel Jenot itd. itp. to typowi przedstawiciele narodowego socjalizmu żartobliwie nazywający siebie prawicą?

Macie, panowie, jeszcze jakieś inne "głebokie " przemyslenia? Taki Żakowski czy Lis to moze się niemalże uczyć od was, he, he, he .... A kiedy karta pedała w Wagrowcu zostanie podpisana - nie orientujecie sie czasami ? Zauważyłem, ze co robi warszafka to zaraz znajduje nasladownictwo w Wagrowcu - wszakze wy, tacy postepowi, tacy tolerancyjni, pełni miłości i wiedzy wszelkiej na pewno z utesknieniem czekacie juz na to - uchylcie rabka tajemnicy.
prawy i sprawiedliwy
+12 #68 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+prawy i sprawiedliwy 2019-03-12 06:19
Cytuję Dr Vis:
Po wielomiesięcznej obserwacji tego forum, w tym użykownika o nicku Janowy doszedłem do wniosku, że to troll PO, opłacany przez Schetynę. Swoimi chamskimi i bełkotliwymi wypowiedziami Janowy ma budować negatywny wizerunek elektroratu PiS jako prymitywnego, wulgarnego i pozbawionego fundamentalnych zasad. W imieniu wszystkich sympatyków prawicy apeluję, żeby nie dać się zwieść, że ten idiota to wyborca PiSu. Mam również nadzieję, że wreszcie zdekomunizowana prokuratura wezwie tego delikwenta na przesłuchanie i dowie się, dlaczego świadomie niszczy wizerunek polskiej prawicy. Nie będę zaskoczony, jeśli dowiemy się, że to jakiś radny PO lub lokalny działacz SLD.

Idąc twoim tokiem rozumowania to cała wierchuszka PIS to wtyczki PO lub agenci, co się te tuzy intelektu nie odezwą to notowania lecą w dół. A może taki Janowy, Pawłowicz, Suski, Zbonikowski, Tarczyński vel Jenot itd. itp. to typowi przedstawiciele narodowego socjalizmu żartobliwie nazywający siebie prawicą?
Janowy
-17 #67 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-11 20:58
Cytuję Dr Vis:
Po wielomiesięcznej obserwacji tego forum, w tym użykownika o nicku Janowy doszedłem do wniosku, że to troll PO, opłacany przez Schetynę. Swoimi chamskimi i bełkotliwymi wypowiedziami Janowy ma budować negatywny wizerunek elektroratu PiS jako prymitywnego, wulgarnego i pozbawionego fundamentalnych zasad. W imieniu wszystkich sympatyków prawicy apeluję, żeby nie dać się zwieść, że ten idiota to wyborca PiSu. Mam również nadzieję, że wreszcie zdekomunizowana prokuratura wezwie tego delikwenta na przesłuchanie i dowie się, dlaczego świadomie niszczy wizerunek polskiej prawicy. Nie będę zaskoczony, jeśli dowiemy się, że to jakiś radny PO lub lokalny działacz SLD.

I dla odświezenia pamięci niezłomnych wielbicieli dokonań Donalda Tuska, kilka jego słów wypowiedzianych z bardzo zmarszczonym czołem:"... "Już po raz 153. odpowiadam, że nie wybieram się do Brukseli" - twierdził Donald Tusk na miesiąc przed tym, jak wyjechał na europejską synekurę. Z kolei na pół roku przed uchwaleniem ustawy o przejęciu połowy środków z OFE wypowiedział następujące słowa: - "Nie ma mowy o tym, żeby państwo sięgnęło po pieniądze, które Polacy odkładali w OFE. To są pieniądze które mają być w przyszłości gwarancją dobrej emerytury. Dalej - "Przysięgam Polakom, że każdy, kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony" - to było w 2007. W 2010 podniósł VAT Polakom, zeby mozna było z eczgo kraść."
Przykłady kulturalnej wypowiedzi z kilku ostatnich tygodni opozycji totalnej:
- Palikot o Ogórek atakowanej pod stacją TVP ".."Ale co robić z kur**?" O wczesniejszych przejawach kultury tego idola leawków wspominać nie będę.
I na koniec piękna wiadmośc dnia z zakresu działania prokuratury zdekomunizowane j - czyszczenie "specjalistów od robienia lodów" powiązancyh z PO (pania ktora prace za 6 tys uwaza godną idiotów):"...CB A zatrzymało grupę osób podejrzanych o oszustwa finansowe i gospodarcze. Jak wynika z nieoficjalnych doniesień, wśród zatrzymanych był m.in. brat komisarz Bieńkowskiej, Jarosław M. oraz jej były asystent, Lech B. W związku z podejrzeniem działalności w zorganizowanej grupie przestępczej CBA zatrzymało dziś w sumie sześć osób, które miały dopuścić się przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu na kwotę jedenastu milionów złotych. Podejrzani mieli działać w latach 2012-2018....". Tym sie zajmuje prokuratura za PIS a nie ściganiem babc handlujących pietruszką na skwerku czy forumowiczów podającychc fakty których na portalach proPOwskich nie ujrzysz. Przypomnę - dziennikarzom wydzierano laptopy i zamykano ich za ujawnianie działn za rzadów PO (Wprost). Nic takiego nigdy nie miało miejsca za PIS. Za ACTA 2 niedawno głosowali w PE wszyscy europosłowie PO (Boni, Lewandowski, Thun, Pitera, itd) Wszyscy z PIS byli za wolnościa słowa i przeciw ACTA 2.
Dr Vis
-8 #66 Apel do prokuratury!Dr Vis 2019-03-11 19:32
Po wielomiesięczne j obserwacji tego forum, w tym użykownika o nicku Janowy doszedłem do wniosku, że to troll PO, opłacany przez Schetynę. Swoimi chamskimi i bełkotliwymi wypowiedziami Janowy ma budować negatywny wizerunek elektroratu PiS jako prymitywnego, wulgarnego i pozbawionego fundamentalnych zasad. W imieniu wszystkich sympatyków prawicy apeluję, żeby nie dać się zwieść, że ten idiota to wyborca PiSu. Mam również nadzieję, że wreszcie zdekomunizowana prokuratura wezwie tego delikwenta na przesłuchanie i dowie się, dlaczego świadomie niszczy wizerunek polskiej prawicy. Nie będę zaskoczony, jeśli dowiemy się, że to jakiś radny PO lub lokalny działacz SLD.
Harcerz Duda
+16 #65 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Harcerz Duda 2019-03-11 14:38
Do wszystkich rozumnych - proszę nie karmić stworzenia zwanego Janowy - bez pokarmu sam padnie ze zgryzoty. Janowy to najlepszy dowód za wspieraniem antykoncepcji i aborcji - jesteś przeciw wtedy tworzysz dziwolągi jak Janowy!
Janowy
-20 #64 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-11 13:18
Cytuję ffgh:
To ja zabieram się za robienie dzieci. Dwójkę już mam to przed emeryturą drugą dwójkę zdążę jeszcze urodzić :P

He, he .. sama sobie zrobisz i urodzisz? Ania Grodzka jestes czy jakis inny wytwór ze stajni Palikota czuy Biedronia?
Janowy
-17 #63 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-11 13:14
Państwowa BBC jest lewacka tak samo jak CNN w USA i tak obiektywna jak TVN w Polsce. I tak dopuszcza Niech sie Pan Henryk obudzi - juz raz napisałem - teraz jest sytuacja normalna w Polsce bo mamy TVP kontrolowaną przez rząd I reszta "komercyjna" rzadząca oPOzycją i ukryweającą jej głupotę. Masz Henryk dwa obrazy do porównania - nie tak jak za komuny i PO. Tym sie powinneś cieszyć. A teraz - zasiłki na dzieci w UK doprowadziły do czego? Gospodarka ta zdycha? Tak samo w Niemczech (189 EURo na dziecko kazde, progresywnie od trzeciego), Dani, Norwegi, Holandii ...? Nie - tam jest problem bo te zasiłki są wykorzystywane przez emigrantów, uchodzców (czy jak ich tam zwał) z Afryki. Chcesz znow napisać głupotę i stwierdzić, ze Polskie rodziny w UK siedzą na zasiłkach? Chesz powiedzieć, ze rodzina w Polsce z taka trojką dzieci dostanie 1500 na dzieci i z tego przezyje...???! GDZIE TY TO WIDZISZ? W Wagrowcu? O czym ty piszesz?! Te rozdawnictwo skasowąło praktycznie biedę wśród dzieci, ja znam mnóstow przykładów, gdzie dzieci dostały kase na prawa jazdy, rózne kursy, korepetycje a nawet jesli wydały na markowe buty czy telefon to i tak nie jest to kasa stracona, bo taki dzieciak przestał sie czuć gorszy od swego rówiesnika z bogatszej rodziny. I to jest super. Ty faktycznie , Henryku dajesz kulfony jak przedstawicielk a "wyższej klasy" wielgus shyring cos tam ... az spodnie spadają ...
Henryk
+13 #62 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Henryk 2019-03-11 10:23
Radzę zapoznać się z historią do czego doprowadziły takie zasiłki w Grecji i ile rodzin na wyspach brytyjskich to zawodowi zasiłkowicze i potem proszę się wypowiadać... proszę zdjąć klapki z oczu rozejrzeć się po świecie, może nawet pooglądać zagraniczne programy informacyjne, a nie jedynie państwową TVP. Ja na tą prywatę Kurskiego nie płacę i nie będę płacił grosza, dopóki nie osiągnie poziomu BBC do której próbują się równać. Z tym małym szczegółem, że BBC jako telewizja państwowa jest obiektywna i dopuszcza relacje wszystkich stron. Żegnam to tyle w temacie bo widzę, że już zaworki w ciele u pana popuszczają. Z chamstwem i prostactwem nie mam zamiaru dłużej konwersować.
Janowy
-13 #61 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-11 09:20
Cytuję Henryk:
Cytuję Janowy:
Cytuję Henryk:
Cytuję Janowy:
Cytuję Biszkopt:
Cytuję Janowy:
Cytuję kolo:
Skoro niektórzy twierdzą że Krasnodębskiktóry płaci podatki w Niemczech tam gdzie zarabia nie może startować w wyborach bo nie jest patriotą itd . to ja się pytam kim są Polacy którzy dziś pracują w Angli Szwecji itd ?

No i widzisz - zadałes logiczne pytanie, czyli sypnąłes "mowa nienawiści" i juz mam minusików, he, he, he ...

Nikt na to pytanie nie odpowie, bo nikt tak nie napisał :lol:Odpowiadacie sobie sami, na wymyślone pytania. Takie "caryce" intelektu tylko w Pisie!

Nikt tak nie napisał ...? Masz , wielbicielu intelektu Szczerby czy Wielgus:
"...To twoje środowiska wieszają psy na Tusku, że pracuje na usługach niemieckiego rządu, a to kandydat z listy PiS wpłaca od prawie 30lat pieniądze do niemieckiego budżetu. Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej, gdyż guzik wie jak to jest żyć, pracować i płacić podatki tu i teraz. ..."
Podsunę - "...Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej..."od pana Henryka.

Halo czy czy czytanie ze zrozumieniem to sztuka obca dla osób popierających dobrą zmianę? Gdzie napisałem, że nie może startować? Napisałem, że według mnie NIE POWINIEN więc proszę nie przekręcać słów i nie tworzyć pasków rodem z TVP Info... JA uważam, że nie powinni bo NIE ZNAJĄ REALIÓW ŻYCIA W POLSCE - kraju o którym przyjdzie im decydować! Chyba prościej się nie da tego wytłumaczyć! Ale z niektórymi to jak grochem o ścianę!

Dyskwalifikacja = "nie powinni"...? Dobra ... Realia zycia zna Lis , Michnik i Olejnik? A moze Rostowski je znał albo Palikot? Paski TVN-u panu nie przeszkadzają? POWINIEN Pna sie cieszyc, ze ma Pan w koncu zdrową sytuacje - cała TV komercyjną działąjacą na korzyść totalnej oPOzycji i niekorzyśc Polski (TVN-owskie urodziny Hitlera w Polsce) i TVP kontrolowana przez druga strone. tak jak powinno to być w kazdym normalnym kraju. Panu sie pewnie podobało, gdy PO kotrolowała TVP i była osłaniana przez wszystkie media komercyjne? Jak za komuny, co? To było OK wtedy? Kto tutaj ma problemy ze zrozumienime sytuacji...?

Nie wiem co ma za sens wyciąganie nazwisk Lisa, Olejnik czy Michnika skoro rozmawiamy o Krasnodębskim - polityku który być może będzie głosował w PE? Co mają dziennikarze którzy nie głosują do tej sprawy? Próbujesz odwracać kota ogonem... Co do programów i sprawiedliwego ich wykorzystywania to czy fair jest, to co powiedział poseł Horała z PiS? Mianowicie, że pobiera i będzie pobierał 500+ bo mu się należy... Czy poseł który i tak opłacany jest w kwocie ok.12tys miesięcznie nie powinien najzwyczajniej w świecie dać przykład i zrezygnować z tego świadczenia? Porównajmy jego sytuację do sytuacji samotnej pracującej matki wychowującej dziecko i nie otrzymującej 500+ bo o 15zł przekracza ona limit... wstyd! Im kto bliżej koryta tym bardziej pazerny! Pamiętajmy przykład idzie z góry! A takie rozdawnictwo programami "+" spowoduje prędzej czy później rozbestwienie i rozleniwienie społeczeństwa, szczególnie niższej klasy która zacznie uważać, że praca nie ma co się hańbić bo z lepiej i łatwiej żyć na garnuszku państwa z zasiłków. Tylko kiedy studnia z pieniążkami wyschnie to wtedy Ci zasiłkowcy wyjdą na ulicę i zaczną się domagać więcej i więcej!

Ja pier..e - było na drugie dziecko I wyzej tylko - zle bo niema na pierwsze, ma byc na pierwsze dziecko - zle bo to jest rozdawnictwo,
A tym zdaniem,Panie Henryku:
"....A takie rozdawnictwo programami "+" spowoduje prędzej czy później rozbestwienie i rozleniwienie społeczeństwa, szczególnie niższej klasy ..." to mnie Pan rozłożył na łopatki.Szczegó lnie tym "nizszej klasy". I pan pisze o tych co reali nie znaja zycie. Przeciez Pan ich nie zna w ogole - te "niższe klasy" (Pan pewnie z nadklasy - mamusia w todzer czy jak?) zapieprzają tak, ze im po tylkach cieknie. Jak ja widze te "rolzeniwione społecześntwo" Polskie to mi go po prostu żal. To jest w wiekszości niewolnictwo! Rzaad pomógl tym którzy mają dzieci - żle ! Lepiej jak Miro Czy Kulczyk zrobi przekręt? Niech pan juz wiecej nie pisze bo jakbym widzial wywody "prawego i sprawiedliwego" .
turew
-6 #60 mąciwodaturew 2019-03-11 08:32
Pozdrawiam wszystkie wiecznie niezadowolone mąciwody. Czy dyskutujący tutaj wiedzą jeszcze jaki jest temat .
ffgh
+8 #59 ;)ffgh 2019-03-11 07:35
To ja zabieram się za robienie dzieci. Dwójkę już mam to przed emeryturą drugą dwójkę zdążę jeszcze urodzić :P
Henryk
+16 #58 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Henryk 2019-03-10 22:01
Cytuję Janowy:
Cytuję Henryk:
Cytuję Janowy:
Cytuję Biszkopt:
Cytuję Janowy:
Cytuję kolo:
Skoro niektórzy twierdzą że Krasnodębskiktóry płaci podatki w Niemczech tam gdzie zarabia nie może startować w wyborach bo nie jest patriotą itd . to ja się pytam kim są Polacy którzy dziś pracują w Angli Szwecji itd ?

No i widzisz - zadałes logiczne pytanie, czyli sypnąłes "mowa nienawiści" i juz mam minusików, he, he, he ...

Nikt na to pytanie nie odpowie, bo nikt tak nie napisał :lol:Odpowiadacie sobie sami, na wymyślone pytania. Takie "caryce" intelektu tylko w Pisie!

Nikt tak nie napisał ...? Masz , wielbicielu intelektu Szczerby czy Wielgus:
"...To twoje środowiska wieszają psy na Tusku, że pracuje na usługach niemieckiego rządu, a to kandydat z listy PiS wpłaca od prawie 30lat pieniądze do niemieckiego budżetu. Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej, gdyż guzik wie jak to jest żyć, pracować i płacić podatki tu i teraz. ..."
Podsunę - "...Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej..."od pana Henryka.

Halo czy czy czytanie ze zrozumieniem to sztuka obca dla osób popierających dobrą zmianę? Gdzie napisałem, że nie może startować? Napisałem, że według mnie NIE POWINIEN więc proszę nie przekręcać słów i nie tworzyć pasków rodem z TVP Info... JA uważam, że nie powinni bo NIE ZNAJĄ REALIÓW ŻYCIA W POLSCE - kraju o którym przyjdzie im decydować! Chyba prościej się nie da tego wytłumaczyć! Ale z niektórymi to jak grochem o ścianę!

Dyskwalifikacja = "nie powinni"...? Dobra ... Realia zycia zna Lis , Michnik i Olejnik? A moze Rostowski je znał albo Palikot? Paski TVN-u panu nie przeszkadzają? POWINIEN Pna sie cieszyc, ze ma Pan w koncu zdrową sytuacje - cała TV komercyjną działąjacą na korzyść totalnej oPOzycji i niekorzyśc Polski (TVN-owskie urodziny Hitlera w Polsce) i TVP kontrolowana przez druga strone. tak jak powinno to być w kazdym normalnym kraju. Panu sie pewnie podobało, gdy PO kotrolowała TVP i była osłaniana przez wszystkie media komercyjne? Jak za komuny, co? To było OK wtedy? Kto tutaj ma problemy ze zrozumienime sytuacji...?

Nie wiem co ma za sens wyciąganie nazwisk Lisa, Olejnik czy Michnika skoro rozmawiamy o Krasnodębskim - polityku który być może będzie głosował w PE? Co mają dziennikarze którzy nie głosują do tej sprawy? Próbujesz odwracać kota ogonem... Co do programów i sprawiedliwego ich wykorzystywania to czy fair jest, to co powiedział poseł Horała z PiS? Mianowicie, że pobiera i będzie pobierał 500+ bo mu się należy... Czy poseł który i tak opłacany jest w kwocie ok.12tys miesięcznie nie powinien najzwyczajniej w świecie dać przykład i zrezygnować z tego świadczenia? Porównajmy jego sytuację do sytuacji samotnej pracującej matki wychowującej dziecko i nie otrzymującej 500+ bo o 15zł przekracza ona limit... wstyd! Im kto bliżej koryta tym bardziej pazerny! Pamiętajmy przykład idzie z góry! A takie rozdawnictwo programami "+" spowoduje prędzej czy później rozbestwienie i rozleniwienie społeczeństwa, szczególnie niższej klasy która zacznie uważać, że praca nie ma co się hańbić bo z lepiej i łatwiej żyć na garnuszku państwa z zasiłków. Tylko kiedy studnia z pieniążkami wyschnie to wtedy Ci zasiłkowcy wyjdą na ulicę i zaczną się domagać więcej i więcej!
Janowy
-16 #57 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 21:44
Cytuję gc j:
wwr - akurat z tego programu korzystają wszyscy niezależnie od sympati politycznych i jak odbierają kase to tak nie twierdzą jak Ty Za to z karty lgbt skorzystaja dzieci totalnej opozycji bo my normalni ludzie dziękujemy i mówimy nie zboczeńcom i ich dewiacjom

No to teraz posiałes "mową nienawiści" . Zaraz ci tutaj "światli i nowoczesni " naminusują, że hej!!
Janowy
-23 #56 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 21:42
Cytuję wwr:
Pis sprowadza dzieci do poziomu zarobków...Dzieci powinny rodzić się z miłości, a nie dla pieniędzy...

Szczegolnie te w rodzinach LGBT (czyu cos tam ).... To jest świetlana przyszłość narodu - nie to co te katolandzkie bachory z rodzin trójdzietnych ...
gc j
-13 #55 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+gc j 2019-03-10 21:39
wwr - akurat z tego programu korzystają wszyscy niezależnie od sympati politycznych i jak odbierają kase to tak nie twierdzą jak Ty Za to z karty lgbt skorzystaja dzieci totalnej opozycji bo my normalni ludzie dziękujemy i mówimy nie zboczeńcom i ich dewiacjom
Janowy
-20 #54 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 21:17
Cytuję Janowy:
Drodzy rodacy, każdy, kto choć trochę jest wyedukowany i potrafi samodzielnie myśleć wie, że te wszystkie programy + są tylko po to by KUPIĆ potencjalnego wyborcę. Wszystkie te programy znikną po wyborach, lub zostaną ale rozdane pieniądze będą warte ułamek tego co dzisiaj. Praw ekonomii nie da się oszukać, a to robi właśnie PIS - drukuje pusty pieniądz, a to doprowadzi do galopującej inflacji, a dalej to już wiecie - Grecja, Wenezuela itp. Proszę Was ludzie pomyślcie o swoich dzieciach, to one będą spłacały machlojki PIS.

Pan POJanowy mówi oczywiścei o programie PO i tej całej kolalicji anty rządowej. Pan POjanowy mysli o obietnicach PO, zadeklarowanych przez Tuska i rok pózniej schowanyuch bo PO zajęła sie głównie robieniem wszelakich lodów, "reprywatyzacja " kamienic w warszface pod skrzydełkami HGW a nie spełnianiem obietnic. Flagową obietnice odonosnie podnoszenia podatków pajacyk tusk olał juz po dwoch latach , podnosząc VAT. Jak na razie z programów PIS wszystkie sa realizowane zgodnie z obietnicą. Pan POjanowy zapomniał wzorem nazacieklejszeg o KOD-owca podac te oczywiste fakty z historii, dlatego uzupełniam.
Janowy
-20 #53 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 21:11
Cytuję Henryk:
Cytuję Janowy:
Cytuję Biszkopt:
Cytuję Janowy:
Cytuję kolo:
Skoro niektórzy twierdzą że Krasnodębskiktóry płaci podatki w Niemczech tam gdzie zarabia nie może startować w wyborach bo nie jest patriotą itd . to ja się pytam kim są Polacy którzy dziś pracują w Angli Szwecji itd ?

No i widzisz - zadałes logiczne pytanie, czyli sypnąłes "mowa nienawiści" i juz mam minusików, he, he, he ...

Nikt na to pytanie nie odpowie, bo nikt tak nie napisał :lol:Odpowiadacie sobie sami, na wymyślone pytania. Takie "caryce" intelektu tylko w Pisie!

Nikt tak nie napisał ...? Masz , wielbicielu intelektu Szczerby czy Wielgus:
"...To twoje środowiska wieszają psy na Tusku, że pracuje na usługach niemieckiego rządu, a to kandydat z listy PiS wpłaca od prawie 30lat pieniądze do niemieckiego budżetu. Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej, gdyż guzik wie jak to jest żyć, pracować i płacić podatki tu i teraz. ..."
Podsunę - "...Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej..."od pana Henryka.

Halo czy czy czytanie ze zrozumieniem to sztuka obca dla osób popierających dobrą zmianę? Gdzie napisałem, że nie może startować? Napisałem, że według mnie NIE POWINIEN więc proszę nie przekręcać słów i nie tworzyć pasków rodem z TVP Info... JA uważam, że nie powinni bo NIE ZNAJĄ REALIÓW ŻYCIA W POLSCE - kraju o którym przyjdzie im decydować! Chyba prościej się nie da tego wytłumaczyć! Ale z niektórymi to jak grochem o ścianę!

Dyskwalifikacja = "nie powinni"...? Dobra ... Realia zycia zna Lis , Michnik i Olejnik? A moze Rostowski je znał albo Palikot? Paski TVN-u panu nie przeszkadzają? POWINIEN Pna sie cieszyc, ze ma Pan w koncu zdrową sytuacje - cała TV komercyjną działąjacą na korzyść totalnej oPOzycji i niekorzyśc Polski (TVN-owskie urodziny Hitlera w Polsce) i TVP kontrolowana przez druga strone. tak jak powinno to być w kazdym normalnym kraju. Panu sie pewnie podobało, gdy PO kotrolowała TVP i była osłaniana przez wszystkie media komercyjne? Jak za komuny, co? To było OK wtedy? Kto tutaj ma problemy ze zrozumienime sytuacji...?
wwr
+17 #52 !!wwr 2019-03-10 20:48
Pis sprowadza dzieci do poziomu zarobków...Dzie ci powinny rodzić się z miłości, a nie dla pieniędzy...
Henryk
+19 #51 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Henryk 2019-03-10 18:42
Cytuję Janowy:
Cytuję Biszkopt:
Cytuję Janowy:
Cytuję kolo:
Skoro niektórzy twierdzą że Krasnodębskiktóry płaci podatki w Niemczech tam gdzie zarabia nie może startować w wyborach bo nie jest patriotą itd . to ja się pytam kim są Polacy którzy dziś pracują w Angli Szwecji itd ?

No i widzisz - zadałes logiczne pytanie, czyli sypnąłes "mowa nienawiści" i juz mam minusików, he, he, he ...

Nikt na to pytanie nie odpowie, bo nikt tak nie napisał :lol:Odpowiadacie sobie sami, na wymyślone pytania. Takie "caryce" intelektu tylko w Pisie!

Nikt tak nie napisał ...? Masz , wielbicielu intelektu Szczerby czy Wielgus:
"...To twoje środowiska wieszają psy na Tusku, że pracuje na usługach niemieckiego rządu, a to kandydat z listy PiS wpłaca od prawie 30lat pieniądze do niemieckiego budżetu. Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej, gdyż guzik wie jak to jest żyć, pracować i płacić podatki tu i teraz. ..."
Podsunę - "...Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej..."od pana Henryka.

Halo czy czy czytanie ze zrozumieniem to sztuka obca dla osób popierających dobrą zmianę? Gdzie napisałem, że nie może startować? Napisałem, że według mnie NIE POWINIEN więc proszę nie przekręcać słów i nie tworzyć pasków rodem z TVP Info... JA uważam, że nie powinni bo NIE ZNAJĄ REALIÓW ŻYCIA W POLSCE - kraju o którym przyjdzie im decydować! Chyba prościej się nie da tego wytłumaczyć! Ale z niektórymi to jak grochem o ścianę!
prawy i sprawiedliwy
+15 #50 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+prawy i sprawiedliwy 2019-03-10 18:27
Cytuję Janowy:
Cytuję prawy i sprawiedliwy:
Cytuję Janowy:
Cytuję prawy i sprawiedliwy:
Cytuję Janowy:
Cytuję prawy i sprawiedliwy:
Cytuję zaniepokojony:
A co się będzie działo w tym kraju, jeśli nastąpi krach gospodarczy albo spowolnienie gospodarcze albo po prostu skończą się środki na 500 plusy i inne programy socjalne? KTO tym ludziom da pieniądze?

Myślisz, że rządzący się takimi rzeczami jak programy socjalne przejmują gdy jest po wyborach? Kaczyński dostanie miliardy kredytu za friko, wybuduje sobie wieżowce, ty i całe społeczeństwo będziemy ten kredyt spłacać, a jak nie będzie kasy to będzie wina Tuska. Jeśli kolejny raz wygra dojna zmiana to znaczy, że jesteśmy debilnym narodem, nie potrafimy się uczyć na błędach i po prostu na nędzę zasługujemy. Pytasz co będzie z tymi ludźmi? Będą zdychać z głodu i chorób.

Debilnhym narodem to okazali sie Polacy w 2007 roku. Na szczescie, wiekszości oczy się otworzyły a rodzinom UBekom i róznym szemranym postaciom nie pasuje to absolutnie - co widac po panskich kwikach. Co, nie mozna przewalek na VAT walic, co ...? Czy trzeba robotę wykonać normalnie a nie na sztuke jak to sie w Wagrowcu standardowo odbywa?
Kaczynski i wieże, łapówka od austriaka - P&S - Tworki juz dla cibie miejsce szykuja ...

Myślisz Janowy cwaniaczku jak twój guru Kaczyński, że sprawę łapówki, niezapłaconych faktur, mataczenia da się zamieść się pod dywan? Przecież oszukany jest Austriakiem i może sprawę oddać do sądu w Austrii. Myślisz, że sąd w Austrii będzie się cackał z bandytą tylko dlatego, że trzęsie Polską i Polakami? Tam nikt nie steruje ręcznie prokuraturą. Czas skończyć z mitem poczciwego knypka, któremu leży na sercu dobro Polski. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Amen.

Niesamowita miłość do "knypka" wygląda zza twoich słow. Chyba podobnie jak moja nienawiśc do Tuska, co?
P&S - faktura za co? Gdzie umowa? Interesy na miliardy robi sie na gębę wg, ciebie? Na razie to autriak bedzie sie musiła wytłumaczyc z niezapłacenia VAT po wystawieniu faktury ... Znow nie przemyślałes co piszesz? Łapówka - aaaa o te 50 tys w gotówce które austriak dał w kopercie (100 banknotów o nominale 500 zł - jesłi takie w banku znalazł albo 250 po 200 zł) bo MU KTOS KAZAŁ ale on nie wie kto, i dał ta kopertę KOMUS ale NIE WIE KOMU, ale w widział te kopertę w reku Kaczyńskiego? I z tym pójdzie do sądu w Austrii..? P&S - ty jeszcze na kacu jesteś czy juz ...w Tworkach?
Bo jesli ktos pisze, ze kaczynski jest łasy na kasę to raczej z zadnego innego ośrodka nie pisze. Poza tym - porównanie tasm u Sowy - tam klniecie jak u zuli spod budki a tutaj 30 godzin podsłuchów i jedno przekleństwo "ja cie nie mogę" . Ty przez tego Kaczora osiwiejesz ...

Każdy kto robi jakiekolwiek interesy i nie są to szemrane interesy to wie jak się je robi. Interesy robione na podstawione słupy, z szumidłami i na gębę oraz korzystanie z nieformalnych kontaktów dla wymuszenia preferencyjnego kredytu to gangsterka. Pasuje jak wypisz, wymaluj do tego z czym mamy do czynienia w ostatnich miesiącach. Powtarzam ci, że ta sprawa nie będzie zamieciona pod dywan. Dociera do ciebie kim jest twój guru i jakimi ludźmi się otacza? Nie obchodzi cię tak jak twojego guru co się stanie z Polską? Zapewne nie masz dzieci tak jak Kaczyński i masz to w pompie, ale są w tym kraju ludzie, którym zależy na przyszłości swoich dzieci.

Szumowideł nie było bo inaczej nie miałbys nagrań. Najcięższą "bomba" Michnika to uprzejma odmowa Kaczynskiego w sprawie budowy - konkretne: "żadnych nielegalnych interesów a jak ci się nie podoba to do sądu sobie idż"/ Słyszałes cos innego panie P&S? Moze jakies inne tasmy słyszałeś..? Kaczynski otacza sie zajebistymi ludzmi - przykład Kazimierze Kujda któremu twoj idol austriacki proponuje łaówke a Kujda mówi stanowczo nie. Doczytałes to może? Podejrzewam, ze przed tym moze austriacki "byznysmyn, klient Giertycha, wypieprzac do Austri, bo to chyba w Polsce jest karalne, co...?
Tobie naprawde GW wbiła do głowy, ze mozliwym jest skorumpowanie Kaczyńskiego..? Ty naprawde w to wierzysz. Jestem pewnie, ze gdyby Hitler mial zamiast Geobelsa Michnika to do tej pory Niemcy w takich osobach jak ty wierzyliby w wygrana IIWS przez Niemcy

Tacy jak ty szli za Fuhrerem bez zadawania pytań, wykonywali każde polecenie bez zająknięcia. Skończyli tak jak ich dyktator, który był dla nich krystalicznie czysty, był zbawicielem i Bogiem. Na taśmach usłyszałem, że Austriak wykonał swoją robotę i Kaczyński może to potwierdzić przed sądem. Czekam na uczciwą rozprawę. Człowiek uczciwy przecież nie ma się czego bać, a taki krystaliczny człowiek jak Kaczyński to dostanie pewnie jeszcze odszkodowanie. Z resztą co ty możesz wiedzieć skoro oglądasz tylko TVPiS, a tam cisza o tej sprawie?
Janowy
-23 #49 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 18:27
Cytuję Dżony:
Cytuję Janowy:
Cytuję Henryk:
Cytuję Janowy:
Cytuję Henryk:
Prawy i Sprawiedliwy dziękuję za odpowiedź jednak proszę się nie gniewać ale pytanie było skierowane do Janowy tak więc użytkowniku Janowy skoro tak agitujesz aby głosować na PiS proszę racz odpowiedzieć na pytanie o kandydata - 1kę na WLKP, który od 1991roku płaci podatki do kasy tak znienawidzonej przez Twoje otoczenie Angeli Merkel... czy uważasz, że to ok i wszystko z tym w porządku? Jak dla mnie ktoś taki to już jak Niemiec skoro tam się dorzuca do budżetu od 28lat... Być może posłanka Kubiak nie wie kogo promuje, gdyż kiedy ten osobnik wyjechał z Polski to pani Poseł była w przedszkolu.

Napisze otwarcie - słyszałem Krasnodebskiego kilka razy, pierwsze wrazenie bardzo pozytywne. Ptrzed chwila zajrzałem do "zakamrków Internetu" i widzę:
"... W 1992 zamieszkał na stałe w Niemczech. W 1995 objął stanowisko profesora Uniwersytetu w Bremie[2]. W latach 2001–2011 był również profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wykładał także m.in. na Katolickim Uniwersytecie Ameryki, Columbia University, oraz Princeton University. Został też profesorem nadzwyczajnym Akademii Ignatianum w Krakowie.
Powoływany w skład Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk (w latach 1999–2006), rady naukowej Helmuth-Plessner-Gesellschaft[3], jury Nagrody im. Hanny Arendt (2003–2007), rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (2007–2010, od 2015[4]). Został przewodniczącym rady Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, przewodniczącym kapituły nagrody im. Lecha Kaczyńskiego[5] oraz przewodniczącym rady Instytutu Zachodniego im. Zygmunta Wojciechowskiego w Poznaniu[6].

Jako publicysta współpracował z miesięcznikiem „Znak”, „Rzeczpospolitą”, „Faktem”, „Gazetą Polską” oraz „Dziennikiem” (w tym z dodatkiem „Europa”), a później z tygodnikiem „W Sieci”[7]. W 2016 został współprowadzącym audycję Konfrontacje Idei nadawaną przez rozgłośnię Program IV Polskie Radio 24[8].

W 2005 był członkiem honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich[9]. Od 2007 do 2009 był członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów. W 2010 prezydent RP Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju[10]. W 2014 został członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości[11]. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w tym samym roku startował z listy PiS w okręgu nr 4 Warszawa I. Uzyskał mandat eurodeputowanego VIII kadencji, zdobywając 96 292 głosy[12]. 1 marca 2018 został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w miejsce odwołanego z tej funkcji Ryszarda Czarneckiego[13]...."
Super życiorys ...Czyli płaci podatki w Niemczech bo tam mieszka, mówi biegle po niemiecku i angielsku, jest prawdziwym profesorem (nie jak Bartoszewski) i ... nie moze czuc sie Polakiem, czy reprezentować PIS czy starać się o 1 w WLKP? Dlaczego? Przyznam się, ze nie do końca rozumiem ...

Nie wiem czego nie rozumiesz. To twoje środowiska wieszają psy na Tusku, że pracuje na usługach niemieckiego rządu, a to kandydat z listy PiS wpłaca od prawie 30lat pieniądze do niemieckiego budżetu. Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej, gdyż guzik wie jak to jest żyć, pracować i płacić podatki tu i teraz. Mówisz, że włada językami to fajnie, przynajmniej jeden rodzynek który bez tłumacza da radę, bo tego nie można powiedzieć o p.Szydło, Kempie, czy p.Waszczykowskim. jeśli już jakakolwiek partia ma gdziekolwiek wystawiać kandydatów to wg. Mnie 1. Powinni to być ludzie związani z okręgami czy w sposób większy niż wskazania przywódców partii gdyż, nie rzadko nawet w PE podejmowane są decyzje dotyczące "małych ojczyzn", a po 2.powinny to być osoby kompetentne i że znajomością języków, żeby potem nie było głupkowatych tłumaczeń, że jeden czy drugi został źle przetłumaczony czy interpretowany. W PE powinni być ludzie za których Polska nie może się wstydzić z powodu min. braku znajomości językowych. Nie dla takich Kemp, Szydłów, Waszykowskich, Korwinów czy Niesiolowskich w PE. Wystarczy, że wstydu narobili w ojczystym kraju, nie muszą robić z siebie głazów na arenie międzynarodowej!

O to chodzi ... Wplaca kase do Niemiec bo tam mieszka i pracuje - ja inaczej nie widzę, obcokrajowcy którzy u nas pracuja nie płaca kasy do naszego budzetu? I to go eliminuje z szeregu kandydatów, pomimo, ze czuje się 100% Polakiem, zna w 100% nastroje niemieckie i ma ogromna wiedzę i doswiadczenia? Porównuje Pan Tuska z Krasnodebskim ? Wieszam na nim psy - racja - wymini pan z dwie rzczy które dobrze dla Polaków / Poslki zrobił..? Bo ja nie potrafie nic znależć. Nic mi nie dał niczego mi nie ułatwił ...

Osoba która nie jest ZAMELDOWANA w kraju nie powinna mieć prawa do startu w tym kraju w jakichkolwiek wyborach! Niech startuje u siebie w Niemczech! Tak samo jak niejaka Przyłębska źle się jej mieszka w Polsce to mieszka w Niemczech razem z meżem, który jak udowodniono był TW... więc niech tam w trybunale się ośmiesza, a nie tutaj!

To o Rostowskim czy Sikorskim...? A Thun Róza - wasze bozyszcze intelektulane to tez czasmi z mezem w Niemczech nie mieszka? A jesli o agentach - cos chciałbys o Bonim wspomniec czy Bolku moze?
Janowy
-25 #48 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 18:14
Cytuję Biszkopt:
Cytuję Janowy:
Cytuję kolo:
Skoro niektórzy twierdzą że Krasnodębskiktóry płaci podatki w Niemczech tam gdzie zarabia nie może startować w wyborach bo nie jest patriotą itd . to ja się pytam kim są Polacy którzy dziś pracują w Angli Szwecji itd ?

No i widzisz - zadałes logiczne pytanie, czyli sypnąłes "mowa nienawiści" i juz mam minusików, he, he, he ...

Nikt na to pytanie nie odpowie, bo nikt tak nie napisał :lol:Odpowiadacie sobie sami, na wymyślone pytania. Takie "caryce" intelektu tylko w Pisie!

Nikt tak nie napisał ...? Masz , wielbicielu intelektu Szczerby czy Wielgus:
"...To twoje środowiska wieszają psy na Tusku, że pracuje na usługach niemieckiego rządu, a to kandydat z listy PiS wpłaca od prawie 30lat pieniądze do niemieckiego budżetu. Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej , gdyż guzik wie jak to jest żyć, pracować i płacić podatki tu i teraz. ..."
Podsunę - "...Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej ..."od pana Henryka.
Janowy
-21 #47 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 18:11
Cytuję prawy i sprawiedliwy:
Cytuję Janowy:
Cytuję prawy i sprawiedliwy:
Cytuję Janowy:
Cytuję prawy i sprawiedliwy:
Cytuję zaniepokojony:
A co się będzie działo w tym kraju, jeśli nastąpi krach gospodarczy albo spowolnienie gospodarcze albo po prostu skończą się środki na 500 plusy i inne programy socjalne? KTO tym ludziom da pieniądze?

Myślisz, że rządzący się takimi rzeczami jak programy socjalne przejmują gdy jest po wyborach? Kaczyński dostanie miliardy kredytu za friko, wybuduje sobie wieżowce, ty i całe społeczeństwo będziemy ten kredyt spłacać, a jak nie będzie kasy to będzie wina Tuska. Jeśli kolejny raz wygra dojna zmiana to znaczy, że jesteśmy debilnym narodem, nie potrafimy się uczyć na błędach i po prostu na nędzę zasługujemy. Pytasz co będzie z tymi ludźmi? Będą zdychać z głodu i chorób.

Debilnhym narodem to okazali sie Polacy w 2007 roku. Na szczescie, wiekszości oczy się otworzyły a rodzinom UBekom i róznym szemranym postaciom nie pasuje to absolutnie - co widac po panskich kwikach. Co, nie mozna przewalek na VAT walic, co ...? Czy trzeba robotę wykonać normalnie a nie na sztuke jak to sie w Wagrowcu standardowo odbywa?
Kaczynski i wieże, łapówka od austriaka - P&S - Tworki juz dla cibie miejsce szykuja ...

Myślisz Janowy cwaniaczku jak twój guru Kaczyński, że sprawę łapówki, niezapłaconych faktur, mataczenia da się zamieść się pod dywan? Przecież oszukany jest Austriakiem i może sprawę oddać do sądu w Austrii. Myślisz, że sąd w Austrii będzie się cackał z bandytą tylko dlatego, że trzęsie Polską i Polakami? Tam nikt nie steruje ręcznie prokuraturą. Czas skończyć z mitem poczciwego knypka, któremu leży na sercu dobro Polski. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Amen.

Niesamowita miłość do "knypka" wygląda zza twoich słow. Chyba podobnie jak moja nienawiśc do Tuska, co?
P&S - faktura za co? Gdzie umowa? Interesy na miliardy robi sie na gębę wg, ciebie? Na razie to autriak bedzie sie musiła wytłumaczyc z niezapłacenia VAT po wystawieniu faktury ... Znow nie przemyślałes co piszesz? Łapówka - aaaa o te 50 tys w gotówce które austriak dał w kopercie (100 banknotów o nominale 500 zł - jesłi takie w banku znalazł albo 250 po 200 zł) bo MU KTOS KAZAŁ ale on nie wie kto, i dał ta kopertę KOMUS ale NIE WIE KOMU, ale w widział te kopertę w reku Kaczyńskiego? I z tym pójdzie do sądu w Austrii..? P&S - ty jeszcze na kacu jesteś czy juz ...w Tworkach?
Bo jesli ktos pisze, ze kaczynski jest łasy na kasę to raczej z zadnego innego ośrodka nie pisze. Poza tym - porównanie tasm u Sowy - tam klniecie jak u zuli spod budki a tutaj 30 godzin podsłuchów i jedno przekleństwo "ja cie nie mogę" . Ty przez tego Kaczora osiwiejesz ...

Każdy kto robi jakiekolwiek interesy i nie są to szemrane interesy to wie jak się je robi. Interesy robione na podstawione słupy, z szumidłami i na gębę oraz korzystanie z nieformalnych kontaktów dla wymuszenia preferencyjnego kredytu to gangsterka. Pasuje jak wypisz, wymaluj do tego z czym mamy do czynienia w ostatnich miesiącach. Powtarzam ci, że ta sprawa nie będzie zamieciona pod dywan. Dociera do ciebie kim jest twój guru i jakimi ludźmi się otacza? Nie obchodzi cię tak jak twojego guru co się stanie z Polską? Zapewne nie masz dzieci tak jak Kaczyński i masz to w pompie, ale są w tym kraju ludzie, którym zależy na przyszłości swoich dzieci.

Szumowideł nie było bo inaczej nie miałbys nagrań. Najcięższą "bomba" Michnika to uprzejma odmowa Kaczynskiego w sprawie budowy - konkretne: "żadnych nielegalnych interesów a jak ci się nie podoba to do sądu sobie idż"/ Słyszałes cos innego panie P&S? Moze jakies inne tasmy słyszałeś..? Kaczynski otacza sie zajebistymi ludzmi - przykład Kazimierze Kujda któremu twoj idol austriacki proponuje łaówke a Kujda mówi stanowczo nie. Doczytałes to może? Podejrzewam, ze przed tym moze austriacki "byznysmyn, klient Giertycha, wypieprzac do Austri, bo to chyba w Polsce jest karalne, co...?
Tobie naprawde GW wbiła do głowy, ze mozliwym jest skorumpowanie Kaczyńskiego..? Ty naprawde w to wierzysz. Jestem pewnie, ze gdyby Hitler mial zamiast Geobelsa Michnika to do tej pory Niemcy w takich osobach jak ty wierzyliby w wygrana IIWS przez Niemcy
Biszkopt
+17 #46 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Biszkopt 2019-03-10 17:58
Cytuję Janowy:
Cytuję kolo:
Skoro niektórzy twierdzą że Krasnodębskiktóry płaci podatki w Niemczech tam gdzie zarabia nie może startować w wyborach bo nie jest patriotą itd . to ja się pytam kim są Polacy którzy dziś pracują w Angli Szwecji itd ?

No i widzisz - zadałes logiczne pytanie, czyli sypnąłes "mowa nienawiści" i juz mam minusików, he, he, he ...

Nikt na to pytanie nie odpowie, bo nikt tak nie napisał :lol:Odpowiadacie sobie sami, na wymyślone pytania. Takie "caryce" intelektu tylko w Pisie!
Janowy
-23 #45 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 17:40
Cytuję kolo:
Skoro niektórzy twierdzą że Krasnodębskiktóry płaci podatki w Niemczech tam gdzie zarabia nie może startować w wyborach bo nie jest patriotą itd . to ja się pytam kim są Polacy którzy dziś pracują w Angli Szwecji itd ?

No i widzisz - zadałes logiczne pytanie, czyli sypnąłes "mowa nienawiści" i juz mam minusików, he, he, he ...
Dżony
+19 #44 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Dżony 2019-03-10 16:17
Cytuję Janowy:
Cytuję Henryk:
Cytuję Janowy:
Cytuję Henryk:
Prawy i Sprawiedliwy dziękuję za odpowiedź jednak proszę się nie gniewać ale pytanie było skierowane do Janowy tak więc użytkowniku Janowy skoro tak agitujesz aby głosować na PiS proszę racz odpowiedzieć na pytanie o kandydata - 1kę na WLKP, który od 1991roku płaci podatki do kasy tak znienawidzonej przez Twoje otoczenie Angeli Merkel... czy uważasz, że to ok i wszystko z tym w porządku? Jak dla mnie ktoś taki to już jak Niemiec skoro tam się dorzuca do budżetu od 28lat... Być może posłanka Kubiak nie wie kogo promuje, gdyż kiedy ten osobnik wyjechał z Polski to pani Poseł była w przedszkolu.

Napisze otwarcie - słyszałem Krasnodebskiego kilka razy, pierwsze wrazenie bardzo pozytywne. Ptrzed chwila zajrzałem do "zakamrków Internetu" i widzę:
"... W 1992 zamieszkał na stałe w Niemczech. W 1995 objął stanowisko profesora Uniwersytetu w Bremie[2]. W latach 2001–2011 był również profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wykładał także m.in. na Katolickim Uniwersytecie Ameryki, Columbia University, oraz Princeton University. Został też profesorem nadzwyczajnym Akademii Ignatianum w Krakowie.
Powoływany w skład Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk (w latach 1999–2006), rady naukowej Helmuth-Plessner-Gesellschaft[3], jury Nagrody im. Hanny Arendt (2003–2007), rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (2007–2010, od 2015[4]). Został przewodniczącym rady Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, przewodniczącym kapituły nagrody im. Lecha Kaczyńskiego[5] oraz przewodniczącym rady Instytutu Zachodniego im. Zygmunta Wojciechowskiego w Poznaniu[6].

Jako publicysta współpracował z miesięcznikiem „Znak”, „Rzeczpospolitą”, „Faktem”, „Gazetą Polską” oraz „Dziennikiem” (w tym z dodatkiem „Europa”), a później z tygodnikiem „W Sieci”[7]. W 2016 został współprowadzącym audycję Konfrontacje Idei nadawaną przez rozgłośnię Program IV Polskie Radio 24[8].

W 2005 był członkiem honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich[9]. Od 2007 do 2009 był członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów. W 2010 prezydent RP Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju[10]. W 2014 został członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości[11]. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w tym samym roku startował z listy PiS w okręgu nr 4 Warszawa I. Uzyskał mandat eurodeputowanego VIII kadencji, zdobywając 96 292 głosy[12]. 1 marca 2018 został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w miejsce odwołanego z tej funkcji Ryszarda Czarneckiego[13]...."
Super życiorys ...Czyli płaci podatki w Niemczech bo tam mieszka, mówi biegle po niemiecku i angielsku, jest prawdziwym profesorem (nie jak Bartoszewski) i ... nie moze czuc sie Polakiem, czy reprezentować PIS czy starać się o 1 w WLKP? Dlaczego? Przyznam się, ze nie do końca rozumiem ...

Nie wiem czego nie rozumiesz. To twoje środowiska wieszają psy na Tusku, że pracuje na usługach niemieckiego rządu, a to kandydat z listy PiS wpłaca od prawie 30lat pieniądze do niemieckiego budżetu. Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej, gdyż guzik wie jak to jest żyć, pracować i płacić podatki tu i teraz. Mówisz, że włada językami to fajnie, przynajmniej jeden rodzynek który bez tłumacza da radę, bo tego nie można powiedzieć o p.Szydło, Kempie, czy p.Waszczykowskim. jeśli już jakakolwiek partia ma gdziekolwiek wystawiać kandydatów to wg. Mnie 1. Powinni to być ludzie związani z okręgami czy w sposób większy niż wskazania przywódców partii gdyż, nie rzadko nawet w PE podejmowane są decyzje dotyczące "małych ojczyzn", a po 2.powinny to być osoby kompetentne i że znajomością języków, żeby potem nie było głupkowatych tłumaczeń, że jeden czy drugi został źle przetłumaczony czy interpretowany. W PE powinni być ludzie za których Polska nie może się wstydzić z powodu min. braku znajomości językowych. Nie dla takich Kemp, Szydłów, Waszykowskich, Korwinów czy Niesiolowskich w PE. Wystarczy, że wstydu narobili w ojczystym kraju, nie muszą robić z siebie głazów na arenie międzynarodowej!

O to chodzi ... Wplaca kase do Niemiec bo tam mieszka i pracuje - ja inaczej nie widzę, obcokrajowcy którzy u nas pracuja nie płaca kasy do naszego budzetu? I to go eliminuje z szeregu kandydatów, pomimo, ze czuje się 100% Polakiem, zna w 100% nastroje niemieckie i ma ogromna wiedzę i doswiadczenia? Porównuje Pan Tuska z Krasnodebskim ? Wieszam na nim psy - racja - wymini pan z dwie rzczy które dobrze dla Polaków / Poslki zrobił..? Bo ja nie potrafie nic znależć. Nic mi nie dał niczego mi nie ułatwił ...

Osoba która nie jest ZAMELDOWANA w kraju nie powinna mieć prawa do startu w tym kraju w jakichkolwiek wyborach! Niech startuje u siebie w Niemczech! Tak samo jak niejaka Przyłębska źle się jej mieszka w Polsce to mieszka w Niemczech razem z meżem, który jak udowodniono był TW... więc niech tam w trybunale się ośmiesza, a nie tutaj!
Janowy
-22 #43 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 16:01
Cytuję Henryk:
Cytuję Janowy:
Cytuję Henryk:
Prawy i Sprawiedliwy dziękuję za odpowiedź jednak proszę się nie gniewać ale pytanie było skierowane do Janowy tak więc użytkowniku Janowy skoro tak agitujesz aby głosować na PiS proszę racz odpowiedzieć na pytanie o kandydata - 1kę na WLKP, który od 1991roku płaci podatki do kasy tak znienawidzonej przez Twoje otoczenie Angeli Merkel... czy uważasz, że to ok i wszystko z tym w porządku? Jak dla mnie ktoś taki to już jak Niemiec skoro tam się dorzuca do budżetu od 28lat... Być może posłanka Kubiak nie wie kogo promuje, gdyż kiedy ten osobnik wyjechał z Polski to pani Poseł była w przedszkolu.

Napisze otwarcie - słyszałem Krasnodebskiego kilka razy, pierwsze wrazenie bardzo pozytywne. Ptrzed chwila zajrzałem do "zakamrków Internetu" i widzę:
"... W 1992 zamieszkał na stałe w Niemczech. W 1995 objął stanowisko profesora Uniwersytetu w Bremie[2]. W latach 2001–2011 był również profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wykładał także m.in. na Katolickim Uniwersytecie Ameryki, Columbia University, oraz Princeton University. Został też profesorem nadzwyczajnym Akademii Ignatianum w Krakowie.
Powoływany w skład Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk (w latach 1999–2006), rady naukowej Helmuth-Plessner-Gesellschaft[3], jury Nagrody im. Hanny Arendt (2003–2007), rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (2007–2010, od 2015[4]). Został przewodniczącym rady Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, przewodniczącym kapituły nagrody im. Lecha Kaczyńskiego[5] oraz przewodniczącym rady Instytutu Zachodniego im. Zygmunta Wojciechowskiego w Poznaniu[6].

Jako publicysta współpracował z miesięcznikiem „Znak”, „Rzeczpospolitą”, „Faktem”, „Gazetą Polską” oraz „Dziennikiem” (w tym z dodatkiem „Europa”), a później z tygodnikiem „W Sieci”[7]. W 2016 został współprowadzącym audycję Konfrontacje Idei nadawaną przez rozgłośnię Program IV Polskie Radio 24[8].

W 2005 był członkiem honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich[9]. Od 2007 do 2009 był członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów. W 2010 prezydent RP Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju[10]. W 2014 został członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości[11]. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w tym samym roku startował z listy PiS w okręgu nr 4 Warszawa I. Uzyskał mandat eurodeputowanego VIII kadencji, zdobywając 96 292 głosy[12]. 1 marca 2018 został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w miejsce odwołanego z tej funkcji Ryszarda Czarneckiego[13]...."
Super życiorys ...Czyli płaci podatki w Niemczech bo tam mieszka, mówi biegle po niemiecku i angielsku, jest prawdziwym profesorem (nie jak Bartoszewski) i ... nie moze czuc sie Polakiem, czy reprezentować PIS czy starać się o 1 w WLKP? Dlaczego? Przyznam się, ze nie do końca rozumiem ...

Nie wiem czego nie rozumiesz. To twoje środowiska wieszają psy na Tusku, że pracuje na usługach niemieckiego rządu, a to kandydat z listy PiS wpłaca od prawie 30lat pieniądze do niemieckiego budżetu. Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej, gdyż guzik wie jak to jest żyć, pracować i płacić podatki tu i teraz. Mówisz, że włada językami to fajnie, przynajmniej jeden rodzynek który bez tłumacza da radę, bo tego nie można powiedzieć o p.Szydło, Kempie, czy p.Waszczykowskim. jeśli już jakakolwiek partia ma gdziekolwiek wystawiać kandydatów to wg. Mnie 1. Powinni to być ludzie związani z okręgami czy w sposób większy niż wskazania przywódców partii gdyż, nie rzadko nawet w PE podejmowane są decyzje dotyczące "małych ojczyzn", a po 2.powinny to być osoby kompetentne i że znajomością języków, żeby potem nie było głupkowatych tłumaczeń, że jeden czy drugi został źle przetłumaczony czy interpretowany. W PE powinni być ludzie za których Polska nie może się wstydzić z powodu min. braku znajomości językowych. Nie dla takich Kemp, Szydłów, Waszykowskich, Korwinów czy Niesiolowskich w PE. Wystarczy, że wstydu narobili w ojczystym kraju, nie muszą robić z siebie głazów na arenie międzynarodowej!

O to chodzi ... Wplaca kase do Niemiec bo tam mieszka i pracuje - ja inaczej nie widzę, obcokrajowcy którzy u nas pracuja nie płaca kasy do naszego budzetu? I to go eliminuje z szeregu kandydatów, pomimo, ze czuje się 100% Polakiem, zna w 100% nastroje niemieckie i ma ogromna wiedzę i doswiadczenia? Porównuje Pan Tuska z Krasnodebskim ? Wieszam na nim psy - racja - wymini pan z dwie rzczy które dobrze dla Polaków / Poslki zrobił..? Bo ja nie potrafie nic znależć. Nic mi nie dał niczego mi nie ułatwił ...
Janowy
-22 #42 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 15:36
Cytuję Mela:
Moja mama urodziła 4 dzieci mimo tego utrzciwie pracowala i co ... i nie dostanie nic bo chodzila do pracy

Moja 5 - 3 skonczyły studia. I tez nie ma nic z tego i nic nie dostanie bo wiek. Ale widziałem ten wysiłek, widziałem tą wieloletnia orkę (nie do porównania z żadna pracą na etacie) i jednoczesnie miłość dla nas i dlatego uwazam, ze takim matkom te nędzne 1100 zł nalezy sie bez mrugniecia okiem. Dzis takie matki-Polki to perły w bagnie "nowoczesności" . Praktycznie nie istnieją ...
Janowy
-22 #41 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 15:36
Cytuję Mela:
Moja mama urodziła 4 dzieci mimo tego utrzciwie pracowala i co ... i nie dostanie nic bo chodzila do pracy

Moja 5 - 3 skonczyły studia. I tez nie ma nic z tego i nic nie dostanie bo wiek. Ale widziałem ten wysiłek, widziałem tą wieloletnia orkę (nie do porównania z żadna pracą na etacie) i jednoczesnie miłość dla nas i dlatego uwazam, ze takim matkom te nędzne 1100 zł nalezy sie bez mrugniecia okiem. Dzis takie matki-Polki to perły w bagnie "nowoczesności" . Praktycznie nie istnieją ...
Henryk
+14 #40 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Henryk 2019-03-10 15:33
Cytuję Janowy:
Cytuję Henryk:
Prawy i Sprawiedliwy dziękuję za odpowiedź jednak proszę się nie gniewać ale pytanie było skierowane do Janowy tak więc użytkowniku Janowy skoro tak agitujesz aby głosować na PiS proszę racz odpowiedzieć na pytanie o kandydata - 1kę na WLKP, który od 1991roku płaci podatki do kasy tak znienawidzonej przez Twoje otoczenie Angeli Merkel... czy uważasz, że to ok i wszystko z tym w porządku? Jak dla mnie ktoś taki to już jak Niemiec skoro tam się dorzuca do budżetu od 28lat... Być może posłanka Kubiak nie wie kogo promuje, gdyż kiedy ten osobnik wyjechał z Polski to pani Poseł była w przedszkolu.

Napisze otwarcie - słyszałem Krasnodebskiego kilka razy, pierwsze wrazenie bardzo pozytywne. Ptrzed chwila zajrzałem do "zakamrków Internetu" i widzę:
"... W 1992 zamieszkał na stałe w Niemczech. W 1995 objął stanowisko profesora Uniwersytetu w Bremie[2]. W latach 2001–2011 był również profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wykładał także m.in. na Katolickim Uniwersytecie Ameryki, Columbia University, oraz Princeton University. Został też profesorem nadzwyczajnym Akademii Ignatianum w Krakowie.
Powoływany w skład Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk (w latach 1999–2006), rady naukowej Helmuth-Plessner-Gesellschaft[3], jury Nagrody im. Hanny Arendt (2003–2007), rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (2007–2010, od 2015[4]). Został przewodniczącym rady Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, przewodniczącym kapituły nagrody im. Lecha Kaczyńskiego[5] oraz przewodniczącym rady Instytutu Zachodniego im. Zygmunta Wojciechowskiego w Poznaniu[6].

Jako publicysta współpracował z miesięcznikiem „Znak”, „Rzeczpospolitą”, „Faktem”, „Gazetą Polską” oraz „Dziennikiem” (w tym z dodatkiem „Europa”), a później z tygodnikiem „W Sieci”[7]. W 2016 został współprowadzącym audycję Konfrontacje Idei nadawaną przez rozgłośnię Program IV Polskie Radio 24[8].

W 2005 był członkiem honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich[9]. Od 2007 do 2009 był członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów. W 2010 prezydent RP Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju[10]. W 2014 został członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości[11]. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w tym samym roku startował z listy PiS w okręgu nr 4 Warszawa I. Uzyskał mandat eurodeputowanego VIII kadencji, zdobywając 96 292 głosy[12]. 1 marca 2018 został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w miejsce odwołanego z tej funkcji Ryszarda Czarneckiego[13]...."
Super życiorys ...Czyli płaci podatki w Niemczech bo tam mieszka, mówi biegle po niemiecku i angielsku, jest prawdziwym profesorem (nie jak Bartoszewski) i ... nie moze czuc sie Polakiem, czy reprezentować PIS czy starać się o 1 w WLKP? Dlaczego? Przyznam się, ze nie do końca rozumiem ...

Nie wiem czego nie rozumiesz. To twoje środowiska wieszają psy na Tusku, że pracuje na usługach niemieckiego rządu, a to kandydat z listy PiS wpłaca od prawie 30lat pieniądze do niemieckiego budżetu. Chociażby to dyskwalifikuje go jako reprezentanta Polski na arenie międzynarodowej , gdyż guzik wie jak to jest żyć, pracować i płacić podatki tu i teraz. Mówisz, że włada językami to fajnie, przynajmniej jeden rodzynek który bez tłumacza da radę, bo tego nie można powiedzieć o p.Szydło, Kempie, czy p.Waszczykowski m. jeśli już jakakolwiek partia ma gdziekolwiek wystawiać kandydatów to wg. Mnie 1. Powinni to być ludzie związani z okręgami czy w sposób większy niż wskazania przywódców partii gdyż, nie rzadko nawet w PE podejmowane są decyzje dotyczące "małych ojczyzn", a po 2.powinny to być osoby kompetentne i że znajomością języków, żeby potem nie było głupkowatych tłumaczeń, że jeden czy drugi został źle przetłumaczony czy interpretowany. W PE powinni być ludzie za których Polska nie może się wstydzić z powodu min. braku znajomości językowych. Nie dla takich Kemp, Szydłów, Waszykowskich, Korwinów czy Niesiolowskich w PE. Wystarczy, że wstydu narobili w ojczystym kraju, nie muszą robić z siebie głazów na arenie międzynarodowej !
Janowy
-20 #39 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 15:33
Cytuję prawy i sprawiedliwy:
Cytuję gruby:
Informacja do pełowców którzy plują na dzisiejszy rząd a pierwsi biorą 500 plus i inne przywileje Powiedzmy że organizacja związana z Kaczyńskim bierze kredyt i buduje te wieżowce I co myślicie że jak je wybuduje to zaraz im się spłaci kredyt Weżcie sobie kredyt postawcie budynek na wynajem i zobaczycie ile trzeba lat żeby to spłacić Po drugie skoro PO rzadzi w stolicy co za problem jak Schetyna weżmie kredyt niekoniecznie z polskiego banku i postawi biurowiec na wynajem zgode dostanie od razu Tylko tu jest pies pogrzebany że Kaczyński myśli o kraju i o PIS a Ci z drugiej strony tylko o swojej kasie

Weź się Janowy nie ośmiesza i nie zmieniaj nicka. Te 500+ to rządowe pieniądze czy zabrane w podatkach pracującym? Jak już wymyślisz, że rząd nie ma swoich pieniędzy to zamkniesz jadaczkę i nie będziesz dyktował komu się te pieniądze należą, a komu nie. Przede wszystkim ci którzy pracują i płacą podatki zasługują na 500+.

Ha, ha, ha..! P&S - dałes sie oszukac swojemu koledze, POjanowemu i myslisz, ze taki sam numer ci wytnę. Bez obaw - ja jeszcz jakieś zasady mam ... Gruby to inna, realna postac - z nim sie drę o sprawę wycinki drzew przy drogach ... mozna sprawdzic.
prawy i sprawiedliwy
+15 #38 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+prawy i sprawiedliwy 2019-03-10 15:31
Cytuję Janowy:
Cytuję Henryk:
Prawy i Sprawiedliwy dziękuję za odpowiedź jednak proszę się nie gniewać ale pytanie było skierowane do Janowy tak więc użytkowniku Janowy skoro tak agitujesz aby głosować na PiS proszę racz odpowiedzieć na pytanie o kandydata - 1kę na WLKP, który od 1991roku płaci podatki do kasy tak znienawidzonej przez Twoje otoczenie Angeli Merkel... czy uważasz, że to ok i wszystko z tym w porządku? Jak dla mnie ktoś taki to już jak Niemiec skoro tam się dorzuca do budżetu od 28lat... Być może posłanka Kubiak nie wie kogo promuje, gdyż kiedy ten osobnik wyjechał z Polski to pani Poseł była w przedszkolu.

Napisze otwarcie - słyszałem Krasnodebskiego kilka razy, pierwsze wrazenie bardzo pozytywne. Ptrzed chwila zajrzałem do "zakamrków Internetu" i widzę:
"... W 1992 zamieszkał na stałe w Niemczech. W 1995 objął stanowisko profesora Uniwersytetu w Bremie[2]. W latach 2001–2011 był również profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wykładał także m.in. na Katolickim Uniwersytecie Ameryki, Columbia University, oraz Princeton University. Został też profesorem nadzwyczajnym Akademii Ignatianum w Krakowie.
Powoływany w skład Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk (w latach 1999–2006), rady naukowej Helmuth-Plessner-Gesellschaft[3], jury Nagrody im. Hanny Arendt (2003–2007), rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (2007–2010, od 2015[4]). Został przewodniczącym rady Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, przewodniczącym kapituły nagrody im. Lecha Kaczyńskiego[5] oraz przewodniczącym rady Instytutu Zachodniego im. Zygmunta Wojciechowskiego w Poznaniu[6].

Jako publicysta współpracował z miesięcznikiem „Znak”, „Rzeczpospolitą”, „Faktem”, „Gazetą Polską” oraz „Dziennikiem” (w tym z dodatkiem „Europa”), a później z tygodnikiem „W Sieci”[7]. W 2016 został współprowadzącym audycję Konfrontacje Idei nadawaną przez rozgłośnię Program IV Polskie Radio 24[8].

W 2005 był członkiem honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich[9]. Od 2007 do 2009 był członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów. W 2010 prezydent RP Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju[10]. W 2014 został członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości[11]. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w tym samym roku startował z listy PiS w okręgu nr 4 Warszawa I. Uzyskał mandat eurodeputowanego VIII kadencji, zdobywając 96 292 głosy[12]. 1 marca 2018 został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w miejsce odwołanego z tej funkcji Ryszarda Czarneckiego[13]...."
Super życiorys ...Czyli płaci podatki w Niemczech bo tam mieszka, mówi biegle po niemiecku i angielsku, jest prawdziwym profesorem (nie jak Bartoszewski) i ... nie moze czuc sie Polakiem, czy reprezentować PIS czy starać się o 1 w WLKP? Dlaczego? Przyznam się, ze nie do końca rozumiem ...

A dlaczego PISowcy odmawiają prawa Tuskowi starania się o prezydenturę Polski. Jakie tu masz argumenty biorąc pod uwagę twoją wypowiedź o Krasnodębskim "wielbicielu Wielkopolski" z Niemiec.
kolo
-15 #37 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+kolo 2019-03-10 15:29
Skoro niektórzy twierdzą że Krasnodębskiktó ry płaci podatki w Niemczech tam gdzie zarabia nie może startować w wyborach bo nie jest patriotą itd . to ja się pytam kim są Polacy którzy dziś pracują w Angli Szwecji itd ?
Janowy
-21 #36 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 15:25
Cytuję Rozumny:
Cytuję Janowy:
Drodzy rodacy, każdy, kto choć trochę jest wyedukowany i potrafi samodzielnie myśleć wie, że te wszystkie programy + są tylko po to by KUPIĆ potencjalnego wyborcę. Wszystkie te programy znikną po wyborach, lub zostaną ale rozdane pieniądze będą warte ułamek tego co dzisiaj. Praw ekonomii nie da się oszukać, a to robi właśnie PIS - drukuje pusty pieniądz, a to doprowadzi do galopującej inflacji, a dalej to już wiecie - Grecja, Wenezuela itp. Proszę Was ludzie pomyślcie o swoich dzieciach, to one będą spłacały machlojki PIS.

Bardzo dobrze napisane, niestety cała masa z pisowskiego ciemnogrodu wciąż kupuje te obietnice... nie dadzą sobie wytłumaczyć, że państwo nie ma swoich zasobów finansowych i aby zdobyć pieniądze na te obietnice podniosą te czy inne podatki bo to jedyna dla nich opcja... szkoda, że tyle miliardów wypieprzyli w błoto dla szemranego Tadeusza z Torunia, zamiast te pieniądze przekazać zwykłym ludziom. Ale zasada jaka im przyświeca to najpierw sobie napełnijmy żłoby, aż się będzie przelewać, a szarakom grosze zostawimy! Ta obietnica 1100zł dla emerytów to jednorazowa danina od której i tak zabiorą podatek, zamiast tego powinni zdjąć podatki z rent i emerytur aby ludzie co miesiąc zyskiwali. Ale cały klub PiS głosował przeciw temu projektowi w tym POSŁANKA MARTA KUBIAK! Teraz robi kampanię Krasnodębskiemu jako 1ce z Wielkopolski szkoda tylko, że ten pan NA STAŁE ZAMELDOWANY JEST W NIEMCZECH!

"...Ta obietnica 1100zł dla emerytów to jednorazowa danina od której i tak zabiorą podatek, ..." - 1100 dla emerytów nie jest jednorazowe - doczytac proszę a nie kłamac tutaj.Juz była zapowiedż rządu. Trzynastki dla nich tez maja być stałe chyba.
"...zamiast tego powinni zdjąć podatki z rent i emerytur aby ludzie co miesiąc zyskiwali. ..." - hmm - w kórym roku to podczas 8 lat rzadów PO/PSL taki projekt padł ze strony tamtego rządu? Bo mam słbujaca pamięć jakos w tym wzgledzie? W ogole - w jaki sposób rząd PO/PSL wpsomagał Polaków w latach 2007 - 2015? W okresie kiedy to Polska była "zieloną wyspą" razem z Grecją? Moze przez podniesieni VAT ... (słowa tuska dla przypomnienia - "wyrzuce z rządu każdego który wspomni o podniesieniu podatków") ...
Janowy
-20 #35 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 15:20
Cytuję Henryk:
Prawy i Sprawiedliwy dziękuję za odpowiedź jednak proszę się nie gniewać ale pytanie było skierowane do Janowy tak więc użytkowniku Janowy skoro tak agitujesz aby głosować na PiS proszę racz odpowiedzieć na pytanie o kandydata - 1kę na WLKP, który od 1991roku płaci podatki do kasy tak znienawidzonej przez Twoje otoczenie Angeli Merkel... czy uważasz, że to ok i wszystko z tym w porządku? Jak dla mnie ktoś taki to już jak Niemiec skoro tam się dorzuca do budżetu od 28lat... Być może posłanka Kubiak nie wie kogo promuje, gdyż kiedy ten osobnik wyjechał z Polski to pani Poseł była w przedszkolu.

Napisze otwarcie - słyszałem Krasnodebskiego kilka razy, pierwsze wrazenie bardzo pozytywne. Ptrzed chwila zajrzałem do "zakamrków Internetu" i widzę:
"... W 1992 zamieszkał na stałe w Niemczech. W 1995 objął stanowisko profesora Uniwersytetu w Bremie[2]. W latach 2001–2011 był również profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wykładał także m.in. na Katolickim Uniwersytecie Ameryki, Columbia University, oraz Princeton University. Został też profesorem nadzwyczajnym Akademii Ignatianum w Krakowie.
Powoływany w skład Komitetu Socjologii Polskiej Akademii Nauk (w latach 1999–2006), rady naukowej Helmuth-Plessne r-Gesellschaft[ 3], jury Nagrody im. Hanny Arendt (2003–2007), rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowyc h (2007–2010, od 2015[4]). Został przewodniczącym rady Fundacji Współpracy Polsko-Niemieck iej, przewodniczącym kapituły nagrody im. Lecha Kaczyńskiego[5] oraz przewodniczącym rady Instytutu Zachodniego im. Zygmunta Wojciechowskieg o w Poznaniu[6].

Jako publicysta współpracował z miesięcznikiem „Znak”, „Rzeczpospolitą ”, „Faktem”, „Gazetą Polską” oraz „Dziennikiem” (w tym z dodatkiem „Europa”), a później z tygodnikiem „W Sieci”[7]. W 2016 został współprowadzący m audycję Konfrontacje Idei nadawaną przez rozgłośnię Program IV Polskie Radio 24[8].

W 2005 był członkiem honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich[9 ]. Od 2007 do 2009 był członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów. W 2010 prezydent RP Lech Kaczyński powołał go na członka Narodowej Rady Rozwoju[10]. W 2014 został członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości [11]. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w tym samym roku startował z listy PiS w okręgu nr 4 Warszawa I. Uzyskał mandat eurodeputowaneg o VIII kadencji, zdobywając 96 292 głosy[12]. 1 marca 2018 został wybrany na stanowisko wiceprzewodnicz ącego Parlamentu Europejskiego w miejsce odwołanego z tej funkcji Ryszarda Czarneckiego[13]...."
Super życiorys ...Czyli płaci podatki w Niemczech bo tam mieszka, mówi biegle po niemiecku i angielsku, jest prawdziwym profesorem (nie jak Bartoszewski) i ... nie moze czuc sie Polakiem, czy reprezentować PIS czy starać się o 1 w WLKP? Dlaczego? Przyznam się, ze nie do końca rozumiem ...
prawy i sprawiedliwy
+17 #34 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+prawy i sprawiedliwy 2019-03-10 15:18
Cytuję gruby:
Informacja do pełowców którzy plują na dzisiejszy rząd a pierwsi biorą 500 plus i inne przywileje Powiedzmy że organizacja związana z Kaczyńskim bierze kredyt i buduje te wieżowce I co myślicie że jak je wybuduje to zaraz im się spłaci kredyt Weżcie sobie kredyt postawcie budynek na wynajem i zobaczycie ile trzeba lat żeby to spłacić Po drugie skoro PO rzadzi w stolicy co za problem jak Schetyna weżmie kredyt niekoniecznie z polskiego banku i postawi biurowiec na wynajem zgode dostanie od razu Tylko tu jest pies pogrzebany że Kaczyński myśli o kraju i o PIS a Ci z drugiej strony tylko o swojej kasie

Weź się Janowy nie ośmiesza i nie zmieniaj nicka. Te 500+ to rządowe pieniądze czy zabrane w podatkach pracującym? Jak już wymyślisz, że rząd nie ma swoich pieniędzy to zamkniesz jadaczkę i nie będziesz dyktował komu się te pieniądze należą, a komu nie. Przede wszystkim ci którzy pracują i płacą podatki zasługują na 500+.
prawy i sprawiedliwy
+14 #33 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+prawy i sprawiedliwy 2019-03-10 15:13
Cytuję Janowy:
Cytuję prawy i sprawiedliwy:
Cytuję Janowy:
Cytuję prawy i sprawiedliwy:
Cytuję zaniepokojony:
A co się będzie działo w tym kraju, jeśli nastąpi krach gospodarczy albo spowolnienie gospodarcze albo po prostu skończą się środki na 500 plusy i inne programy socjalne? KTO tym ludziom da pieniądze?

Myślisz, że rządzący się takimi rzeczami jak programy socjalne przejmują gdy jest po wyborach? Kaczyński dostanie miliardy kredytu za friko, wybuduje sobie wieżowce, ty i całe społeczeństwo będziemy ten kredyt spłacać, a jak nie będzie kasy to będzie wina Tuska. Jeśli kolejny raz wygra dojna zmiana to znaczy, że jesteśmy debilnym narodem, nie potrafimy się uczyć na błędach i po prostu na nędzę zasługujemy. Pytasz co będzie z tymi ludźmi? Będą zdychać z głodu i chorób.

Debilnhym narodem to okazali sie Polacy w 2007 roku. Na szczescie, wiekszości oczy się otworzyły a rodzinom UBekom i róznym szemranym postaciom nie pasuje to absolutnie - co widac po panskich kwikach. Co, nie mozna przewalek na VAT walic, co ...? Czy trzeba robotę wykonać normalnie a nie na sztuke jak to sie w Wagrowcu standardowo odbywa?
Kaczynski i wieże, łapówka od austriaka - P&S - Tworki juz dla cibie miejsce szykuja ...

Myślisz Janowy cwaniaczku jak twój guru Kaczyński, że sprawę łapówki, niezapłaconych faktur, mataczenia da się zamieść się pod dywan? Przecież oszukany jest Austriakiem i może sprawę oddać do sądu w Austrii. Myślisz, że sąd w Austrii będzie się cackał z bandytą tylko dlatego, że trzęsie Polską i Polakami? Tam nikt nie steruje ręcznie prokuraturą. Czas skończyć z mitem poczciwego knypka, któremu leży na sercu dobro Polski. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Amen.

Niesamowita miłość do "knypka" wygląda zza twoich słow. Chyba podobnie jak moja nienawiśc do Tuska, co?
P&S - faktura za co? Gdzie umowa? Interesy na miliardy robi sie na gębę wg, ciebie? Na razie to autriak bedzie sie musiła wytłumaczyc z niezapłacenia VAT po wystawieniu faktury ... Znow nie przemyślałes co piszesz? Łapówka - aaaa o te 50 tys w gotówce które austriak dał w kopercie (100 banknotów o nominale 500 zł - jesłi takie w banku znalazł albo 250 po 200 zł) bo MU KTOS KAZAŁ ale on nie wie kto, i dał ta kopertę KOMUS ale NIE WIE KOMU, ale w widział te kopertę w reku Kaczyńskiego? I z tym pójdzie do sądu w Austrii..? P&S - ty jeszcze na kacu jesteś czy juz ...w Tworkach?
Bo jesli ktos pisze, ze kaczynski jest łasy na kasę to raczej z zadnego innego ośrodka nie pisze. Poza tym - porównanie tasm u Sowy - tam klniecie jak u zuli spod budki a tutaj 30 godzin podsłuchów i jedno przekleństwo "ja cie nie mogę" . Ty przez tego Kaczora osiwiejesz ...

Każdy kto robi jakiekolwiek interesy i nie są to szemrane interesy to wie jak się je robi. Interesy robione na podstawione słupy, z szumidłami i na gębę oraz korzystanie z nieformalnych kontaktów dla wymuszenia preferencyjnego kredytu to gangsterka. Pasuje jak wypisz, wymaluj do tego z czym mamy do czynienia w ostatnich miesiącach. Powtarzam ci, że ta sprawa nie będzie zamieciona pod dywan. Dociera do ciebie kim jest twój guru i jakimi ludźmi się otacza? Nie obchodzi cię tak jak twojego guru co się stanie z Polską? Zapewne nie masz dzieci tak jak Kaczyński i masz to w pompie, ale są w tym kraju ludzie, którym zależy na przyszłości swoich dzieci.
gruby
-17 #32 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+gruby 2019-03-10 15:09
Informacja do pełowców którzy plują na dzisiejszy rząd a pierwsi biorą 500 plus i inne przywileje Powiedzmy że organizacja związana z Kaczyńskim bierze kredyt i buduje te wieżowce I co myślicie że jak je wybuduje to zaraz im się spłaci kredyt Weżcie sobie kredyt postawcie budynek na wynajem i zobaczycie ile trzeba lat żeby to spłacić Po drugie skoro PO rzadzi w stolicy co za problem jak Schetyna weżmie kredyt niekoniecznie z polskiego banku i postawi biurowiec na wynajem zgode dostanie od razu Tylko tu jest pies pogrzebany że Kaczyński myśli o kraju i o PIS a Ci z drugiej strony tylko o swojej kasie
Janowy
-20 #31 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 15:06
Cytuję prawy i sprawiedliwy:
Cytuję Henryk:
Cytuję Janowy:
Cytuję Henryk:
Ty "Janowy" zdecyduj się bo najpierw piszesz, że PiS kupuje głosy programami + , potem w następnej wypowiedzi PiS wychwalasz... weź chłopie zmień leki bo masz rodzwojenie jaźni... widać jacy stabilnie psychicznie są wyborcy dobrej zmiany! Do Tworek z nimi!

Panie Henryku, ja jestem tym prawdziwym Janowym, tzw. PISowskim trollem. To moj nik pod który podszywa sie typowa postac, jaką widujemy na spędach KOD- czy Obywateli RP. Ten POjanowy, tak samo ja ta wrzeszcząca chołota tam zgromadzona, po prostu nie rozróznia chamstwa od kultury i nie wie jakie sa najprostsze zasady moralne, podszywając sie pod czyjś nikname. Takie wychownie wyniesione z domu z "nowoczesnymi" zasadami. Tyle tytułem wyjasnień i pozdrawiam!

Wierzę iż jesteś tym PiSowskim Janowym - sposób chamski i wulgarny w jaki odpowiadasz na inne wypowiedzi na to wskazuje. Niestety takie wypowiedzi nie stawiają wyborców prawicowych w dobrym świetle A tylko są wodą na młyn wskazującym jak nieokrzesani sa prawicowi wyborcy. Ale skoro już ustaliliśmy który jest teoretycznie prawdziwy to odpowiedz na pytanie o Krasnodębskiego : dlaczego nr1 na Wielkopolskiej liście do PE jest osoba zupełnie nie związana z regionem, a i z krajem ma niewiele wspólnego. Od 30 lat żyjąca na emigracji, zameldowana za granicą i tam płacąca podatki, a nie do kasy własnego kraju? Kolejny spadochroniarz lądujący na Wlkp! Dlaczego ten osobnik na bilbordach nie wspomina, że kandyduje z list PiS? Jakie może mieć pojęcie o tym co się w kraju dzieje i jak się żyje? Przecież wiadomo, "SYTY GŁODNEGO NIE ZROZUMIE"...

Panie Henryku odpowiadam na Pana pytanie bo że strony Janowego odpowiedź będzie zlepkiem bełkotu, propagandy okraszonej nazwiskami Tuska, Schetyny, Biedronia i co tam jeszcze ślina na język przyniesie. Otóż Kaczyński widząc spadające słupki poparcia wymyślił, że da na "jedynki" znane nazwiska które będą lewarem dla tych niżej na listach i dla samego PIS. W perspektywie przecież kolejne wybory do parlamentu polskiego. Nie wiem tylko co za PiSowski geniusz wymyślił, że Krasnodębski może pociągnąć listę PIS skoro pochowane są znaczki z logo PIS na plakacie w/w kandydata.

P&S - ale mnie nie obchodzi kogo PIS gdzie wstawia.Tym sie zajmuja ludzie którzy szukają haków na PIS w kazdym miejscu - tacy jak ty. Ja patrzę całościowo, widzę róznicę w podejsciu do przekrętów (pojawia się przekręt i z miejsca jest wycinany a winni ląduja tam gdzie powinni), widze efekty w gospodarce, widzę, ze w kraju mamy TV totalnej oPOzycji i TV rządu (tak jak to powinno byc), widzę że Polska staje z kolan o czym świadczy wycie z UE. Jestem w koncu dumny z tego bo Polska jako kraj zaczął istniec a nie był chłopcem do popychania i klepania w zamian za jej dymanie, ajk to miało miejsce za rządów PO/PSL. To jak sobie rozgrywa PO czy PIS swoje rozgrywki mnie nieteresuje. Jest po prostu coraz lepiej - obseruje to u siebie i 90% ludzi wokół. Brawo PIS!!
Henryk
+18 #30 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Henryk 2019-03-10 15:03
Prawy i Sprawiedliwy dziękuję za odpowiedź jednak proszę się nie gniewać ale pytanie było skierowane do Janowy tak więc użytkowniku Janowy skoro tak agitujesz aby głosować na PiS proszę racz odpowiedzieć na pytanie o kandydata - 1kę na WLKP, który od 1991roku płaci podatki do kasy tak znienawidzonej przez Twoje otoczenie Angeli Merkel... czy uważasz, że to ok i wszystko z tym w porządku? Jak dla mnie ktoś taki to już jak Niemiec skoro tam się dorzuca do budżetu od 28lat... Być może posłanka Kubiak nie wie kogo promuje, gdyż kiedy ten osobnik wyjechał z Polski to pani Poseł była w przedszkolu.
Janowy
-19 #29 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 14:59
Cytuję prawy i sprawiedliwy:
Cytuję Janowy:
Cytuję prawy i sprawiedliwy:
Cytuję zaniepokojony:
A co się będzie działo w tym kraju, jeśli nastąpi krach gospodarczy albo spowolnienie gospodarcze albo po prostu skończą się środki na 500 plusy i inne programy socjalne? KTO tym ludziom da pieniądze?

Myślisz, że rządzący się takimi rzeczami jak programy socjalne przejmują gdy jest po wyborach? Kaczyński dostanie miliardy kredytu za friko, wybuduje sobie wieżowce, ty i całe społeczeństwo będziemy ten kredyt spłacać, a jak nie będzie kasy to będzie wina Tuska. Jeśli kolejny raz wygra dojna zmiana to znaczy, że jesteśmy debilnym narodem, nie potrafimy się uczyć na błędach i po prostu na nędzę zasługujemy. Pytasz co będzie z tymi ludźmi? Będą zdychać z głodu i chorób.

Debilnhym narodem to okazali sie Polacy w 2007 roku. Na szczescie, wiekszości oczy się otworzyły a rodzinom UBekom i róznym szemranym postaciom nie pasuje to absolutnie - co widac po panskich kwikach. Co, nie mozna przewalek na VAT walic, co ...? Czy trzeba robotę wykonać normalnie a nie na sztuke jak to sie w Wagrowcu standardowo odbywa?
Kaczynski i wieże, łapówka od austriaka - P&S - Tworki juz dla cibie miejsce szykuja ...

Myślisz Janowy cwaniaczku jak twój guru Kaczyński, że sprawę łapówki, niezapłaconych faktur, mataczenia da się zamieść się pod dywan? Przecież oszukany jest Austriakiem i może sprawę oddać do sądu w Austrii. Myślisz, że sąd w Austrii będzie się cackał z bandytą tylko dlatego, że trzęsie Polską i Polakami? Tam nikt nie steruje ręcznie prokuraturą. Czas skończyć z mitem poczciwego knypka, któremu leży na sercu dobro Polski. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Amen.

Niesamowita miłość do "knypka" wygląda zza twoich słow. Chyba podobnie jak moja nienawiśc do Tuska, co?
P&S - faktura za co? Gdzie umowa? Interesy na miliardy robi sie na gębę wg, ciebie? Na razie to autriak bedzie sie musiła wytłumaczyc z niezapłacenia VAT po wystawieniu faktury ... Znow nie przemyślałes co piszesz? Łapówka - aaaa o te 50 tys w gotówce które austriak dał w kopercie (100 banknotów o nominale 500 zł - jesłi takie w banku znalazł albo 250 po 200 zł) bo MU KTOS KAZAŁ ale on nie wie kto, i dał ta kopertę KOMUS ale NIE WIE KOMU, ale w widział te kopertę w reku Kaczyńskiego? I z tym pójdzie do sądu w Austrii..? P&S - ty jeszcze na kacu jesteś czy juz ...w Tworkach?
Bo jesli ktos pisze, ze kaczynski jest łasy na kasę to raczej z zadnego innego ośrodka nie pisze. Poza tym - porównanie tasm u Sowy - tam klniecie jak u zuli spod budki a tutaj 30 godzin podsłuchów i jedno przekleństwo "ja cie nie mogę" . Ty przez tego Kaczora osiwiejesz ...
prawy i sprawiedliwy
+17 #28 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+prawy i sprawiedliwy 2019-03-10 14:52
Cytuję Henryk:
Cytuję Janowy:
Cytuję Henryk:
Ty "Janowy" zdecyduj się bo najpierw piszesz, że PiS kupuje głosy programami + , potem w następnej wypowiedzi PiS wychwalasz... weź chłopie zmień leki bo masz rodzwojenie jaźni... widać jacy stabilnie psychicznie są wyborcy dobrej zmiany! Do Tworek z nimi!

Panie Henryku, ja jestem tym prawdziwym Janowym, tzw. PISowskim trollem. To moj nik pod który podszywa sie typowa postac, jaką widujemy na spędach KOD- czy Obywateli RP. Ten POjanowy, tak samo ja ta wrzeszcząca chołota tam zgromadzona, po prostu nie rozróznia chamstwa od kultury i nie wie jakie sa najprostsze zasady moralne, podszywając sie pod czyjś nikname. Takie wychownie wyniesione z domu z "nowoczesnymi" zasadami. Tyle tytułem wyjasnień i pozdrawiam!

Wierzę iż jesteś tym PiSowskim Janowym - sposób chamski i wulgarny w jaki odpowiadasz na inne wypowiedzi na to wskazuje. Niestety takie wypowiedzi nie stawiają wyborców prawicowych w dobrym świetle A tylko są wodą na młyn wskazującym jak nieokrzesani sa prawicowi wyborcy. Ale skoro już ustaliliśmy który jest teoretycznie prawdziwy to odpowiedz na pytanie o Krasnodębskiego : dlaczego nr1 na Wielkopolskiej liście do PE jest osoba zupełnie nie związana z regionem, a i z krajem ma niewiele wspólnego. Od 30 lat żyjąca na emigracji, zameldowana za granicą i tam płacąca podatki, a nie do kasy własnego kraju? Kolejny spadochroniarz lądujący na Wlkp! Dlaczego ten osobnik na bilbordach nie wspomina, że kandyduje z list PiS? Jakie może mieć pojęcie o tym co się w kraju dzieje i jak się żyje? Przecież wiadomo, "SYTY GŁODNEGO NIE ZROZUMIE"...

Panie Henryku odpowiadam na Pana pytanie bo że strony Janowego odpowiedź będzie zlepkiem bełkotu, propagandy okraszonej nazwiskami Tuska, Schetyny, Biedronia i co tam jeszcze ślina na język przyniesie. Otóż Kaczyński widząc spadające słupki poparcia wymyślił, że da na "jedynki" znane nazwiska które będą lewarem dla tych niżej na listach i dla samego PIS. W perspektywie przecież kolejne wybory do parlamentu polskiego. Nie wiem tylko co za PiSowski geniusz wymyślił, że Krasnodębski może pociągnąć listę PIS skoro pochowane są znaczki z logo PIS na plakacie w/w kandydata.
Janowy
-26 #27 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 14:45
Cytuję prawy i sprawiedliwy:
Cytuję Henryk:
Ty "Janowy" zdecyduj się bo najpierw piszesz, że PiS kupuje głosy programami + , potem w następnej wypowiedzi PiS wychwalasz... weź chłopie zmień leki bo masz rodzwojenie jaźni... widać jacy stabilnie psychicznie są wyborcy dobrej zmiany! Do Tworek z nimi!

Panie Henryku, rzeczywiście mamy najwyraźniej do czynienia z dwoma Janowymi. Jeden ma klasę i wiedzę, drugi to prostak atakujący w amoku swoich rozmówców jeśli ci nie myślą zgodnie z rządową propagandą, którą ów Janowy kolportuje na portalu WRC. Podsumowując z jednym można dyskutować, drugiego trzeba leczyć lub posadzić za mowę nienawiści, ale to już zadanie dla służb państwa. Pozdrawiam.

A tutaj pierwszy z brzegu przykład jezyka miłosci pana "P&S":"...Kaczy ński dostanie miliardy kredytu za friko, wybuduje sobie wieżowce, ty i całe społeczeństwo będziemy ten kredyt spłacać, a jak nie będzie kasy to będzie wina Tuska. Jeśli kolejny raz wygra dojna zmiana to znaczy, że jesteśmy debilnym narodem, nie potrafimy się uczyć na błędach i po prostu na nędzę zasługujemy." Milardy doatnie Kaczynski a naród Polski jest debilnym bo miał dosyc złodziejstwa PO ...
Panie prawy i sprawiedliwy - po pierwsze - spojrz pan na swoje i POjanowego chamstwo - jest tego mnóstwo w waszych wypowiedziach. Dzwi tylko to, ze zadnej reakcji nie wywoluje podszywanie sie pod kogoś - taka gównarzeria kompletna. No, ale to widocznie takie samo wychowanie jest u obydwu panów... Po dugie - powinien sie pan cieszyc, ze jestem na forum, bo inaczej byście sie w tym głównie propagandy oPOzycji totalnej potopili kompletnie. A tak, to wam troche pamięć odświeże jakies fakty rzucę których wam Michnik i ten POratl nie przekaże - sam dobre rzczy. Popatrzy pan na ten wpis o Kaczyńskim i pomysli jak mozno zrobił z siebie idiotę wypisując to co pan powtórzył po Czuchnowskim. Mowa nienawiści ..ja pier...ę ... nie wiem czy smiac sie czy płakac z tego poziomu ogłupienie i oczadzenia. Wspomnij jakis fakt o Adamowiczu czy Owsiku - to jest mowa nienawisci, opublikuj paszkwil anonimowy na ksiedza na POrtalu - to już jest "mowa miłości", walka z cimnotą, itd.
prawy i sprawiedliwy
+22 #26 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+prawy i sprawiedliwy 2019-03-10 14:38
Cytuję Janowy:
Cytuję prawy i sprawiedliwy:
Cytuję zaniepokojony:
A co się będzie działo w tym kraju, jeśli nastąpi krach gospodarczy albo spowolnienie gospodarcze albo po prostu skończą się środki na 500 plusy i inne programy socjalne? KTO tym ludziom da pieniądze?

Myślisz, że rządzący się takimi rzeczami jak programy socjalne przejmują gdy jest po wyborach? Kaczyński dostanie miliardy kredytu za friko, wybuduje sobie wieżowce, ty i całe społeczeństwo będziemy ten kredyt spłacać, a jak nie będzie kasy to będzie wina Tuska. Jeśli kolejny raz wygra dojna zmiana to znaczy, że jesteśmy debilnym narodem, nie potrafimy się uczyć na błędach i po prostu na nędzę zasługujemy. Pytasz co będzie z tymi ludźmi? Będą zdychać z głodu i chorób.

Debilnhym narodem to okazali sie Polacy w 2007 roku. Na szczescie, wiekszości oczy się otworzyły a rodzinom UBekom i róznym szemranym postaciom nie pasuje to absolutnie - co widac po panskich kwikach. Co, nie mozna przewalek na VAT walic, co ...? Czy trzeba robotę wykonać normalnie a nie na sztuke jak to sie w Wagrowcu standardowo odbywa?
Kaczynski i wieże, łapówka od austriaka - P&S - Tworki juz dla cibie miejsce szykuja ...

Myślisz Janowy cwaniaczku jak twój guru Kaczyński, że sprawę łapówki, niezapłaconych faktur, mataczenia da się zamieść się pod dywan? Przecież oszukany jest Austriakiem i może sprawę oddać do sądu w Austrii. Myślisz, że sąd w Austrii będzie się cackał z bandytą tylko dlatego, że trzęsie Polską i Polakami? Tam nikt nie steruje ręcznie prokuraturą. Czas skończyć z mitem poczciwego knypka, któremu leży na sercu dobro Polski. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Amen.
Janowy
-27 #25 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 14:30
Cytuję eda:
Najlepiej jakby wybory wygrała partia biedronia lubkoalicja europejska z po na czele Wtedy wprowadzą w całym kraju lgbt i nie będzie problemu że dzieci dostaną 500 zł , matki 1000 zł Fachowcy z tych parti tak wyuczą dezisiejsze dzieci że na końcu same nie będą wiedziały jaką mają płeć Pozatym to będzie trzeba zorganizować Legie Cudzoziemską bo kto będzie bronił kraju - chyba nie ci ciepli Wtedy jestem za sprowadzeniem islamistów

Z tgo co wime to Biedron da po 1000 zł na dziecko kazde - zeby byc dokładniejszym. Ale, zeby to zrównowazyc aborcja będzie "na żadanie" do 12 tygodnia. Poza tym wszsytkie kopalnie będa zamkniete do 2035 roku a prad bedzie zapewniony z dynam pedałów rowerów napedzanych nogami kolegów Biedronia i górników. Progam idelany, stworzony dla takich tuzów jak "prawy i sprawiedliwy" czy POJanowy ..
Henryk
+21 #24 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Henryk 2019-03-10 14:28
Cytuję Janowy:
Cytuję Henryk:
Ty "Janowy" zdecyduj się bo najpierw piszesz, że PiS kupuje głosy programami + , potem w następnej wypowiedzi PiS wychwalasz... weź chłopie zmień leki bo masz rodzwojenie jaźni... widać jacy stabilnie psychicznie są wyborcy dobrej zmiany! Do Tworek z nimi!

Panie Henryku, ja jestem tym prawdziwym Janowym, tzw. PISowskim trollem. To moj nik pod który podszywa sie typowa postac, jaką widujemy na spędach KOD- czy Obywateli RP. Ten POjanowy, tak samo ja ta wrzeszcząca chołota tam zgromadzona, po prostu nie rozróznia chamstwa od kultury i nie wie jakie sa najprostsze zasady moralne, podszywając sie pod czyjś nikname. Takie wychownie wyniesione z domu z "nowoczesnymi" zasadami. Tyle tytułem wyjasnień i pozdrawiam!

Wierzę iż jesteś tym PiSowskim Janowym - sposób chamski i wulgarny w jaki odpowiadasz na inne wypowiedzi na to wskazuje. Niestety takie wypowiedzi nie stawiają wyborców prawicowych w dobrym świetle A tylko są wodą na młyn wskazującym jak nieokrzesani sa prawicowi wyborcy. Ale skoro już ustaliliśmy który jest teoretycznie prawdziwy to odpowiedz na pytanie o Krasnodębskiego : dlaczego nr1 na Wielkopolskiej liście do PE jest osoba zupełnie nie związana z regionem, a i z krajem ma niewiele wspólnego. Od 30 lat żyjąca na emigracji, zameldowana za granicą i tam płacąca podatki, a nie do kasy własnego kraju? Kolejny spadochroniarz lądujący na Wlkp! Dlaczego ten osobnik na bilbordach nie wspomina, że kandyduje z list PiS? Jakie może mieć pojęcie o tym co się w kraju dzieje i jak się żyje? Przecież wiadomo, "SYTY GŁODNEGO NIE ZROZUMIE"...
Janowy
+26 #23 RE: Emerytura dla matek 4 dzieci. Ruszył program Mama 4+Janowy 2019-03-10 14:26
Ale jestem popieprzonyyyyy y

Portal WRC

  • Portal WRC powstał w 2009 roku
  • Odwiedza nas 74 tys. Internautów miesięcznie, generując 900 tys. odsłon
  • Mamy najwięcej fanów spośród wągrowieckich redakcji
  • Zobacz nasz profil na:

Reklama

  • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
  • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
  • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
  • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.