• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1333

Jarosław Maciejewski powołany na stanowisko II wicewojewody wielkopolskiego

Premier Donald Tusk na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 23 stycznia 2009 r. o wojewodzie i administracji rządowej w województwie powołał z dniem 31 stycznia 2024 r. Jarosława Maciejewskiego na stanowisko II wicewojewody wielkopolskiego. Oficjalne powołanie wręczyła mu dziś wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk.

Nowy II wicewojewoda wielkopolski to wieloletni samorządowiec i społecznik. Popularyzuje wiedzę na temat wprowadzania Funduszu Sołeckiego w wielkopolskich gminach, jak również możliwości tworzenia budżetu obywatelskiego i budżetu zadaniowego w samorządach. W 2006 r. został członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudnej, w której pełnił funkcję sekretarza. W 2007 r. wybrano go na sołtysa wsi Rudna w gminie Złotów, a wcześniej od 2003 do 2007 r. był przewodniczącym Rady Sołeckiej sołectwa Rudna. Od 2009 r. prowadził własną działalność gospodarczą w ramach branży usługowej, handlowej i szkoleniowej, a także w obszarze aktywizacji środowisk wiejskich. W latach 2010-2014 pełnił funkcję radnego Gminy Złotów, w ramach której działał również jako członek Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Złotów. W 2012 r.  założył Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Wielkopolskiego na terenie powiatu złotowskiego, a w 2017 r. został wybrany na prezesa Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego. Był także moderatorem Wielkopolskiej Odnowy Wsi.

W 2018 r. został wybrany radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, którego był także wiceprzewodniczącym. Pełnił również funkcję przewodniczącego Klubu Radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego w Samorządzie Województwa Wielkopolskiego.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu w Pile, gdzie ukończył studia licencjackie na kierunku zarządzanie o specjalizacji zarządzanie finansami firmy. Tytuł magistra uzyskał na Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy na kierunku zarządzanie administracją samorządową. Jest także absolwentem studiów podyplomowych z zakresu doradztwa podatkowego na Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy, a także ukończył studia podyplomowe MBA w zakresie zarządzania administracją.


 

Komentarze   

Mnbvczz
+4 #3 RE: Jarosław Maciejewski powołany na stanowisko II wicewojewody wielkopolskiegoMnbvczz 2024-02-02 00:48
Jeszcze nawiązując do polityki to dziś w tvp info jskix gości tłumaczy że spółki skarbu państwa trzeba obsadzać ludźmi wykształconymi minimum profesor A że program dobiegał do końca to pani redaktor mówi dziękuję Panu Panie profesorze Także teraz będziemy mieli profesorów a nie koniecznie fachowców.
Mnbvczz
+7 #2 RE: Jarosław Maciejewski powołany na stanowisko II wicewojewody wielkopolskiegoMnbvczz 2024-02-02 00:45
DO #1 Karierę jaka zrobił lokalny strażak już nie zrobi nikt od elektryka samochodowego do doktora magistra generała komendanta głównego Straży Pożarnej to dopiero pokazuje siłę tego państwa Takie awanse to były w związku radzieckim w czasie 2 wojny światowej ślę tsm za nic nikomu awansu nie dali Tylko w Polsce takie cuda.
nik
+1 #1 RE: Jarosław Maciejewski powołany na stanowisko II wicewojewody wielkopolskiegonik 2024-02-01 22:02
Droga od sołtysa do c-ce wojewody . Młodzi PO co nauka - ważne zaangażowanie polityczne . Później jakaś szkoła prywatna i kasa jest . Obajtek też uzupełniał wykształcenie . Powiedziałbym większość polityków tak robi kariery KASA !!!!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.