• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 766

Uwaga na oszustów. Podszywają się pod policję!

Oszuści wysyłają na skrzynki mailowe informacje o wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego w Polsce, podszywając się pod policję. Bądźcie czujni!

W ostatnich dniach policjanci obserwują kolejne próby podszywania się oszustów pod Policję. Do wielu osób rozsyłana jest wiadomość mailowa pochodząca rzekomo od Policji. Oszuści informują o istniejącym wysokim poziomie zagrożenia terrorystycznego na terenie Polski.

Ważne. Policja nie jest autorem tych wiadomości. Na uwagę zwraca nazwa adresu mailowego, z jakiego wysyłane są te wiadomości: „kryminalny @ p0licja.com”. Zwracamy uwagę na celowe użycie cyfry 0 w nazwie Policja.

Policjanci nie komunikują się w taki sposób z obywatelami. Prosimy o zachowanie czujności i ostrożność.

Osoby, które otrzymują podejrzane wiadomości, mogą je przekazywać do CERT Polska przez formularz: Zgłoś incydent


Komentarze   

Znawca tematu
-1 #5 Nie wszystko można wrzucić do jednego workaZnawca tematu 2023-03-18 18:07
Jestem zdania, że trzeba podpierać się przepisami w każdym przypadku. Nie jest dobrze gdy dochodzi do nadużyć. Jak pracodawca ma podejrzenie że ma pijanego pracownika, może zgłosić to na policję. Sytuacja jest jasna. Policjanci kontrolując ruch sami jako organ nadzorujący, sprawdzają trzeźwość kierowców - tu nie potrzeba podejrzeń kogokolwiek, jak są to jest dodatkowa okoliczność. A w przypadku tego lekarza to kto poświadczył, że wykonywał pracę? przebywał w gabinecie to jasne, ale żeby łatwiej to zrozumieć - samo siedzenie w samochodzie i picie w nim piwa, to nie jest jeszcze kierowanie pod wpływem alkoholu. Czy policjant wtedy zbada trzeźwość takiej osoby? Nie - bo nie ma do tego podstaw. Inny przypadek, gdyby kierowca przyjechał i zaparkował na parkingu pod blokiem, wyszedłby chwiejnym krokiem no i spoczął na ławce obok pod blokiem, to czy policjant może zbadać jego trzeźwość? Tak, ale tylko wtedy, gdy przykładowy Jan Kowalski by zgłosił tą sytuację i zaświadczył swoją osobą, że ten jegomość właśnie przyjechał samochodem, jego zdaniem prowadził po pijanemu i teraz narąbany siedzi na ławce. Bez takiego zgłoszenia policja nie ma podstaw do kontroli trzeźwości w związku z prowadzeniem pojazdu. Trzeba być świadomym swoich praw i unikać nadużyć ze strony policji.
Ali
+4 #4 RE: Uwaga na oszustów. Podszywają się pod policję!Ali 2023-03-17 17:00
Do # 2 Znawco tematuoze powiesz mi jakie są okolicznosci gdy przed godz 6 policja bada alkomatem wszystkich jadących na obwodnicy ?
Ali
+3 #3 RE: Uwaga na oszustów. Podszywają się pod policję!Ali 2023-03-17 16:57
Do # 2 czyli jak ktoś anonimowo zgłosi że ktoś jedzie autem pijany to też niema podstaw do tego żeby ten kierowca dmuchał Cepie nawet w zakładach pracy dmuchsja i wylatują z pracy bez wizyty policji .Jakoś dziwne ze kilka lat wstecz na Gniezninskiej w spółdzielni lekarz dmuchał i wydmuchał.
do Trybus
-3 #2 Jak ktoś nie wie o co chodzi to dla przyzwoitości powinien milczećdo Trybus 2023-03-17 13:11
Gdybyś coś rozumiał, to byś głupot nie pisał. Myślisz że policjant ot tak może podsunąć ci rurę pod gębę i będziesz dmuchał? Muszą być konkretne okoliczności. Jak ktoś dzwoni po interwencje policji, a potem nie chce mieć ze sprawą nic wspólnego, chce być anonimowy, to jak ma to się skończyć? NIKT nikt nie będzie za niego karku nadstawiał i przekraczał uprawnień. Jak jest pijany lekarz, to musi być i pacjent. Jak nie ma pacjenta - FIZYCZNIE OSOBY KTÓRA POWIE NAZYWAM SIĘ ADAM KOWALSKI, CZY JAN NOWAK, A TEN PAN MIE PRZED CHWILĄ BADAŁ I MAM PODEJRZENIE, ŻE JEST PIJANY, to nie ma podstaw do podejmowania czynności. Zgłoszeniami anonimowymi to można sobie ścianę w kiblu wytapetować i wodę dla kultury spuścić.
Trybus
+5 #1 RE: Uwaga na oszustów. Podszywają się pod policję!Trybus 2023-03-17 10:24
Rozumiem że ci sami oszuści podający się za policjantów , pojechali na interwencję gdzie było przypuszczenie że lekarz jest pijany w pracy .Prawdziwy policjant trzeźwości lekarza sprawdziłby alkomatem a ci oszuści rozpytali personel przychodni i przechodniów .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.