• Wyświetlono: 5703

Nielba wygrała z Cuiavia 3:2

W meczu 11. kolejki III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze wągrowieckiej Nielby z Cuiavią Inowrocław 3:2.

Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu już w pierwszej minucie wykonywali goście. W zamieszaniu podbramkowym sytuację bezbłędnie wykorzystał Mateusz Kucharski, umieszczając piłkę strzałem głową w siatce Michała Pytkowskiego. Gospodarze mogli doprowadzić do remisu dwie minuty później. Tomasz Nawrocki otrzymał piłkę od Krzysztofa Gryszczyńskiego w polu podbramkowym, po czym umieścił ją w siatce. Sędzia odgwizdał jednak spalonego. Nielbiści zdobyli wyrównującą bramkę w siódmej minucie. Jacek Figaszewski pokierował piłkę do znajdującego się pod bramką Cuiavii Nawrockiego. Ten prostopadłym strzałem skierował piłkę pod nogi Łukasza Spławskiego, który umieścił piłkę w siatce Filipa Skorego. Przez pierwszy kwadrans żółto-czarni bez większych problemów odbierali piłkę zawodnikom z Inowrocławia. W dwudziestej minucie Błażej Nowak wyprowadził futbolówkę bezpośrednio pod bramkę Skorego. Znajdującym się tam Gryszczyńskiemu oraz Nawrockiemu nie udało się jednak skutecznie wykończyć tej akcji. W dwudziestej drugiej minucie na prowadzenie nielbistów wyprowadził Spławski. Po wrzutce w pole karne Paweł Nawrocki podał „Spławikowi”, a futbolówka wpadła do siatki. Trzy minuty później goście ponownie wykonywali rzut rożny. Skutecznym piąstkowaniem popisał się jednak Pytkowski. W trzydziestej pierwszej minucie piłkę pod bramkę Skorego wyprowadził Gryszczyński. Idealną sytuację do zdobycia kolejnej bramki w tym spotkaniu miał Spławski. Piłka odbiła się jednak od prawego słupka. Minutę później z piłką na bramkę Cuiavii ruszył Nowak. Po raz kolejny czujni okazali się jednak obrońcy biało-zielonych. Chwilę później wyrównującą bramkę zdobyli goście. Pytkowski zdołał wybronić pierwszy strzał zawodnika z Inowrocławia, jednak strzał na pustą bramkę stojącego obok Michała Zawady zagwarantował Cuiavii dwubramkowy remis. W siedemdziesiątej piątej minucie pod bramką żółto-czarnych znalazł się Krzysztof Kretkowski. Odpowiednią czujność zachował jednak Dawid Jasiński.

Drugą połowę spotkania Spławski otworzyć mógł zdobyciem kolejnej bramki. Piłka została jednak skutecznie wyłapana przez Skorego. Dwie minuty później sytuację do zdobycia bramki miał również Nawrocki. Futbolówka znalazła się jednak obok lewego słupka. W pięćdziesiątej trzeciej minucie Nowak po indywidualnym dryblingu znalazł się w pobliżu bramki. Został on jednak skutecznie zablokowany przez obrońcę Cuiavii. Dwie minuty później dośrodkowanie Gryszczyńskiego zostało wybite przez biało-zielonych. Czujny okazał się Marcin Ankudowicz. Futbolówka powędrowała jednak nad poprzeczką. W sześćdziesiątej drugiej minucie pod bramką Pytkowskiego doszło do zamieszania. Odpowiednią czujność zachował jednak Adrian Mikołajczak wybijając piłkę w środek pola. Dwie minuty później Gryszczyński wypracował idealną sytuację do wyprowadzenia żółto-czarnych na prowadzenie. „Grycha” pokierował piłkę do znajdującego się po drugiej stronie Nowaka. Jego strzał został jednak skutecznie zablokowany. W sześćdziesiątej minucie bramce Skorego ponownie zagroził Spławski. Piłka nie znalazła się jednak w siatce Cuiavii. W siedemdziesiątej minucie kolejną szansę do zdobycia bramki miał Nowak. Piłka minęła jednak prawy słupek Skorego. Na trzy minuty przed końcem meczu nielbiści zadali decydujący cios. Piłka trafiła przed pole karne do Marcina Ankudowicza, a ten pięknym strzałem pokonał Filipa Skorego.

Nielba Wągrowiec – Cuiavia Inowrocław 3:2 (2:2)