• Wyświetlono: 3723

Nielba - Olimp Grodków 24:19

Żółto-czarni poszli za ciosem! Szczypiorniści Nielby Wągrowiec pokonali przed własną publicznością Olimp Grodków 24:19.

Materiał wideo

Po zwycięstwie w Zawierciu wągrowiecki zespół miał okazję do zaprezentowania się przed własną publicznością. Do Wągrowca przyjechał sąsiad z ligowej tabeli, Olimp Grodków. Jesienią nielbiści pechowo przegrali na wyjeździe różnicą zaledwie jednej bramki.

Sobotni mecz rozpoczął się od celnego rzutu w wykonaniu Dariusza Widzińskiego. W kolejnych akcjach lepiej radzili sobie przyjezdni, którzy odskoczyli na dwie bramki. Przy wyniku 2:4 nasi zawodnicy zaczęli odrabiać straty.

W dziesiątej minucie do remisu 5:5 doprowadził grający trener Nielby, Bartosz Świerad. Po chwili wągrowieccy kibice mogli oklaskiwać dwa celne trafienia autorstwa Dawida Pietrzkiewicza. Od tego momentu nielbiści nie pozwoli odebrać sobie prowadzenia.

Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 15:12 dla gospodarzy. W drugiej połowie nasi zawodnicy kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i po końcowej syrenie mogli się cieszyć z drugiego zwycięstwa z rzędu.

Podczas meczu nie zabrakło dodatkowych emocji, a na parkiecie polała się krew. W jednym ze starć poważnie ucierpiał Świerad, któremu rywal złamał nos. Z kolei jeden z rywali kończył zawody z urazem łuku brwiowego. Nerwowa atmosfera na szczęście nie pokrzyżowała szyków gospodarzom w odniesieniu kolejnego zwycięstwa.

Dzięki zwycięstwu nielbiści awansowali na 8. miejsce w ligowej tabeli. Kolejnym rywalem nielbistów będzie drużyna MOSiR-u Bochnia, która w dotychczasowych 15 spotkaniach poniosła 15 porażek.