• Media
  • Wyświetlono: 5698

Nielba pokonała Pogoń Mogilno 3:2

W meczu 21. kolejki III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze wągrowieckiej Nielby wygrali z Pogonią Mogilno 3:2.

Nielbiści zaatakowali od pierwszych minut. W trzeciej minucie z rzutu wolnego dośrodkował Michał Goliński. Adam Wanecki mimo niepewnej interwencji wyszedł z sytuacji obronną ręką. W odpowiedzi niecelnie z dwudziestu metrów obok bramki uderzał Krzysztof Szal. Kilka minut później Goliński zagrał przed pole karne do Błażeja Nowaka. Piłka po strzale pomocnika żółto-czarnych poszybowała nad bramką. W czternastej minucie arbiter podyktował rzut wolny z okolic dwudziestu dwóch metrów dla gospodarzy. Z rzutu wolnego Damian Kempski i Pogoń objęła prowadzenie.

W odpowiedzi nielbiści przeprowadzili szybką akcję. W pole karne wpadł Nowak, a dobrą interwencją popisał się Wanecki. Kilka minut później z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Goliński. Piłka trafiła pod nogi Macieja Scherfchena. Jego strzał po ziemi minął prawy słupek. Po trzydziestu minutach Pogoń objęła dwubramkowe prowadzenie.

Idealne podanie otrzymał Jacek Wojciechowski i w sytuacji sam na sam pokonał Michała Pytkowskiego. Chwilę później z bocznej strefy boiska rzut wolny wykonywał Goliński. Piłka ponownie minęła bramkę. W ostatnich sekundach pierwszej połowy strzelający Goliński został zablokowany. Po chwili w zamieszaniu w polu karnym po zagraniu ręką arbiter podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki był Michał Goliński.

Trener Kamiński dokonał w przerwie jednej zmiany. Karola Gregorka zastąpił Adrian Pietrowski. Na początku drugiej połowy ponownie strzelał Goliński. Tym razem minimalnie chybił. Po chwili „Golina” dośrodkował w pole karne. Jednak nikt nie zakończył tej akcji strzałem. Kilkanaście minut później w polu karnym padł Goliński. Tym razem arbiter nie dopatrzył się faulu. Chwilę później w pole karne zagrywał Paweł Ignasiński, a niecelnie głową uderzał Łukasz Spławski.

W sześćdziesiątej czwartej minucie Spławski dopiął swego. Po dośrodkowaniu Ignasińskiego „Spławik” popisał się skutecznym strzałem głową. W końcówce meczu Pietrowski podał po ziemi w pole karne. Spławski odegrał do Golińskiego. Strzał naszego zawodnika obronił Wanecki. W osiemdziesiątej pierwszej minucie wychodzącego sam na sam zawodnika Pogoni faulował Jakub Księżniakiewicz. Arbiter pokazał naszemu obrońcy czerwoną kartkę. Mimo gry w osłabieniu nasi zawodnicy pokazali charakter. Wzdłuż linii bramkowej podawał Paweł Nawrocki, a Nowak z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Bramki: Damian Kempski 15’, Jacek Wojciechowski 30’ – Michał Goliński 45’ karny, Łukasz Spławski 64’, Błażej Nowak 84’.