• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 4520

Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!

Dzisiaj kolejny dzień śmieciowego i śmierdzącego jedzenia serwowanego naszym maluchom. Czy wreszcie burmistrz przejrzy na oczy i zrobi z tym porządek.

zdjęcie ilustracyjne

Wczoraj ujawniliśmy, w jaki sposób są karmione dzieci w wągrowieckich przedszkolach i szkołach. Artykuł wywołał duże poruszenie, otrzymaliśmy mnóstwo telefonów.

Odpowiedzialnym za taki stan rzeczy jest burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt, to on jako organ prowadzący odpowiada za jednostki oświatowe oraz Roman Pawłowski, kierownik Wydziału Oświaty.

Burmistrz, zamiast podjąć wczoraj "męską" decyzję i rozwiązać umowę, odbił temat oświadczeniem napisanym na kolanie. Efekt jest taki, że mamy powtórkę z rozrywki.

- Ziemniaki w Przedszkolu nr 3 nie zostały wydane, bo śmierdziały, podobnie w Przedszkolu nr 2 — informują nas rodzice.

Dzieci ostatecznie na obiad dostały wafle ryżowe i banany.

Czy tak powinno wyglądać żywienie w szkołach i przedszkolach? Za co burmistrz płaci firmie cateringowej? Ta umowa jak najszybciej musi zostać rozwiązana. Wspólnie z rodzicami czekamy na szybką reakcję włodarza.


Zobacz też: Śmieciowe posiłki w brudnych pojemnikach, tak karmią w Wągrowcu


Komentarze   

Hubi
+5 #22 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!Hubi 2022-09-18 12:44
Sa kuchnie w przedszkolu 6 i 7 wystarczy zatrudnic kucharki, dowozem zajmą sie dozorcy, którzy tak naprawdę tam roboty nie mają i po kłopocie.
Ola
+2 #21 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!Ola 2022-09-18 12:42
Do # 18 myślę że płaci, tylko czy niema takiego rabatu jak Nielba na osir czyli 95 % ? Jeden już ma problemy przez wynajmuje także żeby kolejni nie mieli
bvhjjgffd
+5 #20 do #14bvhjjgffd 2022-09-18 12:39
10 zł za obiad, śniadanie i podwieczorek? Za taka kasę to bogu bym dziękowała ze dzieciaki w ogóle coś jedzą. O co wam chodzi, przecież lubicie jadac fast foody nie wiedząc nawet co jecie, ważne ze kupa tłuszczu, keczupu i majonezu.hahahaha
prof.dr hab.mgr inż
+2 #19 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!prof.dr hab.mgr inż 2022-09-18 12:29
I co robolki fizolki przeszkadza wam, ze nauczycielki i dyrektorki kupią sobie papu? Trzeba było się uczyć i zostać inteligentem tez byś miał /ła obiadki pod buziuchne , " szacunek" i kuuuuupeeeeeę kasy na pierwszego! A tak zamiast tego i noszenia teczki do pracy musisz dźwigać łopatę , świder, wiertare i co tam jeszcze chcesz. Amen.
Marekwqgr
+7 #18 Dyrektorki ze szkółMarekwqgr 2022-09-17 11:40
Ciekawe czy Pani dyrektor ze szkoly nr 4 odprowadza stosowna skladke na wynajmowanie panstwowej sali do swojego fitnesu? Watpie? Ale obiady jej przeszkadzaja?
Lukasz4
+3 #17 Dyrektorki ze szkółLukasz4 2022-09-17 11:37
Pracownicy tych szkol i przedszkoli chyba raczej mocno pogniewani ze do chalupy wyniesc nie mogly a nie na jakosc jedzenia! Toc jedzenie za darmo i dla nich nie starcza to wymyslaja a w domu pewnie zupki chinskie wciagaja hehehe
Miro
-2 #16 JedzenieMiro 2022-09-15 20:37
Burka to na taczkę i wywiesc go w h...
Rodzic
+3 #15 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!Rodzic 2022-09-15 17:41
A przedszkole nr 1 na kcynskiej nie widzi żadnego problemu.
Magdalena 9To
-6 #14 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!Magdalena 9To 2022-09-15 17:40
To nie do pomyslenia,żeby za taki szajs płacić 10zl,niestety ale to burmistrz decydował o przetargu, więc kto teraz odda rodzicom te pieniądze,bo przecież dzieci tego świństwa na pewno nie jadły.Ale trudno żądać od kogoś kto nie ma honoru zwrotu pieniędzy.Żalosne.
Nbv
+6 #13 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!Nbv 2022-09-15 17:38
Dzisiejsze mamusie trzymające w mieszkaniu koty i psy zapewne mają podobna jak ta firma czystości i higienę Mamusia z zewnątrz wslowsns i wyperfumowana a Ja
awet do pod spodem bielizna dwudniowa nieowiac o bajzlu w domu .Ja nigdy nie przekraczam progu mieszkania gdzie w środku hodują zwierzęta które chodzą po stołach lub srsjs po kątach lub kuwetach które capia w całym miedzkaniu
Wacław
0 #12 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!Wacław 2022-09-15 15:33
Ojcze i Matko co Was pokręciło, Jaką krzywdę Wam wyrządzono. Ale po kolei; ojcze za gloryfikowanie Białorusi i Rosji jest u nas paragraf nie zachęcaj mnie bym tam wyjechał. Wrc jest tak niezależny jak Gazeta Polska wobec rządzących i opozycji. Porównania WRC z TVN coś z tym tokiem myślenia krzywda się ojczulku wydarzyła może wrc z nie porównać pewnie byłoby bliżej Jarosław z Nowogrodzkiej powinien odpowiedzieć za to jaką krzywdę Tobie zrobił. Matko jak opatrzność dała dar czytania to doczytasz, że 8 września czyli w 4 dniu była reakcja magistratu. Pamiętaj też nie wszystko zaczyna się od wrc . Właściwie czy ktoś potrafi zdefiniować-nie o nazwę chodzi- co a może kto to jest wrc. Bardzo jestem ciekawy. A tchórz się nie ujawnił ?
Wnuk
+3 #11 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!Wnuk 2022-09-15 15:18
Dziś najlepiej krytykę nazwać hejtem i po temacie Berent już ma swój portal na którym robią z niego Boga.Ten człowiek jest przegrany.
HiHi
-9 #10 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!HiHi 2022-09-15 14:29
Ojciec - tak jak portal wrc mieć wpływ na rządzących w Wągrowcu (ma wpływ na ekipę Bliżej Ludzi-może dzisiaj lepiej by brzmiało Ludzie bezdomni i miał wpływ na burmistrza), tak tvn i wyborcza ma wpływ na opozycję-dobrze, że nie rządzącą.
Tak jak piszesz media sa po to żeby patrzeć władzy na ręce, natomiast muszą one być obiektywne. Portal wrc, TVN, TVN24, TVP, TVP Info, wyborcza itd. do mediów obiektywnych nie należą.
Do daleki od hejtu
-2 #9 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!Do daleki od hejtu 2022-09-15 14:27
Zgadam sie w 100% „daleki od hejtu”. Dziennikarze powinni informowac ludzi rzetelnie i bezstronnie. Bez oceniania!!! Nie interesuje mnie zdanie autora artykułu. Chce poznać fakty i sama zadecydowac co o tym mysle. Na wrc to graniczy z cudem. Tutaj nawet jak deszcz pada to burmistrz jest winny. Normalnie szkoda mi pana panie autorze. Ile jadu i zalu sie u pana przelewa to jest niepojęte…
Matka
+10 #8 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!Matka 2022-09-15 14:23
Do #7 zgadzam się, w trakcie przetargu nie można przewidzieć co będzie serowowane, ale my rodzice zgłaszamy to od kilku dni i jest tylko gorzej. Problem ujrzał światło dzienne wczoraj, ale tak naprawdę rozmowy prowadzone były od tygodnia. W tym czasie burmistrz miał czas na rozwiązanie problemu, zareagował dopiero po wczorajszej publikacji na tym portalu.
Okazuje się, że bez mediów jesteśmy szarymi myszkami i nikt nas nie słucha.
Daleki od hejtu
-5 #7 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!Daleki od hejtu 2022-09-15 14:15
Tyle, że te artykuły są wiarygodne tak jak newsy w TVP. Ok, catering jest kiepski, ale na drodze przetargu nie serwują ci dań do degustacji tylko przychodzą z gotową usługą. Przecież to nie Burmistrz wydaje posiłki! Wszystko najpewniej będzie niedługo ogarnięte i po co ta gownoburza o tym samym?
Ojciec
+19 #6 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!Ojciec 2022-09-15 14:07
Wacław jaki ty jesteś śmieszny. Patrząc na twój tok myślenia, to TVN chce przejąć władzę w Polsce, bo też ostro krytykują opcje rządząca.
Media są po to, aby patrzeć władzy na ręce, a jak ci się to nie podoba, to wyprowadzać się na Białoruś lub do Rosji, tam nie ma mediów opozycyjnych i tylko trąbią o sukcesie władzy.
Wacław
-14 #5 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!Wacław 2022-09-15 14:03
Mam pytanie do tchórza, czyli autora tego tekstu. Czy Burmistrz jest również odpowiedzialny za niedouczonych tępych pseudo pisarzy (piszę pisarzy aby nie obrażać dziennikarzy). Posłuchaj tchórzu (brak odwagi podpisać się) czy myślisz, że takie teksty pomogą rozwiązać ten problem. Rzygasz jakbyś zębów nie mył. Jak tobie gn..u burmistrz się nie podoba stań do wyborów. Tylko, że wtedy potrzeba minimum odwagi A tyś zwykły tchórz jest. Wierzę, że burmistrz rozwiąże ten problem bez twojej pomocy.
Paweł L.
+5 #4 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!Paweł L. 2022-09-15 13:56
Xyz jakie działania? Kto podjął? Burmistrz chwali się tylko sukcesami, a proste sprawy go przerastają. Skoro podejmuje jakieś działania, to może Matuszak, zamiast pisać bzdury o zamknięciu wypożyczalni wodnej, poinformuje rodziców, co w tej sprawie robi burmistrz!
PomysłowyDobromir
+18 #3 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!PomysłowyDobromir 2022-09-15 13:54
Przecież są kuchnie w dwóch przedszkolach, zatrudnić więcej personelu, dozorcy którzy nie mają zbyt wiele do roboty rozwiozą jedzenie i po problemie. Kasa zostaje w mieście.
Xyz
-7 #2 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!Xyz 2022-09-15 13:53
Są podjęte działania i proszę o rzetalne informacje.
Kfcdz3vx
+6 #1 RE: Śmierdzące ziemniaki w przedszkolu! Catering przerósł burmistrza!Kfcdz3vx 2022-09-15 13:52
Czyli nic lepszego jak śmieciowe żarcie z Maca

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.