• Media
  • Wyświetlono: 5842

Nielba przegrała z Polonią

W meczu 5. kolejki III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze wągrowieckiej Nielby przegrali z Polonią Środa Wielkopolska 0:2.

Pierwszy groźny strzał na bramkę Janickiego oddał Łukasz Spławski. Został on jednak skutecznie zablokowany. W dwunastej minucie długi strzał na bramkę Pytkowskiego oddał Radosław Barabasz. Przez pierwszy kwadrans żółto-czarni byli skutecznie blokowani przez obronę Polonii. W dwudziestej drugiej minucie wynik spotkania otworzyć mógł Jakub Mrozik strzałem z piętnastego metra. Janicki nie miał jednak problemu ze skuteczną interwencją. W dwudziestej piątej minucie blisko pokonania bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam był Łukasz Cyruk. Minutę później Janicki z problemami wybronił podkręconą piłkę Pawła Nawrockiego. W trzydziestej piątej minucie groźny strzał na bramkę wągrowieckiej Nielby oddał Tomasz Bekas. Piłka powędrowała jednak obok prawego słupka. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy spotkania po rzucie rożnym wykonywanym przez Mrozika żółto-czarni sygnalizowali arbitrowi zagranie ręką. W czterdziestej drugiej minucie po rzucie wolnym piłka trafiła pod nogi Marcina Siwka. Pytkowski nie miał jednak większych problemów z interwencją.

Tuż po przerwie groźnie zrobiło się pod bramką wągrowczan. Po strzale Krzysztofa Wolkiewicza dobrą interwencją popisał się Michał Pytkowski. W odpowiedzi strzelał Łukasz Spławski, a z problemami interweniował Janicki. Po chwili sprzed pola karnego nad poprzeczką uderzył Łukasz Cyruk. W pięćdziesiątej trzeciej minucie w pole karne dośrodkował Gryszczyński. Spławski zgrał piłkę głową do Pawła Nawrockiego. Naszego snajpera uprzedził bramkarz. W sześćdziesiątej minucie zagotowało się pod wągrowiecką bramką. Pytkowski przegrał pojedynek z Dominikiem Muchą. Zawodnik Polonii miał pustą bramkę, ale ofiarną interwencja popisał się Dawid Jasiński. Trzy minuty później gospodarze dopięli swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michał Wawszczak wyprowadził Polonię na prowadzenie uderzając nie do obrony pod poprzeczkę. W siedemdziesiątej drugiej minucie Michał Wawszczak pokonał Pytkowskiego po raz drugi strzałem w prawy górny róg. Nielbiści próbowali odwrócić losy spotkania. Brakowało jednak dokładności i skuteczności pod bramką gospodarzy.

Dwie bramki, które padły w meczu, strzelił Michał Wawszczak.

Polonia: 12. Sławomir Janicki – 7. Paweł Przybyłek, 13. Maciej Gendek, 5. Radosław Barabasz, 41. Marcin Siwek, 19. Tomasz Bekas, 9. Krzysztof Wolkiewicz, 4. Dawid Lisek (16. Michał Okninski 74’), 11. Dominik Mucha (21. Maciej Kononowicz 61’), 99. Krystian Pawlak, (17. Mateusz Pluciński 81’) 18. Łukasz Ratajczak (20. Michał Wawszczak 46’).

Nielba: 1. Michał Pytkowski – 2. Adrian Mikołajczak, 4. Dawid Jasiński, 5. Michał Gruszka, 10. Jacek Figaszewski, (14. Rafał Weyer 77’) 13. Krzysztof Gryszczyński, 16. Łukasz Cyruk (7. Błażej Nowak 53’), 17. Łukasz Spławski, 18. Marcin Ankudowicz, (15. Maciej Klawiński 77’) 9. Paweł Nawrocki (11. Karol Gregorek 61’), 20. Jakub Mrozik.

Żółte kartki: Dominik Mucha, Krystian Pawlak, Michał Wawszczak (Polonia) - Łukasz Cyruk, Jacek Figaszewski, Marcin Ankudowicz (Nielba). Sędziował: Dariusz Orzechowski (Toruń).