• Wyświetlono: 1583

II Memoriał Jana Czernyhowskiego w Gołańczy

W Gołańczy odbył się II Memoriał Jana Czernyhowskiego w podnoszeniu ciężarów. Wydarzenie to, upamiętniające postać znanego działacza sportowego, zgromadziło entuzjastów siłaczy z różnych części kraju, świadcząc o rosnącej popularności tej dyscypliny.

W zawodach, które zorganizowano w budynku na stadionie miejskim, wystartowało sześć drużyn. Rywalizacja była zacięta, ale to ekipa z Polic – Promień Police – zaprezentowała się najlepiej, zdobywając złoto w klasyfikacji drużynowej. Pozostałe miejsca podium zajęły odpowiednio Zamek Gołańcz i Chrobry Gniezno, pokazując wysoki poziom i determinację zawodników.

Szczególną uwagę przyciągnęły także kategorie młodzieżowe, gdzie młodzi sportowcy wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami i siłą.

W kategorii U15 najwyższy stopień podium zajął Aleksander Przymus z Chrobrego Gniezna, wyprzedzając Lenę Banaszek z AKS Myślibórz oraz Wiktorię Frieske z GKS Zamek.

W kategorii U18 triumfował Fabian Staniak z AKS Promień Police, a za nim uplasowali się Zuzanna Ślipek i Aleksander Grygiel, obydwoje reprezentujący GKS Zamek.

To wydarzenie nie tylko upamiętniło Jana Czernyhowskiego, zawody te potwierdziły, że podnoszenie ciężarów to nie tylko sport, ale także sztuka, dyscyplina i pasja.