• KW
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2857

Każdy pacjent, który zgłasza się do szpitala, otrzymuje pomoc

Wracamy do tematu szpitala. Starosta uważa, że każdy pacjent otrzymuje pomoc i nie rozumie, dlaczego pacjenci rezygnują z usług, świadczonych przez wągrowiecką lecznicę.Wielu pacjentów szpitala w Wągrowcu bardzo negatywnie ocenia sytuację panującą w szpitalu. Brak pomocy, odsyłanie do innych szpitali, arogancja lekarzy, to tylko część problemów, z jakimi borykają się mieszkańcy powiatu wągrowieckiego.Zapytaliśmy starostę, dlaczego pacjenci, aby skorzystać z pomocy medycznej, zmuszeni są jeździć np. do Chodzieży czy Obornik, skoro mają "swój szpital" w Wągrowcu? Dodatkowo opisaliśmy kilka waszych przypadków, starosta stwierdził, że do tej pory nie miał żadnych skarg. - Każdy pacjent, który zgłasza się do szpitala, otrzymuje pomoc. Niektórzy pacjenci są kierowani do innych szpitali o wyższym stopniu referencyjności ze względu na stan zdrowia. Trudno odnieść się do decyzji i motywacji pacjentów, którzy rezygnują z naszego szpitala i udają się do innych placówek. Sytuacje, które pan opisał, nie mają odzwierciedlenia w formalnych skargach w tym zakresie. Sytuacje, o których mowa mogą być zweryfikowane jedynie za zgodą zainteresowanych osób, ponieważ dotyczą danych wrażliwych — odpowiada starosta wągrowiecki Tomasz Kranc.Mało prawdopodobne wydaje się, aby starosta wągrowiecki nie wiedział, jak faktycznie wygląda sytuacja w szpitalu. Sprawa wydaje się banalnie prosta — nie ma oficjalnych skarg, nie ma problemu!Na to samo pytanie odpowiedział też dyrektor szpitala dr Przemysław Bury, jednak tutaj można odnieść wrażenie, że odpowiedź nie dotyczy naszego pytania. Dyrektor mówi o dobrowolnym wyborze innego szpitala czy innej Poradni POZ, my natomiast pytaliśmy o "przymusowe wyjazdy pacjentów do innych szpitali", spowodowane brakiem otrzymania odpowiedniej pomocy w Wągrowcu.- Już wiele lat temu zniesiona została rejonizacja, jeśli chodzi o dostępność do placówek stacjonarnej opieki zdrowotnej i pacjent, jego rodzina lub przedstawiciel ustawowy mogą w pełni swobodnie decydować o wyborze miejsca leczenia oraz jego zmianie. Zatem zawarte w pytaniu pana redaktora określenie „swój szpital” nie jest adekwatne, ponieważ każdy szpital w kraju jest „naszym szpitalem” - tłumaczy dr Przemysław Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu.

Powiat Wągrowiecki raz w roku przeprowadza kontrolę w ZOZ w Wągrowcu. Ostatnia przeprowadzona została w 2022 roku i obejmowała:

▫️realizację zadań określonych w regulaminie organizacyjnym i statucie, dostępność i jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych,
▫️ prawidłowość gospodarowania mieniem oraz środkami publicznymi,
▫️ gospodarkę finansową.

Szpital kontrolowała komisja w składzie 12-osobowym. Przewodniczył jej wicestarosta Michał Piechocki. Warto dodać, że powiat nie prowadzi kontroli podmiotów leczniczych pod względem medycznym, te dokonuje Minister Zdrowia.


📥 Kliknij i zobacz wystąpienie pokontrolne


 

Komentarze   

Waga
+3 #16 StarostaWaga 2023-01-25 17:56
Pan starosta stosuje system,, zamiatania pod dywan " nic nie wiem, nic nie słyszałem, nic nie pomogę"
Nie klamca
+7 #15 BzduryNie klamca 2023-01-24 22:46
Kilka dni temu pojechałem na SOR. Niestety i to nie pierwszy raz musiałem jechać do Poznania. Szkoda mi było straconego czasu i paliwa. Wersja tych wypowiedzi w artykule to bzdury. Kiedy skończy się ten kabaret informacyjny?
AntyKranc
+5 #14 RE: Każdy pacjent, który zgłasza się do szpitala, otrzymuje pomocAntyKranc 2023-01-23 22:15
Kranc musi odejść! Tak nie traktuje się mieszkańców!
kojot
+9 #13 RE: Każdy pacjent, który zgłasza się do szpitala, otrzymuje pomockojot 2023-01-23 16:45
Zenujaca wypowiedż. Tak pomocni sa w tym szpitali ze kogo nie spytasz to jedzie do Chodzieży gdy tylko skierowanie dostanie do szpitala.A to samo w sobie jest chore gdy ma sie go pod nosem i świadczy o "renomie"i podejściu do pacjenta.
Pacjent
+10 #12 #9 #11Pacjent 2023-01-23 07:27
Zaczyna się od Rzecznika Praw Pacjenta, oni już dalej kierują sprawą. Ludzie nie wiedzą jak się do tego zabrać, nie czytają, tylko piszą swoje żale tu na forum. To nic nie da. Tak jak mówię, trzeba najpierw skontaktować się z Rzecznikiem Praw Pacjenta nr telefonu jest w internecie. Rzecznik dalej powie co trzeba robić w danej sprawie. Nie bać się, nikt głowy tam nie urywa, a pomóc może. Kasa nie jest do tego potrzebna.
Kamil nn
+8 #11 RE: Każdy pacjent, który zgłasza się do szpitala, otrzymuje pomocKamil nn 2023-01-23 06:01
Logiczne jest ze jak ktoś ma poważne problemy zdrowotne to ma wvdupie ten szpital jego władze i starostę, tylko szuka ratunku poza Wagrowcem .Szkoda kolejnych nerwów żeby iści że skarga i im coś tłumaczyć Nie daj Boże iść dalej do sądu i walczyć z tą kasta Stąd tak mało skarg walcz z lekarzem który zarabia 50 tys miesiecznie lub szpitalem
Pacjent
+11 #10 RE: Każdy pacjent, który zgłasza się do szpitala, otrzymuje pomocPacjent 2023-01-22 23:09
Wysłać scan odpowiedzi i scan swojego pisma oraz wyjaśnienie stanu rzeczy na adres mailowy Biura Skarg Rzecznika Praw Pacjenta.
Załamana
+16 #9 RE: Każdy pacjent, który zgłasza się do szpitala, otrzymuje pomocZałamana 2023-01-22 18:11
Jak zawsze mydlenie oczów pacjenta i potencjalnym pacjetą. Nie problemu...dobre a jak chciałam się umówić do dyrektora z skarga nigdy nie miał czasu. A storosta nawet na Emil nie odpisał. Na pisemną skargę dyrektor odpisał lecz dyplomatycznie brak konkretów do zaistniałej sytuacji. Brak słów. Co kolwiek człowiek napisze to i tak według zarządzających szpitalem nie będzie problemu.
Wtajemniczona
+23 #8 Niezbędne kontroleWtajemniczona 2023-01-22 13:08
Czas na kontrole zewnętrzne Panie starosto KRANC
Iwona a
+21 #7 Do RADNYCHIwona a 2023-01-22 13:06
Żenada. Pan Kranc jest odpowiedzialny za dobór osoby zarzadzającej i stan szpitala. Czas na rozliczenie.
??????????
+18 #6 Do #3?????????? 2023-01-22 09:41
Wywozili? Chyba młodych, tych starych zostawiali i niestety tu umierali. Wiem, bo bliska mi osoba umarła. Nie napiszę nic więcej, bo jeszcze złość będzie złym doradcą.
Fakt jest faktem
+17 #5 RE: Każdy pacjent, który zgłasza się do szpitala, otrzymuje pomocFakt jest faktem 2023-01-21 23:32
Jeśli chodzi o sprawy medyczne, to w przypadku wątpliwości dzwoni się do Rzecznika Praw Pacjenta. Rzecznik wytłumaczy dalsze kroki, a jeśli sytuacja jest nagląca wykonywany jest telefon do konkretnej placówki. Trzeba tylko to wszystko zgłaszać.
Nina
+28 #4 "Wieczorynka"Nina 2023-01-21 16:10
Jak poszłam osobiście do starosty zapytać jakim cudem nie było lekarza który powinien po godz 18 oraz w soboty, niedziele i święta być to usłyszalam że to na pewno była wyjątkowa sytuacja. Tyle tylko że po jakimś czasie ta wyjątkowa sytuacja znów miała miejsce!
Ewka
+31 #3 ZdrówkoEwka 2023-01-21 15:55
Jak był cowid ,to wszyscy pacjenci byli wywożeni do Poznania, tylko starosta otrzymał jednoosobowy pokój i chwalił się ze personel zadbał nawet ochiinke . To czemu się dziwić ,że nie wie co się dzieje w wągrowieckim szpitalu i nie dociera do niego prawda o powiatowej lecznicy.
Zdrowy
+36 #2 CiekaweZdrowy 2023-01-21 14:18
A gdzie jeżdżą do lekarza starosta, wicestarosta i osoby z komisji?
Mateusz z
+26 #1 RE: Każdy pacjent, który zgłasza się do szpitala, otrzymuje pomocMateusz z 2023-01-21 13:30
Skład komisji to jest zaje..... pan hydraulik z tej komisji to co tam kontrolował- KANALIZACJE ? Po kompetencji tego składu widać że to sztuka do sztuki . Papier wszystko przyjmnie .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.