• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2134

Jerzy Gendek Mistrzem Świata w Quadratlonie

Jerzy Gendek z Rogoźna w austriackim Ratscher obronił tytuł Mistrza Świata w Quadrathlonie.

Jerzy Gendek tytuł Mistrza Świata wywalczył w zawodach w Kaposvar na Węgrzech w 2019 roku, a 5 września tego roku obronił tytuł w austriackim Ratscher. Startował w kategorii 70+, mistrzostwo wywalczył w czasie 2.20.14, wicemistrzem został Czech Zdenek Mikolas z czasem 2.24.53, trzecie miejsce z czasem 2.46.15 zdobył Niemiec Peter Appelt.

Jak przyznaje Jerzy Gendek, sport jest tym, co go w życiu napędza, dając przy tym ogromną radość oraz chęci do dalszej pracy. Quadrathlon, to konkurencja, w której nie ma sobie równych. Jest ona jednak wciąż mało popularna w Polsce, chociaż jej zasady są proste.

Quadrathlon jest tym samym co triathlon, z tą różnicą, że zawodnicy muszą dodatkowo pokonać jeszcze dystans na kajaku. W praktyce należy przepłynąć wpław 1,5 km, przejechać na rowerze 40 km, przepłynąć kajakiem 8 km oraz przebiec 10 km.

Rogoźnianin od 1962 roku trenuje kajakarstwo, później zainteresował się także bieganiem. Systematyczne treningi pozwoliły mu startować w maratonach. Z czasem zdecydował się wziąć udział w triathlonie, a obecnie startuje w quadrathlonie.

Sukces pana Jerzego to efekt ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń. To codzienny trening i tysiące pokonanych kilometrów pieszo, na rowerze, kajakiem czy wpław. Formy może pozazdrościć mu niejeden dwudziestolatek. My gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów w mistrzostwach.


 

Komentarze   

W-c
-3 #31 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratlonieW-c 2021-04-06 15:51
Oj co za ludzie z Was.Człowiek gratuluje sukcesu sportowego zasłużonego a Wy dysput o szczepionce ot tak z d..p zaczynacie.
I te minusy zapewne od panów ciągle na forum WRC sprzeczajacych się.
Co im nie pasuje -
Moze wlasne forum otwórzcie i odpisujcie jeden drugiemu od rana do wieczora.
Szanowny Panie Gendek gratuluję zwycięstwa..
Pozazdrościć samozaparcia i wytrwałości przez lata treningów.
Życzę zdrowia
hg32
+2 #30 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w Quadratloniehg32 2021-04-06 14:06
Janowy a teraz coś o 500 plus które pobierasz w kilkutysiącach miesiecznie na dzieci . Chyba ze już nie pobierasz i zawsze kłamałeś . Sam widzisz jaki jesteś wiarygodny , już zapominasz co pisałeś wstecz i teraz nie wiesz co odpowiedzieć
Pis-Janowy
-4 #29 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePis-Janowy 2021-04-06 13:58
HG32 - naukowcy twierdza, ze swiekszona ilosci CO2 we wdychanym powietrzu powoduje oglupienie czlowieka. HG23 (czy jak ci tam). Zdejmij na dwa trzy dni szmate z twarzy i jeszcze raz przeczytaj moj post ponizej - moze wtedy, w koncu, zrozumiesz kto przeprowadzil badania. Tam jest napisane wyraznie. A teraz ustaw sie do kolejki szczepionkowej i nie zapomnij zabrac swojego 12 letniego dziecka - tak jak radzi "ekspert" Gut i Simon wspierani Niedzielskim. Bo rozumiem, ze od ciebie, czlowieka wiarygodnego i nadzwyczaj wyksztaconego taki PGR-us i menel jak ja nie dowie sie dlaczego zamierza sie szczepic grupe ludzi w 100% odpornych na zjebowirusa?
hg32
0 #28 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w Quadratloniehg32 2021-04-06 13:21
Janowy gdzie ja napisałem że pani profesor nie ma racji ? Ja cię pytam jak to zweryfikowałeś - jesteśwykształcony w tej dziedzinie , przeprowadziłeś jakieś badania ? Tu się wymądrzasz na temat covid ale jakoś niechcesz skomentować tysięcy złotych które bierzesz na dzieci z 500 plus . Ciekawe czemu ? Widze że jesteś niewiarygodnym człowiekiem i piszesz bajki .
PIS-Janowy
-3 #27 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePIS-Janowy 2021-04-06 13:05
HG32 - acha! Ta profesor mie ma racji prof Gut ma racjr? Skad wiesz, ze ma. Ta pani swoje wywody oparla o na kilkunastoletnich badaniach a Gut na czym? Opowiesz? Bo swoich nie zrobil ale polega na wynikach i "ekspertach" z firm farmaceutcznuch. Ta pani nie dostala grosza od furm farmaceutycznuych, podejrzewam, ze Gut czy Simon leza na sianie od nich. Tej pani zamyka sie na sile usta i to jest dla mnie glowna przeslanka, ze cos jest nie tak. Masz cos wiecej do dodania debilu od pytan o 500 plus?
A teraz wiadomosc z osatnij chwili - klaun debilny i bandyta Niedzielski chce szczepic dzieci. Napisz nam - po co szczepic grupe ludzi w 1000% odporna na wirusa dla debili? Jak to twoje ""wyksztalcenie: uzasadnia?
hg32
+1 #26 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w Quadratloniehg32 2021-04-06 12:33
Janowy cytujesz panią profesor - skąd masz racje że ona ma racje Jak to zwerygfikowałeś . Co tam z tysiacami co bierzesz miesiecznie z 500 plus coś cię zatkało Takim jesteś fachowcem od covid ale na temat 500 plus zatkało ?
Pis-Janowy
-1 #25 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePis-Janowy 2021-04-06 02:16
Co nieco od innego eksperta NIE oplacanego przez firmy farmaceutyczne na temat szczepien. Artykul z roku 2014:
"....Prof. Majewska: Nie boję się swojego zdania o szczepionkach:Nie muszę się bać głoszenia prawdy o szczepieniach - rozmowa z prof. Marią Dorotą Majewską, neurobiologiem
„Gdy chcesz się pozbyć dziadka, kup mu szczepionkę na grypę" – prawda czy fałsz?
Prawda. Amerykańskie statystyki jasno pokazują, że umieralność na grypę zaczęła wzrastać w połowie lat 80., co zbiegło się z rozpowszechnieniem szczepień przeciw tej chorobie. A najwięcej umiera po nich właśnie osób starszych. Zresztą zatrucia lekami i szczepionkami to dziś trzecia po chorobach serca i nowotworach przyczyna zgonów w Stanach i w innych krajach rozwiniętych.

Skąd te dane?

Z badań VAERS. To amerykańska rządowa baza danych, do której pacjenci i lekarze zgłaszają powikłania poszczepienne. Od 1990 r. zgłoszono tam 5736 zgonów poszczepiennych, a że zgłaszanych jest tylko ok. 5 proc. przypadków, zgonów mogło być ponad 100 tysięcy. Nic dziwi zatem orzeczenie Sądu Najwyższego USA, że „szczepienia są nieuchronnie niebezpieczne". Wie pani, że do szczepionek dodaje się toksyczne adiuwanty, czyli środki mające wzmocnić reakcję poszczepienną, i konserwanty: związki rtęci, aluminium, formaldehyd, detergenty, skwalen i inne?

Po co?

By wywołać stan zapalny i wzmocnić odpowiedź immunologiczną na wstrzyknięte antygeny. Tymczasem często wywołuje to u pacjenta nadmierną reakcję – burzę cytokinową, mogącą go nawet zabić. Według VAERS 60 proc. śmiertelnych ofiar szczepień to dzieci do drugiego roku życia, bo niedojrzały organizm niemowlęcia nie odpowiada na szczepienia odpowiednią produkcją przeciwciał, co wymaga używania adiuwantów i powtarzania szczepień. Nie radzi też sobie z usuwaniem szczepionkowych toksyn. Niemowlę jest biologicznie nieprzystosowane, by tolerować wstrzykiwane mu obce toksyny i białka. Zgodnie z naturą przez pierwsze miesiące życia ma się żywić mlekiem matki i z niego czerpać przeciwciała.
Szkoda, że ta sama natura pozwoliła mu umierać na odrę czy krztusiec...

To nonsensy głoszone przez producentów szczepionek. Spójrzmy na Niemcy, Francję, Holandię czy kraje skandynawskie. Miliony dzieci nie są tam szczepione, bo szczepienia są dobrowolne i wielu rodziców z nich rezygnuje lub szczepi wybiórczo. I co? Umieralność niemowląt jest tam około dwóch razy mniejsza niż w Polsce i trzy razy mniejsza niż w USA, gdzie szczepi się najwięcej. Im więcej szczepień, tym większa liczba zgonów. A odnosi się to tak samo do krajów rozwiniętych, jak do ubogich regionów Afryki czy Azji.

Przypadki chorób zakaźnych są jednak nieco częstsze...

Owszem, ale nikt się tym specjalnie nie przejmuje, bo ?w XXI w. te choroby nie są już dla nas groźne, potrafimy je skutecznie leczyć. Na zakażenia bakteryjne w razie potrzeby stosujemy antybiotyki, a dziecięce choroby wirusowe są zwykle łagodne i leczy się je głównie zachowawczo. Na stronie European Centre for Disease Control and Prevention są statystyki zachorowań z całej Unii. Co roku mamy kilkadziesiąt tysięcy przypadków krztuśca, lecz ani jednego śmiertelnego. Co więcej, niektóre z chorób zakaźnych mogą być dla organizmu nawet korzystne...
Twierdzi pani, że warto chorować na świnkę?

Owszem, zwłaszcza gdy jest się kobietą, bo przeciwciała tworzone w czasie świnki chronią ją przed rakiem jajnika. A te produkowane podczas kilku chorób przebytych w dzieciństwie pozostają we krwi zwykle do końca życia, zabezpieczając nas przed powtórnym zachorowaniem. Kobiety przekazują je także potomstwu przez łożysko i z mlekiem. Tymczasem przeciwciała powstałe po szczepieniu utrzymują się w organizmie zaledwie od dwóch do pięciu lat.

Miliony ludzi szczepionki ocaliły...

Nie miały istotnego wpływu. Z danych demograficznych amerykańskich i europejskich wynika, że zapadalność na choroby zakaźne spadała od początku XX w., a w latach, gdy wprowadzano szczepienia, śmiertelność z ich powodu była już bardzo mała lub bliska zera.

Dlaczego?

Bo poprawiły się warunki życia. Zbudowano kanalizację i ludzie zyskali dostęp do czystej wody, a przecież dawniej pili niemal ścieki. Biedacy mieszkali stłoczeni po kilkanaście osób w izbie, wielu głodowało. Nie było ani lodówek, ani środków dezynfekcji, ani antybiotyków. To nie szczepienia, lecz postęp cywilizacji ograniczył i zmniejszył ludzką umieralność. Dlatego większość rodziców zapewne woli krótko opiekować się dzieckiem chorym na krztusiec, niż poddać je szczepieniom, by potem przez całe życie nieść ciężar jego okaleczenia...

Bez przesady...

Niestety. Skala powikłań poszczepiennych w USA jest już tak duża, że ok. 60 proc. dzieci ma zdiagnozowaną co najmniej jedną chorobę chroniczną: astmę, cukrzycę, padaczkę, alergie, choroby nowotworowe... Około 20 proc. cierpi na jakąś chorobę mózgu, zaburzenia rozwojowe lub upośledzenie umysłowe. W dużym stopniu są one indukowane przez szczepienia.
Skąd ta pewność?

Z badań i obserwacji: wśród dzieci nieszczepionych choroby te zdarzają się dużo rzadziej lub wcale. A mechanizmy okaleczeń poszczepiennych są już nieźle poznane. Sztuczne, nadmierne pobudzenie układu odpornościowego i silny stan zapalny połączone z toksycznymi adiuwantami i konserwantami w szczepionkach sprawiają, że układ immunologiczny zaczyna atakować komórki organizmu. I tak po autoagresji na system nerwowy rozwijają się autyzm, padaczki, ADHD, upośledzenie umysłowe, dysleksje i inne. Po ataku na komórki trzustki rozwija się cukrzyca, po ataku na układ oddechowy – astma. Czy wie pani, że w USA od 11 do 13 proc. dzieci ma uszkodzoną, stłuszczoną wątrobę?
Polskie dzieci też mają. Sądzi pani, że to skutek szczepień?

To podawana noworodkom szczepionka przeciw żółtaczce B uszkadza wątrobę. Na Zachodzie nie stosuje się jej, z wyjątkiem dzieci matek chorych na tę chorobę. Żółtaczka B to przypadłość weneryczna i w nowoczesnym szpitalu, gdzie używa się jednorazowych igieł czy cewników i skutecznych środków odkażania, trudno się nią raczej zarazić. Polscy hepatolodzy przyznają, że był to problem... ze dwie dekady temu, gdy instrumenty jeszcze się gotowało.
Jasne. A jednak nie znajduję ani lekarzy, ani naukowców, którzy poparliby choć jedną pani opinię.

Zdaję sobie sprawę, że może tak być w Polsce, lecz na Zachodzie podobne opinie nie są rzadkością ani wśród lekarzy, ani wśród naukowców. A i u nas znam lekarzy myślących podobnie. Cóż, jestem po prostu w tak komfortowej sytuacji, że nie muszę się bać głoszenia prawdy o szczepieniach, w przeciwieństwie do lekarzy, którym establishment farmaceutyczny skutecznie sznuruje usta...

Sugeruje pani korupcję?

Na stanowiskach decyzyjnych – w dużym stopniu z pewnością tak. Dowiedziono, że na całym świecie ludzie na takich stanowiskach są nielegalnie wynagradzani przez firmy farmaceutyczne za korzystne dla nich decyzje. Zakładam więc, że może się to dziać także w Polsce. Macki koncernów farmaceutycznych sięgają daleko. Nie tylko płacą zachodnim medykom po kilkaset euro miesięcznie za duży odsetek pacjentów zaszczepionych w ich gabinetach, ale korumpują też programy nauczania studentów medycyny.

Co to oznacza?

Że wielu z nich od szkolnej ławy wiąże różne schorzenia z brakiem jakiejś substancji, szczepienia czy leku i nie zastanawia się nad tym, że etiologia chorób zwykle bywa złożona i powinno się leczyć przyczyny raczej niż objawy. Nie przyjdzie im też do głowy, że szczepienia nie są ani jedyną, ani bezpieczną metodą ochrony przed chorobami zakaźnymi.
A w Polsce?

Tu odmawia się nawet rejestrowania powikłań poszczepiennych i fałszuje raporty przyczyn zgonów, na co zwróciła uwagę WHO. O śmierci łóżeczkowej lekarze zwykle piszą, że dziecko zmarło bez przyczyny, a wiadomo, że najczęściej to nic innego niż zgon poszczepienny.

Śmierć łóżeczkowa, czyli dotykająca nagle i niespodziewanie uznawanego za zdrowe niemowlęcia. Ktoś to powiązał w badaniach ze szczepionkami?

Australijska badaczka dr Viera Scheibner. Dowiodła, że większość takich zgonów następowała w ciągu paru godzin lub dni po szczepieniach, zazwyczaj DTP (błonica, tężec, krztusiec). Od kiedy Japonia przesunęła te szczepienia na okres po drugim roku życia, liczba przypadków śmierci łóżeczkowej spadła tam o 90 proc.!

Może to zbieg okoliczności?

Tak tłumaczą lekarze „szkoleni" przez koncerny. Żaden nie przyzna, że szczepionka zabiła dziecko, nie chcąc skończyć jak brytyjski lekarz Andrew Wakefield...

Okazał się oszustem.

Oszustem? Rodzice świata ufają mu, uważając go za bohatera. Jako pierwszy odnotował stany zapalne i owrzodzenie jelit u dzieci autystycznych. Okazało się, że część z nich jest nosicielami aktywnego wirusa odry, identycznego z tym, który podano im wcześniej w szczepionce MMR (odra, świnka, różyczka). A rodzice informowali, że pierwsze objawy autyzmu zauważyli u dzieci wkrótce po tych szczepieniach. Wakefield odnotował korelację poszczepiennego zapalenia jelit z autyzmem i jako rzetelny naukowiec opublikował na ten temat pracę. Potem udzielił publicznego wywiadu...

I rodzice zaczęli odmawiać szczepień...

A wtedy zyski koncernów spadły i zaczęła się brutalna nagonka. Wakefielda zniesławiono, zabrano mu prawo wykonywania zawodu, wyrzucono z pracy i zmuszono do emigracji. Przypominało to losy uczonych z czasów inkwizycji. Niedawno ujawnił się pracownik amerykańskiej Agencji Kontroli Chorób odpowiedzialnej za bezpieczeństwo szczepionek dr Thompson. Zeznał, że wyniki badań dotyczących związku szczepień z autyzmem były fałszowane, a dzieci otrzymujące MMR zgodnie z kalendarzem przed trzecim rokiem życia chorowały na autyzm trzy razy częściej niż zaszczepione później.
Dlatego namawia pani rodziców, by odmawiali szczepień?
Nikogo nie namawiam. Chcę tylko, by w Polsce, tak jak na Zachodzie, szczepienia były dobrowolne, a nie wymuszane. Zachęcam rodziców do poszukiwania rzetelnych, wolnych od reklam i propagandy źródeł wiedzy. Informuję, że szkody płynące ze szczepień są nieporównanie większe od ryzyka niegroźnych dziś chorób zakaźnych. I jest to bilans potencjalnych zysków i strat, który każdy szczepiący siebie lub swoje dziecko powinien poważnie rozważyć.
Prof. Maria Dorota Majewska w przeszłości kierowała Katedrą Marii Curie Zakładu Farmakologii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Obecnie mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych.."
Ta profesor zostala tez przekleta przez Pfitzera i inne firmy szczepionkowe. Nie powiedziala nie szczepcie sie ale miejcie wybor. I za to spalono ja na stosie - podbnie jak dzis pali sie Bodnara czy 62 innych profesorow czy doktorow opowiadajacych sie za zastopowaniem sraczki wokol wirusowej i szczepiennej. Kiedys tak palono kobiety leczace ziolami i w zamian polecano ...upuszczanie krwi. To wtedy bylo "naukowe i nowoczesne".
Pis-Janowy
-1 #24 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePis-Janowy 2021-04-06 01:57
Kolejny "inteligent" typu Gregor wysmiewajacy sie z biegania czy chodzenia 80 latkow. Psikutasie jedne - po pierwsze - nie bede "odnosil sie" do skonczonego debila z postu 21, bo gowna sie nie dotyka. Po drugie - swoj stosunek do PIS zostak wyrazony przezemnie zaraz pod twoim postem. Umiesz czytac ze zrozumieniem. To tyle do bezrozumnych kundelkow waqgrowieckich.
a teraz - kolejna kpina w ktora na pewno wierzy kokoko i Gregory - bo w TV byla:"...- Mikrozatory i zakrzepy mogą pojawiać się odlegle po przebyciu zakażenia SARS-CoV-2 - powiedział w "Gościu Wydarzeń" prof. Miłosz Parczewski, członek Rady Medycznej przy premierze. Jak dodał, powikłania zatorowo-zakrzepowe obserwowane są przez lekarzy coraz częściej...." I teraz najciekawsze - "...- Covid nie tylko powoduje uszkodzenie organizmu poprzez stałą replikację wirusową, ale często mówimy o tzw. burzy cytokinowej, czyli pobudzenie układu immunologicznego. To pobudzenie wiążę się z pozakrzepowym działaniem wirusa - tłumaczył prof. Parczewski.
- Wiele osób ma mikrozatory, zatory, zakrzepy, które mogą pojawiać się odlegle po przebyciu zakażenia SARS-CoV-2. Niestety, powikłania zatorowo-zakrzepowe obserwujemy coraz częściej - mówił lekarz..."
A burzy cytokinowej z ogromna iloscia szczepien profesor nie powiazal, a jakze ...? Ciekawe ile w koperte wzial za robienie ze swojego tytułu profesorskiego szmaty ...?
zibik
+4 #23 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w Quadratloniezibik 2021-04-05 20:08
Ciekawe że Pis Janowy nie odnosi się do poprzedniego komentarza o 500 plus które comiesiecznie pobiera w kilku tysiącach I takiego człowieka musimy wspomagać a on ma na nalewki a dzieci brudne chodzą .
Pis-Janowy
-3 #22 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePis-Janowy 2021-04-05 19:11
Gregory - domyslam sie pajacyku, ze twoich zaecen nie uslyszymy . Ty jednak jestes tak samo jak glupi jak Budka z lempart. A co do PIS - za to co odpierdala z swiropandemia to u mnie przegral. Na pocieszenie - widze, ze opozycja zidiociala przebija go jeszcze w swych pomyslach. Mogl zrobic pis jak Lukaszenko - odlac sie na wirusa dla debili, robic swoje i milei by dzisiaj przynajmniej gospodarke normalna, dlug nie pwoiekszony... A tak prawie 300 mld w dupe (i nie wiadomo, gdzie ta kasa jest) trup az sie sciele ale nie od swirowirusa ale w ywniku paralizu NFZ, a opozycja i tak i tak ujada. Zabraklo im normlanego, zdrowego rozsadku. Zareagowali jak dewoty otepione straszeniem zjebowirusem.
Wlasnie dowiedzialem sie, ze Krawczyk umarl - po dwoch dawkach szajsu Pfitzera i "lekkim przejsciu " Covida pozniej. Posumuwujac jego wypadek - tak jak szmaciane media podaje - corowal na Covid po szczepieniu ale nie umarl n Covid ale na choroby wspolistniejace. Gdyby zmarl bez szczepien to wtedy wszyscy pisali by, ze zmarl na Covid ... ale nie wszyscy wspominaliby, e mial choroby wspolistniejace. I taka , kur..a, slowna gierka oglupiajaca polaczkow toczy sie tutaj od roku.
edi
-2 #21 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w Quadratlonieedi 2021-04-05 18:41
To ci przychlast tyle kasy bierze od państwa pisu jeszcze na nich pluje >
Gregory
-2 #20 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratlonieGregory 2021-04-05 18:13
Janowy nieżle cię kocha ta twoja rodzina skoro niby w gościach a masz czas pisać komentarze . Mówiłem nie żryj tyle czosnku to wpuszczą cię do mieszkania a tak siedziałeś przed furtką i o jakim leku ty piszesz bo nie dawno pisałeś że ci co leżą w szpitalach to sobie tylko leżą Po trzecie jak plujesz na dzisiejszy rzad to może przestaniesz odbierać kilka tysiecy miesiecznie z 500 p-lus Pokaż że masz ich w du
Pis-Janowy
-2 #19 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePis-Janowy 2021-04-05 16:44
Gregory! Tak pilnie sledziles moje poczynania na tym forum, obsmiales moje zalecenie zdrowotne dla WSZYSTKICH ludzi. Czekam na twoje zalecenia, intelektualisto wagrowiecki. Doczekam się czy tylko pierdziec potrafisz o menelach i gorzałce?
Pis-Janowy
0 #18 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePis-Janowy 2021-04-05 14:56
Popatrzcie sobie jakie sa jaja z amantadyna. Lek stosowany od lat w Polsce, bez efektow ubocznych cholernie skuteczny (ponad 3000 wyleczen u prawdziwego lekarza - Bodnara i kilku innych). NIE! Ponoc jest nie zbadany!! Naukowcy z inncyh panstw potwierdzaja juz masowo jego skutecznosc a w Polsce NIE!! Ale oczywiscie takiej przrejebanej kokook reni wystarczy, ze jakis "psycholog" wytlumaczy, ze lekarze skutecznie tym leczacy to plaskoziemcy i wystarczy. I taka kokoko renia cos tam wyjezda o wyksztalceniu kiedy najprostszych faktow nie potrafi polaczyc.
Pis-Janowy
-1 #17 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePis-Janowy 2021-04-05 14:47
Gregory - ostatnie 3 posty poszly z telefonu palancie. Oczywiscie , ze swieta spedzilem z rodzina ... NIE BYLO INNEJ OPCJI! A ty swoich dziadkwo odwiedziles czy tez w trosce o ich zdrowie zamknales w komorce lub oddales do domu starcow?
Wyszydziles moje rady na dobre zdrowie staruszkow - prosilem cie abys podal swoje zalecenia na dalsze zycie twoich 80 letnich dziadkow i napisac jak dozyli do tych 80? Zrobisz to pajacu czy bedziesz kluczyl jak idiota ktory napisal bzdure i teraz oczami robi w prawo i lewo? Doczekamy sie porad inteligenta wagrowieckeigo ...?
Gregory
-4 #16 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratlonieGregory 2021-04-05 14:27
Janowy podobno swięta miałeś spedzić w gosciach ale widze że siedzisz przed kompem Wcale się nie dziwie że takiego swira nikt nie chce zaprosić , dosyć że z mordy wali czosnek i alkohol to jeszcze zryty beret .
PIS-Janowy
0 #15 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePIS-Janowy 2021-04-05 14:09
Koko - widze, ze do Ciebie psycholog przeamia bardziej niz twarde dane. Znow, niedowarsciowany kundlu z kompleksem wyksztalcenia wyjezdzasz z debilnym argumentem o wyksztalceniu, nie dostrzegajac, ze wsid przeciwnikow debilnych restrykcji masz o wiele wiecej ptofesorow i lekarzy niz wsrod fanow debilowirusa. Artykuly ktore wklejam czasami sa od nich a saa ich tysiace zepchniete na dno bo swirowirus oplaca sie lekarzom, fejsowi, googlom ( ich zyski okresu swropandemi sa do sprawdzenia). Takie logiczne argimenty do ciebie nie mowia tylko slowa wikipedi i psychologa oplaconego za stek bzdur? Wiadomosci o restrykcjach w Miemczech mam z pierwszej reki od ludzi tam pracujacych - ktore sa bardziej wiarygodne twoje czy te z paskow tv? Niemcy mieli normalne swieta w Polsce zamkniecie - całe szczescie jednak jest w tym, ze ci madrzejsi polacy odlali sie na to i widzialem wczkraj mnostwo ludzi jezdzacych autami i spacerujacych. A teea maske na rylo Renio i czekac w piwnicy koljna wiosne na swoja porcje szajsu w miesien, fanko swietego wirusa
PIS-Janowy
0 #14 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePIS-Janowy 2021-04-05 13:53
Gregory - dokladnie Gregort! Zmus ich do spacerowania i kilka kilometrow dxienie i dozyja do 100 lat jesli teraz maja 80. A dozyli 80-ciu siedzac w domu i ogladsjac tv i wlierdalajac suplemety died? Podaj nam , przsmiewco, swoja recepte na zdrowie a potem popatrz przyglupie na tego pana z artymulu. On ma ponad 70 lat i biega , plywa Z czego sie smiejesz? Wytlumacz nam ci sie zlego stanie gdy kupisz dziadkom buty koszule i zmusisz ich do ruchu ? No, czekam na twoje wyjasnienia i zalecenia.zdrowotne, intelekcie wagrowie ki ...
Gregory
-4 #13 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratlonieGregory 2021-04-05 11:42
Ja tam zgodnie z zaleceniami profesora jaqnowego z Rąbczyna zakupiłem moim dziadkom którzy mają po 80 lat buty do biegania , jensowe spodnie i czosnek . Także od jutra dwa razy dziennie dostaną po główce czosnku i też dwa razy dziennie bede ich wywoził do laqsu na bieganie . Jako że tyeż pracuje to myśle że z powrotem po takim dotlenieniu te kilka kilometrów będą wracać pieszo .
Kokokokokko
-3 #12 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratlonieKokokokokko 2021-04-05 06:51
Janowy, psychologowie wytłumaczyli już z czego wynikają poglądy anty covidowcow w tym twoje. Z niskiego wykształcenia, a tym samym niskiej wiedzy. Tacy ludzie jak ty i wszyscy, którym tak doskwierają te "restrykcje" czyli mycie rąk, odstęp w kolejce do kasy od drugiej osoby i wietrzenie pomieszczeń w których przebywają. Cóż dla mądrych inteligentnych ludzi to normalne zachowania i pandemia nie była do tego potrzebna, by to stosować. Na marginesie rząd szwedzki przeprosił rodaków, że swoim zachowaniem narazili tysiące ludzi na niepotrzebna śmierć. W Niemczech restrykcje większe były i są niż w PL. Chyba, że czerpiesz wiedzę od ludzi, którzy pojechali tam się dorabiać z pl, no ci na pewno nie zauważą ani nie zrozumieją, co mówią Niemcy . Będą ci klepać tak samo jak i ty.
Pis-Janowy
-4 #11 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePis-Janowy 2021-04-05 05:51
Oprzyjcie sie o twarde dane z krajow gdzie nie bylo restrykcji albo niewielkie i o te gdzie doszlo do kompletnego zdebilenia na pukcie wirusa z 0,5 % smiertelnoscia. Zadnych bzdur o zgonach w wybranych okresch roku, o jakis srednich, zakazeniach i innych wymysalch "eskpertof" tfu!! Licza sie zgony rok do roku - tego sie nie da zakrzyczec. I tak - Niemcy - o wiele mniejsze restrykcje niz w Polsce - zgonow w calym 2020 BYLO O WILE MNIEJ NIZ w 2018 i 2019!! Taka tam pandemia panowala!! Ale restrykcje mniejsze niz w Polsce i gospdarka hulała caly czas! Szwecja - bez ograniczen i zbijania gospodarki - 98124 w 2020 (tutaj jest dziwne troche, bo Szwedzi 18 grudnia 2020 podawali 91773 i nagle przez 12 dni znalazlo im sie gdzies okolo 6400 wiecej). 88766 w 2019, ale 92185 w 2018 i 91970 w 2017. Jest kilka tysiecy wiecej ale czy to jest powod do robienia niewolnikow z ludzi a dzieci cherlawych debili? Inny przyklad - Bialorus - tam ponoc mniej umarlo podczas "pandemii" na ktora sie odlano niz rok wczesniej - ale w to "swiat tolerancji i nowoczesnosci " nie chce uwierzyc i nakazuja Lukaszence przyslac "poprawione" dane - zgodne z wytycznymi WHO. Na koniec - spojrzcie na stany USA ktore prawie miesiac temu oglosily koniec wariactwa swirowirusowego - po dwoch tygodniach od zdjecia wszelkich restrykcji mamy gwaltowna poprawe sytuacji - i tak jest juz w kilkunastu stanach. Najciekawsze jest jednak to, ze te informacje sa blokowane na wszelkie mozliwe sposoby!! Nie na darmo Facebook, Amazon, Google sa NAJWIEKSZYMI benefitentami swiropandemi. Kolejni kotrym krowa zwana pandemia daje duzo mleka.
Pis-Janowy
-7 #10 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePis-Janowy 2021-04-04 23:06
Renia - a ty dalej w te liczby wierzysz? To ja ci powiem, ze osobisci znam juz 4 osoby ktore zmarly nie z przyczyn COVID a nowotwory (2) wiek (ponad 83 lata) i ogromna otylosci w polaczeniu z wiekiem. Tylko tej z rakiem wpisano tez chorobę wspolistniejacą!! A trojak zeszla niby na czysty COViD. Tak sie tworzy atmosfere strachu! Napisz nam - jaki jest wiek sredni tych zmarlych? Znajdz mi to - prosze cie! Znajdz ile ludzi umarlo na Bialorusi w 2019 i ile w 2020 - prosze ( jeszcse w lutym moglem to zrobic - dzis te dane znikly - dlaczego?)! Wiadomo, ze w USA 80% zmarlych na tzw "czysty covid" mialo ogromna nadwage ...Znajdz i pokaz zrodlo informacji - wtedy porozmawiamy o faktach bo inaczej to wielki blef na ktory lapiecie sie jak muchy na lep. Napisz nam - jak dlugo przezyje w domu staruszek ktoremu przez rok zabroni sie wychodzic z domu i tylko starszy sie go zjebowirusem. Ten pan ze zdjecia NA PEWNO mial w dupie te wszelkie debilne porady i nie ma sie czego bac. Renia - i ostatnie, krotkie pytanie na inteligencje - zaszczepiono lekarzy, zaszczepiono nauczycieli, zaszczepiono ludzi najstarszych ... dzieci wciaz nie chodza do szkoly. Dzieci ktore w 100% nie choruja lub przechodza to bezobjawowo nie chodza do szkoly... Dlaczego ? Wczesnije nie chodzily bo mogly zarazic szacowna kadre dydaktyczna uczacea matematyki zdalnie, ha, ha, ha ... a teraz co? Boimy sie o rodzicow...? A moze o koty?
RENIA
0 #9 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratlonieRENIA 2021-04-04 20:18
Janowy, czy ty rzeczywiście masz problem z czytaniem i zrozumieniem danego tekstu?.Co dziennie podawane są liczby zmarłych z przyczyn zaskarżenia wirusem i osób zmarłych z chorobami wspuistniejacymi które również zakazily się wirusem.Gdyby nie wirus większość z nich dorzyla by sędziwego wieku.
Pis-Janowy
-9 #8 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePis-Janowy 2021-04-04 20:04
Jaca - widze, ze moje argumnety rozjuszyły cie starsznie? Tylko potwierdziles ze stoisz w jednym szeregu takich odchylow jak Lempart, Budka, Sturek i Biedron,wprowadxzajacych "nowoczesnosci i tolerancje w naszym swiecie". Jestes pedalem czy zapomniales miec dzieci? Bo jak widze znow zero odpwoiedzi na logiczne argumenty tylko gowno z ust ci plynie ... A to typowe dla tego srodowiska. Dla twojej informacji - najbardziwj wyksztalceni swoich czasow upuszczali krwi na kazda chorobe i kazali palić kobiety leczące tradycyjna medycyną i ziolami, prowadzili obozy koncentracyjne i gulagi, wprowadzali lad komunistyczny a teraz pod sztandarem ideologi LGBTIQ udawadniają, ze jest 50 roznych plci ... Wole zostac jednak oszolomem smierdzacym czosnkiem niz z taboa stac w szeregu, odchylko ludzko ...
jaca
+1 #7 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w Quadratloniejaca 2021-04-04 16:29
Pis Janowy wiesz dlazego tak ci odpisuja bo nikt nie czyta twoich wypocin , ludzie czytają i wierzą osobom wykształconym w kierunku medycznym a nie menelowi spod Rąbczyna co zionie mi z buzi czosnkiem i zacierem z gorzelni . Widze że trudno dociera do Ciebie fakt że uważany jesteś za idiote i bałwana ale wreszcie uwierz w to i daj na forum odpocząć od swojego pijackiego bełkotu .
PIS-Janowy
-5 #6 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePIS-Janowy 2021-04-04 14:49
Jaca - chyba masz racje. Faktycznie chce przekonac ludzi do moich racji, zachowan. Ale w czym masz problem? Zauwaz, ze nikt nawet nie probuje podważać moich argumentow tylko sypie wyzwiskami. Naprawde nie mam racji co do walki z chorobami przez zdrowy styl zycia? Nie mam racji stwierdzajac , ze duza zdrowa rodzina, nawet biedniejsza bedzie zawsze lepsza i szczesliwsza od rodziny w willi 2 plus pies, czy dwoch plus kotek? Niech tutaj ten moj glos przebrzmiewa bo jest rzadkoscia zwalczana na sile na fesjach, twiterach itd. Nie mam racji piszac o cenzurze na wszystkie glosy mowiace o debilizmie walki ze swirowirusem? Wez taki przykład z dołu - wspomnialem Fredysowi o tym, ze wszystkie przypadki wykrycia zakazeniem swirowirusem wyszly w wyniku testow. Zadrn z nich nawet nie mial objawow! Ale zaliczono ich z wielkim jukiem.w poczet zakazonych. Przy okazji dowiedzialem sie, ze matka wspomnianego Ronaldhino zmarla na covid po 2 miesiacach choroby. ALE! W zadnym armistyczbym artykule nie znalazlem wzmianki, ze od 2007 chorowała ona na nowotwor( najpierw piersi a pozniej inne). I on byl glowna przyczyna smierci a nie covid! Tez nie dosttzegasz tego robienia tego perfidnego straszenia ludzi i robienia z nich głupiej masy?
jaca
-1 #5 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w Quadratloniejaca 2021-04-04 13:08
Pic Janowy teraz robisz to samo co Biedron czyli chcesz wiekszości narzucić swoje zdanie , zachowanie itd.
PIS-Janowy
-6 #4 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePIS-Janowy 2021-04-04 11:24
Freydis - przyglupie wagrowiecki - ja nigdy nie napisalen, ze sportowiec nie zalapi swirowirusa tylko, ze jego przejscie bedzie lekkie lub bezobjawowe. I tak jest w 100%. Ja nie znam NIKOGO kto ma choc srednie zdrowie i cos tam sie rusza i mial jakikolwiek problem ze zjebowirusem. Za to wiem ze do szlitala biora teraz kogo popadnie (statystow) bo za kazdy dzien za zajete lozko covidowe to 2000 szpitalowi sie nalezy.A tych dni musi byc ponoc conajmniej 10. Łączysz fakty? Widzisz kure znoszaca zlote jaja? I dlatego np. taki Krawczyk po dwoch dawkach Pfitzera ląduje w szpitalu pomimo, ze oficjalnie przechodzi go lekko? Ronaldino i Krychowiak ponoc tez chorzy byli. Tyle tylko, ze nie wiedzieli o tym i dopiero test im to wykazal ha, ha hs, ha! A ten twoj znajomy to szaszacjista czy kulturysta zapchany prochami, co to dwoch minutach marszu zadyszki dostaje? Bo nie wmowisz mi ze gosc trj klasy jsk z artykulu?
CyberWariat
+1 #3 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratlonieCyberWariat 2021-04-04 07:14
Pis-Janowy, mój znajomy - sportowiec - po zakażeniu COVID-19 trafił do szpitala. Twoja teoria, że sportowcy nie muszą się bać "zjejbowirusa" właśnie legła w gruzach.
Pis-Janowy
-11 #2 RE: Jerzy Gendek Mistrzem Świata w QuadratloniePis-Janowy 2021-04-04 02:14
Moj typ. Zylasty, mocny facet, zero brzuszka - widac od razu wytrzymalość. Po ubraniu widac, ze dla niego nie jest wazna szmata w ktorej sie porusza a fakt, ze sie porusza. Zaloze sie, ze on tez nie raz w dzinsach i koszuli flanelowej biegal. Pewnie nie raz taka cioty przyglupie jak golem sie z niego wysmiewali.
Ten nie ma sie co bac zjebowirusa. Czas zajebisty - szacunek wielki!!
Ja
-5 #1 Ciut spóźnione GRATULACJE!!!!Ja 2021-04-04 00:27
Dopiero dotarłam do artykułu i jestem pełna uznania .
To mój były nauczyciel z TM
Lata
Gratuluję i życzę dużo zdrowia .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.