• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1556

Od dzisiaj darmowe szczepienia przeciw grypie

Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.

Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych szczepionek byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy. Prawo to od 23 listopada mają wszystkie osoby dorosłe – to efekt podpisanej przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nowelizacji rozporządzenia w sprawie metody zapobiegania grypie w sezonie 2021/2022. Przyjęcie szczepionki jest szczególnie ważne w czasie trwającej czwartej fali pandemii COVID-19.

Zgłoszenia w dowolnym punkcie szczepień i bez recepty

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie (dostępne 📥 TUTAJ), a następnie udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu.

Mapa ponad 3000 punktów, w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się na stronie WWW

Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie.


 

Komentarze   

Sigmar
0 #8 RE: Od dzisiaj darmowe szczepienia przeciw grypieSigmar 2021-11-26 07:43
Wyjaśniłem o co mi chodziło przygłupie, masz mentalność jak prezenterzy z TVP, zgłoś się w TVP Poznań szukają takich jaszczurów bez moralności i jak ty.
PIS Janowy
-1 #7 RE: Od dzisiaj darmowe szczepienia przeciw grypiePIS Janowy 2021-11-25 15:22
Fakehunter - ale ty jestes zartownis, he, he, he ... jak sam burmistrz obrazalski niemalze.
Wolnosc slowa to tutaj od niedawna byla jeszcze. Co chwilime pare razy. Ale musial jakis "czynnik" zainterwniowac, bo ostatnio co 3 moj komentarz nie istnieje na tym portalu ndzluzej niz 10 minut.

Spjrz sobie na biednego Sigmarka, ktory puscil bajeczke dla naiwnych debikow wagrowieckiech o trzeciej rece (w tym samym czasie pewiei poplakal sie nad migrantem co to 6 dni plynal wzdluz granicy).
Napisalem mu, zeby sobie jaj z ludzi nie robil i nie myslal , ze wszyscy jego poziom naiwnosci reprezentuja . Napisalem, mu ze ja kocham swoje dzieci i nigdy nie zaprowadze ich pod nieznana, genetyczna szpryce (nie szczepionke klasyczna) ktora nie jest przebadana pod katem efektow dlugofalowych i gdy wiem, ze wirusik takich mlodych osob nie rusza ....
Poszukaj teraz tego komentarza, naiwniaku wierzacy w wolnosc slowa ...powodzenia.
Tylko pierdy smutne sigmara zjandziesz.
Fakehunter
-1 #6 RE: Od dzisiaj darmowe szczepienia przeciw grypieFakehunter 2021-11-25 10:50
Jak dobrze, że jest wolność słowa w Polsce i każdy za darmo może z siebie robić tego kogo z siebie robi Janowy_Pis.....
kolo
+2 #5 RE: Od dzisiaj darmowe szczepienia przeciw grypiekolo 2021-11-25 10:25
Janowy już teraz wiesz dlaczego część ludzi zaszczepionych ma covid - bo szczepili się w Zabierzowie, nic nie piszesz na ten temat .Ile jeszcze jest takich miejsc w kraju Nie twierdze że wszystkie przypadki zachorowan na covid ludzi zaszczepionych to kupowanie lewych certyfikatów szczepien Myśle że mój komerntarz pominiesz bo tak robisz z niewygodnymi dla ciebie komentarzami
Sigmar
+1 #4 RE: Od dzisiaj darmowe szczepienia przeciw grypieSigmar 2021-11-25 07:42
Janowy z Twoim paskudnym charakterem widać, że nigdy nie pracowałeś w większej grupie ludzi a w niej jest duży przekrój intelektualny, są osoby oczytane ale są też prości ludzie, którzy zło szczepionek obrazują sobie w prosty dla nich sposób np. mutacja, 3 ręka, zazwyczaj takie osoby są też uparte więc jak sobie wmówią jaką teorie to tak ma być, pewnie się naczytali komentarzy takich jak Ty. Siedź dalej w Swojej jaskini, nie wiesz jakim teraz problemem są takie grupy, ilu jest płaskoziemców, którzy nawet zloty organizują i tam nie ma 2 osób tylko tysiące, więc skoro jest bardzo duża grupa wierząca w płaską ziemie to pomyśl potworze ilu z przeciwników szczepionek wierzy w mutacje albo że zaszczepieni wymrą za te 2 lata.
zdf
-1 #3 RE: Od dzisiaj darmowe szczepienia przeciw grypiezdf 2021-11-24 16:23
Do poprzednika - szczepień na covid nie było jak ty się urodziłeś a i tak coś ci zaszkodziło .
Janka
+1 #2 RE: Od dzisiaj darmowe szczepienia przeciw grypieJanka 2021-11-24 08:56
Chciałam zapytać kto P. PIS Janowy płaci ZUS? On siedzi i KOMENTUJE a raczej pisze co ma na wątrobie pod każdym artykułem!!!
Sigmar
+4 #1 RE: Od dzisiaj darmowe szczepienia przeciw grypieSigmar 2021-11-24 07:45
U mnie w pracy są osoby, które uważają, że zaszczepionym wyrośnie 3 ręka, nawet jest jeden taki mądry, który zaniechał kupna mieszkania bo uważa, że za rok wszyscy zaszczepieni umrą, więc po co kupować jak nagle będzie dużo pustostanów. Ciesz się Janowy bo to właśnie z takimi istotami idziesz ramie w ramie w walce ze szczepionkami, gratulacje!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.