• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2001

Zatrzymano 22-latka, który prowadził pod wpływem narkotyków

Policjant, który jechał na służbę do wągrowieckiej komendy, zatrzymał 22-latka. Mężczyzna prowadził pod wpływem amfetaminy.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek rano w Chodzieży. Krajową jedenastką na służbę do Wągrowca jechał policyjny technik kryminalistyki. Kierujący BMW doprowadził do kolizji i odjechał.

- Wągrowiecki policjant zauważył pojazd krótko po wyjeździe ze skrzyżowania ulic Ujskiej i Władysława Jagiełły (Droga Krajowa nr 11) w Chodzieży. Samochód marki BMW poruszał się w stronę Poznania. Kiedy funkcjonariusz dostrzegł, że pojazd nie trzyma prostego toru jazdy, zahacza o pobocze, a niekiedy zjeżdża na lewy pas ruchu, postanowił zawiadomić chodzieskich policjantów, że jedzie za podejrzanym pojazdem — poinformował . asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Po przejechaniu ronda, kilkadziesiąt metrów dalej na podjeździe doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji.

- Kierowca BMW przejechał przez dwa kolejne pasy ruchu i uderzył w bariery energochłonne. Policjant zatrzymał auto. Chciał wyjść z samochodu, jednak z przeciwka nadjechał ciągnik siodłowy z naczepą. Kierowca tzw. TIR-a zjeżdżał ze stromego wzniesienia. Próbując nie doprowadzić do zderzenia z BMW, był zmuszony zjechać na środkowy pas i ominąć go bokiem. Kierowca BMW odjechał — relacjonuje . asp. Dominik Zieliński.

Po chwili mężczyzna zjechał w boczną polną drogę i zatrzymał samochód. Za nim zatrzymał się wągrowiecki policjant. W tym czasie na miejscu zjawił się również patrol z Chodzieży, który podjął czynności wobec kierowcy.

- 22-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego został zbadany na zawartość alkoholu w organizmie. Urządzenie nie wykazało jego obecności. Policjanci użyli testera na obecność w organizmie substancji działającej podobnie do alkoholu. Wykryta obecność amfetaminy dała podejrzenie, że kierowca prowadził pojazd pod wpływem narkotyków — dodaje oficer prasowy wągrowieckiej komendy.

Mężczyźnie została pobrana krew. Policjanci zabezpieczyli też materiały, które pozwolą na przeprowadzenie postępowania o spowodowanie kolizji. Wynik biegłych z laboratorium kryminalistyki określający stężenie substancji narkotycznych w organizmie będzie decydował o dalszym postępowaniu wobec zatrzymanego kierowcy. Kierującemu pod wpływem narkotyków grozi taka sama odpowiedzialność prawna jak kierowcy prowadzącemu pod wpływem alkoholu.

Komentarze   

Anna.2
0 #10 RE: Zatrzymano 22-latka, który prowadził pod wpływem narkotykówAnna.2 2020-12-11 18:40
Tak, sędzia orzeka, tylko w wydziale Rodzinnym. Nagle wie czym jest dobro dziecka.
biegły
+1 #9 Errorbiegły 2020-12-11 18:09
Tecznicznie rzecz biorąc po krajówce nie powinien się tak zachowywać tak więc to co sprzedają to jakieś gówno a nie amfa.
Pis-Janowy
-6 #8 RE: Zatrzymano 22-latka, który prowadził pod wpływem narkotykówPis-Janowy 2020-12-10 13:24
Ja - masz racje. Ale co ciekawsze, wulgaryzmy @@@@@@@ maja największą liczbe plusików. Wiadomo - podoba się w "wongrofcu" język owsika i kurwiszonów ze zjebanmi macicami, którym tylko potworki w brzuchach sie rozwijają (jesli )....
Pol
+4 #7 XxxPol 2020-12-10 13:01
Gościu z postu 6 tak się zastanawiam czy jesteś głupi czy tępy ale chyba jedno i drugie.
Pisowa qrwa
-1 #6 RE: Zatrzymano 22-latka, który prowadził pod wpływem narkotykówPisowa qrwa 2020-12-10 12:45
Jeszcze nie jest przesądzone, że coś mu zrobią, może się okazać, że to jakiś zasłużony towarzysz z PiS, na przykład kolega Sasina lub duchowny i wtedy wypuszczą go wraz z odszkodowaniem za straty moralne.
julas
-6 #5 RE: Zatrzymano 22-latka, który prowadził pod wpływem narkotykówjulas 2020-12-10 12:29
Dobrze że była tam policja z Chodzieży bo wągrowiecka to przymytka oczy na łamanie prawa Tutaj można jeżdzić na dachu busa , drżeć morde na Rynku bez maseczki itd Takich policjantów utrzymujemy
nik
-4 #4 RE: Zatrzymano 22-latka, który prowadził pod wpływem narkotykównik 2020-12-10 11:28
Tym razem popieram Janowego. Sędzia to zawód zaufania publicznego i powinien być dobrym przykładem . Niestety kasta ucieka od samooczyszczeni a .
ja
-2 #3 RE: Zatrzymano 22-latka, który prowadził pod wpływem narkotykówja 2020-12-10 11:24
Dlaczego moderator pozwala na takie wulgaryzmy?. To czytają również dzieci .
@@@@@@
+10 #2 RE: Zatrzymano 22-latka, który prowadził pod wpływem narkotyków@@@@@@ 2020-12-10 10:30
Jesteś pajacem Janowy a z twoich ust szambo się wylewa. Co ma jakiś sędzia alkoholik do Tuleji lub Owsiaka? Lecz się człowieku i przejrzyj na oczy, zobacz co robią twoi idole złodzieje przy władzy, zobacz jak chronią pedofili w sutannach, jak pragną Polski poza UE, marzy im się sojusz z Orbanem, Putinem, Erdoganem może i Kim Dzong Unem, ta sama mentalność, bolszewicko -komunistyczna
PIS-Janowy
-14 #1 RE: Zatrzymano 22-latka, który prowadził pod wpływem narkotykówPIS-Janowy 2020-12-10 09:21
A czy pijany sedzia z Wagrowca wciąż skazuje za jazdę po pijaku? Bo przecież przez rok kolesie w togach nawet mu immunitetu nie zdjeli. W imie praworządności . A czy "sedzia" tuleja będzie dawał wykłady podpitej młodzieży i nacpanej na spedzie owsika w tym roku? O tym jak dobrze srac na kraj który mu pensje zajebista płaci ..

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 501 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.