• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1992

Nowa Sieć Światłowodowa w Gminie Skoki

W Gminie Skoki pojawiła się długo oczekiwana szansa na dostęp do szybkiej sieci światłowodowej. Firma Deltafon Sp. z o.o. z Poznania prowadzi obecnie prace projektowe mające na celu zbudowanie nowoczesnej infrastruktury internetowej.

Inicjatywa ta ma na celu zapewnienie mieszkańcom szerokopasmowego Internetu, co jest kluczowe dla rozwoju regionu i poprawy jakości życia jego mieszkańców.

Znaczenie Szybkiego Internetu

Podczas licznych spotkań wyborczych mieszkańcy wielokrotnie pytali Wojciecha Cibaila, wówczas kandydata na burmistrza Skoków, o możliwość dostępu do szybkiego Internetu. W odpowiedzi na te potrzeby, władze lokalne wraz z firmą Deltafon podjęły działania, które mogą przynieść oczekiwane zmiany. Szybki Internet to nie tylko wygoda, ale także konieczność w dzisiejszym świecie, gdzie praca zdalna, edukacja online oraz codzienna komunikacja zależą od niezawodnego połączenia internetowego.

Proces Budowy Sieci

Budowa sieci światłowodowej to proces złożony i czasochłonny, wymagający współpracy mieszkańców z projektantami. Plan zakłada podwieszenie kabli na istniejących słupach energetycznych, co wymaga zgody właścicieli działek, na których znajdują się te słupy. Współpraca lokalnej społeczności z projektantami jest kluczowa, aby zakończyć część prac jeszcze w 2024 roku.

Lokalizacje Przyłączeń

Projekt obejmuje wiele miejscowości w Gminie Skoki, takich jak Grzybowice, Grzybowo, Lechlin, Lechlińskie Huby, Rościnno, Potrzanowo, Budziszewice, Skoki, Sława Wielkopolska, Sławica, Niedźwiedziny, Dzwonowo, Dzwonowo Leśne, Pawłowo Skockie, Rejowiec, Ignacewo, Antoniewo, Nadmłyn, Chociszewko, Chociszewo, Lechlinek, Łosiniec, Wysoka, Bliżyce, Jagniewice, Glinno, Raczkowo, Jabłkowo Huby, Kakulin, Kuszewo, Jabłkowo, Pomarzanki, Nowiny.


 

 

Komentarze   

😀
+7 #4 😀😀 2024-07-10 17:59
Burmistrz Wojciech, jest wyjątkowo zaangażowanym, pracowitym i bardzo merytorycznym włodarzem. Z pewnością nie ma potrzeby przypisywania sobie zasług poprzednika!!!
Obiektywny
-5 #3 RE: Nowa Sieć Światłowodowa w Gminie SkokiObiektywny 2024-07-09 20:43
To Cibail chwli się światłowodem, którego nie zapoczątkował tylko burmistrz Kłos. W Skokach światłowod był juz 15 lat temu!!!. Cibail tylko pozbywa się najlepszych. On tylkoi umie ustawiać się do zdjęć i obiecywać! Nic poz tym! To jego pierwsza i ostatnia kadencja
mieszkaniec1111
+4 #2 światłowódmieszkaniec1111 2024-07-09 20:33
Niby Gmina Skoki chwali się, że jest najbogatsza w powiecie, to dlaczego wiekszość gmin powiatu już od wielu lat ma światłowód a "gmina chycki" jeszcze nie ma? Przecież jest podobno tyle kasy za podatki z Rejowca....
Roman
-3 #1 RE: Nowa Sieć Światłowodowa w Gminie SkokiRoman 2024-07-09 19:49
Przecież ten projekt ruszył, zanim Cibail został burmistrzem. Ale widać grunt to umieć sprzedać cudze sprawy jako własne sukcesy 🤣🤣🤣

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.