• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 991

Kolejne spotkanie Samorządów Partnerstwa „Razem dla rozwoju”

23 lipca w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się posiedzenie Rady Partnerstwa i Grupy Roboczej i interesariuszy partnerstwa samorządów lokalnych „Razem dla rozwoju” z udziałem doradców ze Związku Miast Polskich (ZMP).

Na spotkaniu podsumowującym dotychczasową pracę w ramach partnerstwa przedstawione zostały cele strategii, omówiono projekty strategiczne i uzupełniające, przygotowane w ramach Partnerstwa oraz przedstawione zostały możliwości finansowania tych projektów. Na zakończenie doradca z ZMP zaprezentował strukturę dokumentu strategii, którą udało się do tej pory wypracować.

Niespełna rok temu Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, Miasto i Gmina Kcynia, Gmina Damasławek, Gminy Wapno, Miasto i Gmina Janowiec Wielkopolski podjęły działania zmierzające do opracowania wspólnej, nowej strategii rozwoju Pałuk w najbliższych dziesięcioleciach.

Działania partnerstwa realizowane są w ramach Projektu Centrum Wsparcia Doradczego. Projekt ma za zadanie zbliżyć do siebie samorządy, aby lepiej i efektywniej współpracowały celem realizacji dobrej jakości projektów i inwestycji.

Projekt „Pilotaż Centrum Wsparcia Doradczego”, organizowany jest przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Docelowo w każdym województwie mają zostać utworzone od 1 - 3 partnerstw JST, mających pomysł na współpracę długofalową. Rezultatami udziału w projekcie będą: opracowanie strategii terytorialnej oraz pakietu projektów kluczowych dla rozwoju obszaru partnerstwa. Pakiety projektów wynikające z dokumentów wypracowanych w ramach pilotażu powinny mieć preferencyjny dostęp do środków z polityki spójności UE na lata 2021- 2027.


 

Komentarze   

PIS-Janowy
-3 #4 RE: Kolejne spotkanie Samorządów Partnerstwa „Razem dla rozwoju”PIS-Janowy 2021-07-26 20:51
Moj dziadek 100% poznaniak mial takie cos i umial takie cos skonstruowac. Jak znam zycie i twoje wschodnie obyczaje, to twoj dziadek nawet dola z wapnem nie mial i walil pod krzakami. Zgadza sie? A cos o sensie i efektywnosci tego "strategicznego spotkanie' moze byc napisala, tepo corka ubeka...? Potrafdisz chcoaz jedna rzecz meytorycna napisac czy tylko tak pierdolic od rzeczy jak na tych spotkaniach?
RENIA
-2 #3 RE: Kolejne spotkanie Samorządów Partnerstwa „Razem dla rozwoju”RENIA 2021-07-26 20:42
Janowy,a u ciebie takowe coś stało za stodołą,a może tylko kawał draga i duł z wapnem.
franek
+1 #2 RE: Kolejne spotkanie Samorządów Partnerstwa „Razem dla rozwoju”franek 2021-07-26 15:49
jakie te Pałuki okrojone,
zagadka jakich gmin i miast brakuje?
czy jak się te gminy przyłączą do strategii rozwoju to będzie sukces na dziesięciolecia?
PIS-Janowy
+2 #1 RE: Kolejne spotkanie Samorządów Partnerstwa „Razem dla rozwoju”PIS-Janowy 2021-07-26 15:07
Ile ten belkot "strategiczny" kosztowal. To jest tzw. pierdolnenie o niczym. Doslownie - przyjechac popierdolic bzdury jakas chora nowomoda, napuszyc sie i zebrac za to kase. Zero konkretow tylko zapowiedzi opracowania nowych "strategii terytorialnej" .... A tymczasem nawet wychodka za stodola ci mistrzowie nie potrafia zaprojektowac ..

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.